Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 2

Препоръчан отговор

Понеже Част 1 на темата стана 79 страници, съм на мнение, че едва ли някой вече е в състояние да намери в нея каквото и да било. Има и доста ненужни мнения в нея. Поради тази причина я заключвам и отварям Част 2, в която искам да ви помоля наистина да взимате участие, когато можете да споделите с нас някакъв вид впечатление, без значение положително или отрицателно. Ползвайте темата по предназначение и не я взимайте като поредното място за трупане на постове cool.gif

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

да не би да не може да ти се приплъзва странциата надолу? нямаш скрол ли? плъзгачи отстрани също ли нямаш? или не ти работи мишката това е blog. да си виждал някой блок да седи постоянно с 1 и същ

Значи този 7235 е фейк, а последния изтекъл в момента е 7231 ?

Публикувани изображения

бих направил 1 предложение: горния сценарии ще се повтаря многократно затова предлагам на първа страница да се помести най-важната информация относно ОС - ъпдейти, проблеми, източници за сваляне (абсолютно легални разбира се), продуктови ключве (по 5 за 32 и 64-битовите версии - тези предоставени от МС), новини и т.н

ще последва едит с примерен вариант на страницата

ако някой от колегите, има идеи свързани с информацията на първа страница, да казва

заблежка: торрент-линкове няма да бъдат помествани (независимо fake или real). класират се единствени MS, kaldata etc. линкс

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който още не е разбрал 7032-ри билд пуснат из някои торент тракери е фалшив. Името на файла менте е:

Microsoft Windows 7 Ultimate Build 6.1.7032.winmain_win7rc1.090211-1625.iso

а всъщност е пипан бета 1 билд 7000. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой беше постнал в част 1 промените които ще има RC спрямо Beta build 7000. Понеже е полезно ще го постна пак Some Changes Since Beta for the RC.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз на няколко пъти питам,ама..АКО излезе днес това прословуто RC,от къде ще го дърпаме???Пак ли като официалната бета, януари или какво?Кажете бе момчета!Никой ли не знае????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
бих направил 1 предложение: горния сценарии ще се повтаря многократно затова предлагам на първа страница да се помести най-важната информация относно ОС - ъпдейти, проблеми, източници за сваляне (абсолютно легални разбира се), продуктови ключве (по 5 за 32 и 64-битовите версии - тези предоставени от МС), новини и т.н

ще последва едит с примерен вариант на страницата

ако някой от колегите, има идеи свързани с информацията на първа страница, да казва

заблежка: торрент-линкове няма да бъдат помествани (независимо fake или real). класират се единствени MS, kaldata etc. линкс

Приемам конкретни предложения с линк и #номер на съответния пост, за да ги преместя тук. Темата наистина започва да става като старата :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йови, ами нали трябва и да си чешем езиците някъде. Направи една важна тема за винд 7, а ни остави и друга където спокойно да си говорим.

Пипан как? Например в замундата имаше пипан от хакери билд 7035 който бе така подобрен че липсваха файлове и не се инсталираше. И тука ли е подобно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aлекс е прав Йови-докато не излезе финала народа ще се вълнува,ще се коментират версии-барани или не.Няма как,а и не смятам че е лошо!Спам няма как да няма,но и много ценно инфо се събира така,съгласи се!Така че не се ядосвай "шефе"! :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, съгласен съм с вас. Предлагам ви следното нещо: изберете поне 10 стойностни поста от другата тема, които да преместим в една нова тема с ранг "Важна". В нея ще се пишат само стойностни постове. А тази тема ще остане за спамът. Проблемът е, че аз сам не мога да преровя 80 страници, признавам си, че и не съм следил темата. Време да я прочета цялата нямам и без ваша помощ няма да мога да направя важната. Помогнете ми за това и правете после тук каквото си искате (стига да не е в груб разрез с правилата) ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм ЗА!Прегледах първите 15 страници,реално обаче около нашите писания (не че не струват)не може да се предложи нищо!Има обаче добри шотове за облика на 7-цата!Още нещо Йови-продуктите на Орбит(а всички ги ползваме-дали ще е водния знак,дали ще активираме) не се взимат само от торентите!Аз викам -да публикуваме сайтове,насочващи народа къде да търси!НЕ ГОВОРЯ ЗА ТРАКЕРИ- да се разберем!Аз лично ежедневно,освен нашия си ,черпя инфо от още няколко.Готов съм да им постна адресите,стига да прецениш че става.Естествено-това ще бъде докато излезе официално.И народа да се разтърси за добри шотове,особено свързани с проблеми-няма да е лошо онагледяване!

Като начало, викам да постнем как да направим така че да избираме коя версия на 7-цата да сложим.Аз,Гаффер-а и още някой беше (ще го уточним) писахме как се маха файла,който ограничава потребителя с Ultimate.Ще ти дам номера на постовете малко по късно!Ако трябва наново дори ще го напиша-аз или който иска..няма значение!Важното е да върши работа!

ТАКА: ПОСТА Е НА GAFFER- номер 934

Редактирано от stashek (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абсолютно съм ЗА!Прегледах първите 15 страници,реално обаче около нашите писания (не че не струват)не може да се предложи нищо!Има обаче добри шотове за облика на 7-цата!Още нещо Йови-продуктите на Орбит(а всички ги ползваме-дали ще е водния знак,дали ще активираме) не се взимат само от торентите!Аз викам -да публикуваме сайтове,насочващи народа къде да търси!НЕ ГОВОРЯ ЗА ТРАКЕРИ- да се разберем!Аз лично ежедневно,освен нашия си ,черпя инфо от още няколко.Готов съм да им постна адресите,стига да прецениш че става.Естествено-това ще бъде докато излезе официално.И народа да се разтърси за добри шотове,особено свързани с проблеми-няма да е лошо онагледяване!

Като начало, викам да постнем как да направим така че да избираме коя версия на 7-цата да сложим.Аз,Гаффер-а и още някой беше (ще го уточним) писахме как се маха файла,който ограничава потребителя с Ultimate.Ще ти дам номера на постовете малко по късно!Ако трябва наново дори ще го напиша-аз или който иска..няма значение!Важното е да върши работа!

ТАКА: ПОСТА Е НА GAFFER- номер 934

Добре, дайте тук номерата на постовете, които считате за важни. Ще направя новата тема и после ще разчистя тази от коментарите по създаването на важната тема. Предлагам Част 1 да си остане затворена, тей като вече е прекалено голяма.

P.S. Прерових първите 10 страници на бързо. Ако някой открие нататък нещо ценно, да пише :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е видяхме я тая RC май!Пак пада смех...аз така си мисля!

Аquaris-чудесно си го почнал-да добавим викам пиниза,че системата е над админа,както и че някой важни задачи трябва да се стартират като администратор.За 7000 ти предлагам да вкараме линковете за fix-a за mp 3.,..Все си мисля че отключване на другите версии също е редно да го постнем.Иначе си го почнал чудесно,брой и мен.Има и друго.Хубаво викаш да го караме по правилата,но това е бета...не е ли по добре здравата да я разчоплим с всички трикове,номера и прочие,които знаем,предвид все още работния вариант на системата.?Все ми се струва,че така ще да е по добре,но..думата имат модовете(те самите на този етап позволяват бая "гъвкавост")-именно щото е бета.Йови ако е на линия и той да се включи!!!

P.S.Това за гаджетите го редактирах своевременно!

Още нещо-дайте да направим списък с линкове за полезни сайтове за справка(конкретно за теми само за 7-цата,не адрес на сайта и после иди и търси за какво става въпрос).Така адски бързо при възникнал проблем само с насока всеки ще се оправя без лудо ровене из целия Нет!

Редактирано от iovi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие двамцата защо не се уговаряте чрез ЛС ами тук в темата?!?

Успокойте се малко, няма награди за топ спамъри. :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе вие двамцата защо не се уговаряте чрез ЛС ами тук в темата?!?

Успокойте се малко, няма награди за топ спамъри. :handshake:

Наградата за топ спамер е морална. Колкото до темата, нещо взе да не е топ, то няма нов релиз, винд 7 си работи на пушка, проблеми няма. Някой ако има линк откъде да си сваля готов 7022 хоум премиум да го даде, щото моя опит сам да си направя бутващ диск завърши плачевно. Сега съм хвърлил око на русифицирана версия на винда, като я пуснат и ако не ме домързи може и да я пробвам. И ако разбира се не си намеря хоум премиум на 7022.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наградата за топ спамер е морална. Колкото до темата, нещо взе да не е топ, то няма нов релиз, винд 7 си работи на пушка, проблеми няма. Някой ако има линк откъде да си сваля готов 7022 хоум премиум да го даде, щото моя опит сам да си направя бутващ диск завърши плачевно. Сега съм хвърлил око на русифицирана версия на винда, като я пуснат и ако не ме домързи може и да я пробвам. И ако разбира се не си намеря хоум премиум на 7022.

Незнам дали това ще ти е от полза, но все пак заповядай - http://######/torrent/4738327/Mi...re.Edition-LiTE

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aлекс=прочети внимателно указанията за отключване на другите версии-не трябва да има проблем!Руския си е руски..не ти трябва реално,защото си има особености и трябва да прегледаш бая руски сайтове за ориентир,кое и как.Кажи къде е проблема с отключването-ще метнем едно рамо.бе!!!! cool.gif

Kолеги-изтече версия 7022 64bit- ТУК.Истински е,проверен е от човек,на който вярвам.В тоя ред на мисли-колко Рам е препоръчителна да има компа за 64 бит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kолеги-изтече версия 7022 64bit- ТУК.Истински е,проверен е от човек,на който вярвам.В тоя ред на мисли-колко Рам е препоръчителна да има компа за 64 бит.

Общо взето ако нямаш повече от 4 ГБ памет е безсмислено ползването на 64 битова ОС. :)

/edit

Тук можеш да разгледаш при виста как е положението. Едва ли при 7 ше има разлика.

Редактирано от Progres (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А искам да ви попитам, какво всъщност е това Hibernate , защото се чидя да го спирам ли ... ?

С простички думи хибернейт е вариация на спиране на компютъра при която всичката памет се записва в един файл. При стартиране на системата се зарежда всичко от него. Идеята е максимално ускоряване на буут процеса и запазване на действащите приложения.

btw Sleep е по-интересен процес. Чрез него машината ми под 7 тръгва за не повече от 3 секунди. :rolleyes:

Редактирано от Progres (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй,тъй екстра функция е*(sleep)-,ама ако ти баца!Моята не баца(сега пък не мога да го събудя миличкия!).....как бе номера,не си спомням!Ако се сещате как се оправяше тоя бъг айде метнете линка!

Номера на "сборката" нарочена за Rc e 7048.090219-1845.!!!Това май е промяна!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С простички думи хибернейт е вариация на спиране на компютъра при която всичката памет се записва в един файл. При стартиране на системата се зарежда всичко от него. Идеята е максимално ускоряване на буут процеса и запазване на действащите приложения.

btw Sleep е по-интересен процес. Чрез него машината ми под 7 тръгва за не повече от 3 секунди. :idea:

Може ли да ми обясниш малко по-подробно за слееп функцията под виста.ХАБИ ЛИ НЯКАКЪВ ТОК,защото като го пусна на нея и всички вентилатори са спряни и четох че само в рам паметта се запазвала информацията и само на нея ли пуска малко ток и съществен ли е,т.е. колкото едо диотче да кажем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване