Премини към съдържанието
Радо

"На Всеки Километър"

Препоръчан отговор

Вече е прехвърлен на касети и всеки момент ще мине ОТК филма "На Всеки километър" Ще се излъчва начиная от септември по сателитния канал на БНТ ТВ България. Гответе записвачките, видеотаta, capture картите, сателитните платки и торентите ! Ако някой работи в телевизията да го свали на касети от служебния канал на ОТК-то на miniDV а после ще имаме грижата да го свалим качествено на Mpeg2 или DiVX

Редактирано от Радо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е прехвърлен на касети и всеки момент ще мине ОТК филма "На Всеки километър" Ще се излъчва начиная от септември по сателитния канал на БНТ ТВ България. Гответе записвачките, видеотаta, capture картите, сателитните платки и торентите ! Ако някой работи в телевизията да го свали на касети от служебния канал на ОТК-то на miniDV а после ще имаме грижата да го свалим качествено на Mpeg2 или DiVX

<{POST_SNAPBACK}>

Радо,идейката е страхотна.Да се мобилизираме о да им го вземем тоия филм най после.Немога и немога да му събера всичките серийки.Дано сега да стане. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Класика в българското кино.

Имал съм големи проблеми с родителите си, при премиерата му по българска телевизия .

След всяка серия е започвала престрелка в къщи-аз срещу лошите !

След години,вече никой не знае кои са лошите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама знае ли се кога точно ще почва приятел а?Много е важно да знаем!!!

Ако имаш информацийка или получиш такава Просветли ни и нас Моля те!!!

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам приятел бачкащ в БНТ и ще се опитам

да ви помогна, но нищо на гарантирам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 12.09.2005 започва излъчването на сеиала "На всеки километър" по сателитния канал TV Bulgaria. Всяка серийка ще е съпроводена с няколко минутен анализ и спомени от снимачните и дни на Стефан Данаилов, Георги Черкелов и др. Информацията е от днешният брой на "24 часа" (последна страница).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, че бат Ламбо стана министър - дано най-после някой направи нещо за българското кино, че ми писна от разни смотаняци. Поне човекът се е снимал в доста филми и е наясно с материята. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам приятел бачкащ в БНТ и ще се опитам

да ви помогна, но нищо на гарантирам. :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Напиши ми насаме кой ти е приятеля или той да ми пише насаме и ще го инструктирам аз преди ходех често в ТВ ама сега не мога. А иначе трябва да се действа така: който има DVB платка да се насочи към Hotbird и да свали филма от ТВ България като MPEG2 stream след това бавно и качествено да го прекодира в DiVX или направо в MPEG2 за ДВД .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм много наясно с рипване и декодиране, защото нямам нито DVD нито кепчър карта, но след като някой има познат в БНТ не може ли директно да се прекопира филма по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не съм много наясно с рипване и декодиране, защото нямам нито DVD нито кепчър карта, но след като някой има познат в БНТ не може ли директно да се прекопира филма по някакъв начин?

<{POST_SNAPBACK}>

Директно не може защото особено преди излъчване се пази много строго. Може докато върви по служебния ОТК канал. Ако и там вече не слагат марка. А иначе какво пречи да се кепчърне от сателит просто DVB платката се пуска на камал ТВ България и се натиска копчето REcord on/off като преди тожа се посочва директория в един достатъчно голям диск. Един час MPEG2 stream заема да кажем 2.1-2.4 Гб.

Значи 26 серии = приблизително 72 гб. т.е. един HD 80 ГБ е напълно достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

САТЕЛИТЕН КАНАЛ НА БНТ Понеделник 12.09

21.20 На всеки километър. "Шлеповете" - тв сериен филм (1969), режисьори. Любомир Шарланджиев и Неделчо Чернев, в ролите. Стефан Данаилов, Георги Георгиев - Гец, Георги Черкелов, Григор Вачков, Димитър Икономов, Никола Динев, Катя Чукова и др. /първа сери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Angeliyana

Боже, няма ли да забранят най-накрая тези комунистически филми, барабар с всики символи на тази античовешка идеология?!

Наместо да ги е срам и сега да гният по затворите за милионите осакатени или унищожени човешки съдби, те си развяват байряка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на 16 и не съм гледала нито една серия от тоя филм.Заслужава ли си наистина та такъв мерак имате всички да си го имате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е филм за голата истина как са живеели нашите баби и дядовци.

Аз лично и пари бих дал да си го имам на дискове!!!Колкото до комунизма такова е било такова са го направили и хората с филма,никой не те кара на сила да го гледаш"Angeliyana"!

За разлика от теб има много други хора които също с голям мерак днес седнаха пред телевизорите и зазяпаха,както и аз.Съжалявам че няма как да си го записвам за да мога да го рипна и да го дам на тези които му се кефият :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е филм за голата истина как са живеели нашите баби и дядовци.

<{POST_SNAPBACK}>

Айде, бе! Ти това сериозно ли?... :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наблюдател

--------------------------------------------------------------------------------

Син интелектуален мухъл "на всеки километър"

Комунистическата идеология наистина е жива, щом някакъв комитет иска премиерът и президентът да забранят "партизанския сериал"

Инка Стрезова

Демокрацията в България не е в опасност! Живи са сините интелектуалци! Обадиха се, за да ни предупредят за нестихващата угроза от настъплението на червената чума!

В последните месеци те не бяха сътворили нито една антикомунистическа декларация, но "На всеки километър" ги разбуди. С отворено писмо

под тревожно-поетическото заглавие "Когато времето закрачи назад"

оперната певица Александрина Пендачанска, ексрепортерът от БНТ Найо Тицин (който й се пада съпруг), бившият вицепремиер Веселин Методиев, журналисти от закритата "Демокрация", литератори, професори, доктори разкриват опасните последици от прожектирането на "партизанския сериал". От "натрапването на визията за едно минало, в което "положителните" герои са бате Сергей и Митко Бомбата, в което партизаните са добрите, а буржоазията е лоша, гнила и загива, в което ценност е строителството на комунизма".

Реториката е така изтъркана, че чак е отвратно да бъде цитирана. Но, както наблягат самите автори, поантата в писмото са въпросите-обвинения. Към царя-премиер Симеон Сакскобургготски, който

спокойно допуска под прозорците на Министерския съвет да се гледа филм,

поругаващ собствената му фамилия, и рекомунизира страната. Към президента Георги Първанов, който трябва да обясни защо позволява да се разклащат крехките завоевания на българската демокрация, да се завръща комунистическата идеология и младите поколения да се сблъскват с подмяната на историята. Към столичния кмет Стефан Софиянски, който е длъжен да докладва разрешил ли е тази прожекция, с каква мотивировка и няма ли да се намеси.

Тези въпроси-обвинения, написани в революционния стил, с който част от авторите громяха международния империализъм преди 10 ноември, са "изключително сериозни". Те просто крещят, че за някои т.нар. интелектуалци времето крачи само назад.

Трябва да си застинал нейде в средата на 45-те години комунизъм, та сериозно да търсиш сметка на премиер, президент и кмет защо позволяват прожекция на филм. Безнадеждно трябва да си повреден, за да настояваш за идеологическа цензура върху "културно мероприятие" (кавичките са в писмото), организирано от директора на Народния театър. Следващата крачка е Централният комитет на разтревожените

да организира публично изгаряне на лентите

с "На всеки километър", за да се пресече завинаги тровенето на младите поколения с неправилна визия. Така де, ЦК едно време как предпази подрастващите от разлагащото влияние на преддеветосептемврийските филми, романите на Фани Попова-Мутафова и даже от песните на "Бийтълс".

Едно е вярно в писмото - "бъдещето няма шанс", щом някаква гръмогласна част от т.нар. интелектуалния елит продължава да проповядва най-мрачните постулати на онова, което уж отрича.

Само че демокрацията не е в опасност и даже не се клатят крехките й завоевания. Ако се клатеха, маститите интелектуалци нямаше да могат да си публикуват писмото. Нямаше и да им хрумне да го дават за печат. В най-добрия случай щяха да споделят тревожно-поетичните си мисли насаме с огледалото в банята.

вестник СЕГА

:angry::):):):):):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наблюдател

--------------------------------------------------------------------------------

Комунистическата идеология наистина е жива, щом някакъв комитет иска премиерът и президентът да забранят "партизанския сериал"

Инка Стрезова

Демокрацията в България не е в опасност! Живи са сините интелектуалци! Обадиха се, за да ни предупредят за нестихващата угроза от настъплението на червената чума!

В последните месеци те не бяха сътворили нито една антикомунистическа декларация, но "На всеки километър" ги разбуди. С отворено писмо

оперната певица Александрина Пендачанска, ексрепортерът от БНТ Найо Тицин (който й се пада съпруг), бившият вицепремиер Веселин Методиев, журналисти от закритата "Демокрация", литератори, професори, доктори разкриват опасните последици от прожектирането на "партизанския сериал". От "натрапването на визията за едно минало, в което "положителните" герои са бате Сергей и Митко Бомбата, в което партизаните са добрите, а буржоазията е лоша, гнила и загива, в което ценност е строителството на комунизма".

Реториката е така изтъркана, че чак е отвратно да бъде цитирана. Но, както наблягат самите автори, поантата в писмото са въпросите-обвинения. Към царя-премиер Симеон Сакскобургготски, който

поругаващ собствената му фамилия, и рекомунизира страната. Към президента Георги Първанов, който трябва да обясни защо позволява да се разклащат крехките завоевания на българската демокрация, да се завръща комунистическата идеология и младите поколения да се сблъскват с подмяната на историята. Към столичния кмет Стефан Софиянски, който е длъжен да докладва разрешил ли е тази прожекция, с каква мотивировка и няма ли да се намеси.

Тези въпроси-обвинения, написани в революционния стил, с който част от авторите громяха международния империализъм преди 10 ноември, са "изключително сериозни". Те просто крещят, че за някои т.нар. интелектуалци времето крачи само назад.

Трябва да си застинал нейде в средата на 45-те години комунизъм, та сериозно да търсиш сметка на премиер, президент и кмет защо позволяват прожекция на филм. Безнадеждно трябва да си повреден, за да настояваш за идеологическа цензура върху "културно мероприятие" (кавичките са в писмото), организирано от директора на Народния театър. Следващата крачка е Централният комитет на разтревожените

с "На всеки километър", за да се пресече завинаги тровенето на младите поколения с неправилна визия. Така де, ЦК едно време как предпази подрастващите от разлагащото влияние на преддеветосептемврийските филми, романите на Фани Попова-Мутафова и даже от песните на "Бийтълс".

Едно е вярно в писмото - "бъдещето няма шанс", щом някаква гръмогласна част от т.нар. интелектуалния елит продължава да проповядва най-мрачните постулати на онова, което уж отрича.

Само че демокрацията не е в опасност и даже не се клатят крехките й завоевания. Ако се клатеха, маститите интелектуалци нямаше да могат да си публикуват писмото. Нямаше и да им хрумне да го дават за печат. В най-добрия случай щяха да споделят тревожно-поетичните си мисли насаме с огледалото в банята.

вестник СЕГА

:down::):):);):);)

<{POST_SNAPBACK}>

Значи фашизма е още жив, щом се страхува от този филм. както на времето Хитлер е горял културата, така и сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, вместо да спорим за художествената му стойност, защо някой просто не го пусне някъде, пък който иска да го тегли, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наблюдател

Инка Стрезова

вестник СЕГА

:yanim::):yanim::):clap::):clap:

<{POST_SNAPBACK}>

Тъпо е,щом сме в България и отричаме Българските филми то по-добре да гледаме "Али МакБиил".

Да отричаш "На всеки километър" заради комунизма е все едно да отричаш "Време разделно"заради турското робство.И двата филма показват период от Българската действителност.

Не може да не гледаме "На всеки километър",а в същото време да слушаме новини на турски(майчин)език!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, политиката има връзка с изкуството, или поне е имало. Да кажем "Време разделно" - страхотен филм! Обаче като художествено произведение, не като исторически достоверен факт. Много неща са преувеличени. Това е филм, правен по времето на Тодор Живков. Цел: Да излезете от киносалона и да набиете първия срещнат турчин. Робството: Исторически погледнато робство не е имало. Нека направя импровизирана дефиниция на думата робство: поробените хора НЯМАТ никакви права. Ние сме имали. При това не малки. Потурчване - на места имало, но не така мащабно, както се говори. Поне няма такава информация. Но не е грешно да се каже "робство". Поне ако се напише на кандидат-студентска работа няма да бъде грешка. Така е общоприето.

Специално за този филм - още не съм го гледал, ако попадна на него задължително ще го гледам. Аз обожавам българското кино преди 89-та година. След това не съм попадал на хубав българси филм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tao,

Въпреки уважението ми към теб, то позволи ми да не се съглася с теб за филма "Време разделно"

Филма е създаден по историческия роман на Антон Дончев "Време разделно", почиващ на факти и записки

"В тази книга са събрани и подредени записките на двама души - на светогорски монах, наричан поп Алигорко*/виж бележките в края на книгата/, и на френски дворянин, пленен при Кандия и приел исляма, наричан Венецианеца. И двамата съвременници описват едно и също събитие - разорението и помохамеданчването на родопската долина Елинденя през лятото на 1668 година. Поп Алигорко го е гледал откъм страната на българите родопчани, Венецианеца - от страната на турците."

Цялата информация и самата книга на този линк:

"Време разделно" Антон Дончев

А ето цитат от статия във в. "Стандарт" от 05 Май 2005 година за този филм:

"Силен, монументален и разтърсващ, е оценката на критиците в Европа и Щатите

“Време разделно” - на крачка от “Оскар”

Филмът на Людмил Стайков е представен на 16 кинофестивала и е купен в 30 страни

Сензацията около "Време разделно" по света е невероятна. Той се превръща в българското чудо на международните екрани. Представят филма на 16 фестивала, а след това е откупен в повече от 30 страни. Критиците се надпреварват да редят суперлативи и дитирамби по централните медии. Повечето от тях до този момент не са предполагали, че киното в малката соцдържава може да създаде подобна сага. Те хвалят наред - звук, музика, операторско майсторство, сниманата по фантастичен начин природа, атмосферата, която хваща за гърлото... Познавачите на световни таланти са изумени от играта на Йосиф Сърчаджиев, Васил Михайлов, Руси Чанев, Иван Кръстев, Аня Пенчева и от режисурата на Людмил Стайков, който ги дирижира така умело, че те сякаш живеят на екрана. "

Та за това не съм съгласен с теб и твоето мнение.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От линка, дето ми даваш, коренно променя представата ми. Защото: Контактувал съм с много историци - е, не толкова много - 4-ма, които не се познават, и всички те казват, че е преувеличено, исторически недостоверно и доказано. Тук чета други неща...

А за филмовите критица - така е, този филм е страхотен, гледах го два пъти за 2 дена. Но все още се съмнявам дали наистина е било така !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.