Премини към съдържанието
Trichocephalus

Откраднаха взриватели за бойни ракети от влак за България

Препоръчан отговор

Четири контейнера с взриватели са били откраднати от влак, който превозвал оръжия от румънския град Брашов към България, съобщи БНР.

Общо 64 взривателя, предназначени за бойни ракети, са изчезнали от влака, охраняван от жандармерията.

Публикувано изображение

Изчезването е установено вчера следобед на митницата в Гюргево, когато е направена проверка на влака преди излизане от Румъния.

Разследването на случая е поето от Военната прокуратура. Все още не се знае в коя част от маршрута са изчезнали контейнерите с боеприпасите, но е установено, че пломбите на два от вагоните са били разбити. Една от версиите е, че става дума за крадци на метали, които не знаели какво има в сандъците.

Румънските власти отказаха да дадат повече подробности за целия товар и крайната му дестинация в нашата страна. Знае се само, че става дума за сделка между частни фирми. Властите успокояват, че откраднатите части не са опасни, защото са помощен елемент за бойни ракети, съобщи bTV.

Пратката е била охранявана от 10 въоръжени жандармеристи.

dir.bg

Пуснах темата не защото е кой знае колко сензационно.Ами - какво са щели да правят тези взриватели в БЪлгария ?!

Я ми кажете - МО не се ли тупаше в гърдите, че на наша територия не се утилизират стари боеприпаси ?! :baby:

май не ни стигат нашите отрови, ами и чужди преработваме ей така, между другото....

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато става въпрос за пари, никой не се интересува от последствията. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснах темата не защото е кой знае колко сензационно.Ами - какво са щели да правят тези взриватели в БЪлгария ?!

Я ми кажете - МО не се ли тупаше в гърдите, че на наша територия не се утилизират стари боеприпаси ?! :baby:

май не ни стигат нашите отрови, ами и чужди преработваме ей така, между другото....

Много знаят те какво има в България :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... Пуснах темата не защото е кой знае колко сензационно.Ами - какво са щели да правят тези взриватели в БЪлгария ?! ...

И аз това се чудя. Разбрах за "кражбата" от обедните новини, та доста се поучудих що щат тия взриватели, т.е. що щяха да правят у нас? Та имаме ли изобщо 64 бойни ракети? И ако да, по кого ще ги стреляме? Аааааа, сетих се - ще се пазим с тях! Това ще да е.

Сега само трябва да разберем кой ни ги открадна и застраши националната сигурност. Комшиите от Влашко ще си траят, все пак охраната е била от нашенски жандармеристи. Нашите пък ще си траят, щото кражбата вероятно е станала на територията на Румъния. Или пък сме си ги откраднали сами - зер сме член на НАТО, няма как да купуваме оръжие от братушките, та ето случай да им предоставим материал за проучване по пример на братята сърби - свалиха таен (!) самолет на САЩ, разглобиха го и надлежно го препратиха в Москва за оглед. Братушките пък го шернаха в посока Пекин, където местните направиха нов самолет-шпионин... И това ако не е материал за супер екшън, здраве му кажи!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда,Челопечене беше пръв.

Никога няма да забравя кошмара и ужаса,който преживяхме от тия експлозии там

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак говорите наизуст и ставате смешни.. какви утилизации, какви отрови,какъв Челопечене , какви пет лева ... :ph34r: Взривателите дори на бойни ракети знаете ли какво представляват, какво включват и за какво се използват .. Новината е толкова бедна, но вече направихте цял сценарий по въпроса... Знаещи незнаещи, но давай, да си приказваме и да се правим на ерудирани ....... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак говорите наизуст и ставате смешни.. какви утилизации, какви отрови,какъв Челопечене , какви пет лева ... ;)

Взривателите дори на бойни ракети знаете ли какво представляват, какво включват и за какво се използват .. Новината е толкова бедна, но вече направихте цял сценарий по въпроса... Знаещи незнаещи, но давай, да си приказваме и да се правим на ерудирани ....... :)

Пиезоелектрическо устройство, предназначено за взривяване на предната част на ракетата при срещата й с целта.

Какво друго ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пиезоелектрическо устройство, предназначено за взривяване на предната част на ракетата при срещата й с целта.

Какво друго ?

Това е само за някои типове, и то по-малки, разчитащи на удар в целта.. например РПГ, " Фагота " мисля също ... За БМ-21 ракетите не съм сигурен.. както и за НУРС-овете..

Ракетите за ПВО имат по-сложна система за взривяване... Както и ракетите Земя - Земя

Така че първо остава да се изясни какво реално са превозвали, и то с охрана от 10 жандармериста ( значи е държавна поръчка щом охраната е от жандармерията )

И второ, кой ще си прави труда че и да плаща за утилизиране на взриватели хахаха, особено в чужда страна, вместо сам да си ги гръмне с няколко шашки тротил на полигон някъде .. така че великите измислители на световни конспирации могат да спрат да се правят на шутове... ( макар че когато звездите им говорят, и камбаните дрънчат, трудна работа да се усетят ) http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Редактирано от Trichocephalus
    Няма нужда от толкова остър тон, моля ! (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Никой не те обижда персонално - няма нужда да пълниш темата със спам ! Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И да си развия мисълта... 4 контейнера, 64 взривателя.. това прави по 16 на контейнер... Значи са за големи ракети, предполагам ПВО .. За тях нямаме лиценз , поне доколкото аз знам да се произвеждат... А доколкото и знам , те имат и сложна електроника, което прави съхранението им сложно, и краткотрайно като гаранционен срок ... така че най-вероятно, това са части за ПВО системите ни.. Самите взриватели не съдържат много взривни вещества ( само стандартните иницииращи и детониращи вещества в много малки количества ) ... Опасността от тях е минимална ( дори оловния азид и живачния фулминат ,ако е използван такъв за инициатор , са в грамове ) :) П.С Под сурдинка да споделя , се досещам дори за къде са били предназначени, но това е вече за щляп през ръцете ;)

Редактирано от Hamza (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Челопечене ли пак щяха да ги складират това питам

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Челопечене ли пак щяха да ги складират това питам

Задаваш толкова глупав въпрос , че мога само да се смея http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Запитай се ( по скоро се информирай ) какво беше военното поделение в Челопечене , и после се запитай защо аджеба биха вкарали там чисто нови резервни части, които ще се ползват :)

П.С Айде да не съм лош, отговора е елементарно НЕ Уотсън http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И да си развия мисълта...

4 контейнера, 64 взривателя.. това прави по 16 на контейнер...

Значи са за големи ракети, предполагам ПВО .. За тях нямаме лиценз , поне доколкото аз знам да се произвеждат... А доколкото и знам , те имат и сложна електроника, което прави съхранението им сложно, и краткотрайно като гаранционен срок ... така че най-вероятно, това са части за ПВО системите ни..

Самите взриватели не съдържат много взривни вещества ( само стандартните иницииращи и детониращи вещества в много малки количества ) ... Опасността от тях е минимална ( дори оловния азид и живачния фулминат ,ако е използван такъв за инициатор , са в грамове ) :)

П.С Под сурдинка да споделя , се досещам дори за къде са били предназначени, но това е вече за щляп през ръцете :P

Мда.

Това вече звучи логично :)

Мерси за обясненията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Задаваш толкова глупав въпрос , че мога само да се смея http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Запитай се ( по скоро се информирай ) какво беше военното поделение в Челопечене , и после се запитай защо аджеба биха вкарали там чисто нови резервни части, които ще се ползват :)

П.С Айде да не съм лош, отговора е елементарно НЕ Уотсън http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Аз не съм спец като теб и затова питам.

Много мерси за успокоението.

Скоро няма да гърми значи Челопечене.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не съм спец като теб и затова питам.

Много мерси за успокоението.

Скоро няма да гърми значи Челопечене.

Това дали ще гърми в Челопечене, а също и кога, какво общо има със скатаващите се пияндета от дЖандармерията, които са продали(?) "опазваната" от тях пратка?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно ...Господа ...случайно някой от вас да е чувал за Закон за класифицираната информация.....в тази тема,мисля че сте в разрез с него.....и ще помоля да се съобразявате какви ги говорите......!http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно ...Господа ...случайно някой от вас да е чувал за Закон за класифицираната информация.....в тази тема,мисля че сте в разрез с него.....и ще помоля да се съобразявате какви ги говорите......!http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

И кое по-точно е в разрез с него ?

Ето сайтът и адресът за контакт със завода прозиводител в Брашов :

"Военна промишленост: Производство и оръжия и боеприпаси за гранатомет и хоросан бомби реактивен, AA пистолети

Гражданска индустрия: Година на филтри, фитинги, карбуратори, газ метра.

Адреси за контакт: Брашов, Str. Zizin не. 119, Брашов Каунти,

Телефон: 0268-331347 Факс: 0268-330527

Е-мейл: carfil@rdsbv.ro ; Интернет: www.carfil.ro"

(преводът ми е през гугъл, съжалявам)

ето и оригиналната новина за кражбата в румънската преса :

http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-9438765-patru-lazi-focoase-fost-furate-dintr-tren-transporta-armament-brasov-spre-bulgaria.htm

Единственото, което се обсъждали в повече то всички останали сактове е вида на взривателите и за какво вероятно биха могли да се ползват ;)

А това не е класифицирана информация :)

Някой някъде да е казал - това са били части за ракетите ни, базирани в поделение "Н-ско", до град "Кур-ово " ?

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда.

Това вече звучи логично :)

Мерси за обясненията :beer:

Моля, но не гарантирам че това е истината и самата истина 100 % ;)

Просто следвам логиката, на база моите познания,на нещо чуто, нещо видяно.. та така

И добре че ме подсети да отскоча до магазина :beer:

Това дали ще гърми в Челопечене, а също и кога, какво общо има със скатаващите се пияндета от дЖандармерията, които са продали(?) "опазваната" от тях пратка?

А това вече е наистина въпрос... Кой, как е успял изобщо да ги открадне при условие че има охрана... Явно охраната е спала, и не си е вършила работата, ако ме питат мен, тези са за уволнение! :mad:

А вероятността те да са замесени, при условие че много добре знаят че отговарят за пратката с главите си ( тоест службицата си ) е много по-малко вероятно...

Добре съм запознат със ЗЗКИ и темата с нищо не е нарушила, камо ли увредила на държавната ни сигурност и нейните интереси :) ... така че дишай спокойно ;)

Хм, като използвах гугъл преводача за румънския сайт, се оказва че май не наши жандармеристи са го охранявали, а румънски, както и че състава на изчезналия товар както казах, е доста неизвестна .. :)

Явно самата новина в нашите сайтове е преекспонирана и изопачена ... Нищо ново под слънцето, важното е шаш да има за някои http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хм, като използвах гугъл преводача за румънския сайт, се оказва че май не наши жандармеристи са го охранявали, а румънски, както и че състава на изчезналия товар както казах, е доста неизвестна .. :)

Явно самата новина в нашите сайтове е преекспонирана и изопачена ... Нищо ново под слънцето, важното е шаш да има за някои http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Ти защо мислиш, че пляснах линка ? ;)

ама май ти си единственият, който забеляза подробностите

току-що по бТВ казаха, че са от типа МРВ за система ГРАД ? Тоест -дъртите, добре познати ракети 9М22 ....

Да не говорим, че пратката е била за частна фирма ?!

Я да видим сега - Афганистан, Сирия, Либия :beer:

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой, как е успял изобщо да ги открадне при условие че има охрана... Явно охраната е спала, и не си е вършила работата, ако ме питат мен, тези са за уволнение!

Тя не е спала охраната-

броила си е

:)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"

В откраднатите по-рано през деня четири контейнера с взриватели от влак, превозвал оръжие от румънския град Брашов към България, е имало части за ядрени бойни глави, съобщава румънската военна прокуратура. Един от вагоните е бил разпечатан, вратата е била отворена и четири кутии с военно оборудване са изчезнали. Всяка кутия е съдържала 16 компонента за бойни глави. Те не са опасни, тъй като не могат да бъдат използвани самостоятелно и не са съдържали експлозиви.

От румънското министерство на отбраната съобщиха, че транспортът не принадлежи на министерството. Военната прокуратура и жандармерията са започнали разследване, като една от версиите е, че компонентите за бойните глави са откраднати, за да бъдат предадени за скрап.

Взривателите за снаряди, откраднати на румънска територия, не са били предназначени за Българската армия, се казва в прессъобщение от Министерството на отбраната. Националният координационeн център за логистична подкрепа на Министерството на отбраната не е бил информиран за подобна пратка, каквато е практиката, когато се транспортират оръжия и боеприпаси за българските въоръжени сили, се казва още в съобщението.

Според информациите, взривателите са били предназначени за българска фирма, което се потвърждава и от официално съобщение на румънското външно министерство."

Оригинална новина!

by Актуално

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...току-що по бТВ казаха, че са то типа MRV за система ГРАД ?

Освен това, министър Ангелов току що каза, че е трябвало наши, а не румънски жандармеристи да охраняват вагона. Та въпросната охрана е била на 600 м (бая дълъг влак ще да е бил!) в друг вагон, а не във въпросния № 13.
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти защо мислиш, че пляснах линка ? :whist:

ама май ти си единственият, който забеляза подробностите

току-що по бТВ казаха, че са то типа MRV за система ГРАД ?

Защото познавам реалностите и живота, и че винаги има какво да се научи, и че совите не винаги са това което са .. и че да се приказва без да си проверил , доста често води до приказване на глупости.. ...

Значи глави за ракетите на ГРАД ... може, защо не.. те не са толкова малки по размер... :)

П.С на бас че е Либия тогава :ph34r:

П.П.С Слидериум, какви ядрени бойни глави те гонят бе човек хахахахахахахаха , я се запознай с това какво представлява ядрена бойна глава , преди да говориш ( пардон - копираш, постваш, пишеш ) :baby: Много филми като "Код счупена стрела " явно гледаш ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"

В откраднатите по-рано през деня четири контейнера с взриватели от влак, превозвал оръжие от румънския град Брашов към България, е имало части за ядрени бойни глави, съобщава румънската военна прокуратура. Един от вагоните е бил разпечатан, вратата е била отворена и четири кутии с военно оборудване са изчезнали. Всяка кутия е съдържала 16 компонента за бойни глави. Те не са опасни, тъй като не могат да бъдат използвани самостоятелно и не са съдържали експлозиви.

От румънското министерство на отбраната съобщиха, че транспортът не принадлежи на министерството. Военната прокуратура и жандармерията са започнали разследване, като една от версиите е, че компонентите за бойните глави са откраднати, за да бъдат предадени за скрап.

Взривателите за снаряди, откраднати на румънска територия, не са били предназначени за Българската армия, се казва в прессъобщение от Министерството на отбраната. Националният координационeн център за логистична подкрепа на Министерството на отбраната не е бил информиран за подобна пратка, каквато е практиката, когато се транспортират оръжия и боеприпаси за българските въоръжени сили, се казва още в съобщението.

Според информациите, взривателите са били предназначени за българска фирма, което се потвърждава и от официално съобщение на румънското външно министерство."

Оригинална новина!

by Актуално

:ph34r: хахаххах - абе, човек - какви ядерни бойни глави те гонят ?

защо си го сложил в червено ? :baby:

Взривателят, както по-горе Hamza и аз казахме представялява пиезо-устройство и нито е ядрено, нито пък нещо друго

хахаххах :lol6::lol6: :lol6: :lol6:

П.С на бас че е Либия тогава :)

Залагам за Сирия :whist: - там се мъти нещо, ама не знам докъде ще го докарат ....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Освен това, министър Ангелов току що каза, че е трябвало наши, а не румънски жандармеристи да охраняват вагона. Та въпросната охрана е била на 600 м (бая дълъг влак ще да е бил!) в друг вагон, а не във въпросния № 13.

Как наши...все едно съм гледал друго БТВ....когато пратката е предназначена за нуждите на Българската армия..се охранява от Военна полиция..на територията на България...В случая се охранява от румънска жандармерия и когато влакът премине на българска територия от частна охранителна фирма....!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.