Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Благодаря ви много, ето я и последната ми снимка от Варна вече заминавам на село и там ще си снимам и ще ги правя само на панорама  :D Благодаря ви много ;) Мисля че се получи за първи път

Мисли и за двете равнини, не само по хоризонтала. Повечето програми позволяват да комбинираш снимки и в двете измерения. Или поне завърти апарата и снимай в портрет - така хващаш много повече по вертикал. Обикновено не е много хубаво да отрязваш сгради/дървета/планини и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Една снимка от селУ  :D

WnepKSMh.jpg
full: http://i.imgur.com/WnepKSM.jpg

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една снимка от селУ  :D

Ам аз пак да запитам, какво имаш против високи неща, като дървета и блокове, та ги режеш така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам аз пак да запитам, какво имаш против високи неща, като дървета и блокове, та ги режеш така?

Предполагам, че няма нищо против, но все пак още се учи. Ако не използва статив или размества прекалено много отделните снимки от ръка, могат да се получат такива панорами.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че няма нищо против, но все пак още се учи. Ако не използва статив или размества прекалено много отделните снимки от ръка, могат да се получат такива панорами.

Така, ама аз специално му посочих същата грешка и как да го избягва в предния ми пост, за другата панорама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги режа просто така си излиза снимката.. Може би проблемът е в опита.. Понякога ги снимам нали всичко точно, но ми излизат ето така 

QC7PPKph.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги режа просто така си излиза снимката.. Може би проблемът е в опита.. Понякога ги снимам нали всичко точно, но ми излизат ето така

Ок. Сега вече може и по-точно да ти посочим какво трябва да промениш, за да се получи.

Значи, както забелязваш, самата програма изкривява снимките за да ги напасне - заради перспективата и паралакса. Когато после се комбинират, сцената доста се смалява за да се изреже правоъгълник За да компенсираш това, винаги трябва да снимаш повече пространство около обектите които искаш да са в кадър.

Тоест - ако имаш дърво, трябва да снимаш около половин кадър не само над дървото, ами и по цялата дължина на панорамата - тоест и страничните кадри - тогава не само щеше да хванеш дървото, ами и половината село отдясно което е изрязано сега. Колко точно е необходимо зависи от големината (ъгъла на панорамата). От това което си постнал сам може да си прецениш колко още небе е трябвало.

Не хващай точно обектите, ами и достатъчно пространство около тях, за да може след изрязването всичко което си искал да остане.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок. Сега вече може и по-точно да ти посочим какво трябва да промениш, за да се получи.

Значи, както забелязваш, самата програма изкривява снимките за да ги напасне - заради перспективата и паралакса. Когато после се комбинират, сцената доста се смалява за да се изреже правоъгълник За да компенсираш това, винаги трябва да снимаш повече пространство около обектите които искаш да са в кадър.

Тоест - ако имаш дърво, трябва да снимаш около половин кадър не само над дървото, ами и по цялата дължина на панорамата - тоест и страничните кадри - тогава не само щеше да хванеш. Колко точно е необходимо зависи от големината (ъгъла на панорамата)

Не хващай точно обектите, ами и достатъчно пространство около тях, за да може след изрязването всичко което си искал да остане.

Да не говорим че в горния кадър има доста чиста и добра панорама, средата в дясната част

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест - ако имаш дърво, трябва да снимаш около половин кадър не само над дървото, ами и по цялата дължина на панорамата - тоест и страничните кадри - тогава не само щеше да хванеш дървото, ами и половината село отдясно което е изрязано сега. Колко точно е необходимо зависи от големината (ъгъла на панорамата). От това което си постнал сам може да си прецениш колко още небе е трябвало.

То и вида на проекцията не е правилен. Трябва да е цилиндрична, а не сферична. Защо програмата е решила така е друг въпрос. Ако видим и оригиналните снимки ще стане още по-ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лоша програмката, но в новата версия не откривам да има БГ интерфейс. Между другото от време на време ползвам майкрософтската и съм повече от доволен (последната панорама с Нокията е сглобена с нея). Два реда от по пет снимки портретно снимани. Като ъгъла от най-лявата част на снимката през мястото на снимане, до най-дясната е почти 170° което не е малко, а програмата сама си изчисли дали да е цилиндрична, перспектива, сфера и т.н., като дори има опция да клонира при избор празните полета извън евентуалния кроп, за да се получи още по-голяма панорама. И всичко става само с кликване на мишката. Ето шот с двете най-крайни точки и мястото на снимане - заслон Опасния зъб:

296db258dbf4dd6b.jpg

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

18961035444_75a0c77d77_b.jpgIMG_1297 by Romeo Ninov, on Flickr

19397032309_f0be2c09d5_b.jpgIMG_1317-2 by Romeo Ninov, on Flickr

19583601185_59031efd8f_b.jpgIMG_1328 by Romeo Ninov, on Flickr

П.П. Това по-горе е малко редактиране на снимки с камера (сапунерка) , излязла на пазара преди почти 10 години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата камера, малко обработка :)

18974444654_c0610ac57f_b.jpgIMG_1623 by Romeo Ninov, on Flickr

19601348591_f5e8d5819f_b.jpgIMG_1554 by Romeo Ninov, on Flickr

19590096792_3e62225d42_b.jpgIMG_1550 by Romeo Ninov, on Flickr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още снимки със старата камера

19597025745_a1a3fcc520_b.jpgIMG_1629 by Romeo Ninov, on Flickr

19609404801_5b054b3f4a_b.jpgIMG_1710 by Romeo Ninov, on Flickr

18982469124_87b20b3259_b.jpgIMG_1715 by Romeo Ninov, on Flickr

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичам да снимам каквото ми падне...  :P 
Този път снимах някакви Random цветя  :D

ssiSCyPh.jpgbRXEQEUh.jpgq7nomT3h.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една така да се каже 360°-ва панорама от днес правена от заслон Опасния зъб - Тетевен :)

20992 x 3784 = 79,43 мегапиксела

19211575943_57514655c5_b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една FishEye панорама на заслон "Опасния зъб" - Тетевен :)

Снимано с Канона, а сглобката е първата ми панорама с Lightroom 6 

20095711156_0c46b63a32_b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...