Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AVsP

Коя е предпочитаната от Вас антивирусна програма

Коя антивирусна програма предпочитатe?  

677 гласували потребители

1. 1. Коя антивирусна програма предпочитатe?

• Avast
      145
    • AVG
      43
    • Bit Defender
      15
    • F-Secure
      8
    • Avira
      75
    • Kaspersky
      121
    • NOD32
      122
    • Symantec
      38
    • Comodo
      26
    • Друга
      68
  2. 2. Как бихте предпочитали да реагира Вашата антивирусна програма

• Да открива по-висок процент зарази, за сметка на по-висок процент фалшиви сработвания
      348
    • Да открива по-нисък процент зарази, за сметка на по-нисък процент фалшиви сработвания
      49
    • Нещо средно
      210
    • Нямам мнение
      54

Препоръчан отговор

Последно? Компютъра и без туй не е от "най-бързите". :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не му сложиш BitDefender аз вече го сложих на една две слаби машинки и сам много доволен хем е що годе добар, има си всичко в него а и не вюема кои знае колко Рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BitDefender? На такъв компютър?!? Абсурд!

ostavime, лично моето предпочитание е за NOD32, но най-леката си остава F-Prot. Мисля, че разликата в заетите ресурси къмто защита е в полза на NOD, но ако всеки байт е важен, то тогава F-Prot.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Благодаря много. Поне ще сведа търсенето до тези 2 програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

дам,NOD32 ще ти даде достатъчно защита,до скоро,не я харесвах,но на скоро се реших да пробвам този антивирус отново и впечатленията ми се подобриха,за от около 1 месец нямам никакви ядове,спира сваляния на заразени,отреагира бързо,има много бърз и според мен ефективен скенер,мисля че дори се бори със spyware,като цяло е много добър антивирус,а идоста лек,така че моята препоръка също е NOD32,успех

Редактирано от mclaren (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BitDefender? На такъв компютър?!? Абсурд!

ostavime, лично моето предпочитание е за NOD32, но най-леката си остава F-Prot. Мисля, че разликата в заетите ресурси къмто защита е в полза на NOD, но ако всеки байт е важен, то тогава F-Prot.

Напълно подкрепям Night_Raven - избери между NOD32 и F-Prot.

Малко повече инфо:

NOD32

Малка по размер – инсталационният файл за платформа Windows е около 8MB, а честите обновявания на вирусните дефиниции са до 100К на ден.

F-Prot

Because F-Prot Antivirus for Windows is designed to use the absolute minimum of your system's resources, the program runs on any computer running the Windows 98 Operating system or later.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя лаптоп - 255 Mhz 64 MB Ram съм си инсталирал F-prot и съм доволен.Съвсем малко ресурси и добра резидентна защита,при чистене на заразен файл един път имах проблем,ама то май беше заради дефиниции.Голямото и предимство е сканиране под Дос.Е само,че имам Windows 98 инсталиран за разлика от теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз до преди около година си мислех че F-prot е най-леката и сравнително най-добрата. Навремето наистина си беше така (особено версиите и за DOS), но явно нещо не правят дефинициите като хората, стигнах до горчивата истина че пропуска много гадини...Такива бели ми станаха на ПС-то, тогава се реших да сложа NOD32, откри ми около 40 вируса (компютъра направо се беше задръстил), но аз да се застраховам, че не е останала някоя гадина си сканирах компютъра и с Касперски, който е всеобщо известен с това, че е безкомпромисен с вирусите -вирус, не беше открит. Оттогава съм с NOD32, имам му пълно доверие, е разбирасе понякога когато имам някакви съмения пак правя тестове я с някоя интенрет антивирусна, или си слагам някоя друга само за едно сканиране, и до сега винаги NOD32 e оставал безгрешен! Затова ти препоръчвам NOD32, по - добре да заема малко повечко памет, но да ти е сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

F-prot или Dr.Web като за втората мога да ти помогна.Ако имаш интерес ми пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете да си сложите AVG Anti-Virus: Системни изисквания: 486; 32 MB RAM; 15 MB свободно място на диска. Обновяванията са до 10 кБ в повечето случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Antivir Peronal Edition на Avira това е което ти трябва за тази машина или Нод32 Публикувано изображение

Недостатъка на авирата е че трябва ръчно да я ъпдейтваш

Редактирано от Dr.Web (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG FREE слагаш и всичко заспива+това си има и редовен ъпдейт всеки ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVAST също няма да ти създава проблеми и е надежден. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сичките до тук казани антивирусни бие по-лекота и сигурност(без нод 32) :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah

На такава машинка спести инсталацията на АВ. Добрите програми изискват пъти повече ресурси. Най-добре сканирай когато теглиш от непознати места. По-надеждно, по-малко ядове и по-бърз компютър. U Deside.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си я и след това трудно си изчистих компютъра от вируси.Платената версия може да е добра не съм я ползвал но Free не ми харесва.Сега съм с McAfee и нямам проблеми,не товари много машината,а тя е слаба-500 mh 128 ram 8 gb hdd. Редактирано от bo6ko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойта машинка е AMDK6-2 400 Mhz, 96 RAM, 3.0 GB HDD. Така че всичко в моя пост е базирано на личен опит. Първото , трябва да олекотиш максимално уиндолса, хващаш програмката nLite и си създаваш Win според твойте нужди и наличния хардуер. Моя примерно WinXP SP2 е "цели" 170 Mg инсталационен диск и 450 Mg инсталирана, като е запазена нужната ми функционалност(интернет,музика и офис пакети). Целта е до толкова да олекотиш системата , че да може да не усещаш огромно забавяне когато и сложиш и антивирусна. На антивируси от рода на Panda, Kaspersky, BitDefender,Norton не се спирай, твърде тежки са... Най - подходящата антивирусна за такава машина е НОД32, ядрото е писано на асемблер , което я кара да работи изключително бързо и с малко ресурси. Пробвал съм всякакви други и по - лека от нея няма! Единствения антивирус който може да се конкурира по лекота е F-prot. Но все пак НОД-а се държи по - добре. Друг вариант е , ако не ползваш много интезивно интернет е да сложиш антивирусна без резидентен модул , каквато е ClamWin, която е и безплатна. Но трябва да имаш впредвид , че ще трябва да си сканираш системата достатъчно често за да си спокоен. Ще ме извините AVGBulgaria, но AVG Anti-Virus е мъка на такава машина като мойта, единствения плюс е че има безплатен вариант.

Редактирано от Lopova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми NOD 32 и F-Prot.Изтеглих ги и сега не мога да изтегля новите антивирусни дефиниции.Някой може ли да каже как се теглят без инсталация.Ще качвам програмата на компютър който не е в Интернет и ми трябва и антивирусна и нови дефиниции.Става въпрос за много слаба машина - Cirix 266MHz с 32МБ и 1Гб диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе за какво ти е антивирус като не си в мрежата?Ако ще ъпдейтваш NOD32 без интернет,първо ти трябват файловете с дефинициите.Можеш да си ги копираш от някой друг компютър.Намират се най-често в С:/Program Files/Eset/updfiles.Копирай ги някаде и задай на твоя NOD32 да се актоализира,като вместо името на сървара задай мястото кадето си копирал файловете с дефинициите (примерно Е:\Install\updfiles).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе за какво ти е антивирус като не си в мрежата?Ако ще ъпдейтваш NOD32 без интернет,първо ти трябват файловете с дефинициите.Можеш да си ги копираш от някой друг компютър.Намират се най-често в С:/Program Files/Eset/updfiles.Копирай ги някаде и задай на твоя NOD32 да се актоализира,като вместо името на сървара задай мястото кадето си копирал файловете с дефинициите (примерно Е:\Install\updfiles).

В случая бих подкрепил TOPCON, че най-вероятно няма да имаш нужда от антивирусна щом няма да имаш достъп до мрежа и интернет, а и компютърът е наистина слабичък.

Иначе само бих коригирал TOPCON, че НЕ можеш просто да копираш файловете от друг компютър с NOD32 и да ги ползваш да ъпдйетнеш твоя. Не става. Файловете за ъпдейт трябва да са специално генерирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам Ф-Прот. Преди бях с него и ти казвам, че е железен, но заради разни глезотийки се прехвърлих на Нода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди година-две ставаше, сега разбирам, че не става вече :rolleyes:

Обоснови се,защити се!На твое разположение съм.

Нямам стени,нямам почти нищо.

Редактирано от Воробянинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам и NOD32 и F-Prot, и от двето съм много доволен. Смятам, че F-Prot е по-лека, но не е за начинаещи (не че е трудна, но не е от програмите install and forget, което понякога си има и своите предимства). Щом искаш да си копваш дефиниците от една машина на друга и това да става лесно и безпроблемно, определено трябва да се спреш на F-Prot. Btw, само не ми стана ясно какви са глезотйките във F-Prot? Аз от 3-4 години, разлика в интерфейса несъм видял. Btw2, даже като се змисля... най-добре ще е да ползваш DOS варианта на F-Prot - e от това по-леко и ефективно няма.

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре не си слагай, щом като нямаш интернет, вероятността да ти се лепне вирус е почти никаква. Допълнително ще ти забави машината и просто няма никакъв смисъл - вярвай ми, и аз съм имал дълго време такава щайга и знам какво е. Извън темата бих ти препоръчал да си сложиш Damn Small Linux - 50мб е и е много лек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...