Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AVsP

Коя е предпочитаната от Вас антивирусна програма

Коя антивирусна програма предпочитатe?  

677 гласували потребители

1. 1. Коя антивирусна програма предпочитатe?

• Avast
      145
    • AVG
      43
    • Bit Defender
      15
    • F-Secure
      8
    • Avira
      75
    • Kaspersky
      121
    • NOD32
      122
    • Symantec
      38
    • Comodo
      26
    • Друга
      68
  2. 2. Как бихте предпочитали да реагира Вашата антивирусна програма

• Да открива по-висок процент зарази, за сметка на по-висок процент фалшиви сработвания
      348
    • Да открива по-нисък процент зарази, за сметка на по-нисък процент фалшиви сработвания
      49
    • Нещо средно
      210
    • Нямам мнение
      54

Препоръчан отговор

Тези от вас които ползват вече новото творение на Microsoft могат ли да ми помогнат в избора на Антивирусна която да работи под новата ОС (Пробвах с Касперски - ама ми дава грешка още при инсталацията).

Аз препоръчвам NOD32 :P !

Със сигурност работи на 32-битовата Vista (за 64-битовата версия не гарантирам)!

Инсталира се така:

1. Download the installer

2. Right-click on the installer and select "Run as Administrator"

3. Allow NOD32 to run from the User Account Control dialog

4. After rebooting, you will need to allow nod32kui.exe (the GUI for the Control Center) to run

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези от вас които ползват вече новото творение на Microsoft могат ли да ми помогнат в избора на Антивирусна която да работи под новата ОС (Пробвах с Касперски - ама ми дава грешка още при инсталацията).

Логни се в компютъра си с Администраторския account ( Administrator ) и няма да имаш проблеми с инсталацията на Kaspersky, която е добър вариант Публикувано изображение

Ето и последната версия на KIS/KAV -> щрак

Успех. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
avast! Home/Pro (версия 4.7.892) също вече е напълно съвместим с Windows Vista RC1 (32 и 64 бита) и по-новите версии :P Редактирано от xmas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми NOD 32 и F-Prot.Изтеглих ги и сега не мога да изтегля новите антивирусни дефиниции.Някой може ли да каже как се теглят без инсталация.Ще качвам програмата на компютър който не е в Интернет и ми трябва и антивирусна и нови дефиниции.Става въпрос за много слаба машина - Cirix 266MHz с 32МБ и 1Гб диск

Мале какъв е тоя комп, то gsm е по-силен от него.А за антивирусни въпросът е малко спорен , щото на съквартиранта компа пипна гадости без да има интернет-от някакъв тестов файл от дискета . Редактирано от mkt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не ти трябва антивирус за такава система! Още повече ако нямаш и интернет. Антивируса, какъвто и да е той ще ти изяде голяма част от ресурсите. Има F-Prot 3.16 за ДОС, ако имаш съмнения от време на време я пускай... (ако питаш, как е най-лесно търси във форума инфо за Hiren's BOOT СD)

Редактирано от balivo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчаха ми NOD 32 и F-Prot.Изтеглих ги и сега не мога да изтегля новите антивирусни дефиниции.Някой може ли да каже как се теглят без инсталация.Ще качвам програмата на компютър който не е в Интернет и ми трябва и антивирусна и нови дефиниции.Става въпрос за много слаба машина - Cirix 266MHz с 32МБ и 1Гб диск

За Ф-прот дефиницийте отделно ето от тук , гледаш по надолу на страницата, файловете са 2, за апликации/скрипт вируси и троянци и другият е за документи/Офис и Макро вируси.

Като си ги дръпнеш ръчно и ги разархивираш, трябва да ги оувъррайтнеш върху старите файлове на дефинициите които се намират в основната директория на Ф-прота, обаче предполагам че ще ти даде че тези файлове в момента се използват и да не можеш да ги драснеш върху тях. Затова или спри програмата първо да не се ползват, или ги отключи с UnLocker или подобна програма, или излез в ДОС и оттам ги изтрий.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти нещо много стойностно за твойте скромни параметри:"Spyware Terminator"/www.spywareterminator.com/+"ClamWin"/www.clamwin.com/.Ако сложиш и една лека защитна стена ставаш непробиваем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Antivir Peronal Edition на Avira това е което ти трябва за тази машина или Нод32 :B)

Недостатъка на авирата е че трябва ръчно да я ъпдейтваш

Освен че се ъпдейтва ръчно не мога да му изключа опцията да ми докладва с проэорец че едикой си вирус се опитва да влезе еди къде си което е много гадно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

avast! Home/Pro (версия 4.7.892) също вече е напълно съвместим с Windows Vista RC1 (32 и 64 бита) и по-новите версии :baby:

И да допълня - много добра анти-вирусна! Този продукт има голямо бъдеще и е почти възможно да стане един ден конкурент на Касперски! :speak::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми антивирус, но да е много "лек" , за да не товари компютъра. И без туй е с параметри 96 RAM, 500 Mh/z процесор, 6 Gb. HDD, OS Windows XP SP2.

Какво бихте предложили. На диска в момента има свободни едва 2 GB. и не исма да ги запълвам. Компютъра се ползва за интерент оснoвно.

Благодаря.

ПЦ ЦИЛЛИН е решението. Аз я използвам и съм много доволен Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварям тази тема поради "възрастта" на предишната и зачестилите мнения за нейното освежаване. В анкетата са посочени само 10 отговора, тъй като такава е техническата възможност. Отговорите са подредени по азбучен ред. Моля, когато посочвате Вашето предпочитание, то да бъде придружено с кратка аргументация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

avast! pro Публикувано изображение

Добра, лесна за употреба и на български. Като при това е и доста лека (в момента съм с последната бета версия)

Също така вече няколко години я ползвам без проблеми. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG добра защита и премахване на малкото вируси с който е трябвало да се справи ! лека ,не товари компа с ежедневно обновяване и приятен фейс !!!!!!!!!!!! ЧНГ !!!!!!!!!!!!!!! :speak:;):love:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълго време съм бил с avast! Profesional 4.7, която е наистина добра антивирусна програма. Но вече в последно време се насочих към Kaspersky Internet Security 6, която има повече опции и за мен е много добра и лесна за настройка и ползване. Според мен е хубаво човек да ползва тази антивирусна програма, която може да си настрои сам и разбира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувах за Касперски с две ръце. Използвам го вече от 1 година и досега не ме е предавал по никакъв повод.Не използва много системни ресурси,дефинициите се обновяват ежедневно.Не съм имал проблем с вирус или друга гад и съм очарован от съчетанието на функционалност,ясен интерфейс и настройки и висока производителност за АВ-програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувах колкото да не е без хич. Според мен пак класацията не е пълна. Например аз намирам Аваст-а за по-добра от McAfee, но липсва в посочените фаворити. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувах колкото да не е без хич. Според мен пак класацията не е пълна. Например аз намирам Аваст-а за по-добра от McAfee, но липсва в посочените фаворити. Публикувано изображение

За това има отговор друга...Не е възможно да се изброят всички Анти-Вирусни решения...защото съществуват стотици!!!

Аз гласувах за Kaspersky Anti-Virus 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

възможно е, стига да се разрешат повече от 10 отгвора - Phpbb го може, не вярвам при inision да не може. Аз дадох празен глас. Защото разчитам на Panda, NOD32, F-secure, Kaspersky и Antivir.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

avast! - лично на мен много ми допадна, едно много добро решение за моята система!

Редактирано от icerain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувах за Касперски от прагматизъм, а не от фенщина, тук медали не раздават! Работила съм с повечето популярни анти-вирусни програми като - AVG, Nod32, Mc Afee, Panda, Norton, но единствено досега, Касперски не ми е пропуснал вирус в машината! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още залагам на NOD32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз съм работил с тези антивирусните програми - NOD 32, Avast (home, pro), Kaspersky 6.0. Впечатленията ми са, че всички те си вършат работата добре и никоя от тях не ми е пропускала "сериозна гад" в компютъра. NOD наистина "изпуска" голяма част spyware и trojan но все пак става дума за антивирусна програма - Antispyware решения има с лопата да ги ринеш. Истината е, че програмата се старае да не товари прекалено компютъра и това се усеща! Avast също е програма от която съм много доволен. Това че е безплатна за домашна употреба е просто върха!!! Kasperky си е Kaspersky. Просто нямам какво да кажа за този чудесен антивирус! Все пак въпросът на темата е "коя антивирусна програма предпочитате" и аз отговарям така - за моите нужди в момента най-доброто антивирусно решение е Avast home. В момента нямам излишни средства за закопуване на антивирусен софтуер, пък и аз винаги съм бил и продължавам да бъда внимателен с това къде броузвам и какво свалям на моето PC. PC-то ми се ползва само от мен, така че не се притеснявам от това някой да направи "гаф". В крайна сметка ако стане нещо съм се запасил с "Windows XPE Live" диск чрез който мога да спася важната ми информация ако се наложи. Поздрави и моят съвет е да си избирате антивирус според нуждите си, а не по някаква супер репутация, защото в крайна сметка само се тормози компютъра излишно и си губите времето в чакане.

Редактирано от sashozl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...