Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pit

Windows 7 - впечатления, проблеми, решения - Част 3

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

off

Новата тема тъкмо за РТМ-а

off

А тази вечер се очаква да изтече

7232.0.amd64fre.winmain.090610-1900.client_en-us.ultimate.vhd

Пак на образ...

Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като вляза в някоя игра и темата ми се сменя на basic и ми спира аеро-то. При някой друг случва лли се или проблема ми е индивидуален /?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да, проблема не е при теб

получава се особено на по-старите игри (тези преди виста предимно) както и на новите, без поддръжка на 7

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като вляза в някоя игра и темата ми се сменя на basic и ми спира аеро-то. При някой друг случва лли се или проблема ми е индивидуален /?

да, проблема не е при теб

получава се особено на по-старите игри (тези преди виста предимно) както и на новите, без поддръжка на 7

Не само, получава се и когато видео картата е на ръба на подръжката на аеро, при по слаби видео карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получава се при всички игри, които не поддържат DirectX

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойта е nvidia 9200 256mb. Еми Heroes 3 си е Heroes 3 :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...........................

А тази вечер се очаква да изтече

7232.0.amd64fre.winmain.090610-1900.client_en-us.ultimate.vhd

Пак на образ...

Хм, Windows 7 build 7232 x64 VHD като че ли протече вече по нета. Май има "сборка" от 7232.0.amd64fre.winmain.090610-1900.client_en-us.ultimate.vhd, през 7229 loader, ето снимка:

2reksgh.jpg

Редактирано от nologo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

7232 RTM Escrow,следващ който ако изтече ще е РТМ

winmain_RM Branch (main)

6.1.7227.0.winmain.090602-????

6.1.7228.0.winmain.090603-???? 6.1.7228.0.winmain.090603-????

6.1.7228.0.winmain.090603-19xx 6.1.7228.0.winmain.090603-19xx

6.1.7229.0.winmain.090604-1901 6.1.7229.0.winmain.090604-1901

- leaks(TAPGold,OEM)Last TAP testing Build. means No more future leak

6.1.7230.0.winmain.090605-1900 6.1.7230.0.winmain.090605-1900 - First Build of Milestone RTM Escrow (internal use only ... only released into Windows LAB Core Division internal Secure staff only Access)... means impossible to be leaked!

6.1.7231.0.winmain.090608-1900 - table R(T)M Escrow 2nd

6.1.7232.0.winmain.090610-1900 - table R(T)M Escrow 3rd

... RTM Gold Version target date till 21.june .2009 (signoff build only)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може ли да кажете как стои въпроса с използвания от 7-цата рам .. В момента съм с Виста х64 СП2 Ултимейт .. и след рестарт лаптопа стартира с 1.2ГБ рам ..., но след 10-12 часа .. 1 ден да речем ... използвания рам със същите процеси се покачва на 1.4-1.5ГБ .. Има ли го това и в новата Уиндоус Седмица..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А може ли да кажете как стои въпроса с използвания от 7-цата рам .. В момента съм с Виста х64 СП2 Ултимейт .. и след рестарт лаптопа стартира с 1.2ГБ рам ..., но след 10-12 часа .. 1 ден да речем ... използвания рам със същите процеси се покачва на 1.4-1.5ГБ .. Има ли го това и в новата Уиндоус Седмица..

Не няма. Няма гo и при виста! :P

/edit

10x v2.0 :)

Редактирано от Progres (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не няма. Няма ги и при виста! :P

Нещо не разбрах .. кои ги няма при виста .. :P:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"няма ГО и при виста" искаше да каже момчето, с една дума - глупости говориш, става въпрос са шерната памет за видеото, не ти изчезва никъде рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"няма ГО и при виста" искаше да каже момчето, с една дума - глупости говориш, става въпрос са шерната памет за видеото, не ти изчезва никъде рам

1-во не говоря глупости; 2-ро Това няма нищо общо с шарната видео рам, защото това се получава и на настолни пц-та без шарната видео рам; 3-то РАМ-та няма как да изчезне, никой не казва, че е изчезнала, а че се увеличава обема използвана памет без да се се увеличили използваните в момента процеси... (това се получава след като съм работил преди това с програми като Фотошоп, Корал Дроу, след като често използваш браузърите си и гледаш флаш, работа с Офис пакета и т.н. и т.н. .... ).. Незнам каква ОС използваш, но това го има и при XP .. и при Виста.... Не съм много сигурен, но вероятно не си разбрал за какво става въпрос ... така си обяснявам отговора ти ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми допреди няколко дни бях с XP Professional x64 Edition, сега съм с Vista Ultimate и все си показва едно и също, а компютър ползвам от времето, в което се ползваха тия машинки с ОС на дискетка 5.25" и съм минал през всички уиндоуси от 3.11 насам и такова нещо не съм чувал, пич, съжалявам, може грешката да е моя

Редактирано от v2.0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам, ако имаш такава практика да не си забелял .. Дори има програми предназначени за Unload .dll from Memory .. вярвам знаеш за какво ти говоря .. "This registry change tells the operating system to unload DLL(dynamic link library) files every time a program is closed, most of the time whenever a program is closed the DLL’s hang around in your memory in case the program is loaded again......."....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Престани да спамиш! Няма такива филми при никой уиндоус, както вече ти казаха.

А за спиране на сървизи не ти е нужна програма. Не мога да разбера тази тенденция за всяка глупост да се слагат допълнителни приложения, които един господ знае какво правят и как.

Редактирано от Progres (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bmasgone, трябва само да се радваш, че тия длл-с остават в паметта. Най-малкото, защото към днешна дата 4 ГБ РАм струват около 50 лв. Много са ми смешни изявления от сорта - " Ама тая ОС взема "много" РАМ !!!".

Дами и господа, ако си мислите, че 512 МБ РАМ ще ви вършат работа вечно, знаете ли колко много се лъжете ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1-во не говоря глупости; 2-ро Това няма нищо общо с шарната видео рам, защото това се получава и на настолни пц-та без шарната видео рам; 3-то РАМ-та няма как да изчезне, никой не казва, че е изчезнала, а че се увеличава обема използвана памет без да се се увеличили използваните в момента процеси... (това се получава след като съм работил преди това с програми като Фотошоп, Корал Дроу, след като често използваш браузърите си и гледаш флаш, работа с Офис пакета и т.н. и т.н. .... ).. Незнам каква ОС използваш, но това го има и при XP .. и при Виста.... Не съм много сигурен, но вероятно не си разбрал за какво става въпрос ... така си обяснявам отговора ти ..

Принципно Виста "яде" паметта на системата, а допълнителното "товарене" с гледане на клипове по мрежата, Фотошоп,Корел Дроул направо я карат да полудява за още и още "храна".Може би това което е наблюдаваш като ефект се дължи на честата проверка от страна на Виста на кешираните от Интернет файлове, офис/а,фотошоп/а и всичко друго което товари паметта.Въобще Виста сакс. Аз лично ползвам 7 (build 7000,все още) и искам да ти кажа, че разликата в използването на паметта от системата е очевадна.Имам на другия дял на диска инсталирана Виста хоум премиум. Ами няма да ти кажа,със 7-цата машината лети.И дори да има някакво по/голямо използване на паметта то трае само докато се стартира процеса(-ите)и след това всичко си идва на място.

Личен съвет мини на 7,най-малко качи го на някоя виртуална машина и ще разбереш за какво става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Принципно Виста "яде" паметта на системата, а допълнителното "товарене" с гледане на клипове по мрежата, Фотошоп,Корел Дроул направо я карат да полудява за още и още "храна".Може би това което е наблюдаваш като ефект се дължи на честата проверка от страна на Виста на кешираните от Интернет файлове, офис/а,фотошоп/а и всичко друго което товари паметта.Въобще Виста сакс. Аз лично ползвам 7 (build 7000,все още) и искам да ти кажа, че разликата в използването на паметта от системата е очевадна.Имам на другия дял на диска инсталирана Виста хоум премиум. Ами няма да ти кажа,със 7-цата машината лети.И дори да има някакво по/голямо използване на паметта то трае само докато се стартира процеса(-ите)и след това всичко си идва на място.

Личен съвет мини на 7,най-малко качи го на някоя виртуална машина и ще разбереш за какво става дума.

виста не яде, виста просто кешира като луда всичко. даваш No Page File, спираш индексирането и заспива.

финалната седмица ще е същата, като добавят всчките "екстри"

е, трябват ти поне 4 гиги рам за това, де

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
bmasgone, трябва само да се радваш, че тия длл-с остават в паметта. Най-малкото, защото към днешна дата 4 ГБ РАм струват около 50 лв. Много са ми смешни изявления от сорта - " Ама тая ОС взема "много" РАМ !!!".

Дами и господа, ако си мислите, че 512 МБ РАМ ще ви вършат работа вечно, знаете ли колко много се лъжете ???

Имам 4Гб .. и като казваш нещо .. като "трябва да се радваш ........." се обоснови защо да се радвам ..

виста не яде, виста просто кешира като луда всичко. даваш No Page File, спираш индексирането и заспива.

финалната седмица ще е същата, като добавят всчките "екстри"

е, трябват ти поне 4 гиги рам за това, де

... Това е нещо различно .. Да имам 4ГБ ДДР2 800Мхз .. сега ще пробвам това което предложи..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото другият вариант е да остане на в пейджфайла на харда, а ти не искаш да той постоянно да се ползва...нали ? :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че цената на паметта е ниска. Не забравяйте обаче, че при 32-bit ОС имаме "таван", който ни притиска отгоре. Отдолу ни притиска заетата от операционната система памет (ядро, драйвери...). Колкото е по-голяма тя, толкова по-малко място за програми имаме ние. Така че, за мен има значение колко памет заема самата ОС.

Смешно или не, Vista заема повече памет от XP или Seven.

SuperFetch е хубаво нещо, но не обяснявайте всичко с него. Той няма как да освободи повече памет, под един минимум, необходим за работата на операционната система. Или греша?

Дали е Виста или 7 разлика никаква не виждам, ама никаква. А компютъра ми е средна хубост - с дърт двуядрен процесор Intel C2D E4500 на 2.2GHz, 2х2GB DDR2/800MHz Kingston, 1TB+320GB HDDs, VGA nvidia 9600GT.

Единствената усещаща се разлика се изразява във времето за стартиране и гасене на компютъра, в полза на windows7.

Сложи си 1GB RAM и ще усетиш. Microsoft не са се отказали от пазара на нетбукове, където стандартът (за сега) е 1GB. А и защо им трябваше да оптимизират Win 7, включително и да стартира по-малко услуги? Дет' се вика, "оти ги ручахме жабетата"?

Редактирано от trosho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е Виста или 7 разлика никаква не виждам, ама никаква. А компютъра ми е средна хубост - с дърт двуядрен процесор Intel C2D E4500 на 2.2GHz, 2х2GB DDR2/800MHz Kingston, 1TB+320GB HDDs, VGA nvidia 9600GT.

Единствената усещаща се разлика се изразява във времето за стартиране и гасене на компютъра, в полза на windows7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто едно интересно сравнение между Windows XP, Vista и Windows 7.

512MB RAM Performance Comparison: Windows 7 vs Vista vs XP

Here are the stats for all three operating systems (XP, Vista and Win7), with memory usage measured after all update operations had completed and the system had been idle for at least one hour:

rr4kly.jpg

29c051x.jpg

Source: winmatrix

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...