Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nologo

G DATA (AVK) AntiVirus, InternetSecurity, TotalCare

Препоръчан отговор

Ехее, а аз си мислех, че Касапът заделя много памет. :D

Публикувано изображение

Публикувано изображение

(на тази картинка Касапът все още не се е развихрил, но иначе достига до към 250-300 MB :D)

Каква е причината програмите да бутат заделената памет в pagefile-а? С цел да заблуждават потребителите, че използват малко RAM ли го правят?

И да питам нещо свързано с G Data. В настройките на програмата може да се избере кои енджини да използва: Both engines и Just one engine. Като се зададе Just one engine, кой от двата използва, този на Bitdefender или този на G Data?

От къде може да се настройват правилата на програмите, кои да получават достъп до интернет и кои не при задаване "Create rules menually..."? Намерих само "Application radar", но доколкото разбрах там показва само програмите, на които им е блокиран достъпа и които в момента правят опит да се свържат с интернет, което на мен лично работа не ми върши.

И последният ми въпрос (поне за сега) е как G Data решава за коя програма да ме пита за достъп до нета и за коя не? За Skype примерно не ме попита, а за foobar-а ме пита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

(на тази картинка Касапът все още не се е развихрил, но иначе достига до към 250-300 MB :D)

Каква е причината програмите да бутат заделената памет в pagefile-а? С цел да заблуждават потребителите, че използват малко RAM ли го правят?

И да питам нещо свързано с G Data. В настройките на програмата може да се избере кои енджини да използва: Both engines и Just one engine. Като се зададе Just one engine, кой от двата използва, този на Bitdefender или този на G Data?

От къде може да се настройват правилата на програмите, кои да получават достъп до интернет и кои не при задаване "Create rules menually..."? Намерих само "Application radar", но доколкото разбрах там показва само програмите, на които им е блокиран достъпа и които в момента правят опит да се свържат с интернет, което на мен лично работа не ми върши.

И последният ми въпрос (поне за сега) е как G Data решава за коя програма да ме пита за достъп до нета и за коя не? За Skype примерно не ме попита, а за foobar-а ме пита.

В 2014 версия G-data  вече не ползва енджина на Avast, a свой и на Bitdefender.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В 2014 версия G-data  вече не ползва енджина на Avast, a свой и на Bitdefender.

Това го знам, но единият от въпросите ми беше не кои са, а кой от двата ползва, когато програмата се настрои да използва само един (Just one engine)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Коя версия на Касперски си пробвал? На снимката си е нормално но при сканиране гълта яко памет. Например при мене 2014 е стигала до над 600

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го знам, но единият от въпросите ми беше не кои са, а кой от двата ползва, когато програмата се настрои да използва само един (Just one engine)?

Сложи го на един и по дефинициите ще го разпознаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия на Касперски си пробвал? На снимката си е нормално но при сканиране гълта яко памет. Например при мене 2014 е стигала до над 600

Релийз кандидатът на 3-тото Пюре (13.0.2.558). По време на сканиране не е интересно, друго си е в застой.

Сложи го на един и по дефинициите ще го разпознаеш.

В отчета след сканиране на файлове при включени и двата енджина пише това

Публикувано изображение

а при включен само един

Публикувано изображение

Явно използва Bitdefeder.

Между другото, времето за сканиране само с енджина на Bitdefender е грубо около 6 пъти по-малко от това, когато са активирани и двата. Сканирането на 136 файла само с Bitdefender отне около 30 сек., а пък с двата включени - около 3 мин.  :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои слагал ли е новата 2014 версия,че ми се стрyва доста олекотена и премахнат Аvast двигател?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отлична е. Пробвай няма да съжаляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отлична е. Пробвай няма да съжаляваш.

Да,аз от вчера съм я забола в погледа си,но понеже е от вчера а може някой да има повече наблюдения...а и 20 еврa лиценз си e направо смешна сума(kато знаем за каква програма за защита става въпрос)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,аз от вчера съм я забола в погледа си,но понеже е от вчера а може някой да има повече наблюдения...а и 20 еврa лиценз си e направо смешна сума(kато знаем за каква програма за защита става въпрос)

Да дадеш пари за програма без да я пробваш?!...  Вариант от мене  :P

1. Инсталираш G Data IS 2014 - 180 дни (немски)  

2. Рестартираш и обновяваш програмата.

3. Стартираш ъпгрейд с   G Data IS 2014 (на английски)

Лиценза се подхваща при ъпгрейда.

Публикувано изображение

Хи хи и датата  ми харесва :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники,от толкова години вече се мотаем в този форум поне можеше да запомниш,че аз не ползвам IS пакети а само чист Антивирус.За какво ще ми послужи този ключ от IS пакета? :D

....пък и кой ти каза,че ще давам пари за програма без да я пробвам?Просто казах,че 20 евра за такава програма си е малко(като я сравня с Kaspersky,Hортон или БитДефендер).Сега я пооглеждам тук от 2 дни.Преди да се вземе решение за закyпyване трябва да се поизпита всяка програмка поне 2 седмици мисля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за нея, но аз реших да я пробвам.

Така и така от доста време бях решил да разкарвам Нортъна от настолния поради ред причини, и след като тия дни се видях малко по-свободен от задачи, се позачудих с какво да го сменя.

GData-та изкара около половин час и после замина някъде в дълбините на Млечния път.

Забелязах, че ми бави зареждането на страници, особено ако има повече снимки. За краткото време, през която я пробвах, успя да размени снимки в две страници (т.е. заменяше една с друга - ясно някакъв бъг при сканирането на линковете за зареждане) при отворени петнадесетина таба едновременно, или пък изобщо не зареждаше някои от тях, както и веднъж ми се появи досадно балонно съобщение в трея, което ми напомняше, че ползвам Trial версия и трябва да си закупя пълна. Отделно в контекстното меню на кошчето се появи шредърът на GData, без да ме пита дали искам да го виждам там.

В крайна сметка, уеднаквих антивирусите на двата компютъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и така от доста време бях решил да разкарвам Нортъна от настолния поради ред причини, и след като тия дни се видях малко по-свободен от задачи, се позачудих с какво да го сменя.

GData-та изкара около половин час и после замина някъде в дълбините на Млечния път.

Забелязах, че ми бави зареждането на страници, особено ако има повече снимки. За краткото време, през която я пробвах, успя да размени снимки в две страници (т.е. заменяше една с друга - ясно някакъв бъг при сканирането на линковете за зареждане) при отворени петнадесетина таба едновременно, или пък изобщо не зареждаше някои от тях, както и веднъж ми се появи досадно балонно съобщение в трея, което ми напомняше, че ползвам Trial версия и трябва да си закупя пълна. Отделно в контекстното меню на кошчето се появи шредърът на GData, без да ме пита дали искам да го виждам там.

И при мен го има,но е както при новият Аvast.То затова трябва всяка една програма да се огледа хубаво с продължително време от минимум 2 седмици,за да се извади крайно заключение.За сега само Есет се държи без проблемно на компа ми като единственно смятам,че хипс а е напълно ненужен за каквото и да е било домашно или офисно ползване....не виждам кой ще сяда да прави правила и постоянно да е притесняван.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, всеки си има собствени изисквания и мнение. ;)

Не помня откога не съм ползвал нещо на ESET, може и да са вдигнали отново нивото.

В момента и двете машини са с F-Secure, като и при нея в началото се появяват въпроси дали да разреши нещо си да се свърже с интернет, но после млъква и не се чува повече. А и от направените тестове май се оказва, че има по-добра детекция от Нортън, освен това не бави компютъра или зареждането на страници (не че Norton бави, сравнявам с GData). Ще карам с нея, докато ми писне или се издъни, после възможности за тестване - колкото искаш...

Сега ще се самонакажа за офтопика с чаша червено вино. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, всеки си има собствени изисквания и мнение. ;)

Не помня откога не съм ползвал нещо на ESET, може и да са вдигнали отново нивото.

В момента и двете машини са с F-Secure, като и при нея в началото се появяват въпроси дали да разреши нещо си да се свърже с интернет, но после млъква и не се чува повече. А и от направените тестове май се оказва, че има по-добра детекция от Нортън, освен това не бави компютъра или зареждането на страници. Ще карам с нея, докато ми писне или се издъни, после възможности за тестване - колкото искаш...

Сега ще се самонакажа за офтопика с чаша червено вино. :)

При мен харесването не се състои с високи детекции а нормално и безпроблемно поведение на компютъра.Есет се държи най-безпроблемно и е много лека програма. Ти с кой браузaр пробва GData аз с Firefox и ме съмнява,че тази нова версия нещо и има(за Firefox става въпрос)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Демек, 64-битов Firefox.

Пробвах и с Chrome, там нещата са малко по-добре (в смисъл, че не ми разместваше снимки, а и забавянето беше малко по-малко), но проблемът си го имаше.

Нали и аз това казвам, търся лекота, бързо зареждане на страници, че работата ми е такава, че по цял ден съм в интернет, и в същото време надеждност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали и аз това казвам, търся лекота, бързо зареждане на страници, че работата ми е такава, че по цял ден съм в интернет, и в същото време надеждност.

Същото е и при мен,даже не държа да има стена за да и опростя работата,още повече и ресурсите...Нещо съм разочарована....,но тази версия на GData е най-добрата която са изкарвали до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

*Wanka,снощи махнах GData(нали ти писах,че имам проблем с "лисицата")като си мислех,че тя е виновна за това забавяне и от време на време просто не иска да се отваря.Днес пак имах същият проблем вече без GData на компа.Проблема си от тази нова от седмица версия 25.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, нямам идея какво се е омазало при теб.

С друг браузър пак ли така се държи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, нямам идея какво се е омазало при теб.

С друг браузър пак ли така се държи?

Не,това е някакъв bugg на "лисицата"..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не споделям това мнение.Във времето когато използвах Gdata не съм имал никакво забавяне на страниците

При мен харесването не се състои с високи детекции а нормално и безпроблемно поведение на компютъра.Есет се държи най-безпроблемно и е много лека програма. Ти с кой браузaр пробва GData аз с Firefox и ме съмнява,че тази нова версия нещо и има(за Firefox става въпрос)

Още не е написана програма, която да отговори на изискванията ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, може и да зависи от конфигурацията, може и да имам някакъв друг проблем с компютъра, който в съчетание с GData-та да бави - не знам, и нямам време да разследвам и разучавам. Но е факт. А и е видно, че май не е само при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G Data 2015 Beta*

(25.0.0.82 Beta)

Новые возможности G Data TotalProtection 2015

Вот лишь некоторые из официальных изменений, подтвержденных производителем, в этой ранней beta-версии:

- Полностью измененная веб-защита
- Защита от клавиатурных шпионов для веб-браузера
- Защита от эксплойтов
- Проверка ссылок - классификация и проверка ссылок с поддержкой HTTPS протокола в Google, Facebook и Twitter

G Data AntiVirus 2015

G Data Internet Security 2015

G Data Total Protection 2015

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...