Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гост

току що я инсталирах  новата версия и в сайта за онлайн филми ми се отвориха една камара нежелани прозорци и на всичкото отгоре се появи някакво подигравателно съобщение, че бил блокирал изкачащите прозорци
за пореден път съм разочарован от този браузър
и пак си няма преводач като хромето
все още не съм намерил заместител на Cent браузър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

тук е излязла по-рано новината

Акцентирането на факта какво е? И защо н си я споделил ТОГАВА (в онзи момент)?
Като си толкова толерантен и добронамерен, що не пропусна просто факта...Ама, нее, трее си.

преди 3 минути, дръндю написа:

все още не съм намерил заместител на Cent браузър

Проучванията продължават...😄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

Акцентирането на факта какво е? И защо н си я споделил ТОГАВА (в онзи момент)?
Като си толкова толерантен и добронамерен, що не пропусна просто факта...Ама, нее, трее си.

Просто споменаване(за твое инфо),нито е с големи букви и не знам как реши,че това е акцентирано!Трябва да споделям всичко прочетено по темите ли?Че то си е в сайта,който се интересува,намира.............

преди 11 минути, дръндю написа:

сайта за онлайн филми ми се отвориха една камара нежелани прозорци

Ей ,ти загина с тези сайтове за онлайн филми,които са такава шитня откъм реклами и какво ли не,че и най-добрите блокери се затрудняват с тях!За кой точно сайт иде реч?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 34 минути, Слави Маринов написа:

За кой точно сайт иде реч?

filmisub  и Filmi2к
точка цом
:D

преди 55 минути, DarkEdge написа:

Проучванията продължават...😄

разбира се че продължават
винаги има нещо по-добро, друг е въпроса, че още не го знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

filmisub  и Filmi2к
точка цом

Значи само с вграденият блокатор на тези сайтове-не става,те са ужасни просто,това не са нормални "цивилизовани" сайтове!Обаче с u-bkock origin всичко е наред,нищо не се отваря.На нормални сайтове вграденият блокатор е достатъчен и няма реклами,обаче едвали има възможностите на  u-bkock origin,при него има повече опции и настройки...............аз ползвам него и блокатора на тракери от Операта,изключил съм вграденият блокатор на реклами,за да не се дублират.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За подобрение на вградения блокатор в операта, от настройките му в  "управление на списъци/езици "се слагат отметки за всички европейски държави, които видите 😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, N99 написа:

За подобрение на вградения блокатор в операта, от настройките му в  "управление на списъци/езици "се слагат отметки за всички европейски държави, които видите 😉

В горе споменатите саитове нищо не помага,изскачат и един куп прозорци и банери!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С българската листа да изпуска, но с всички европейски не излезе реклама на посочените сайтове, сега пробвах ...  не знам при вас ако пропуска защо се получава 😃

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, N99 написа:

С българската листа да изпуска, но с всички европейски не излезе реклама на посочените сайтове, сега пробвах ...  не знам при вас ако пропуска защо се получава 😃

А я пробвай да цъкнеш на някой филм и после плеъра да го гледаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

😃 а ти пробва ли ?

пуснах и от 6те плейъра и от няколко филма и пак не излезе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, N99 написа:

😃 а ти пробва ли ?

пуснах и от 6те плейъра и от няколко филма и пак не излезе...

Говоря за изскачащи прозорци-не за реклами.Да нямаш включен друг блокатор?Хмммммммм,сега пробвах пак и на първият сайт всичко е ок,обаче на вторият изскачат прозорци.......аз първият път само на вторият пробвах,затова така написах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нямам само с вградения и с двата сайта се справя добре -  сигурно си изпуснал някоя държава ...вкарай всички ,ако искаш за тест и изтрий кеш и бисквити. Проблемът преди като съм тествал навремето с някой листи на далекоизточни държави може да поорежат от някой бг. сайт нещо, което не трябва да се реже.....😉

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

filmisub  и Filmi2к
точка цом

разбира се че продължават
винаги има нещо по-добро, друг е въпроса, че още не го знам

Сега установих,че Brave се справя доста добре само с вградените си възможности на въпросните сайтове,нищо не изскача и няма реклами,само на вторият сайт(Filmi2к) трябва да разрешиш опцията за тракери между сайтовете,защото при плеъра му дефакто те пренасочва...............иначе си работи и се справя без допълнителен софт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основната разлика между вградения в операта и юблок, e че в юблок по подразбиране са включени всички филтриращи листи а на вградения на операта са изключени и тр. потребителя да отиде до настройките и да сложи по една отметка на 20-30 листи/bulgarian list, easy list, no coin И надолу почти всички..../...тогава вградения заработва също като юблока и не е по-лош от него(не. ми се проверява дали не ползват и някой общи листи)...но масово потребителите по някаква причина не могат да влязат в настройките и да си включат филтрите и остават с погрешното впечетление, че вградения е лош блокировач ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет. Искам да знам какви стъпки трябва да направя за да имам интегриран Флаш плеър в портативна инсталация на Опера. Не желая флаш плеър инсталиран в Windows - a ми. Благодаря предаварително на всички отговорили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли Flash NPAPI-PPAPI 32-64 bit Plugins Online
Стартирай и укажи 32/64-битов и папка за сваляне. В нея в подпапка \CommonFiles\Plugins копирай pepflashplayer.dll в папка в папка OperaPortable\App\Opera или pepflashplayer64.dll като pepflashplayer.dll в папка OperaPortable\App\Opera64
1. В папка OperaPortable\App\AppInfo\Launcher отвори OperaPortable.ini и редактирай:
[Launch]

ProgramExecutable=Opera\launcher.exe
WorkingDirectory=%PAL:AppDir%\Opera
CommandLineArguments=--ppapi-flash-path="pepflashplayer.dll"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Изтегли Flash NPAPI-PPAPI 32-64 bit Plugins Online
Стартирай и укажи 32/64-битов и папка за сваляне. В нея в подпапка \CommonFiles\Plugins копирай pepflashplayer.dll в папка в папка OperaPortable\App\Opera или pepflashplayer64.dll като pepflashplayer.dll в папка OperaPortable\App\Opera64
1. В папка OperaPortable\App\AppInfo\Launcher отвори OperaPortable.ini и редактирай:
[Launch]

ProgramExecutable=Opera\launcher.exe
WorkingDirectory=%PAL:AppDir%\Opera
CommandLineArguments=--ppapi-flash-path="pepflashplayer.dll"

в Моя случай няма OperaPortable.ini защото създадох портативната инсталация чрез инсталатора на Опера - изисквайки Standalone Install в папка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Колчо написа:

в Моя случай

не съм ясновидец!
Направи си шорткът на десктопа със следната структура (съобразена с твоите пътища) :
"C:\Users\user\desktop\opera portable\launcher.exe "--ppapi-flash-path=C:\Users\user\desktop\opera portable\flash" "--ppapi-flash-version=32.0.0.270"
като в папката C:\Users\user\desktop\opera portable\flash копираш от папката с разопакования портативен флаш dll файловете с необходимата разрядност.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

не съм ясновидец!
Направи си шорткът на десктопа със следната структура (съобразена с твоите пътища) :
"C:\Users\user\desktop\opera portable\launcher.exe "--ppapi-flash-path=C:\Users\user\desktop\opera portable\flash" "--ppapi-flash-version=32.0.0.270"
като в папката C:\Users\user\desktop\opera portable\flash копираш от папката с разопакования портативен флаш dll файловете с необходимата разрядност.

проработи по този начин
D:\PortableApps\Opera\launcher.exe --ppapi-flash-path="D:\PortableApps\Opera\CommonFiles\Plugins\pepflashplayer64.dll"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Благодаря!
- Моля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

- Благодаря!
- Моля!

Искрено се извинявам за това че бях неучтив. Благодаря за окзаната помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да подскаже как да отстраня това тъпо предупреждение?...

886424.jpg

Излиза ми всеки път, като си разпъна флаш плеър играта на цял екран. Четох разни магии за другите браузъри, ама в Opera ги няма тези настройки.

Версия на Opera - 65.0.3467.78 (актуалната за момента).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активиране на DNS over HTTPS (DoH) в Opera:

Кликнете иконата Opera за да отвориуте менюто на браузъра.
От менюто изберете Settings. Натиснете Alt + P за да се отвори директно то.
В Settings в ляво кликнете Advanced > Browser.

Opera-Enable-DNS-over-HTTPS-Step-1.png

В дясно превъртете надолу до секцията System
Активирайте опцията Use DNS-over-HTTPS instead of the system’s DNS settings.
Opera-Enable-DNS-over-HTTPS-Step-2.png

Изберете подходящия доставчик. Cloudflare е по подразбиране, там е и Google DNS и опция за използване на DoH доставчик по избор на потребителя.

Opera-Enable-DNS-over-HTTPS-Step-3.png

Готови сте.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой с такъв проблем на Опера(ако е от нея): не се зареждат страниците 1,2,3 и тн. в сайтове като olx, amazon, ebay и тн. 
От гугъл се зареждат като търсиш резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...