Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Една панорама на залеза над Тетевен:

Публикувано изображение

Ето го и оригинала (доста мрачен е, в сравнение с HDR-натия по-горе вариант):

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затвор на Харис:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затвор на Харис:

Аааа, три експозиции, от всяка взимаш само един слой и ги обединяваш. Нали това беше? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааа, три експозиции, от всяка взимаш само един слой и ги обединяваш. Нали това беше? Публикувано изображение

Именно. Макар, че по-правилно е да се каже един компонент Публикувано изображение Освен ако не снимаш със Sigma (не обектив :P)

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно. Макар, че по-правилно е да се каже един компонент Публикувано изображение Освен ако не снимаш със Sigma (не обектив Публикувано изображение)

Проблема на сигмата (камерите) е че не можеш да управляваш и сваляш информацията слой по слой (там са слоеве в матрицата). Иначе щеше да е много бързо (1/3 от информацията само ще се записва)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на сигмата (камерите) е че не можеш да управляваш и сваляш информацията слой по слой (там са слоеве в матрицата). Иначе щеше да е много бързо (1/3 от информацията само ще се записва)

Не знам, никога не съм работил с Foveon (и изобщо не-bayer) сензор, та идея си нямам как я свалят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, никога не съм работил с Foveon (и изобщо не-bayer) сензор, та идея си нямам как я свалят.

Имам предвид че (доколкото знам) не можеш софтуера от камерата да го направиш. Мисля че като хардуер са отделни канали и от техническа точка не мисля че ще има проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана като хората, разбрах, че трябва да спирам светкавицата  :D  ''Опит'' за обработка 
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обработената снимка на луната с новата програма, за което благодаря на Капитана Публикувано изображение

HDR+ Поляризиращ филтър:

Публикувано изображение

Оригинала е публикуван тук: Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гълъбчетата от този пост, но с приложени филтри "Детайл" (само върху гълъбите) и "Поляризиращ" (върху цялото изображение):

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До-обработената снимка от този пост:

Добре се е получило. Ама все ви се чудя, що качвате снимки с "естествена" обработка в "обработени"... Щом изглежда по-добре с обработката, качвате я в авторски и толкоз. Все пак не си направил паяка пембян.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото доста ефекти ползвах от Perfect Effects 8 и доста се промени снимката като цяло (за това я качих тук)! Обаче Perfect Effects 8 има един недостатък - при всяка обработка трябва да се експортне като ново изображение, което после да се редактира със следващия ефект! Не е голям проблем, но при 10 ефекта например ще създаде 10 нови плюс оригиналното, та ще станат 11 изображения (пък може и повече ако се ползват още ефекти)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами защото доста ефекти ползвах от Perfect Effects 8 и доста се промени снимката като цяло (за това я качих тук)! Обаче Perfect Effects 8 има един недостатък - при всяка обработка трябва да се експортне като ново изображение, което после да се редактира със следващия ефект! Не е голям проблем, но при 10 ефекта например ще създаде 10 нови плюс оригиналното, та ще станат 11 изображения (пък може и повече ако се ползват още ефекти)!

Нещо си се объркал. :P Има си слоеве.

П.П. Хем аз съм с безплатната - свалих си я, колкото да видя, к'во ѝ се е възхитил Капитана. Бляк. Не мога да разбера. Тая програма е като автоматичните настройки на апарата - дава прилични резултати в повечето случаи. Предпочитам най-доброто възможно във всички случаи... Или поне да знам, че аз съм си го прецакал :P Лайтрум + Gimp. Пари за фотошоп за сега не давам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми то нали съм си още индианец с обработващите програми, пък и съм скаран с английския е нормално да не съм видял, че има слоеве :D

Иначе и моята програма е от промоцията с безплатната версия! Обаче само с нея мога да прилагам например детайл само върху избран обект (в случая с последната снимка само върху паяка)! Или пък може и HDR само върху обекта и т.н., до като при Lightroom-а не видях такива опции, макар че ми е на български?!

Редактирано от plamen74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до като при Lightroom-а не видях такива опции, макар че ми е на български?!

Отдясно под хистограмата са инструментите: кроп, премахване на петна, премахване на червени очи, линеен градиентен филтър, радиален градиентен филтър и четка. Последните три можеш да ги вържеш с почти каквато искаш настройка. Особено четката. "Боядисваш" си нещото и си избираш какво да му промениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

14917845088_e425e8fffc_b.jpg

Първа панорама, баси, 20000х3500, как да я събера. А и тифа е 300 МБ..... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една панорама и от мен

пп. Ахх, не става качването :( Прекалено голям файл. Къде качвате файлове над 2 мб ?

Редактирано от DeathSkull (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...