Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

misi

Търсите си домашен любимец? Може би той е тук...

Препоръчан отговор

11257014_838879546195186_210081503463935

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каналин

SetRatioSize540533-IMG_7364.JPG

Точно преди година в ЧЕТИРИ ЛАПИ получихме сигнал за паднало куче в канал. Екипът ни се отзова и така Каналин попадна при нас. Оказа се, че има счупване на едната предна лапа. Премина през сложна операция и лечение и вече е готов за осиновяванe. Каналин е тригодишен изключително послушен и възприемчив – вече изпълнява и команди. Още едно страхотно куче, за което търсим дом! Пишете ни на: [email protected]

За повече информация се свържете с клиниката ни за кастрация и лечение на бездомни животни в Банкя: 0888 40 44 47.

SetRatioSize540534-IMG_7321.JPG

http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-3/page-11/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаме цяло звездно трио, което ще ни гостува на 6 и 7 юни за Осиновителския уикенд в магазин PETS&U на ул. Неофит Рилски 35. Тези сладури на по 2.5 месеца си имат и своята специална история. Когато Animal Rescue Sofia са повикани да спасят заклещено в тръба коте(Бойко), те заварват и другите му две другарчета, Беатрис и Пискун, да мяукат в края на тръбата и да се опитват да го успокояват. Сега те вече са изкъпани, обезпаразитени и нахранени и този уикенд ще очакват хора с големи сърца да ги осиновят и да ги дарят с полагащата им се обич !

11392840_876736702399092_644568398034057

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доналд е едно от дребните кученца на Animal Rescue Sofia, което се надяваме да спечели любовта ви от пръв поглед. Той е на около 3 години и тежи 5-6 килограма. Според хората от приюта той е едно от най-социалните кучета, които са при тях и е готов да направи и най-невероятните атлетични подвизи за да си спечели наградка.

11391333_877398538999575_599379058585981

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рис

SetRatioSize540385-2015_2_26_ris.jpg

Рис е една от 15-те котки, които екип на ЧЕТИРИ ЛАПИ спаси от апартамента на починал човек. Той е млад котарак с неизчерпаема енергия. Център на вниманието! Според него само той заслужава да бъде гален. Ако някой припознае в този чаровник своята компания за години напред, може да ни пише на: [email protected]

За повече информация се свържете с нас: 0888 40 44 47

http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-3/page-14/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето че дойде време да обявим последния за това лято осиновителски уикенд! Но пък сме ви подготвили чудни животинки за него, едно на милион!
В магазина на ул."Неофит Рилски" 35 ще геройстват три юначни котенца - Капитан Америка, Хълк и Айрън Мен!
На бул."Черни връх" 25А пък, ще се срещнете с кутретата Пучи и Лени.
Всичките ни бебчета са социални и мили и живеят с надеждата, че бедите ин най-сетне свършват и ще имат свой собствен дом!

11407142_10153409976777360_1291063753353

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Житомир

SetRatioSize540540-2015_05_05_zhitomir_0

Житомир е на около годинка. Преди няколко месеца беше намерен от добри хора в изключително тежко състояние - болен от смъртоносна болест и със счупена лапа. След продължително лечение той вече е напълно здрав и готов за осиновяване. Житомир би бил чудесен приятел на всеки - обичлив, послушен и игрив. Лесен за обучение и възпитание. Ваксиниран с пълна ваксина, кастриран, чипиран и обезпаразитен.

http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-3/page-17/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бубка

SetRatioSize540426-2015_02_18_bubka_0223

Бубка е едно от кучетата, които са кастрирани от „Четири лапи” в София и върнати обратно в своето местообитание. Получихме сигнал, че животинката е с наранена предна лапа. След направената рентгенова снимка стана ясно, че крачето е счупено, травмата е сериозна и ще се наложи операция. Тъй като в нашата клиника в Банкя все още нямаме подготвени опитни ортопеди, операцията беше направена в клиника „Есковет”. Лечението й продължи в клиниката ни, но за нея не е добре да бъде върната обратно на улицата. Бубка е на около 4 години, изключително мила и гальовна. Обича цялото внимание да е за нея. Ако сте я харесали за свой домашен любимец, пишете ни на [email protected]

За повече информация свържете се с нас: 0888 40 44 47

SetRatioSize540540-2015_02_18_bubka_01ph

http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-3/page-12/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Главчо

SetRatioSize540540-image.jpg

Главчо е само на около месец и малко, но вече живее втори живот благодарение на невероятните ветеринарни лекари на ЧЕТИРИ ЛАПИ.

Беше докаран в клиниката ни след нападение от друго куче с тежка фрактура на черепа, огромен оток и нулеви шансове за живот. Главчо претърпя няколкочасова черепно-мозъчна операция, която беше успешна. Вследствие на травмата, лекарите на ЧЕТИРИ ЛАПИ имаха опасенията, че зрението на мъника е увредено и беше много вероятно той да не може да вижда. След преглед в клиника "Нова" добрите новини са, че със сигурност не е изгубил зрението си напълно и има шанс за трайно подобрение.

Главчо е истинско чудо не медицината! Преживя това, което не можеше да се преживее!

Сега това, което най-много искаме е да намерим неговото семейство: отговорни хора, които ще го даряват с цялата си любов. Пишете ни на [email protected]

SetRatioSize540540-P6046922.JPG

http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-3/page-0/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слати

SetRatioSize540531-2015_6_29_Slati_DSC_1

Слати е младо коте, само на около годинка. Имал е късмета преди няколко месеца да бъде намерен на улицата от милосърдечна жена, която не е имала сърце да го подмине. След като го е гледала три дни вкъщи е забелязала, че накуцва с едното си краче.

И така Слати попадна при нас в клиниката ни в Банкя. Ветеринарните лекари на ЧЕТИРИ ЛАПИ го прегледаха и съмненията, че има фрактура на задното краче се оправдаха. Последва операция в клиника „Амивет“, която беше успешна. Вече е напълно възстановен, ваксиниран и обезпаразитен. Предстои да бъде кастриран.

Изключително мил и социален е, обожава да е сред хора! И разбира се, като всяко младо коте, е много игрив. Обича да се катери и да раздава целувки!

Слати не е улично коте! Той се нуждае от семейство, което да се грижи за него. Ако сте го харесали, пишете ни на: [email protected] или ни помогнете да намерим неговите хора като разпространите неговата история. Благодарим ви!

http://www.vier-pfoten.bg/bg/page-3709/page-3738/page-3/page-2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леонид

10380879_1011116578921896_38228876410239

Точно преди 3 седмици Леонид си отиваше, прогнозата бе много лоша, а шансовете му да остане с нас - много ниски.

След тежка операция, продължила 4 часа, няколко бекрайно дълги дни, в които не знаехме дали Леонид ще се справи, той остана с нас и вижте го днес.

Леонид е готов да продължи във временен дом. Той е здрав, мек, много мил и страшно спокоен. Също и е малко самотен. Търси Човек, който щ
е поправи това.

Пишете ни, ако можете да приютите Леонид временно или постоянно.

Цялата история на кот и как го спасихте в последния момент, вижте тук:

http://bg.myletsadopt.com/?p=5049

https://www.facebook.com/LetsAdoptBulgaria?fref=photo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флин

11223652_1011345098899044_32446672759085

„Аз само за мъничко ще се гушна ето тук в теб. После ще се вкопча с всичка сила в прегръдките ти и ще започна силно да мъркам, за да съм сигурен, че съм направил всичко, за да не ме оставиш тук.“

Най-трудната част от посещението ни в клиниката е връщането на Флин в тесния му стъклен затвор.
Флин отдавна няма място в стъклената клетка в клиниката. Възстановяването му не изисква специални медицински грижи, а само безопасно местенце в уютен дом и редовна доза ласки и гушкане.

Да ви се намира такова местенце?
Имаме розова котка за сивото ви ежедневие. Флин има СПЕШНА нужда от временен дом.

СПОДЕЛЕТЕ за Флин. Допуснете да бъдете прегръщани!

Цялата история на Флин можете да нaмeрите тук -> http://bg.myletsadopt.com/?p=4982

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера, 30.07.2015 г., на последна спирка на автобус №65 в кв. Гоце Делчев в столицата се разиграва следната случка пред очите на един от екипите за залавяне на бездомни животни на „Четири лапи“: от автомобил Фолксваген Голф, син металик, с рег. номер СВ6409АН изхвърлят на улицата два кашона и отпрашват с мръсна газ. От единия кашон изскача котка, която изчезва в храстите. Когато колегите ни се приближават, виждат, че в другия кашон има три малки котета. Котетата са прибрани и вече си имат имена – Леополд, Тео и Патрик. На около два месеца са, вече обезпаразитени. През уикенда ще можете да ги видите в клиника „Нова“ и на живо да добиете впечатления от тях. При осиновяване всяко от котетата ще получи пълна ваксина, дарена от кампанията ОКотки.
Кандидат-осиновителите трябва да подпишат договор с „Четири лапи“. Ако сте харесали някое от котетата, пишете ни на [email protected]
Ако пък някой знае чия собственост е возилото, от което са изхвърлени животните – също да ни пише, ще се радваме да се запознаем с тези „чудесни“ хора.

11828581_10152970368645779_5357365754463

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диего

11831746_1022417871125100_47777437793565

Докато не гледате, Диего ще се възползва.
И хоп – котка с розови уши, розов нос и разноцветни гумички, ви гледа невъзмутимо от леглото. Все едно цял живот е спал във вашите чаршафи…

Да се сприятелите с Диего, ще ви отнеме малко време, но веднъж случи ли се, ще е завинаги.
Диего е един от онези разговорливи котаци, които сами търсят човешко внимание. Гали се толкова силно в ръката ви, че се прекатурва на земята, ако не уцели.

Не страда от липса на контакт със себеподобни. Би се радвал да е единственият ви котак.

Бихте ли приютили Диего временно?
А бихте ли го осиновили?

Пишете ни!
И СПОДЕЛЕТЕ!

Как Диего попадна при нас, можете да научите тук: http://bg.myletsadopt.com/?p=4866

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато Том (http://bg.myletsadopt.com/?p=5101) е в клиниката и чака някой да го приюти временно, вижте как се справя Дюи Петънцето във временния си дом.

Дюи е братче на Хюи (https://goo.gl/PiAaCd) и заедно с тяхната сестричка Луи-За (http://on.fb.me/1UEknOs) оцеляваха на Сметището за домашни любимци (някой ден ще ви разкажем), след като някой бе убил майка им.

Петънцето е малък, мил и би ви следвал на всякъде. Търси си Човеци. Пишете ни, за да го осиновите.

11866314_1028885240478363_15985382589849

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чара

11907173_1029930267040527_53359772748404

Приятели,

Това е Чара и тя е една от причинита Ори (http://bg.myletsadopt.com/?p=5135) да е жив - трябваше да я вземем от малко врачанско селце, за да стигне до нас в София.

Чара е малко по-малка от котка и се нуждае от дом, временен или постоянен. Пишете ни, за да се срещнете с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднах на профила на тоя човек от Пловдив. Очевидно се нагърбил с непосилна задача. https://www.facebook.com/koce555

Ето какво пише ,пък ако може някой да помага ,или пък си търси котарак... :)

В момента имам 48 котки в 2 апартамента намиращи се в Пловдив и броят им постоянно расте. Обещал съм си че до като съм жив няма да подмина животинче в нужда! Тъй като нямам безгранични възможности, прибирам само малки, болни и наранени животни. Преди година имах само 7 които бях приютявал една по една в продължение на 8 години, но в един момент реших че трябва да се раздам повече и да направя нещо по значимо и броят започна да расте. Прибрах 6 малки котенца на веднъж, като едно от тях беше сляпо в следствие на един лош вирус и на това, че никои от грамадния блок там където го намерих, не се бе заел да го излекува... След това по едно по две, все се натъквах на още малки паленца, които из улиците на Пловдив са много. А вече просто не мога да гледам мъките и жертвите на вън които сякаш никой не забелязва frown emoticon... Само ние хората ли сме важни и значими на този свят? Само ние ли трябва да живеем и да се радваме на синьото небе?? Само нашите дечица ли трябва да са добре и да са на сигурно място? А животинчетата дечица които също искат да си играят и да се радват? Които са се родили преди месец и те първа опознават този чуден свят на вън и си мислят че той е приятелски настроен, но изведнъж някаква кола слага край на живота им, този единстевен уникален дар който получаваме еднократно. Аз лично искам и те да са добре! Бих пожервал всичките си скапани пари за това без да се замисля.. Това и правя и ще го правя до като дишам! С тези коли които постоянно убиват малките новородени хайванчета просто не можех цял живот и аз да си затварям очите все едно нищо не се случва... За това прибрах всички малки новородени котенца до нашия блок. Около десетина са и реших да направя това преди да са пострадали. По точно да загинат... То като мине кола през теб няма как да пострадаш... почти сигурно направо ще си умреш frown emoticon... И както казах бройката расте непрестанно и ако някой иска да си осинови котенце ще съм му много благодарен! Също и няколко човека ми донесоха още котета frown emoticon въпреки че аз едва се справям а те нямат по нито една frown emoticon... В момента подготвям един наш наследствен парцел от 5 декара от който смятам да си направя мой си импровизиран приют. Понеже съседите пуснаха жалба в общината и сега ще се опитват да ме гонят и това е просто най ужасното нещо което ми се случва в момента. Много по лошо е дори и от проблемите които имам с храната :((((. След като разбрах за жалбата аз изтеглих голям заем от 30 000 лева за да си спася животинките и за да продължа да потдържам каузата си да спасявам и да помагам на животните в нужда. За жалост тези пари се оказаха абсолютно недостатъчни за да го осъществя frown emoticon. Много съм разочарован но такъв е живота. Постепенно ще го довършвам но ще отнеме години. Въпреки че нямам такова заради милите ми съседи frown emoticon... Не знам какво ще се случва за на пред но дано бог бъде милостив frown emoticon... Вече не ми остана друго освен да се моля frown emoticon... А и с тази финансова тежест от заема и още повече от всичките ми котки които имам и изхранвам в къщи, не просто няма да ми остават пари които да спестявам за да довърша приюта, ами няма да имам и за да си изхранвам животинките frown emoticon. За това нямам абсолютно никаккъв избор и реших да направя това албумче с надеждата че вие хора които прочетете това ще направите малка жертва и ще помогнете с каквото можете. Моля ви от сърце да ми пращате по малко храна. Гранули или паучове Wihskas които котенцата много харесват но за жалост са си доста скъпи frown emoticon. Иначе се старая да ги храня с най добрите храни на пазара. По възможност им взимам Royal Canin, ProPlan, Brekкies, Advance и подобни. Просто с опита се убедих че е по добре да купя 1кг хубави качествени гранули от колкото 3 кг евтин боклук от който животните масово повръщат и по цял ден трябва да мия повръщано от пода.
Благодаря на всички които отделиха време да прочетат това! Мои приятели които видяха че вече изнемогвам с храната, ме посъветваха да потърся помощ чрез интернет. Дано се окажат прави и се намерят добри хора които да ми пращат храна. Ако това се случи наистина ще е глъдка въздух за мен frown emoticon. Не си позволявам да ходя никъде и да харча пари. Правя максимални жертви но парите пак не стигат тъй като едно коте струва най малко по 20 лева месечно за храна и пясък. Умножено по 48... надявам се че разбирате какво ми се случва frown emoticon. А много ги обичам и искам да са добре, да са сити и да са на сигурно и приятно за тях място. Моля помогнете ми поне за храната. А дано се намери и някой да помогне и за приюта. Там ще им направя хуави дървени къщички и ще могат да се разхождат на воля на огромна площ и то напълно обезопасена заради тях. Далеч от лоши хора, болести и коли. Това ми е мечта която наистина искам да осъществя повече от всичко.
Желая много здраве на всички хора които обичат животните и се грижат за тях. Едно животинче винаги заслужава хубав живот. Моля ви хора ако нямате възможност да ми помогнете с малко гранули, паучове или консерви, то поне ви моля да предадете на татък като споделите албумчето на мъничетата ми с вашите приятели. Ако много хора се съберат, 48-те ми котенца няма да представляват трудност за храната, но само за мен те са огромна тежест. А след този заем за който вноската ми към банката за слдващите 10 години е 510 лева и при тези разходи от поне 1000 лева които са нужни всеки месец за храна, нямам никакъв шанс да се справя с моите 865 лева на месец. А няма как да започна и втора работа тъй като с 48 котета буквално не мога да смогна да ги обгрижвам. Само ще ви споделя че от лятото на 2014-та когато прибрах слепичкото и другите 5 котета, до сега съм свалил 16кг frown emoticon. Нямате представа колко усилия ми коства всичко frown emoticon... А преди да открия колко добра работа върши антибиотика Синулокс имах и огромни проблеми с вирусните заболявания които не спираха да витаят из къщи. Но това е много дълга тема за която мога да пиша и разкавам с часове... Не искам дори да си спомням за това...
Моля помогнете или харесайте албумчето. Дано се намери някой да помогне.
------------
Месечните ми приходи са: 865 лева от заплата

Месечните ми разходи са:
Аз си пазарувам храната за животните с цели чували и стекове и я взимам на цени на едро, но и така 48 котета са непосилни за един човек. Заради тях от година и нещо съм се лишил от какъвто и да е личен живот за да пестя парите за храна, но с 865 лева няма как да покрия 48 котенца (48 x 20 = 960 лв) + всички други разходи (510 лв вноска за банков заем който изтеглих за да положа основите на моя бадещ приют за животни, 15лв телефон, 28лв кабелна + интернет, 10лв за консумативи в работата ми, и за мен поне 200-250лв за храна). Няма как да помисля за втора работа защото цялото ми време отива за обгрижване на животните.
------------
Ако някой иска да помогне с храната за котенцата, нека ми пише. До нас на близо има офис на Еконт и може да ми пращате гранули, паучове или консерви.
Офиса на Еконт до нас е:
гр.Пловдив кв. Христо Ботев ул. Константин Геров №6
Пратете колета до офиса а аз ще си го взема от там. По евтино е и е на 200м от нас.
Колета да е за Костадин Георгиев.
Пишете ми на лично съобщение за да ви дам и телефона си, ако ви го искат в Еконт.

На който не му се занимава с колети, ще ви оставя и банкова сметка. Аз взимам храната за котетата на куп като купувам по няколко чувала гранули, паучове, консерви и котешки пясък Бенто на веднъж всеки месец.

IBAN:BG71STSA93000011279427
БАНКА ДСК
КОСТАДИН ГЕОРГИЕВ
------------
Ако нямате възможност да ми пратите малко храна, то ви моля поне да предадете на татък и да споделите албумът на котенцата с вашите приятели и познати. Дано се намерят хора които да ми помогнат с храната или да си осиновят хубаво котенце за вкъщи.
------------
Който желае може да се присъедини към групата която създадох специално за моята организация за защита на животните ("Малки лапички"), която възнамерявам да развивам постепенно:
https://www.facebook.com/groups/SmallPaws.bg/

Всички хора които обичат животните могат да се чувстват поканени.
Другите които не ги обичат ще бъдат изритани smile emoticon
Шегувам се. Надявам се че ще успеем да направим така че и те да ги заобичат.
------------
Вече си имаме и facebook страница:
https://www.facebook.com/SmallPaws.bg

Помогнете ни да я популяризираме като я харесате и споделите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рори

11870774_1033525876680966_69126585412609

А това е Рори, която бе изоставена на паркинг в Пловдив и на която се натъкнахме, докато търсихме транспорт за Том без Джери (http://bg.myletsadopt.com/?p=5101).

Какъв късмет, а? И за нея, и за някой от вас.
Рори търси дом. Пишете ни, за да я осиновите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крипто

11887955_1035899686443585_31897617643530

Криптонитът Крипто търси своя Супермен, когото да обезоръжи с чара си.

Пишете ни, за да ви разкажем повече за Крипто и неговите обезоръжаващи способности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кайра

11960164_1037490826284471_29850699077399

Малка пухена играчка търси своите верни другари (временни или доживотни).

С Кайра е винаги уютно и забавно. Малката косматка бързо се сприятелява с деца, кучета, котета и други твари.
Тя ще се превърне в средно голяма пухенка, но ще остане мила и любяща и НЕ е подходяща за куче-пазач.

Кайра търси дом, временен и постоянен. Пишете ни, за да ви запознаем с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хюи

10392456_1043557699011117_25959536031325

След тежък ден, посветен на изследователска дейност, Хюи е толкова изморен, че „гледа в точка“.

Хюи е очарователно, глуповато наивен и забавен млад котак. Спасен от Сметището за домашни любимци, той е вече на 4 месеца, ваксиниран, хигиенно възпитан и отворен към дома и обитаващите го човеци.
Хюи е паркетен лъв, дворът ви би бил опасно място за него.
Търсим му дом. И човек, когото да преследва.

СПОДЕЛЕТЕ!
И ни пишете, ако усещате Хюи като ваше коте или пък като другар на вашия домашен любимец!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехоооо, върнахме се!
Още идния уикенд(19 и 20.09) възобновяваме съвместните ни с Animal Rescue Sofia Осиновителски уикенди. В магазин PETS&U на ул. Неофит Рилски 35 ще ни гостуват две невероятно красиви котки - Пени и Бети. Те са сестрички на по 4 месеца и са били изоставени пред Фермата на АРС. Пени е с по-сивата украска, а пък Бети има леко бежови отенъци.
След дългата почивка доста хора са забравили за нашата инициатива, така че ще ви помолим да споделите поста, за да може да припомним на колкото се може повече хора за нашите Осиновителски уикенди. А и така се увеличава многократно шанса на двете писани още тази неделя да си тръгнат от магазина ни със стопани!
Благодарим ви!

12038182_936246769781418_541733934649728

и още снимки на писаните

https://www.facebook.com/petsandyou.bg?fref=photo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джаки и Ръсел са сестриче и братче, на около 4 месеца, които ще имат възможността да търсят своя нов дом на 19 и 20 септември в магазин PETS&U на бул. Черни връх 25А. Веднъж вече са имали късмета да попаднат в ръцете на Animal Rescue Sofia, които са се погрижили да са здрави и готови за осиновяване. А сега всички ние трябва да им помогнем и да им намерим най-подходящите за тях човеци.

12038441_936771219728973_388406014064388

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...