Премини към съдържанието
baidino

Моля, предложете ми видео карта

Препоръчан отговор

Здравеите предложете ми видео карта за конфигурацията от подписа ми, а сащо така предполагам и захранване /моито е 400W някакво китайско/

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако кажеш и бюджет... Захранването на naruto е добро, картата също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

CORSAIR 450W - CMPSU-450HXEU 67.90$ (модулно)--- 114.89лв. с ДДС PALIT512M GTS450 DDR 5 PCI-E 94.60$ --- 160.06 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не сам се замислял заштото ще се зима след 2-3 месеца но кам 300лв заедно сас захранването да мисля че тези нешта ме удоволетворяват заштото не сам се замислял но все пак ми дава някаква насока какво да тарся ,нема смисал от скапо Видео като пак нема да се даржи както требва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Надявам се автора няма нищо против да му използвам темата :whist: Sapphire HD 6770 1GB GDDR5 BULK или Asus ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5 Имам втора карта 9600GT 512MB GDDR3 да "смята" физиката и затова клоня към HD 6770. За около 200лв + - 20лв можели да се намери нещо по добро? Втора ръка не искам.

Редактирано от Петьо Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм много в час по отношение на 2 видеокарти на едно дъно, но не съм чувал за ATI и NVIDIA на едно дъно. Има ли го като вариант ? Иначе аз съм с ASUS GTX 460/ 768 и съм много доволен- тиха, студена и добра.

не сам се замислял заштото ще се зима след 2-3 месеца но кам 300лв заедно сас захранването

да мисля че тези нешта ме удоволетворяват заштото не сам се замислял но все пак ми дава някаква насока какво да тарся ,нема смисал от скапо Видео като пак нема да се даржи както требва .

Питай след 3 месеца тогава, защото най-вероятно ще паднат цените и ще може да се измисли нещо малко по-добро отколкото вмомента :speak:

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм много в час по отношение на 2 видеокарти на едно дъно, но за пръв път чувам ATI и NVIDIA на едно дъно :speak:

Не е проблем, втората карта се ползва за да смята физиката.Реално погледнато приръста в производителността е много малък но пък аз си я имам картата защо да не я използвам.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=161437

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Надявам се автора няма нищо против да му използвам темата :speak:

Sapphire HD 6770 1GB GDDR5 BULK

или

Asus ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5

Имам втора карта 9600GT 512MB GDDR3 да "смята" физиката и затова клоня към HD 6770.

За около 200лв + - 20лв можели да се намери нещо по добро?

Втора ръка не искам.

Ако Сте намерил нова Asus ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5 за до 220лв с ДДС(!). и имате подходящо захранване, което да може да се справи и с нея, както и добър централен процесор, това е логичният избор!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е проблем, втората карта се ползва за да смята физиката.Реално погледнато приръста в производителността е много малък но пък аз си я имам картата защо да не я използвам.

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=161437

Сега ще я прочета, иначе имам ASUS GTX 460 и съм много доволен. Скоро я видях за 225лв чисто нова и мисля, че много си струва :speak: Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега ще я прочета, иначе имам ASUS GTX 460 и съм много доволен. Скоро я видях за 225лв чисто нова и мисля, че много си струва :speak:

217лв е на прИмоция http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=24006.

Процесора е B55 Х4 отключен Феном 555. Захранването е достатъчно.

Клоня към Асуса, около нова година за малко имах GTX460 768MB :P беше дефектна и я върнах ....

Но се замислям и за SAPPHIRE 1024M HD6770 FLEX DDR 5 HDMI PCI-E /BULK/

В понеделник/вторник ще пазаря и в крайна сметка може би ще купя каквото има налично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично не бих рискувал, макар че в темата, която ми даде виждам подкарани различните марки на едно дъно. Все пак ако ти се експериментира няма нищо лошо да пробваш. Аз наумя ли си нещо го правя, макар някой път да съжалявам т.е. избора си е твой :P Като решиш и вземеш новото видео, ако искаш сподели да видим какво е станало. П.С. Лично моята амбиция, като видях колко е паднала цената на картата е да подкарам две такива в сли, но за целта трябва да сменям дъното и процесора за да има смисъл...и захранването, но него ще го сменям така или иначе. Като имам повечко парички може и да направя това, но за сега е само амбиция :speak:

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е проблем да се подкарат две различни карти :P но реално няма смисъл аз спечелих едни 4-5%. Втората карта се използва само и единствено да смята физиката и може да се сложи и на х1 PCI Express слот. Гимнастиката съм я правил няколко пъти, първия път с HD3850 + 9600GT бях качил и снимки с резултатите от тестове ама май съм ги затрил щото не излизат в темата която ти дадох. А до преди няколко месеца комбинацията беше с HD4870 + 9600GT. 4870 си има нов собственик и на мен ми е време за нова карта. Тук е описано стъпка по стъпка какви драйвери са необходими http://hardwarebg.com/hybrid-physx-физичен-ускорител-на-nvidia-в-системи-с-в/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой беше казал, че смисъл от карта само за физика няма, когато основната карта е достатъчно мощна. Това дали е вярно, защото ако има смисъл бих си сложил и аз една само за физика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой беше казал, че смисъл от карта само за физика няма, когато основната карта е достатъчно мощна. Това дали е вярно, защото ако има смисъл бих си сложил и аз една само за физика.

В понеделник най-вероятно ще поръчам Асуса :rolleyes: втората карта не мисля да я махам, ще споделя резултата.

И все пак ми е интересно какво мислите за HD6770 FLEX DDR 5 HDMI PCI-E заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В понеделник най-вероятно ще поръчам Асуса :rolleyes: втората карта не мисля да я махам, ще споделя резултата.

И все пак ми е интересно какво мислите за HD6770 FLEX DDR 5 HDMI PCI-E заслужава ли си?

Не особено повече от обикновената 6770. Все пак преди време се говореше, че картите на АТИ(сега АМД) вадели по-"мазна" картина и по-добри цветове. Колко и дали въобще това продължава да е вярно, ще трябва да се изкажат хора имали опит със съвременни модели с GPU и на единия и другият производител.

П.П. Ето и една сравнително евтина 6770, има я на склад. Това пък е варианта с 1ГБ видеопамет.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стоянов, 6770=5770 и са назад от GTX460. A тая 9600 направо я махай - освен да ти харчи ток и да грее нямадруга полза от нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

........тая 9600 направо я махай - освен да ти харчи ток и да грее няма друга полза от нея.

Най вероятно ще отиде в чекмеджето при другите джунджурии.

Palit GeForce GTX 550 Ti 1024MB GDDR5 за тази карта някакви мнения?

Asus ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5 за сега ми е фаворит.

Sapphire HD 6770 1GB GDDR5 като тук вариантите са FleX, Vapor-X или обикновената.Това ще го мисля ако нямат Асуса за сега отпада.

Или пък да се напъна и да взема

Sapphire HD 6850 1GB GDDR5

Palit GeForce GTX 460 Sonic 1024MB GDDR5

но пък 280-300лв вече ми идва малко нанагорно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

GTX460 768MB, щом 280 са ти много за 1GB версия. Другите не си заслужава да се обсъждат, особено недоразумението GTX550.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Глас за GTX 460 768MB. Ето Ранглиста на видеокарти топ 200 от 2011г. Малко е старичко вече, но все пак е хубава подредба. GTX-а е на 29-та позиция в класацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е, смисъл няма. Аз бях с GTX460 768 MB и 8800GT за физика. Нещата са уравновесени. Нито губиш, нито печелиш. И това единствено при игри с физика. Е, има някои случаи ( определени игри) при които има някакъв прираст, но реално 8800GT e близо 2 пъти по-бавна от GTX460, което е проблем. Единственият "плюс" е повишеният шум. Някой бе споменал, че ефектът е по-голям при AMD основна карта така, че сммисъл може и да има, но не съм вече никакъв ентусиаст, освен ако не ми попадне втора, по-добра от GTX460 видеокарта.

А на първия колега, който е с 2x1 GB DDR2 памет бих казал, че мисията ще бъде провал, особено с тоя слаб процесор. Все пак не разбрах каква е сегашната му видеокарта. Хиляда пъти съм казвал, че няма смисъл да се наливат пари в LGA 775. Тая платформа бе добра за времето си, но сега е жива скръб при игри.

Казвам го от гледна точка на това, че съм с LGA775 вече близо 4 години. Новите карти на NVIDIA след 4-та серия и новите игри с новите драйвери, си имат съвсем различни изисквания. Аз вече близо година се мъча с GTX460, но скоро не се вижда края на тая одисея. Надеждата ми е в някоя нова платформа, която вече поръчах, макар и за друг компютър. Ако даде добри резултати, ще се замисля за 230 левов ъпгрейд към AMD платформа. :)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Последно питане и спирам да досаждам. Попаднах на оферта за Sapphire HD 6790 1GB GDDR5 цената е 240лв и няма да се занимавам с доставки. Интерфейс: PCI Express Чипсет: Radeon HD 6790 Шина: 256-bit Памет: 1 GB GDDR5 Изходи: 2 x DVI, HDMI, DisplayPort Какво мислите за нея? Намерих някои ревюта и сравнения в нета и гледам че е някъде между 6770 и 6850 но дали е равна по производителност на 460 768мв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Последно питане и спирам да досаждам.

Попаднах на оферта за Sapphire HD 6790 1GB GDDR5 цената е 240лв и няма да се занимавам с доставки.

Интерфейс: PCI Express

Чипсет: Radeon HD 6790

Шина: 256-bit

Памет: 1 GB GDDR5

Изходи: 2 x DVI, HDMI, DisplayPort

Какво мислите за нея? Намерих някои ревюта и сравнения в нета и гледам че е някъде между 6770 и 6850

но дали е равна по производителност на 460 768мв?

Лично аз нямам мнение, но тук имат :

http://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/2011/test-amd-radeon-hd-6790/5/#abschnitt_leistung_mit_aaaf

Така като гледам, GTX460 768 MB леко изпреварва HD6790, а втората е и по-скъпа. Там обаче за конкурент на HD6790 определят GeForce GTX 550 Ti и в заключението се казва, че GTX460 768 MB е по-добрата покупка, но зависи колко още ще е на пазара, докато конкурентите станат GeForce GTX 550 Ti и HD6790. Така, че аз от цялата работа разбрах следното: Купувайте GTX460, докато се произвежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.