Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nologo

G DATA (AVK) AntiVirus, InternetSecurity, TotalCare

Препоръчан отговор

Здравейте, Ползвах я няколко дена и наистина е по-лека от 2009. Аз я сложих на P4 1.8, 512 РАМ. С процесора общо-взето няма проблем, но много РАМ яде. Естествено ако гледате само нейните процеси, рядко отива над 50 МБ, но Виртуалната памет не пада под 200 МБ, а Total Commit charge е през повечето време 690 МБ, като за сравнение при Авира рядко е над 390, а при Касперски рядко е над 430. Много хора в Таск мениджъра не са показали колоната с VM, гледат само Mem. Usage и после се чудят, че уж малко РАМ яде, пък системата е бавна. Здраво маже и IDM - при сваляне на заразени архиви и намеса на Web Guard-a, IDM отива на 99% CPU и системата увисва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

virus check options:

Публикувано изображение

избор на енджините:

Публикувано изображение

избор на реакция при инфекция :

Публикувано изображение

virus check advanced:

Публикувано изображение

monitor advanced:

Публикувано изображение

internet options:

Публикувано изображение

email options:

Публикувано изображение

от дефолт настройките съм променил единствено реакцията при намиране на инфекция - да дезинфектира,при неуспех да трие(снимка 3),

като по дефолт е само лог.

И при мониторинга - да дезинфектира ,при неуспех да блокира достъпа:

Публикувано изображение

Тука някои от по-важните нововъведения:

· Fingerprinting - saves time and prevents unnecessary virus scans

· ParallelScan - considerable time savings for DualCore or Quad-Core PCs by distributing the load during virus scans

· Up to 5 times faster, thanks to new DoubleScan technology including Fingerprinting and ParallelScan

· Behaviour monitoring and heuristics: malware is detected even if signatures miss it

· Automatic customisation of security levels and speeds

и преведено :

· Отпечатъци от пръстите - спестява време и предпазва от ненужни вируса сканира

· ParallelScan - значителни икономии на време за DualCore или Dual-Core компютри чрез разпространяване на вируса на натоварването по време на сканиране

· До 5 пъти по-бързо, благодарение на новите технологии, включително DoubleScan отпечатъци от пръстите и ParallelScan

· Поведение мониторинг и евристични: зловреден софтуер се открие дори ако подписа ми липсва

· Автоматично персонализиране на нива на сигурност и бързина

Ето я и в действие:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да я хвалят,кавато и да излиза по тестовете си една огромана тромава програма.Един Антивирус трябва да си работи тихичко там в ъгъла и при нужда да реагира...а не да става център на внимание.Много е тежка а и Antispy модyл не се появява в Security Center... Windows ме подканва да пусна Windows Defender. Ужасна програма!Тя те занимава само с себе си! Много е тежка все още...не знам какво са я олекотили,но още трябва.Да речем 2012 може и да стане. :ph34r: ...p.s.Просто се чудя как я изтърпявате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото забавяне което съм забелязал е :

Публикувано изображение

което е от порядъка на части от секундата до в изключително рядки случаи - 1-3 секунди

(много трудно успях да снимам това).

Това е съдържанието на интернет страниците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото забавяне което съм забелязал е :

Публикувано изображение

което е от порядъка на части от секундата до в изключително рядки случаи - 1-3 секунди

(много трудно успях да снимам това).

Това е съдържанието на интернет страниците  

Windows 7?????

Windows Vista....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Windows 7?????  Windows Vista...." какво означава това сега :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@trix в настройките защо не оставиш да сложи файла под карантина, ако не може да го дезинфекцира ?

Публикувано изображение

Ако е фалшива тревога на системен файл...

Аз в Avira, съм задал директно триене, но има отметка да копира изтритите файлове в карантината:

Публикувано изображение

Поздрави и браво за труда. :go ahead:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и мерси B-boy[styLe].Програмата е дуракоустойчива-при каквато и да е настройка на монитора,дори и при disable monitor,при заплаха интернет достъпа бива блокиран

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей и мерси B-boy[styLe].Програмата е дуракоустойчива-при каквато и да е настройка на монитора,дори и при disable monitor,при заплаха интернет достъпа бива блокиран

Имах предвид снимката...според МЕН настройката трябва да е:

Desinfect (if not possible: quarantine) а не (if not possible delete file)

Публикувано изображение

Поздрави ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Променено е  :P

Надявам се, защото мислиш, че е по-правилна, а не защото съм я казал аз. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълго мислих над твоето изказване,

това не е бедняшката авира(за майстори джедаи) все пак и нямам амбицийте да задължавам някого да прилага точно определени настройки.Още повече,че G Data е с автоматични настройки на нивото на сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълго мислих над твоето изказване,

това не е бедняшката авира(за майстори джедаи) все пак и нямам амбицийте да задължавам някого да прилага точно определени настройки.Още повече,че G Data е с автоматични настройки на нивото на сигурност.

Това, че не е бедняшката AVIRA, не означава че пакета е застрахован от фалшиви тревоги нали ? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ниво на сигурност-при изключване на virus check :

Публикувано изображение

и Change security / performance :

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли някои да ми обясни как да я активирам имам рег. код за 6м./от промоцията/ но ми иска парола и юзър нейм от къде да ги получа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли някои да ми обясни как да я активирам имам рег. код за 6м./от промоцията/ но ми иска парола и юзър нейм от къде да ги получа?

След инсталацията щракаш на иконата в трея и се появява въпрос за ъпдейтите.

Тука - register with server

Публикувано изображение

тука си пишеш номера от pdf файла и имената и @,така както си ги задал на промоцията

Публикувано изображение

е тва е ,по пощата ти изпращат user name и password

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След инсталацията щракаш на иконата в трея и се появява въпрос за ъпдейтите.

Тука - register with server

Публикувано изображение

тука си пишеш номера от pdf файла и имената и @,така както си ги задал на промоцията

Публикувано изображение

е тва е ,по пощата ти изпращат user name и password

благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Награда за критично подробно ревю на продукт на G-Data за 2012

Безплатен годишен лиценз за най-комплексния продукт на G-Data - G Data NotebookSecurity (без хардуерния ключ).

Първите три ревюта (за различни продукти) печелят. Ревюто трябва да е подробно, с описание на работния компютър, лични впечатления, технически описания и снимки. Ревюта с 3-4 изречения за час работа с програмата няма да се награждават. Обоснованите критики са желателни :)

Таблица за сравнение на продуктите

post-30002-0-20347000-1325757169_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Награда за критично подробно ревю на продукт на G-Data за 2012

Безплатен годишен лиценз за най-комплексния продукт на G-Data - G Data NotebookSecurity (без хардуерния ключ).

Първите три ревюта (за различни продукти) печелят. Ревюто трябва да е подробно, с описание на работния компютър, лични впечатления, технически описания и снимки. Ревюта с 3-4 изречения за час работа с програмата няма да се награждават. Обоснованите критики са желателни :)

Таблица за сравнение на продуктите

Ще те питам и тука КЪДЕ? Единствената активна връзка е към снимката

Публикувано изображение

Къде се влиза,къде се регистрира,къде се поства това ревю?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще те питам и тука КЪДЕ? Единствената активна връзка е към снимката

Къде се влиза,къде се регистрира,къде се поства това ревю?

Тук трябва да се публикува ревюто. След постването линка на лични за ключа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

G Data Internet Security 2013 Beta Main User Interface Нова версия идва!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

http://qsmirror01.gdatasecurity.de/qs/BETA/2013/GER/GER_R_FUL_Beta_2013_IS.exe

english version

http://qscnmirror01.gdatasecurity.de/qscn/BETA/2012/ENG/ENG_R_FUL_2012_IS_Beta.exe

TEST ID:

username: Beta201315919

Password: LPXM9F

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Новата версия е достъпна за сваляне:

Antivirus - http://www.gdatasoft...FUL_2013_AV.exe

InternetSecurity - http://www.gdatasoft...FUL_2013_IS.exe

Наистина огромен инсталационен файл, не знам на какво се дължи, но след инсталацията програмата е едва 75 mb.

Програмата е железна, но като че ли си остава една от най-тежките в бранша.Ето клип за новата версия,промени,нововъведения и т.н - http-~~-//youtu.be/lo4tKxUA0JQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя допотопен компютър GData се държи по-леко от DitDefender ...Усеща се леко забавне при браузване...Регистрациите за версия 2012 важат и за 2013-та версия...Промоцията в Comss.ru за 120дни е валидна,проверено.Може да ползвате същата регистрация(версията е 2012)за версия 2013..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, така беше и при 2011 за 2012та.Това само може да ни радва, между другото някой може ли да даде линк към промоцията на Антивируса за 120 дни. p.s. При мен няма няма никакво забавяне при браузване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе тази 2013 направо е неyзнаваема!!!Ми много е лека!Какво са и направили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...