Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Няма източник, но се вижда рекламно каре на марка гръцка "текила".... :)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 514
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ето го командосът, спасил майка и дете от бесни цигани Млада майка и малкото й дете са нападнати от побеснели цигани – жената викала за помощ, а детето пищяло от ужас. Този млад българин ги спаси о

България спечели шест медала на олимпиада по математика Петък, 8 Май 2015   С шест медала се представи националният отбор по математика на Балканската олимпиада по математика 2015. С пет сребърни

Гугъл чествува 150 годишнината от рождението на Алеко Константинов

Публикувани изображения

Няма и да има източник, това е информация, която еднолично съм публикувала. Нужно ли е да се обяснявам? Може пък и самата аз да съм направила снимката..не мислиш ли? (въпреки, че не съм)

Ако нямаш какво хубаво да кажеш по темата, спамът ти е ненужен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма и да има източник, това е информация, която еднолично съм публикувала. Нужно ли е да се обяснявам? Може пък и самата аз да съм направила снимката..не мислиш ли? (въпреки, че не съм)

Ако нямаш какво хубаво да кажеш по темата, спамът ти е ненужен.

Мисля и даже прочетох петте правила на тази секция и пак не успях да видя да се счита този начин за пускане на новини като разрешен. Утре може да реша да напиша новина тук, че някое гажде ми е пуснало ! Това ще е поредната положителна новина и един ред от едно-две изречения + снимка на мацката, вероятно ще е достатъчно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.Утре може да реша да напиша новина тук, че някое гажде ми е пуснало ! 

Ами да..тва явно ще е едно от малките положителни неща, които се случват в ежедневието ти и е достойно да се нарече новина.

Може и да можеш. Разликата е, че аз присъствах на случването на новината и за втори път обяснявам, че аз еднолично съм източника на новината тук.Още повече, че за мен това е свързана тема, тема с продължение на новината, която съм пуснала тук. Баси, аз на мъже толкова не съм се обяснявала, колкото на теб.., а ти се чудиш за какво да се заядеш с мен и като фокусник се опитваш да извадиш зайче от скъсаната си шапка.  

Но, по съвест можеш да ме докладваш на модератор, а не да шикалкавиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами да..тва явно ще е едно от малките положителни неща, които се случват в ежедневието ти и е достойно да се нарече новина.

Може и да можеш. Разликата е, че аз присъствах на случването на новината и за втори път обяснявам, че аз еднолично съм източника на новината тук.Още повече, че за мен това е свързана тема, тема с продължение на новината, която съм пуснала тук. Баси, аз на мъже толкова не съм се обяснявала, колкото на теб.., а ти се чудиш за какво да се заядеш с мен и като фокусник се опитваш да извадиш зайче от скъсаната си шапка.  

Но, по съвест можеш да ме докладваш на модератор, а не да шикалкавиш.

Няма да те пдокладвам на тебе си, но под "източник" може да си сложиш линк към профила. Толкова ли е трудно досещането?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че аз не съм модератор тук от 3 г. Докладвай като виждаш нарушение. 

А да, а към фейсбук профила си линк да давам ли? Щото новината първо там я пуснах..

Уважавам аудиторията тук, смятам, че пиша на мислещи хора, за които не е трудно да се досетят, че пускайки една информация от 2 реда, аз заставам зад написаното..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Баси, аз на мъже толкова не съм се обяснявала, колкото на теб..,

Уау! :go ahead:

Бих се въздържала, но и без това някои хора омазаха хубавата тема...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау! :go ahead:

Бих се въздържала, но и без това някои хора омазаха хубавата тема...

Което само шъ доди дъ кажи, че Мадоната гу няма за мъш. Ей тфа йе :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Че аз не съм модератор тук от 3 г. Докладвай като виждаш нарушение. 

А да, а към фейсбук профила си линк да давам ли? Щото новината първо там я пуснах..

Уважавам аудиторията тук, смятам, че пиша на мислещи хора, за които не е трудно да се досетят, че пускайки една информация от 2 реда, аз заставам зад написаното..

Ама ти си достатъчно авторитетен източник, че да се посочиш като такъв :) И освен това не бих ти отказал съответната слава, която си е тъкмо положителна новина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ама ти си достатъчно авторитетен източник, че да се посочиш като такъв :) И освен това не бих ти отказал съответната слава, която си е тъкмо положителна новина.

ей, не млъкна и това си е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Смартфоните ще ловят риба!

Изобретателят Алекс Лебедев представи система за рибари, която улеснява намирането на риба под водата с помощта на специална шамандура. Приложение за смартфон събира и анализира данните от датчиците в нея и показва мястото, където уловът би бил най-успешен.

Буят на Reelsonar е снабден с измерителен преобразувател, който сканира зоната под водата с ултразвук с около четири импулса в секунда. Батерията му издържа до осем часа.

Сензорите изпращат събраните данни до смартфона на рибаря посредством Bluetooth, а специално написана програма визуализира информацията и показва къде си струва да бъде хвърлена въдицата.

В момента Алекс Лебедев събира средства, за да пусне изобретението си в серийно производство. Целта му е да представи готовия продукт на риболовното изложение ICAST 2013 през лятото.

fakti.bg

Вече няма да чакате часове докато клъвне, хвърляте и вадите :D
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тийнейджъри от Стара Загора върнаха намерени 1646 лв.
Момчетата са Димитър Люртов, Валентин Желев, Мирослав Колев, Тонимир Стоянов и Антонио Николов

Петима младежи от ПГСАГ "Лубор Байер" в Стара Загора върнаха на своя притежател намерените от тях 1646 лева.

Момчетата са Димитър Люртов, Валентин Желев, Мирослав Колев, Тонимир Стоянов, Антонио Николов.

Доблестната им постъпка бе високо оценена от директора на Областната дирекция на МВР в Стара Загора и днес той ги награди с грамоти.

"Вашата постъпка е

пример за всички ваши връстници и граждани на държавата,

за това как би следвало да се постъпва в такива случаи и да бъдем съпричастни към проблемите на хората и тяхното нещастие", каза старши комисар Алекси Алексиев в приветствието си.

На 1 февpуаpи 2013 г., разхождайки се в близост до училището около 16 ч., на служебен паркинг в близост до ПГСАГ "Лубор Байер", 15-годишните момчета намират пачка с пари.

Съобщават за това на класните си ръководители и след училище ги предават в Първо районно управление на полицията в Стара Загора, където вече има подаден сигнал, че са изгубени.

vesti.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Публикувано изображение

2.13 Забранява се употребата на заплахи, вулгарни думи, цинизми и обиди, както в коментари по темите, така и в лични съобщения. Ако подобни неща станат чрез лични съобщения, трябва само да се уведоми член на администрацията и ще бъдат взети съответните мерки за предотвратяването им.

Едит: Освен, че търсиш смъртта на разни хора, каква е същината на положителното в постнатото от теб, че си писал в тази тема?!?!

Редактирано от algor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Българин самарянин разплака Италия, спаси два живота

27-годишен българин е предложен за награждаване с медал в Италия, след като два пъти рискувал живота си заради други хора, съобщават сайтът на общината в град Козенца и местни медии.

Преди две години Алесандро Борислав Богданов се хвърлил в река Крати в града, за да спаси живота на шофьор на камион, който бил паднал от мост.

Преди броени дни тoй повторил подвига си, като се опитал да спаси италианка, хвърлила се в реката, за да се самоубие.

Въпреки усилията на младия мъж обаче, жената не оцеляла.

Сега Движението за граждански права призовава кмета на Козенца Марио Окиуто да отличи младия българин, дал пример за достойно и смело поведение.

Градоначалникът потвърди, че Богданов ще бъде награден заради неговите прояви на героизъм и саможертва в полза на другите.

24chasa.bg

Как след прочитането на такава новина, да не се почувстваш горд от това, че и ти си българин?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
Търси се Митко, спасил от удавяне 13-годишна във Варна

Млад мъж е спасил 13-годишно момиче от удавяне във Варна. То е паднало в морето край втора буна вчера около 15:30 часа, съобщава сайтът Петел.

Варненец, който се представил като Митко, е скочил и спасил Жана.

В социалната мрежа, семейството на детето издирва Митко, за да му благодари за риска, който е поел. Братът на Жана пише: "Здравейте, издирваме Митко, който днес е помогнал на сестра ми Жана. Днес, 19 март, около 15 и 30 часа тя е паднала от втора буна в морето. Той е колоездач, с обръсната глава, около 20 годишен. Аз и моите родители искаме да изкажем нашата благодарност".

24chasa.bg

Тази новина ме зарадва.

Докато едни убиват, други спасяват човешки животи.

Митко е герой!

Дай Боже повече такива млади българи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българка спечели конкурс на Би Би Си

Българка спечели престижен конкурс на Би Би Си със свой видеоклип, съобщава сайтът на британската медия.

Марина Колева победи в категорията за най-добро видео от Европа в състезанието по темата "Каква е вашата визия за бъдещето?".

Победителят беше определен от Стив Хардинг-Хил, който е от компанията за анимационни филми Аардман анимейшънс, спечелила няколко пъти награди "Оскар".

"Идеята на клипа е много проста, но и силна. Тя е представена с много голяма вещина и много добра анимация. Именно в това е смисълът. Тази идея не се налага да бъде обяснявана. Това е мрачна и плашеща визия за бъдещето, но по-важното е, че аз почувствах нещо към персонажа от видеото. Изпитах съчувствие към него и смятам, че емоциите му са наистина човешки", аргументира се Хардинг-Хил.

Клипът може да се види на адрес http://www.bbc.co.uk/news/world-21882897.

www.vesti.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Висящ хляб" и "Висящо кафе" са на път да се превърнат в най-новата форма на помощ на хора в беда.

Новата благотворителната кампания "Висящ хляб" и "Висящо кафе" буквално взриви социалните мрежи в България. И само за броени часове над 30 магазина и заведения в цялата страна лепнаха обозначителни стикери с каузата. Казват, че идеята се е зародила в Неапол преди години. Когато сте в магазин, или в кафене с приятели, може да платите вашите и още 1,2 или 3 стоки или кафета допълнително. Точно те са "висящите хляб, кафе или сандвич", които след това се търсят от затруднени финансово хора.

Първата касова бележка с подарена ароматна чаша кафе бе пусната от Етно бар "Red house" във Варна в петък вечер в 18,41 часа. Светкавично 12 заведения от София също отговориха на благородната кампания, стартирала в морската столица. Барове и ресторанти в Златица, Бургас, Пазарджик, Банско, Добринище, Русе, село Просеник и Чирпан се обявиха като част от "Висящо кафе".

Страницата на общността във Facebook събра над 6000 последователи за ден. "Собственици на дюнери и хлебопекарни също декларираха частие в кампанията", сподели пред "Стандарт" управителят на "Red house" Марин Сотиров. В събота сутринта в бара вече имаше платени 4 кафета. "Още никой не си е поискал "висящо кафе", но и това ще стане, все пак кампанията сега излиза от интернет", допълни още Сотиров. Стъклени купи ще държат празни капачки или топчета с точната бройка на "висящите".

Всички заведения от инициативата ще са с еднакви стикери със съответните надписи "Подари кафе на непознат" или "Подари хляб на непознат". Идеята е всички обекти да са с еднакво обозначение, за да улеснят хората, които искат да почерпят с хляб или да се възползват от вече платен такъв, обясняват създателите на старницата "Висящо кафе" във Facebook.

БЛИЦ , МОНИТОР , http://bnt.bg/bg/news/view/97774/novata_kampanija_visjashta_hrana_nabira_skorost

Редактирано от agr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наркомани спасиха от изпепеляване цяло село

Наркозависими спасиха от изпепеляване цяло село, подпалено по невнимание от местна жителка, разказа bTV.

Хората от Бракьовци, община Годеч, изразиха радостта си от помощта, която получили от наркоманите от местната комуна, когато пожарът плъзнал към къщите им.

Изгорели кочини, тоалетни, стопански постройки, но били запазени домовете.

Лекуващите се мигновено се вдигнали и помогнали на хората да ограничат пожара.

"Трябваше да го направим", казва наркозависимият Иван от Гоце Делчев.

"Само добро съм видяла от тях", споделя за настанените в комуната местна жителка.

Шефката на заведението Ангелина Драганчена обясни, че наркозависимите са задружни и сами си помагат. Тя заяви, че около 87 на сто от наркоманите си тръгват от комуната здрави, излекували се от порока си.

24chasa.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вдигат 40 нови обществени тоалетни в София

Публикувано изображение
Снимка: Архив

Догодина в центъра на София ще има 40 нови обществени тоалетни, съобщи главният архитект на града Петър Диков.

Целта е в късната есен на тази година да се обяви търг за концесиониране на дейността и най-рано средата на следващата година да започне монтирането на тоалетните. Първите такива обекти ще бъдат разположени в Южния парк и Борисовата градина.

Схемата за разполагане на обществените тоалетни е готова и до края на април ще бъде качена на сайта на Направление "Архитектура и градоустройство", обясни Петър Диков, цитиран от TV7.

Обществените тоалетни трябва да отговарят на две основни изисквания: да бъдат с европейска визия и характеристики на такива обекти и да бъдат с широк публичен достъп.

Тоалетните ще бъдат разположени на по-големи публични пространства, а не на улици и булеварди, обясни главният архитект. Хората са против изграждането на тоалетни в близост до домовете и търговските им обекти, защото се притесняват, че там ще е мръсно и ще мирише, обясни Диков.

Ето защо на бул. "Витоша" няма да има обществени тоалетни, каквито бяха предвидени.

24chasa.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-великата обществена тоалетна в София за мен е подземния гараж в Борово. Там Емо банана ме научи как да изпускам бойлера в движение като кон, докато стигнеш твоя гараж. Филмът "Гладиатор пасте да яде". Адреналин на куб си бе, защото гъмжеше от стаени провокатори.

Като гледам снимката горе ме навява потрес до каква импотентност е достигнала мисълта на днешните архитекти. Това какво е? Кенеф за джуджета или севернокорейски противотанков дот?! И какво пречи идеята на Емо да продължи. Хем подземни гаражи хем уринарник - 2 in 1!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Една добра новина- ученик помогна на просяци с "висящ обяд"

Публикувано изображение
Снимки: ПЕТЕЛ.БГ

Ученик направи добро дело и осигури "висящ обяд" на шест просяци от Варна, съобщи регионалният сайт "Петел".

16-годишният Александър Георгиев от Професионалната гимназия по химични и хранително-вкусови технологии „Д. И. Менделеев" нахрани с половин хляб и един салам отчаяните хора. Обяснението му е, че иска да помогне, ако те приемат.

Така той подарил не само храна, но и усмивки на просяците.

Инициативата „Висящ обяд" на Александър започва преди две седмици. За това кратко време момчето заедно със свои приятели обикаляли училището, за да събират пари от класовете.

„Събрахме около 30 лева. Половината от парите отидоха за шестима човека. Следващата седмица с останалите ще нахраним още 6-7. Иначе събирането на стотинки продължава", сподели Александър.

Съучениците му дори изработили плакат.

Публикувано изображение

Когато кампанията му бе популяризирана, се появиха коментари, че децата трябва да си гледат детството, а не да се занимават с просяците.

В отговор младежът казва: „Смятам, че трябва да има дни, в които да се забавляваме, но и дни, в които да помагаме, независимо на каква възраст сме. Видях, че хората са писали, че не всички просещи са нуждаещи се, че просията в някои случаи е добре организиран бизнес. Надявам се, че тези, на които ще помогнем с един обяд, не са от тях."

Тийнейджърът още в началото на кампанията регистрира фейсбук група „Висящ обяд", където информира какво е свършено до момента. Групата надхвърля 250 души.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

24chasa

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

А нещо няма положителни новини. Само едно момиче намерило портмоне в магазина и го върнало.За благодарност свдетелите я нарекли глупачка.Егати  докъде стигна олигофренията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освободиха Десетгодиншната Лара - дъщерята на Брендо

Лара е жива и здрава, тя е била оставена в района на 6-о РПУ в столицата

Засега нито МВР, нито семейството съобщават за това да е платен откуп за освобождаването на детето. Все още не са ясни и мотивите за отвличането. Органите на реда работят по няколко версии, като основните са свързани с работата на бащата на Лара - Евелин Банев, срещу когото има няколко заведени дела у нас и в Италия за трафик на наркотици.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1935906 http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1935831 http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5708651

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Фестивал на книгата в Националния исторически музей

Изложбата „Изкуството на книгата“ ще бъде открита днес в 16.00 часа в Националния исторически музей (НИМ), съобщиха от музея. Изложбата е уредена съвместно с Фондация „Аматерас“ в рамките на Петия пореден „София хартиен арт фест“.

Експонатите представят по атрактивен начин разнообразните идеи и нестандартните решения на авторите, повечето от които са членове на Световната асоциация на работещите с хартия (IAPMA). Сред тях са световноизвестните Хелене Чахер, Жан Фабриан Едиърдс, Барбара Зарпан, Герлинде Хофман, Гейл Стиф, Лииса Малкамо, Бодо Корсиг, Елмар Пейнтнер, Снежина Бисерова, Елс Ваан Барле и др. Голяма част от експонатите надхвърлят обичайните ни представи за книгата, доближават се до скулптурата чрез нови пространствени форми, изтъкани от изображения. Доста от изложените книги – старинни и съвременни, съдържат и колажи от фотографии, рисунки, стихове или просто нахвърляни мисли. Други пък са изпълнени от тишината на изящни изображения, красноречиво и ярко разказващи сами историята си.

С няколко думи - фестивалът е триумф на светлината, надеждата и свободната мисъл, превъплътени по нетрадиционен начин в образи от хартия. Той ще продължи до 2 юни 2013 г., и е поредното проявление на НИМ като активен участник в проекта на Европейския съюз „Евровизия. Музеите представят Европа”. Главната цел на този проект е да отговаря на въпроса как да бъде привличана повече публика в музеите. На фестивала може да бъде видяна и прекрасната инсталация на корейката

Лии Кун Хии, която в знаковото си произведение обединява писменото наследство на целия свят.

http://goodnews.actualno.com/Festival-na-knigata-v-Nacionalnija-istoricheski-muzej--news_423139.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приветствам ,хубаво начинание.Напоследък от всякъде ни залива ,порнография и вампири.Аз самият съм полиграфист и се радвам за това.

Редактирано от mkalushev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване