Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

ktborisov
 Сподели

Препоръчан отговор

Аз продължавам да не мога да влезна в Минта, въпреки че изписвам всичко правилно!

Паролата и ника са ми записани в тетрадка, така че няма как да бъркам нещо!

Минта, въпреки изискванията за оскъдни ресурси не е по-бърз от Уйндоус.

Карах доста време с десятката и с Минта...да не кажа, че дори десятката се държи по-добре!

Имах проблеми с гледането на филми - някои филми не искаха да се разпъват на цял екран, та преминавах на десятката.

Минт все още е твърде далеч от функционалността на Уйндоус!

Симпатичен ми е, може и да се върна на Минт, ако ме стегне шапката некой ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Наложи се да се разделя с Mint, поради липсата на драйвер за вграденото видео в Ryzen 5 5600G. Сори, ама е тъпо да си купиш хубав 4К монитор, и системата ти да не го отчита и да му подава 1024х768 сигнал :tease2: .

Докато го оправят, ще карам някакси с Ubuntu.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте, имам тука един лаптоп HP 650 нещо си. Проблема му е, че на всеки 2-3 секунди губи връзка с рутера. Проблема е от как сложих Ментата Канела. Мноого тъп и досаден е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, S197 написа:

Здравейте, имам тука един лаптоп HP 650 нещо си. Проблема му е, че на всеки 2-3 секунди губи връзка с рутера. Проблема е от как сложих Ментата Канела. Мноого тъп и досаден е проблема.

Тази тема тук е обща и често минава много време, докато някой отговори.
Съществуването на общата тема изглежда разумно като идея, но, на практика, често не е удобно за питащите.
Затова обикновено пускам отделна тема, тя се появява на първа страница във форума и бързо я забелязват повече знаещи хора.
Може да видиш и в моята тема, която цитирам, с подобен проблем, какво са ми отговорили - по-лек Линукс, по-лека графична среда (Xfce, LXDE), замяна на HDD с SSD, евентуално и добавяне на RАМ (след като провериш от сигурен източник (сайта на НР, или друг сайт със спецификациите на лаптопа), колко максимално поддържа лаптопа (не процесора).
https://bg.wikipedia.org/wiki/LXDE
https://bg.wikipedia.org/wiki/Xfce

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Проблем, поредния, затварям капака на лаптопа при включена ОС. Отварям го и, само надписи, уж стенд бай режим ама не! Налага се след отваряне на капака на лаптопа, да рестартирам целият компютър зад запали отново?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване