Премини към съдържанието
lost in

Immunet Protect Cloud anti virus Free/Plus-мнения и препоръки

Препоръчан отговор

Публикувано изображениеПубликувано изображение

От рождението на първия вирус до днес за изминали близо 25 години. Светът на компютрите вече четвърт век върви ръка за ръка с темата за безопасността, заразените файлове, троянските коне и много други подобни „интересни” неща. За толкова време в борбата с вирусите е измислено не малко. Доста са реномираните компании, заели се с това да преборят всички компютърни зарази, но те не спират да се множат и да стават все по-трудно откриваеми, да нанасят все по-големи щети и да ни притесняват все повече. Днес малко са тези потребители, които нямат инсталирана на своя компютър антивирусна програма.

Ако използвате често PC обаче, добре знаете, че скъпите „настолни” програми за чистене на вируси не винаги са най-доброто решение. Понякога човек няма достатъчно място или оперативни възможности да инсталира най-новата версия, няма време, или просто търси нещо на по-добра цена. Точно заради това в интернет действат онлайн антивирусите.

Един представител на антивирусните системи,работещ от разстояние е Immunet Protect.

Immunet Protect е изцяло cloud базиран антивирус.Съвместим е с почти всички антивирусни програми,макар и центъра на защита при Windows го разпознава като антивирусна такава!

Immunet Protect cloud-based anti-virus software

Разработчик:Immunet

Operating system: Windows XP/Vista/7 Публикувано изображение

Price:Free

Download: Immunitet Protect

Вече е в каталога на Kaldata ,може да следите и за промени там! 10x Wankata

Тя се отличава с по-интересен интерфейс,лекота на работа и възможност за работа с антивирусни продукти! Лека антивирусна програма, която има нов подход към откриване на злонамерен код и защитаване на компютъра ви от него. Програмата може работи заедно с основната ви антивирусна програма и по този начин участвате в световна общност за защита, използва се Cloud Computing и колективно разузнаване, за да се засекат новите вируси бързо и ефективно.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Предлага се безплатна и платена версия!По време на инсталацията ви пита коя да изберете,използва се един и същ инсталатор!

Аз съм избрал безплатна версия и определено ме впечатлява с лекотата и минималните ресурси които заема! Подходяща за лаптопи и по слаби компютри!По време на инсталацията махнете отметката да прескочите ASK toolbar,отмятате No thanks и давате Next !

Публикувано изображение

След инсталация,програмата ще ви предложи да си направете регистрация, потвърдете я от имейла който посочите за да влезете в Immunitet общността!

Eдно ревю на програмата,тук !

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=saVll_iZ418

* Добре са дошли всякакви мнения и препоръки!Темата подлежи на украсяване и промени!

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@mihnev +1 , браво за темата, няма начин ще я пробвам таз програмка! :bday6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@mihnev +1 , браво за темата, няма начин ще я пробвам таз програмка! :bday6:

За да работи ефективно,трябва да си направиш регистрация и да влезеш в общността!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що я инсталирах,веднага се захващам да я тествам-@mihnev браво за темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за кратко я пробвах по едно време. Добре бачкаше - леко. Засичаше добре (като нормална антивирусна), но даваше повечко фалшиви аларми. Може да бъде добро попълнение. Дразнеше ме това, че няма ръчен режим при засичане. Доста автоматизирана е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всички Антивирусни компании са си добавили (Cloud засичане) в техните Антивируси.

Тези които не са го направили ,догодина ще го направят.

Значи тази добавка ще е излишна(заради дублирането на модулите)

За момента не я виждам сама на компа на когото и да е било.

Според мен е.....

Аз съм с G Data Antivirus и те имат в техния Антивирус Cloud засичане.

..."The latest methods for detecting unknown viruses (behaviour blocking, heuristics, cloud security)"

Значи....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всички Антивирусни компании са си добавили (Cloud засичане) в техните Антивируси.

Защо ли?

Значи тази добавка ще е излишна(заради дублирането на модулите)

За коя добавка става въпрос и какво точно се дублира? Когато антивирусна ползва два различни енджина,дублиране ли е?

За момента не я виждам сама на компа на когото и да е било.

При мен е сама!

Според мен е.....

Според теб е....?

Аз съм с G Data Antivirus и те имат в техния Антивирус Cloud засичане.

Нали не си мислиш, че Cloud общността е една за всички?!

Значи....

Какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли?

За коя добавка става въпрос и какво точно се дублира?

При мен е сама!

Според теб е....?

Нали не си мислиш, че Cloud общността е една за всички?!

Какво?

Гледай там филмчето където съм дала и пак ще си пишем ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай там филмчето където съм дала и пак ще си пишем :)

На кино ли ме каниш,ами кажи кога и кой филм ще зяпаме с тебе :eek: ...то не че имам претенции......за филма де :eek:

От филмчето, което си посочила се тества някаква версия 1.0.18 beta от 2009 година ! ;) Актуалната за момента е 2.0.16.38

Публикувано изображение

Ето сега нещо по-актуално от месец юни тази година от същия автор!

http-~~-//www.youtube.com/user/languy99#p/u/58/krU9zPrP52g

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Lol@, по отношение на клипа, който е качен в YouTube, който ще коментирам, но това е валидно и за доста голяма част от тези, които са качени там. Само ще подчертая, че аз не съм го изгледал целия само няколко минути, защото се отчаях и реших да пропусна остатъка.

Проблемът е там, че човекът е неинформиран за това как се провеждат тестовете, не е добре информиран за продукта и неговите качества. Това, което моментално ми направи впечатление е това, че този Windows не беше обновен. При провеждане на тестове, тестовите организации казват теста ще бъде извършен на следната конфигурация, със следния софтуер като операционната система е обновена, поне тези, които аз съм разглеждал следват този принцип. Повечето "тестъри" като този, който гледахме на клипа, не се съобразяват с това, но нито една антивирусна компания не би си сложила главата в торбата при Windows без всички налични обновления. Това е вечния съвет, който от години насам IT компаниите натякват на клиентите си, на служителите си и всички други животни - обновявайте си софтуера, обновявайте си Windows, но твърдоглави хора, мързеливи хора и какви ли още не, просто отказват да го направят. Другото, което ми направи впечатление е, че момчето на последната стъпка махна отметката, която по подразбиране беше сложена. Извинявайте, обаче да сте видели в някой от тестовите организации да си определя настройките? Няма такова нещо! Всеки един антивирусен продукт бива подложен на тест при настройки по подразбиране! И последният куриозен момент беше, когато видях реакцията ми при извеждане на началния екран на антивирусната. Защитата беше изключена и този пич хаотично започна да щрака тук и там и да се чуди и мае какво става. Това за мен означава, че човекът не познава продукта. След това забелязах, че отвори един текстов файл и започна да пуска линковете в Internet Explorer 6 и да изтегля проби. Какви са тези проби? Защо тях? Поне да беше отбелязал, че тестът ще се проведе само на програми мошеници. За мен човекът не е компетентен да дава съвет на други хора какво трябва и какво не да използват.

Тези които не са го направили ,догодина ще го направят.

Това е добре и аз съм с двете ръце - ЗА това да бъде реализирано! Работата е там, че изискванията постоянно нарастват от към ресурси, защото цялата тази област е адски динамична и много бързо навлязоха нов тип заплахи за потребителите, които са умело изработени, невероятно социално инженерство се въведе, въобще адски специализирани и си личи, че хората, които стоят зад тях освен, че не са 1 или 2, а цяла групировка, но и те самите са специалисти в една или друга област, а може би и в повече от една. Необходимо е да се отдели повече внимание на този аспект, но реално повечето потребители са адски немарливи, затова и концепцията на продукти, като този и на COMODO не могат да се подобрят в резултат на активността на обществото, защото това не е достатъчно, може да им помага малко, но едва ли е кой знае колко.

Аз се запознах с продукта от тази тема и от клипа. Нямам други впечатления и затова имам въпроси:

• Продуктът разчита само на обществото си и на това, че е облачен продукт? Има ли други технологии, които стоят отзад? Въз основа на това, че има обявени бройките инфекции от които тя защитава съдя, че е само това.
  • Продуктът нов ли е? Не успях да намеря в Google (а и не мога да претендирам, че съм положил кой знае колко усилия за целта) кога е бил обявен и затова ми е любопитно.
  • И един друг въпрос над който се замислих е: До колко си защитен с антивирусна програма, която използва облачна технология? Като се има предвид факта, че за облака е нужна постоянна интернет връзка, особено при положение, че вече си инфектиран и от там се получават едни превенции, които няма как да позволят антивирусната програма да се свърже с облака за кореспонденция.

П.П.: Ето и другият фактор, който не забелязах, но @mihnev_sz отбеляза вече. Мисля, че това е достатъчно по отношение на качеството на теста на продукта.

Друго, което забелязах да отбележа е това, че имало ASK Toolbar . Съжалявам, обаче за мен това е несериозно! Имаш друг облачно базиран антивирусен продукт (PLUS), който е платен и ти в ASK Toolbar ще го заложиш, за да имаш допълнителни приходи. Нали имат платен продукт? Колко още? При положение, че ASK Toolbar е толкова критикуван от специалистите и че точно той им смъква рязко рейтинга.

За тези от Вас, които не знаят интегрирането на ASK Toolbar в софтуерните продукти не е никак случайно: Той е източник на приходи за компанията! Има си някаква определена сума, която се плаща на всяка бройка инсталирана на системата на нечий потребител. За целта, компанията трябва да е интегрирала този тулбар в софтуерния си продукт.

Редактирано от Maniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си някаква определена сума, която се плаща на всяка бройка инсталирана на системата на нечий потребител.

Да, и един мармот...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво трябва да означава? Коментарът ти е безсмислен! Не вярваш ли? Провери в Google. Нещо като за начало: http://onlinearmorpersonalfirewall.blogspot.com/2009/05/ask-toolbar-in-online-armor-free-nearly.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, глупости са това.Плащало се на бройка, хайде стига.Сключва се договор за определена сума и толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кино ли ме каниш,ами кажи кога и кой филм ще зяпаме с тебе :nono: ...то не че имам претенции......за филма де :baby:

От филмчето, което си посочила се тества някаква версия 1.0.18 beta от 2009 година ! :rolleyes: Актуалната за момента е 2.0.16.38

Публикувано изображение

Ето сега нещо по-актуално от месец юни тази година от същия автор!

http-~~-//www.youtube.com/user/languy99#p/u/58/krU9zPrP52g

не бе човече каня те да видиш какво се казва в клипа.

Това каква версия е няма значение.

Както и Борко казва по-горе:

• И един друг въпрос над който се замислих е: До колко си защитен с антивирусна програма, която използва облачна технология? Като се има предвид факта, че за облака е нужна постоянна интернет връзка, особено при положение, че вече си инфектиран и от там се получават едни превенции, които няма как да позволят антивирусната програма да се свърже с облака за кореспонденция.
Та както и ти каза по горе:

* Добре са дошли всякакви мнения и препоръки!Темата подлежи на украсяване и промени!

Та ето ,споделих какво мисля.

P.С. Има си доста минуси от клипа става ясно,че ако не го засече и си мъртъв.

Все пак е добавка към Антивирус(така пише в Site-а.)

Аз споделих,че повечето Антивируси си имат вече внедрен Cloud и да добавям още един....

Не виждам кой знае какъв интерес.

Редактирано от Lol@ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не бе човече каня те да видиш какво се казва в клипа.

Да бе ясно,не разбра ли че те позакачих малко! :cool:

Зависи от нуждите,например ей такива,като нас които киснат по форумите,за какво им е нещо повече от тази програма?

Идеално ще пасне, Immunitet си има активен Web скенер,лека не затормозяваща ОС по никакъв начин.Разпознава се от центъра на защита при Windows,като действаща антивирусна не конфликтна и не стържи по диска за щяло и нещяло!Айде да не давам примери, че ей сега ще подскочат някои като ощипани моми!

P.s. Та ето това са + за мен относно тези по вид програми,нищо повече!

.......aaa и да не забравяме БЕЗПЛАТНА !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе ясно,не разбра ли че те позакачих малко! :cool:

Зависи от нуждите,например ей такива,като нас които киснат по форумите,за какво им е нещо повече от тази програма?

Идеално ще пасне, Immunitet си има активен Web скенер,лека не затормозяваща ОС по никакъв начин.Разпознава се от центъра на защита при Windows,като действаща антивирусна не конфликтна и не стържи по диска за щяло и нещяло!Айде да не давам примери, че ей сега ще подскочат някои като ощипани моми!

P.s. Та ето това са + за мен относно тези по вид програми,нищо повече!

.......aaa и да не забравяме БЕЗПЛАТНА !

Пробвай това ако имаш възможност.

http://free.antivirus.com/web-protection-add-on/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, глупости са това.Плащало се на бройка, хайде стига.Сключва се договор за определена сума и толкова.

Погледни поста на @Night_Raven и виж какво пише за Ask Toolbar:

http://forums.soft-visia.com/index.php?showtopic=10154&view=findpost&p=86800

В случая с Ask Toolbar става въпрос за $1 на инсталация, така че предполагам, че и при останалите е нещо сходно, но не съм сигурен.

Ние какво грешно сме разбрали ли?

Представи се за човек, който има интерес към тулбара им и ги попитай сам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм, значи, ако искат да изкарат някой лев(долар, в случая), засядат пред комповете и цял ден инсталират Immunet.

Ако имаш предвид това>

Imagine that you could get paid a dollar for each unique user

- несериозно е.:biggrin:

p.s.

Server not found

Не ми отваря линка.Ако можеш да ми кажеш името на темата, както и страницата, ще погледна.:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плаща се, когато се инсталира на нова система, не на една и съща, няколко пъти. Махни тирето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще разберат, че е на една и съща?Пак казвам-несериозно е.С всичко останало, което е написал NR, съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен не ме интересува сериозно ли е, не е ли и прочие глупости. Така стоят нещата! Мен не ми харесва, не го одобрявам и не го разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.