Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mimito53

Има ли път за преодоляване на различията между ученията

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

1.)Вижте тази тема : http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=20051

2.)Бахайската "вяра" проповядва същото.

Не съм съгласен. Сайтовете предоставени от Сталик нямат за цел 'преодоляване на различията между ученията', а пропагандиране на Исляма, за сметка на Християнството, или по-точно- пропагандира Корана за сметка на Библията. Цитирам:

Коранът разкрива, че както Тората, така и Евангелието са били изменени с течение на времето и че в резултат на това те съдържат някои погрешни вярвания. Докато някои части може да са се запазили в точност с оригиналната им форма, то останалите са били променени от различни хора. Поради тази причина ние можем да се доверим на пасажите, които съответстват на Корана и хадисите. Както долуизложените примери ще покажат съществува голяма прилика между Еврейските, Християнските и Ислямски източници по отношение на Второто пришествие на Исус (м.н.) и Последния период.
от тук Редактирано от arenas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти обичаш лингвистиката. Е, според някои грях, преведено буквално, означава "пропускам", "не уцелвам целта" от уикито

И аз имам въпроси:

Ако един болен човек с възпаление, счупи термометъра, ще означава ли че няма (висока) температура?

Ако един престъпник каже, че не вярва в Наказателния кодекс, дали съдията трябва да го оправдае?

Ако някой не смята за необходимо да живее според божиите норми, то изчезва ли греха(за него)?

Веднага ти отговарям:

Високата температура не е враг, а приятел - мори микробите, допуснати в тялото. И не е грях, а напротив - високи температури=високи вибрации.

И аз не вярвам в Наказателния кодекс, а в съдиите - още по-малко. :)

А кои са божиите норми, ако бог е навсякъде...

И ако бог е против това, което някои наричате грях и грешно, тогава защо го е допуснал - той грешка ли е направил? Грешен бог ли е, тогава, щом е допуснал греха? cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто всичко, което се случва се случва защото така трябва да бъде - ако не е имало толкова войни и болести светът отдавна щеше да бъде многократно пренаселен и ние да сме умрели от глад, един умира за да даде живот на друг, ако не съществуваше злото нямаше да същаствува и доброто, ако няма дявол няма да има и Бог защото неговото съществуване се обезсмисля, животът винаги се е крепял на единството на противоположностите и ако едната точка изчезне равновесието се нарушава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Натрупаният опит следствие на учене, учения и религии и нарастването на привързаността ни към нещата (вещи, хора, учения) ни отдалечават от прякото възприемане на реалността. всеки проблем си носи своето решение и трябва да подхождаме към неговото решение възприемайки го по този начин, а не вследствие на натрупан минал опит, който много често е всъщност опитът на другите е не на нас самите. Колкото повече се вкопчваме в нещо толкова повече губим връзка с действителността, която всъщност не представлява нищо друго освен един низ от събития, на които ние сме придобили лошия навик да даваме определения от рода на: добро или лошо! Ето това е грешния път, защото няма единна истина...

Много ми хареса това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:wors: Някога един младеж се влюбил в едно момиче, но тя се омъжила за друг. Младежът обаче бил много амбициозен и си казал, че тя един ден ще бъде негова... и така започнал да чака, чакал, чакал докато тя станала на 60 години и съпруга и починал. Тогава младежът , вече дядо се омъжил за нея и казал гордо: "ЕТО АЗ ПОСТИГНАХ ЦЕЛТА СИ!" Някои може да му изръкопляскат, но повечето ще се разсмеят. Какво значи: постигнал целта си - с цената на 40 загубени години от живота си през които е можел да има много жени, нима си заслужава цената?!!! За съжаление всички ние правим това малко или повече през живота си! Ето това аз наричам пълна загуба на връзка с действителността....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
животът винаги се е крепял на единството на противоположностите и ако едната точка изчезне равновесието се нарушава...

Факт... А всъщност самите противоположности също са илюзорни... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз имам въпроси:

Ако един болен човек с възпаление, счупи термометъра, ще означава ли че няма (висока) температура?

Ако един престъпник каже, че не вярва в Наказателния кодекс, дали съдията трябва да го оправдае?

Ако някой не смята за необходимо да живее според божиите норми, то изчезва ли греха(за него)?

Веднага ти отговарям:

Високата температура не е враг, а приятел - мори микробите, допуснати в тялото. И не е грях, а напротив - високи температури=високи вибрации.

Над 40те градуса по C почва да мори не само микробите... cool.gif Със или без термометър човека си остава болен, ако има над 36,6, и ...се нуждае от лечение.

И аз не вярвам в Наказателния кодекс, а в съдиите - още по-малко. :wors:
Няма нужда да вярваш, а да му се подчиняваш. Една малка част от хората, които не му се подчиняват са в затвора. Да ги пуснем ли?

А кои са божиите норми, ако бог е навсякъде...

И ако бог е против това, което някои наричате грях и грешно, тогава защо го е допуснал - той грешка ли е направил? Грешен бог ли е, тогава, щом е допуснал греха? cool.gif

Много добър въпрос! Именно! Бог не е причината за да съществува греха, а само го е допуснал...Сигурно си има причина... Бог е създал злото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Над 40те градуса по C почва да мори не само микробите... cool.gif Със или без термометър човека си остава болен, ако има над 36,6, и ...се нуждае от лечение.

Няма нужда да вярваш, а да му се подчиняваш. Една малка част от хората, които не му се подчиняват са в затвора. Да ги пуснем ли?

Много добър въпрос! Именно! Бог не е причината за да съществува греха, а само го е допуснал...Сигурно си има причина... Бог е създал злото?

Като стана дума за болни и богове - да припомня нещо от една книга, в която някои много вярват - "Не за здравите съм дошъл, а за болните." Излиза, че религиите са необходими както лекарството за болния...

Е, на мен, пък, не са ми... ;)

А какво правим с голямата част, която не се подчинява на НК? Нали сам виждаш несъстоятелността на примера си...

човешките съдилища са една от най-глупавите институции, наред с държавите и брака, ако питаш мен. cool.gif

Тогава... къде е така обичаният от някои "грях", с който толкова много се спекулира? Аз това понятие го смятам за кухо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А според мен не е грешно, че сме слезли в материалните енергии... ами като сме слезли к`ви ги вършим с тях.

Винаги грешим в материята. :yanim: Дори девите, питрите и светците не са 100% безгрешни, поради несъвършенството на самата материя. cool.gif

Натрупаният опит следствие на учене, учения и религии и нарастването на привързаността ни към нещата (вещи, хора, учения) ни отдалечават от прякото възприемане на реалността. всеки проблем си носи своето решение и трябва да подхождаме към неговото решение възприемайки го по този начин, а не вследствие на натрупан минал опит, който много често е всъщност опитът на другите е не на нас самите. Колкото повече се вкопчваме в нещо толкова повече губим връзка с действителността, която всъщност не представлява нищо друго освен един низ от събития, на които ние сме придобили лошия навик да даваме определения от рода на: добро или лошо! Ето това е грешния път, защото няма единна истина...

Според мене ,привързаността към материята-не към хора или учения. Когато съзнание започва да възприема хората, като част от Бога, то те не са материя. Ученията също биват за материални и духовни цели(отвъд-материални). Изказванието ти е доста 'революционно', а в революционния дух се крие както 'горене на сухото'-така и мокрото. Бунт както срещу сатана, така -и срещу Бога. :yanim: .

Проблемите не могат да се решат с натрупан минал опит. Това е подсъзнанието ни. Щом сме в матер. тяло значи не сме разбрали Истината и все още имаме подсъзнание. За да сме в матер. тяло -вече сме сгрешили, както се казва- сгафили сме вече веднъж... оттам трябва да внимаваме да не стане гаргата 'рошава'. biggrin.gif

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли път за преодоляване на различията между ученията?

Хората не обичат различията от какъвто и да е тип. Това е слабост, която следва да бъде преодоляна, а не самите различия. Нужно е уважение към различното, но... това означава да признаеш собственото си несъвършенство. Да признаеш, че другият притежава нещо достойно за уважение, което не откриваш в себе си е доста трудно и най-често това нещо бива омаловажавано и отричано. Когато се научим да уважаваме различията, тогава общите черти ще излязат на преден план и ще послужат като поле на взаимодействие. В обратния случай, неуважението към различията ще доведе до отхвърляне и на общите черти наред с различните, в конкретния случай с ученията на омаловажаване и отричане на цялото учение заради съществуването на определен брой различия със собствените ни възгледи. Добре е да се търсят общи черти, но е престъпление да се стремим към еднаквост. Какво би станало ако всички хора мислеха еднакво, изглеждаха еднакво, правеха едни и същи неща? Същото е и с ученията. Проблемът не е, че хората или ученията са различни, а че не си взаимодействат правилно. За музиката са необходими различни тонове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората не обичат различията от какъвто и да е тип. Това е слабост, която следва да бъде преодоляна, а не самите различия. Нужно е уважение към различното, но... това означава да признаеш собственото си несъвършенство. Да признаеш, че другият притежава нещо достойно за уважение, което не откриваш в себе си е доста трудно и най-често това нещо бива омаловажавано и отричано. Когато се научим да уважаваме различията, тогава общите черти ще излязат на преден план и ще послужат като поле на взаимодействие. В обратния случай, неуважението към различията ще доведе до отхвърляне и на общите черти наред с различните, в конкретния случай с ученията на омаловажаване и отричане на цялото учение заради съществуването на определен брой различия със собствените ни възгледи. Добре е да се търсят общи черти, но е престъпление да се стремим към еднаквост. Какво би станало ако всички хора мислеха еднакво, изглеждаха еднакво, правеха едни и същи неща? Същото е и с ученията. Проблемът не е, че хората или ученията са различни, а че не си взаимодействат правилно. За музиката са необходими различни тонове.

Съгласен съм с тази формулировка. Уважение към пътя на другия, като си отстояваме собствения.

Дори си мисля, че неуважението и нападките към другомислещите е симптом за несигурност и неудволетвореност от собствения път, както и за дълбока душевна криза.

Затова нека се отнасяме с разбиране към войнстващите и агресивни наши съфорумци - така те се опитват да компенсират собствената си нестабилност... :):cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съгласен съм с тази формулировка. Уважение към пътя на другия, като си отстояваме собствения.

Дори си мисля, че неуважението и нападките към другомислещите е симптом за несигурност и неудволетвореност от собствения път, както и за дълбока душевна криза.

Затова нека се отнасяме с разбиране към войнстващите и агресивни наши съфорумци - така те се опитват да компенсират собствената си нестабилност... :):)

Има един вид агресивност, която е още по-страшна, защото е скрита - пасивната агресия - онази на депресирания човек, който с поведението си несъзнателно провокира активния агресор - Орлин го обясни прекрасно това в темата за депресията в отделя Психология...

Тоя вид агресия показва промени в психиката на много по-дълбоко ниво, защото съдържа в себе си и елемента на автоагресия.

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че психологията е някакво знание, но аз гледам на психологията, като трамплин(а не -рестриктор!) за познанието на Бога. Психологията е наичин да се опознае инд.душа. Ала Бог е Свърх-душа :) , така, че психологията там много много не работи. cool.gif Доколкото си спомням- Исус са го обвинявали, че е 'имал бяс' именно бесните равини, па и не само-Него.... cool.gif ...така, че 'научността' на психологията не работи, от гледна точна на Бога! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Съгласен съм, че психологията е някакво знание, но аз гледам на психологията, като трамплин(а не -рестриктор!) за познанието на Бога. Психологията е наичин да се опознае инд.душа. Ала Бог е Свърх-душа :speak: , така, че психологията там много много не работи. cool.gif Доколкото си спомням- Исус са го обвинявали, че е 'имал бяс' именно бесните равини, па и не само-Него.... cool.gif ...така, че 'научността' на психологията не работи, от гледна точна на Бога! cool.gif

Мен винаги ме е изумявало това религиозно отрицание на истинността на търсенето при науките. Не само психологията, всяка една наука (логос) е трамплин за познаване на Бога. Нима само чрез религиозните постулати или чрез налагани изкуствено догми Бог може да стане познаваем. Не мисля така. Бог не може да бъде познат чрез императиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мен винаги ме е изумявало това религиозно отрицание на истинността на търсенето при науките. Не само психологията, всяка една наука (логос) е трамплин за познаване на Бога. Нима само чрез религиозните постулати или чрез налагани изкуствено догми Бог може да стане познаваем. Не мисля така. Бог не може да бъде познат чрез императиви.

Бог е проявен във всичко. Законите на Вселената са общи. Науката няма как да не достигне до тази истина. Вече има много подобни доказателства. Например Торсионните полета. Само пример.

Като зададох въпроса за преодоляване на различията в религиите нямах впредвид да изчезнат от лицето на земята. Ясно е че противоречеви мнения ще има то това е задължително при развитието на хората, но ми се иска и се надявам това да не става по такъв агресивен начин както е сега. Виж в науката непрекъснато има противоречия но не се трепат за това а се защитават с теории и доказателства. С някои изключения разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като стана дума за болни и богове - да припомня нещо от една книга, в която някои много вярват - "Не за здравите съм дошъл, а за болните." Излиза, че религиите са необходими както лекарството за болния...

Е, на мен, пък, не са ми... :angry:

А какво правим с голямата част, която не се подчинява на НК? Нали сам виждаш несъстоятелността на примера си...

човешките съдилища са една от най-глупавите институции, наред с държавите и брака, ако питаш мен. cool.gif

Тогава... къде е така обичаният от някои "грях", с който толкова много се спекулира? Аз това понятие го смятам за кухо.

Марк 2:17

"А Исус, като чу това, каза им: Здравите нямат нужда от лекар, а болните; не съм дошъл да призова праведните, но грешниците (на покаяние)."

Права си,казвал съм и вършил неща за които после съм съжалявал, но ти след като винаги постъпваш правилно...няма от какво да се боиш, освен ако...

"А какво правим с голямата част, която не се подчинява на НК" ли? Ми то много от тях имат пол. имунитет, друга голяма част просто още не са ги хванали, а други имат по 12 висящи дела. Човешките съдилища може и да са "най-глупавите институции, наред с държавите и брака" но внасят ред и относителна сигурност за хората. Я си представи, че изведнъж държавните институции и полицията изчезнат, кво правим тогава? В Испания закона забранява на полицаите и катаджиите да стачкуват. Добре, че е така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Марк 2:17

"А Исус, като чу това, каза им: Здравите нямат нужда от лекар, а болните; не съм дошъл да призова праведните, но грешниците (на покаяние)."

Права си,казвал съм и вършил неща за които после съм съжалявал, но ти след като винаги постъпваш правилно...няма от какво да се боиш, освен ако...

"А какво правим с голямата част, която не се подчинява на НК" ли? Ми то много от тях имат пол. имунитет, друга голяма част просто още не са ги хванали, а други имат по 12 висящи дела. Човешките съдилища може и да са "най-глупавите институции, наред с държавите и брака" но внасят ред и относителна сигурност за хората. Я си представи, че изведнъж държавните институции и полицията изчезнат, кво правим тогава? В Испания закона забранява на полицаите и катаджиите да стачкуват. Добре, че е така...

Няма от какво да се бои онзи, който слуша гласа на съвестта си и не го задушава.

Чий ред - този, в който сега сме поставени и ти, и аз ли? Що ме разсмиваш, наистина ли вярваш в този ред, да не би да ти харесва... недей така, умно момче си. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Някога един младеж се влюбил в едно момиче, но тя се омъжила за друг. Младежът обаче бил много амбициозен и си казал, че тя един ден ще бъде негова... и така започнал да чака, чакал, чакал докато тя станала на 60 години и съпруга и починал. Тогава младежът , вече дядо се омъжил за нея и казал гордо: "ЕТО АЗ ПОСТИГНАХ ЦЕЛТА СИ!" Някои може да му изръкопляскат, но повечето ще се разсмеят. Какво значи: постигнал целта си - с цената на 40 загубени години от живота си през които е можел да има много жени, нима си заслужава цената?!!! За съжаление всички ние правим това малко или повече през живота си! Ето това аз наричам пълна загуба на връзка с действителността....

Евала на този дядка. И аз преследвам целите си. Господ дава това, от което имаме нужда. Аллах също.

И Буди, Муди и тем подобни. Господ е най-добрият съдник. Той е навсякъде , където и да сме.

Само че баба Ванга си го е представяла като огнено кълбо, тя е отгледана от някаква туркиня, в периода, когато е нямала майка и затова представите и за религията са смесени-християнско-мюсюлмански.

Тя не е делила хората, помагала е на всеки. Защото религиозните различия са малки.

Мислителят Лао- Дзъ казва:

Липсва ти това, което не ти е нужно.

И в християнството има нещо подобно,и в исляма.

Много е бил прав дядото- дочакал е това , което го прави щастлив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Господ дава това, от което имаме нужда. Аллах също.

И Буди, Муди и тем подобни.

Забрави да споменеш и Исус Христос на протестантите. Когато спечелят кола от тотото викат до небето, че Исус им дал кола... :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И Буди, Муди и тем подобни.

biggrin.gifbiggrin.gifFIGI, това за Буди-те и Муди-те е попадение направо в десятката. ;)

Вече ще наричам будистите мудисти. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма от какво да се бои онзи, който слуша гласа на съвестта си и не го задушава.

Чий ред - този, в който сега сме поставени и ти, и аз ли? Що ме разсмиваш, наистина ли вярваш в този ред, да не би да ти харесва... недей така, умно момче си. biggrin.gif

Много е просто. На едни хора съвестта им позволява да убива други хора, на други не, на едни хора съвестта им позволява да живеят без брак с двайсетина партньори и спят спокойно, а на други не и т.н. Едни хора нямат никакви проблеми да крадат от работното време, я за по цигарка, я за кафенце :P , дори успокояват съвестта си, казвайки- 'ми то държавата нас ни краде постоянно, сега ще и го върнем'. Съвестта не е постоянна величина, тя може да се култивира... Въобще съвести мнооооого...

Не, не вярвам на 'този ред'. Нещо повече, стремя се към политически и военен неутралитет. Не гласувам, не участвам в политически и военни организации, но пък си плащам данъците, кат си карам колата гледам да спазвам знаците и маркировката... vacation1.gif

Редактирано от arenas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен този пост ми направи силно впечатление. И принципно съм съгласен, напр. с това че "когато се научим да уважаваме различията, тогава общите черти ще излязат на преден план и ще послужат като поле на взаимодействие". Страхотно! Но нека да помислим. Какво са "различията", "общите черти", "еднаквост"? Според теб "еднаквост" е "изглеждаха еднакво, правеха едни и същи неща". Хората не изглеждат еднакво, така изглеждат машините създадени от хората, или войниците, които до известна степен са пак машини. Хората са бели и черни, слаби и дебели, високи и ниски и когато тези различия се извадят на показ, когато послужат за претекст към постигане на користни цели, тогава вече има проблем. И най-вече какво имаш предвид като казваш "мислеха еднакво". За това могат да се изпишат тонове. Не е възможно хората да мислят еднакво, но е възможно хората да стигнат до съгласие по основни въпроси. Най-често се отправя такова обвинение към някоя секта, като казват 'те мислят еднакво'. Да, имат съгласие по основните въпроси, засягащи човешките отношения. Пример от Библията: Още първите християни скоро след смъртта на Исус са имали същия проблем. Някои християни казвали 'аз съм ученик на Павел, 'аз на Петър' и ...възникнали раздори. Сега след две хиляди години, различията са се задълбочили и размножили. Едни казват 'аз съм ученик на Дънов', други 'аз на Джоузеф Смит, ' аз на Мохамед'. Какво казал Павел - "Моля ви се, братя, за името на нашия Господ Исус Христос, всички да говорите в съгласие, и да няма раздори между вас, но да бъдете съвършено съединени в един ум и в една мисъл.". Какво казал Исус на свойте ученици.- да обичат ближния си както себе си, да си прощават щедро, да благославят, а не да проклинат. Имаме ли съгласие по тези въпроси. Ми, не! Засягат ли пряко отношенията помежду ни? Да. Виждали ли сте две деца да си играят. Ако едното бутне другото, първата реакция е да си върне. Защо за някои хора това е станало основен житейски принцип, а? Исус е бил наясно, че хората са различни и казал на учениците си, че трябва да има белег по който да се различават от останалите. Йоан 13:35 "По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си."

"Хората не обичат различията от какъвто и да е тип". Така ли? А защо веднага след това казваш- "Това е слабост, която следва да бъде преодоляна..." В момента хората СА разделени, по всякакъв принцип и критерий. Ако сме в една държава, то сме червени и сини, ако сме в един град сме от Левски или от ЦСКА, музиканти и 'дърводелци', метъли и чалги... и няма нищо лошо в различията, докато не се използват с цел -лична облага или каквато и да е.

Хубаво е че споменаваш музиката. Страхотно е да твориш музика...има и много сполучливи дуети...и страхотни хорови изпълнения, дори хор и оркестър звучат заедно, а пък ако има и танц... Няма да съжаляваш ако чуеш ТОВА , а ако имаш търпение и време

,

Има и още едно различие между нас. Християните силно се надяват, копнеят за едно бъдеще в което мирът и справедливостта ще възтържествуват. Защо атеистите желаят този ден никога да не ги постигне, поне докато са живи, защо? Това ми е интересно да разбера.

Редактирано от arenas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И на мен този пост ми направи силно впечатление. И принципно съм съгласен, напр. с това че "когато се научим да уважаваме различията, тогава общите черти ще излязат на преден план и ще послужат като поле на взаимодействие". Страхотно! Но нека да помислим. Какво са "различията", "общите черти", "еднаквост"? Според теб "еднаквост" е "изглеждаха еднакво, правеха едни и същи неща". Хората не изглеждат еднакво, така изглеждат машините създадени от хората, или войниците, които до известна степен са пак машини. Хората са бели и черни, слаби и дебели, високи и ниски и когато тези различия се извадят на показ, когато послужат за претекст към постигане на користни цели, тогава вече има проблем. И най-вече какво имаш предвид като казваш "мислеха еднакво". За това могат да се изпишат тонове. Не е възможно хората да мислят еднакво, но е възможно хората да стигнат до съгласие по основни въпроси. Най-често се отправя такова обвинение към някоя секта, като казват 'те мислят еднакво'. Да, имат съгласие по основните въпроси, засягащи човешките отношения. Пример от Библията: Още първите християни скоро след смъртта на Исус са имали същия проблем. Някои християни казвали 'аз съм ученик на Павел, 'аз на Петър' и ...възникнали раздори. Сега след две хиляди години, различията са се задълбочили и размножили. Едни казват 'аз съм ученик на Дънов', други 'аз на Джоузеф Смит, ' аз на Мохамед'. Какво казал Павел - "Моля ви се, братя, за името на нашия Господ Исус Христос, всички да говорите в съгласие, и да няма раздори между вас, но да бъдете съвършено съединени в един ум и в една мисъл.". Какво казал Исус на свойте ученици.- да обичат ближния си както себе си, да си прощават щедро, да благославят, а не да проклинат. Имаме ли съгласие по тези въпроси. Ми, не! Засягат ли пряко отношенията помежду ни? Да. Виждали ли сте две деца да си играят. Ако едното бутне другото, първата реакция е да си върне. Защо за някои хора това е станало основен житейски принцип, а? Исус е бил наясно, че хората са различни и казал на учениците си, че трябва да има белег по който да се различават от останалите. Йоан 13:35 "По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си."

"Хората не обичат различията от какъвто и да е тип". Така ли? А защо веднага след това казваш- "Това е слабост, която следва да бъде преодоляна..." В момента хората СА разделени, по всякакъв принцип и критерий. Ако сме в една държава, то сме червени и сини, ако сме в един град сме от Левски или от ЦСКА, музиканти и 'дърводелци', метъли и чалги... и няма нищо лошо в различията, докато не се използват с цел -лична облага или каквато и да е.

Хубаво е че споменаваш музиката. Страхотно е да твориш музика...има и много сполучливи дуети...и страхотни хорови изпълнения, дори хор и оркестър звучат заедно, а пък ако има и танц... Няма да съжаляваш ако чуеш ТОВА , а ако имаш търпение и време

, ако ме разбираш какво искам да кажа... или това

Има и още едно различие между нас. Християните силно се надяват, копнеят за едно бъдеще в което мирът и справедливостта ще възтържествуват. Защо атеистите желаят този ден никога да не ги постигне, поне докато са живи, защо? Това ми е интересно да разбера.

This video has been removed by the user. Това пише на последната връзка.Кармина Бурана е хубава музика,ама що си решил че е християнска?А това дето го смяташ за християнство,ми се струва е доста далече от първоизточника,не мислиш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
This video has been removed by the user. Това пише на последната връзка.Кармина Бурана е хубава музика,ама що си решил че е християнска?А това дето го смяташ за християнство,ми се струва е доста далече от първоизточника,не мислиш ли?
Аз нямам права над YouTube. Съжалявам, онова последното видео беше четвърта част от Девета на Бетовен, интересното за нея е че се изпълнява от симфоничен оркестър и хор, нещо новаторско за онова време.

Кармина Бурана не е християнска музика, действително. Гледал съм представлението на операта в пловдивския амфитеатър, нещо изключително е! Повода за да 'лепна' тази музика е във връзка с изказването на Shiniasu

Добре е да се търсят общи черти, но е престъпление да се стремим към еднаквост. Какво би станало ако всички хора мислеха еднакво, изглеждаха еднакво, правеха едни и същи неща?... За музиката са необходими различни тонове.
Какво означава 'еднаквост'? Вижда се, че когато едни хора, въпреки различията си, могат да изглеждат/облечени са еднакво, четат една и съща партитура, пеят една и съща песен, обединявайки силите си от една и съща идея, могат да сътворят прекрасни...неща, не само музика. Подобна идея е застъпена в Библията "...но да бъдете съвършено съединени в един ум и в една мисъл". Последната минута от ТОВА ВИДЕО потвърждава тези думи. Може така също да се обърнеш към Lucia_ , тя също познава духа на подобен колектив. Редактирано от arenas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...