Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Exhibit A

Деинсталатори и почистване на упорити програми за защита

Препоръчан отговор

Нека всеки един от нас да знае как и с какво се деинсталират програми за защита и също така да знае от къде може да бъде изтеглен дадения продyкт!

Благодаря за вниманието!

Публикувано изображение

http://assiste.forum.free.fr/viewtopic.php?t=17759

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталация на упорити антивирусни програми

Ще добавя само:

BitDefender

Румънският антивирус също понякога се дърпа при опит за деинсталиране, но програмата BitDefender Unistal Tool (1,17 МВ) ще му избие тези мераци. Деинсталаторът е предназначен за премахване на BitDefender от версии 7.х, 8.x, 9.x, 10 и 11. След приключване на процеса – рестарт на РС-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaspersky Lab Forum >Раздел 4. Инструкции и утилиты для полного удаления остатков антивирусных продуктов

http://forum.kaspersky.com/index.php?showt...st&p=683875

Ползвам връзките и обикновенно никакви проблеми с деинсталацията на програмите.

Много важно условие според мене е да се спре защитата на приложението,което ще деинсталираме и да ползваме единствено деинсталиращата му програма,а при липса на такава инструмента в ОС.Едва след това за всеки случай след изтриване на всички папки се ползва специалният деинсталатор.

За инсталиране и деинсталиране на приложенията според мене трябва да има конкретно във всяка тема открита за съответнота програма.Нагледно със съответните инструкции.При обновяване да се пренасят и "шапките".Например както е темата за Касперски.Нещо подобно.

Тези теми които не са направени така може да се моднат.

Като тема тази ще е полезна въпреки "шапките" в другите теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че KAVremover9 не работи коректно под Vista.

Да се ползва стандартния uninstall файл на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравейте! Искам да попитам кои са най-важните места в ОС, на които трябва да обърна внимание преди да инсталирам нова антивирусна програма? Въпроса ми е провокиран от това, че ми донесоха компютър на който са правени всевъзможни "експерименти" за инсталиране на различни антивирусни програми, а знам че всяка една от тях при деинсталация си остава "отпечатъци" по различни места на системата. Молбата ми е някой ако може да обясни процедурата стъпка по стъпка за почистването на тези "отпечатъци", визирам места като регистри, програмни файлове, папките на потребителя и т.н. Благодаря Ви! :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравейте! Искам да попитам кои са най-важните места в ОС, на които трябва да обърна внимание преди да инсталирам нова антивирусна програма? Въпроса ми е провокиран от това, че ми донесоха компютър на който са правени всевъзможни "експерименти" за инсталиране на различни антивирусни програми, а знам че всяка една от тях при деинсталация си остава "отпечатъци" по различни места на системата. Молбата ми е някой ако може да обясни процедурата стъпка по стъпка за почистването на тези "отпечатъци", визирам места като регистри, програмни файлове, папките на потребителя и т.н.

Благодаря Ви! :clap:

Струва ми се, че ти сам си си изброил всички по-важни места.

Освен това ако са деинсталирани по нормалния начин всичко е тип топ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното е да изтриеш, ако съществуват папки на антивирусната в:

За Windows XP:

C:\Program files

C:\Documents and Settings\All users\Application data

C:\Documents and Settings\*User*\Application data

За Windows Vista:

C:\Program files

C:\Program data

C:\Users\потребител\AppData\

Можеш да опиташ и с антивирусни деинсталатори:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...p;#entry1192347

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За папките трябва да ги направиш да се виждат от контрол панела.След това търсиш при всички акаунти в local settings и application data.При регистрите където има софтуер и HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Enum\Root HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Services HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\Root HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services За Rоот си даваш правата от десен бутон permissions Минаваш регистрите с подробна чистачка и ги дефрагментираш С hijackthis дали има някакви остатъци Това е. За деинсталация има Revo uninstaller.

Редактирано от trix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога след деинсталиране намирам досиета останали там!...

Така е, но ... снимка на софтуер с френско меню вероятно ще затрудни мнозина... ;) Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Revo Uninstaller 1.80

Вижте http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=41123 От доста време нищо друго не ми е било нужно.Уникално добра безплатна програма с вграден БГ език. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мислех за него преди време същото до къто не ми изтри кей на други програми.

Абсолютно HE препоръчително е да се ползват деинсталатори които сканират после в регистрите като от типа на TotalUninstall,RevoUninstaller, Final Uninstaller ,Absolute Uninstaller, Your Uninstaller,Advanced Uninstaller!!!!

По добрия вариант е който HE ровят в регистрите за да вадят фалшиви кей-ове:

MyUninstaller,ZSoft Uninstaller

После след дейнсталация можем да отидем в регистрите и на ръка да ги почистим.Това е най правилното и най безопастно

Не знам да има програма за деинсталиране, която да не рови в регистрите. Просто информацията от която се нуждае е там.

Чистенето на регистрите на ръка едва ли е най-правилното и безопасно, да не говорим за трудоемко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Revo Uninstaller 1.80 е с много допълнителни възможности. Може да се ползва в 4 режима. Превръща се в основна програма за тези, които са го разучили и го използват правилно. При мен не е направил нито една поразия. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Revo Uninstaller 1.80

е с много допълнителни възможности. Може да се ползва в 4 режима. Превръща се в основна програма за тези, които са го разучили и го използват правилно. При мен не е направил нито една поразия. Поздрави

Ползвам от много време Revo Uninstaller, но съвсем не мисля, че е подходяща за деинсталиране на защитни програми, независимо от степента на разучаване - програмата не е в състояние дори в Цялостен режим на деинсталиране да изтрие папката на съответната програма от програмните файлове...

Използвайте си специализираните инструменти за деинсталиране на защитните програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действително от някои защитни програми остават файлове в папката на съответната програма от програмните файлове- обикновено ги доизчиствам ръчно. Това е правилно да се проверява - особено след деинсталация на съмнителни безплатни програми. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AppRemover

Публикувано изображение

AppRemover™ is a software application, developed by OPSWAT, Inc, that enables the uninstallation of security applications such as antivirus and antispyware from your computer.

Easy to use. Once downloaded, simply double-click the AppRemover icon. AppRemover will uninstall any detected antivirus and antispyware applications on your computer.

Use AppRemover:

* - When replacing one security application with another

* - When competing security applications tie up your computer

* - When the application's built-in uninstall process fails

* - When you have forgotten the application password

Uninstall the following application types:

* - Antivirus

* - Antispyware

AppRemover is spyware and virus free.

* - Scan it for malware at www.filterbit.com

Списък на поддържаните приложения:

AppRemover in the News

Since its beta release, AppRemover has been featured in many publications worldwide including PC Magazine

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

траябва ми деинсталатор за dr.web

http://wiki.drweb.com/index.php/%D0%9E%D1%...BE_Dr.Web%C2%AE

ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/tools/drw_remover.exe

ПП.Може да пробваш и с приложението от горният ми пост ;)

AppRemover

Стартирах това приложение и ето резултата :) действително съм ползвал DR.WEB и е премахнат без проблеми но...тази програма намери още нещо.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря с втория линнк стана , но ми трядва помощ и за Sunbelt COUNTERSPY ,центъра за защита на vista го отчита като вкл. а отдавна съм го деинсталирал PS:APP REMOVER не го отчита/потдържа

Редактирано от jino7pl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Кой деинсталатор да ползвам за Avira Premium Security Suite.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Кой деинсталатор да ползвам за Avira Premium Security Suite.

Проблем ли ти дава от Control Panel => Add/Remove Programs ?

Ако не, пробвай първо оттам и след това забърши и остатъците в регистрите (ако има такива);

http://dl1.pro.antivir.de/down/windows/reg...ycleaner_en.zip

Или пробвай с инструмента предложен от Nikssi (който се публикува и на главната страница на kaldata).

Avira се засича и от него:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем ли ти дава от Control Panel => Add/Remove Programs ?

Ако не, пробвай първо оттам и след това забърши и остатъците в регистрите (ако има такива);

http://dl1.pro.antivir.de/down/windows/reg...ycleaner_en.zip

Премахнах я от контрол панел->remuve.ХП -хоме .

Но миналата година имах проблем с деинсталацията -Виста хоме премиум.

Редактирано от stan.s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите ,искам да деинсталирам последната версия на стената но стигам до бутона uninstall и до там, никаква реакция след това! Предварително изключвам стената, пробвах и от старт менюто и от add or remove. Дали би станало по лесно с някаква програма за деинсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...