Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

След днешния ъпдейт се показват новини долу в стартовата страница. Как да ги изключа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, rudinoid написа:

След днешния ъпдейт се показват новини долу в стартовата страница. Как да ги изключа?

От настройки-стартова страница,най-отдолу и ги махаш:))

Екранна снимка (52).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , извинявам се ако се повтарям като питане .Та въпросът ми е следният -

относно браузърът Опера, как да речем след преинсталация , да възстановя  добавените икони в бързия избор на Операта .Има ли изобщо такава опция в този браузър , имам създаден акаунт за браузъра , влизам с него и нищо .И  още един въпрос ,който е сходен - как да синхронизирам от различни компютри , пароли , отметки и бърз избор , отново влизам с акаунта  си и пак  без резултат. Не съм чел всичко в темите ,за което се извинявам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За началния екран, мисля няма как да запазиш нищо. Поне аз не съм опитвал. Добавянето през bookmarks става лесно и бързо, но ако човек иска всичките си отметки на началния екран - е т'ва ще да е досадно за възстановяване. Иначе за останалото:

Settings-> Advanced-> Synchronization-> Sync/advanced configuration/

image.thumb.png.e517f2c5eb68f564fec945edb0d236f4.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

%appdata%\opera software\Opera stable
profile\data
Търсиш двата файла (или цялата папка data и ги копираш на друго място. И после си ги възстановяваш обратно
Bookmarks
BookmarksExtras

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се .

Папката не е  същата , но файловете са там , за това ли иде реч ?

Bookmarks
BookmarksExtras

Screenshot_2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.opera.com/de/gx#start

Някой да е пробвал Opera GX?

Opera пусна GX браузър специално за геймърите – крие много изненади

https://www.kaldata.com/игри/opera-пусна-gx-браузър-специално-за-геймърит-311956.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото четох, единственото специално е това, че можеш да ограничиш ресурсите, които се ползват от браузъра, което според мен на съвременен компютър няма нужда да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, killchain написа:

Доколкото четох, единственото специално е това, че можеш да ограничиш ресурсите, които се ползват от браузъра, което според мен на съвременен компютър няма нужда да правиш.

Е, и в интерфейса има разлики-повечко шарения и ефекти,но иначе си е като другата опера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Операта спря да се отваря заедно с всичките подсказки за адресбара.

Малко предистория: Преди три дена Windows 7 Ultimate започна да прескача началните указания и после не завършваше старта. Проверките заключаваха, че поправката на може да бъде извършена автоматично. Завчера ме светнаха да помагам на стартирането с F8.

Оттам, опитите за отварянето на Опера завършват или с нула, или с появяването на съобщение със смисъл, че "стартирането на тази програма ще продължи дълго" и бутон за опцията дали това да продължи. Обаче, след натискането на бутона, екранът избледнява и замръзва за около минута и накрая остава синият екран на Windows само с курсора, без икони и лента за задачи. Досега изчаквах по няколко минути за някаква промяна и накрая все рестартирах и отварях друг браузер.

Последната година се наложи да тренирам браузера наново пет пъти и сега се надявам да избягна повтарянето на това. Не съм навътре в материята и моля знаещите за по-елементарни разяснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, animalprograms написа:

Здравейте, Операта спря да се отваря заедно с всичките подсказки за адресбара.

Малко предистория: Преди три дена Windows 7 Ultimate започна да прескача началните указания и после не завършваше старта. Проверките заключаваха, че поправката на може да бъде извършена автоматично. Завчера ме светнаха да помагам на стартирането с F8.

Оттам, опитите за отварянето на Опера завършват или с нула, или с появяването на съобщение със смисъл, че "стартирането на тази програма ще продължи дълго" и бутон за опцията дали това да продължи. Обаче, след натискането на бутона, екранът избледнява и замръзва за около минута и накрая остава синият екран на Windows само с курсора, без икони и лента за задачи. Досега изчаквах по няколко минути за някаква промяна и накрая все рестартирах и отварях друг браузер.

Последната година се наложи да тренирам браузера наново пет пъти и сега се надявам да избягна повтарянето на това. Не съм навътре в материята и моля знаещите за по-елементарни разяснения.

Какви са тези начални указания, които прескача Вин-а? Намирисва ми на омазан Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Eclipse2G написа:

Какви са тези начални указания, които прескача Вин-а? Намирисва ми на омазан Windows.

Според момчето което погледна лаптопа и ме светна за F8, този лаптоп (Dell Precision m6500) изисква Windows 7 Professional. При някоя от общо трите поправки за 14 месеца, Баш Майсторът е сложил W 7 Ultimate.

Досега се бе случвало след рестарта и преминаването на Memory Testing, да излиза черен екран с едри бели букви за избор на някаква опция (Standart... и др.) или алтернативно автоматично зареждане на Win след 30 сек. Баш Майсторът ме пита завчера от почивката дали не се появява "някакъв въпрос" и сякаш имаше предвид горното. И вместо да ме бе светнал за F8, той ми предложи единствено да му предам отново лаптопа за поредната гавра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще си с Про или Ултимейт, разлика няма да видиш. С F8 можеш да избереш последното работещо състояние на системата. Има и други работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Eclipse2G написа:

Дали ще си с Про или Ултимейт, разлика няма да видиш. С F8 можеш да избереш последното работещо състояние на системата. Има и други работи.

Ако разлика няма, едно главоболие по-малко. Да разбирам ли, че остава предположението ти за нещо друго объркано с ОС? Или с другия софтуер като някое приложение? Или с диска (чух подобно предположение)?

Остава въпроса мога ли и как да съживя Операта с подсказките, както съм я използвал 12 дена. Нали се надявам поне това да мога да сторя собственоръчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се иска да сменявам операта, но както са тръгнали нещата и с тази голяма консумация на рам, проблеми с флаша, оставане в паметта като процес май ще я сменявам скоро. Не може в петвил да ми взима 400+ мб. рам, просто не е нормално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.07.2019 г. в 19:07, aikeforeasp написа:

Не ми се иска да сменявам операта, но както са тръгнали нещата и с тази голяма консумация на рам,sex проблеми с флаша, оставане в паметта като процес май ще я сменявам скоро. Не може в петвил да ми взима 400+ мб. рам, просто не е нормално! 

Anyone, anything?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намене сущо. Чудех се дали това не е проблем само при мене. Тоя Вивалди нещо не ме кефи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 15 години ползване на Опера, я зарязах и минах на Вивалди. В пъти е по-добре, особено от към персонализация няма друг такъв браузър.. Почти докарва на Престо Опера-та и има защо, нали ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, все по-често имам проблем с  клипчетa в  youtube:   Как да се оправя с този html5?Пробвах  с  преинсталация, изтриване на  addonns , смяна на браузъра с  firefox, vivaldi, chrome.. Това също

https://www.auslogics.com/en/articles/your-browser-does-not-currently-recognize-any-of-the-video-formats-available/

123.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако  съм в акаунта си, проблема  остава.Но  след  sign out,  си гледам  видео  клипове безпроблемно. Някакви предложения какъв е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно е,че проблема не е в браузъра(при мен няма никакви проблеми с операта),а от това какво си му сложил,или от настройките нещо.Не се разбира за кой акаунт става въпрос-този в you tube,или в опера?Пробвай в режим инкогнито как е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Opera 64 увеличава скоростта на зареждане на страниците, блокирайки онлайн-тракерите

Източник: https://www.anti-malware.ru/news/2019-10-09-111332/31010

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

Opera 64 увеличава скоростта на зареждане на страниците, блокирайки онлайн-тракерите

Източник: https://www.anti-malware.ru/news/2019-10-09-111332/31010

Ти май четеш повече руски сайтове,отколкото този тук,но тук е излязла по-рано новината като гледам.:)https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0-opera-%d0%b8%d0%bc%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%be-%d0%b1%d0%bb%d0%be%d0%ba%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bd%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d1%82%d1%80-320032.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо мерим ли?
Ганьо винаги го знае по друг начин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, DarkEdge написа:

Нещо мерим ли?
Ганьо винаги го знае по друг начин...

Имаш уникалният талант(повярвай така е)да тълкуваш и разбираш всичко добронамерено написано и без всякакви мисли за "мерене" в опити за заяждане,негативизъм и "ганьовско"!Макар и да не подозираш си далеч от истината...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...