Премини към съдържанието
dota

Изваждането на нерви от зъби , боли ли ?

Препоръчан отговор

В петък ще ми изваждат нерви на зъб и се питам дали боли ohmy.gif:P

Досега на някой от вас да са били изкарвани ?

Някаво лекарство имам сега .. което ги умартвявало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да те лъжа боли ! Е не е чак за умиране ама е неприятно . Умартвява се с арсен и внимавай да не закъснееш да го махнеш навреме , слушай зъболекаря , че ако пресрочиш дните хем ще те боли от ваденето хем от арсена . НО по добре да те боли 5 мин. на стола от колкото да не спиш цяла вечер !

Успехи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-безболезнената част, щом стъргането и разчистването до нервите не ти е направило впечатление, ваденето на нерви е нищо :angel19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В петък ще ми изваждат нерви на зъб и се питам дали боли ohmy.gif:angel19:

biggrin.gif Задължително искай упойка, пак ще те боли, но много по-малко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мен ме боля само като слага доктора арсен иначе е по скоро неприятно чувство изпотяваш се... се едно нещо от теб се откъсва нерпяитно де biggrin.gif ама минава бързо няма се плашиш :angel19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-отвратително нещо няма защо го лъжете навира се в корена на зъба спираловидна игла която се върти и с нея се вади нерва. Процесса е много болезнен, ако арсена не е бил поставен добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По-отвратително нещо няма защо го лъжете навира се в корена на зъба спираловидна игла която се върти и с нея се вади нерва. Процесса е много болезнен, ако арсена не е бил поставен добре.

И после се вкарват милион други иглички, за да ти разширят канала и да ти напълнят зъба.

Но от това не се умира и на всеки му се е случвало, една от най-честите стоматологични практики, само за последните 2 месеца имам 4 извадени нерва, жива и здрава съм, жалко, че зъбите са ми мъртви. biggrin.gif

Ще стиска зъби и това е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

значи си като мен на първия нерв, който ми извадиха препаднах, но това стана понеже упоиката не ме беше хванала.

Редактирано от Mladenec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много боли,ужас

Аз винаги искам упойка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига плашихте човека,бе. като гледам всички сте оживели. :angel19:

ще изтърпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама ако е умъртвен хубаво не боли мене не ме боля чак толкова имало е да ми слгат пломба и да ме боли повече... много повече с упойка и ако си при добър лекар няма проблем :angel19:

Редактирано от nightcrolwer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
значи си като мен на първия нерв, който ми извадиха препаднах, но това стана понеже упоиката не ме беше хванала.

аз пък получих сърцебиене и сестрата ме полва с вода , за това се мери кръвно преди упойка. и казвате, ако имате алергия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не е от най-приятните неща. Мен винаги ме е боляло като са ми вадели нерв. Ама както казаха и другите се издържа все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано дано :angel19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално по отношение на зъбите има къде, къде по-голями гадости...Общо взето това е нещо нормално, тъй, че давай смело и да не ти пука...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Специално по отношение на зъбите има къде, къде по-голями гадости...Общо взето това е нещо нормално, тъй, че давай смело и да не ти пука...

Ти ако можеш да издържаш на болка-трай си и си стискай дръжките на стола

Има хора,които припадат от ужас

Пита дали боли-боли много,и по-голяма гадост от това при зъбите няма

Веднъж съм го преживяла тоя ад и само с упойка след това са ми вадили нерви

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти ако можеш да издържаш на болка-трай си и си стискай дръжките на стола

Има хора,които припадат от ужас

Пита дали боли-боли много,и по-голяма гадост от това при зъбите няма

Веднъж съм го преживяла тоя ад и само с упойка след това са ми вадили нерви

biggrin.gif

И тези хора са абсолютно лигльовци мен ако питаш. Да ви пратя аз в стоматолгичния факултет да бъдете опитни зайчета да видите на какво му се вика гадост.

На никого не му е приятно да ходи на зъболекар, нито да му вадят нерви.

За себе си спокойно мога да кажа, че да ми вадят нерв ми е много по-приятно, отколкото да ми завират онези щифчета, набутани буквално във венеца. Е, такава болка няма, още повече, че не ти ги махат, докато не оформят пломбата. Бузата ти започва да пулсира и ти си ще да изкормиш зъболекарката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И тези хора са абсолютно лигльовци мен ако питаш. Да ви пратя аз в стоматолгичния факултет да бъдете опитни зайчета да видите на какво му се вика гадост.

На никого не му е приятно да ходи на зъболекар, нито да му вадят нерви.

За себе си спокойно мога да кажа, че да ми вадят нерв ми е много по-приятно, отколкото да ми завират онези щифчета, набутани буквално във венеца. Е, такава болка няма, още повече, че не ти ги махат, докато не оформят пломбата. Бузата ти започва да пулсира и ти си ще да изкормиш зъболекарката.

Ми някой некадърник явно ти е слагал щифтове

Моята докторка е много добра и не ме боля изобщо,два ми сложи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боли ужасно, като се има в предвид, че

зъболекарката ми е професионалистка,

и по принцип не ме боли при нея,

каквото и да ми прави на зъбите.

Но ваденето на нерв си беше кошмар.

Но по-добре да се мине през този кошмар веднъж завинаги,

и да не те болят повече зъбите.

Но си е адска болка,

която не пожелавам и на най-големият си враг,

но може би болката се дължи и на по-голямата от нормалното

чувствителност в устата ми,

но това, когато ми вадеха нерва някак си не ме успокояваше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Боли ужасно, като се има в предвид, че

зъболекарката ми е професионалистка,

и по принцип не ме боли при нея,

каквото и да ми прави на зъбите.

Но ваденето на нерв си беше кошмар.

Но по-добре да се мине през този кошмар веднъж завинаги,

и да не те болят повече зъбите.

Но си е адска болка,

която не пожелавам и на най-големият си враг,

но може би болката се дължи и на по-голямата от нормалното

чувствителност в устата ми,

но това, когато ми вадеха нерва някак си не ме успокояваше.

Е явно не е толкова голяма професионалистка зъболекарката ти.Попитай я за "витална екстирпация" дали е чула.Най-добре за такива манипулации да се ходи при специалист ендодонт.Колкото до арсена той си има много тясни показания за употреба, но нашите стоматолози понеже бъкел не могат да правят витална са го вкарали в ширпотреба.

Редактирано от kuramiianko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В петък ще ми изваждат нерви на зъб и се питам дали боли ohmy.gif:ph34r:

Един съвет. Остави дентиста да ти извади нервите спокойно и да запълни каналите нормално, защото не добре запълнен канал или остатъци от нерв в канала водят след себе си КЕРПЕДЕНАbiggrin.gif

Редактирано от Хитреца Одисей (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами с упойка не се усеща, но ако е без може и да не е много приятно. аз лично ако зъба не е много рзклатен без упойка не се давам, а те днешните те хващат веднага и не отнема време и не изпитваш болка, болката е малко и чак след около час :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И после се вкарват милион други иглички, за да ти разширят канала и да ти напълнят зъба.

Но от това не се умира и на всеки му се е случвало, една от най-честите стоматологични практики, само за последните 2 месеца имам 4 извадени нерва, жива и здрава съм, жалко, че зъбите са ми мъртви. biggrin.gif

Ще стиска зъби и това е...

Как се стискат зъби с отворена уста?...Ай-я глоднах пръстите на зъболекаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оу, те такива страшни разширители слагат, че да искаш да си затвориш устата няма да можеш - най-много да си счупиш челюстта. аз лично за нервите съм чувала че много боли, обче доколкото знам е голяма болка за сравнително малко време докато аз съм изживявала какви ли не продължителни мъчения, кака ви не пада от Марс, я biggrin.gif

хора, щях да пускам тема,обаче тука вече има подобна,така че... мисля че ми е възпален венеца, подул се е страшно над един зъб и вече започва да ме боли ужасно. усещам че от тази страна ме болят сливиците и леко синусите в близост до гърлото. кое в следствие от кое е - зъба от някаква настинка(вярно че напоследък все измръзвам ама сериозно болна не съм била), или възпалението се разпространява по гърлото и синусите :speak:защото знам че тогава става много страшно... :help wanted3:утре съм на зъболекар,ама моля някой да ме успокои

Редактирано от Lady_Death (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами няма какво да те лъжа...не е приятно...но и не е болка за умиране cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...