Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

http://mattro.net/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=598&Itemid=2 http://mattro.net/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=214&Itemid=2 Колебая се между 2-та матрака,цената не е проблем...кой според вас е по-добър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти отговоря така само да не се обидиш: Който ти е по-удобен. Отиди на място и провери. Тествай го. Виж и какви гарамции дават. Ако има проблем с гърба се консултирай и с лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина,че на място най-добре може да се прецени,а така дистанционно повече ми харесва втория понеже има по-дебел слой материали между пружините и дамаската и предполагам,че ще е по-удобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямате ортопедични проблеми, не е особено необходимо да купувате матрак с висока степен на ортопедичност( това не съм сигурен че е най-точния израз), по-добре да е "анатомичен". Не съм почитател на матраци с пружини и се въздържам да правя препоръки, но ако има някакъв начин, матрака ТРЯБВА да се пробва предварително. Както и да е, успех с избора :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро се надявах някой,който ги има/пробвал ги е да сподели мнението си,защото матраците са тествани от наще,обаче и те се колебаят и чудат,аз не съм ги пробвал,но по-скъпия ми се струва по-удобен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз така ходих да пробвам за жена ми един, избрах този който ми е най удобен на мен. Отидохме после двамата, ама тя рече че не й е удобен и си избра друг. А сега де ??? Преди две три години беше и и до сега не ми е удобен нейният. Аз не спя на него, но сега пак го пробвах и пак не ми е удобен. Пружините са станали по-меки от страната на леглото от която тя ляга. Кагото има слой латекс 4 - 5 см ми излежда малко по-удобно. Имам и един изцяло от латекс, ама мирише пустинята. Трябва да пробваш на място, точно модела който ще купиш. При по-евтините може да се окажат неприятни изненади с твърдостта, ако не ги пробваш.

Редактирано от Мес (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност трябва да се пробва на място. Аз бях се насочила към Дормео - нали все текат реклами по телевизията - много ги хвалеха там Андрей Слабаков и жена му... Обаче исках да проверя все пак и други отзиви - не са евтини матраците и намерих някакви коментари, че ги произвеждали в Китай! Хората даже и снимки от етикетите бяха приложили и там се виждаше, че ги правят наистина там. Всичко друго китайско ще си взема, но матрак - никога - нали ще си лягам всяка вечер на него! Абсурд! За сън - или нещо италианско, или немско. Аз и затова към Дормео се бях ориентирала-нали бяха уж италиански, а то и те явно са изпаднали доста! И сега май се ориентирам към Магнифлекс-шоурумът им ми е наблизо и ще мога да ги изпробвам на място, а пък и мног одобри отзиви има за тях в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей колеги,

Малко доста глупаво звучи от моя страна да пускам такава тема, но сънят все пак е най - важното нещо.Ходих гледах, пробвах и така нататък много неща, ориентирах се точно колко твърд искам да е + какво да има и няма като технологии, обаче едно не мога да избера - пружини (естествено новата технология с покет пружини опаковани индивидуално) или мемори паня. И г/д ако някой който е закупувал наскоро или последните 2-3 години ми даде мнение и за марка, ще го уважа.Всеки покрай мен ми казва различно нещо и направо вече съм в тотално недоумение на коя марка да заложа и най - вече пружинен или не. Но едно знам със сигурност трябва да се купи до няколко дена, защото не можем да спим на стария с приятелката, будим се с болки в кръста и гърба, и е направо доста дискомфортно така да ходиш те първа на работа.

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм...

За каква цел ще го използваш матрака ?

Само ще спите или ще правите и други работи върху него ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спя на различни матраци , защото съм командирован често. Добри впечатления от пружинни матраци от средния клас - имам предвид с достатъчно вложки над пружините, за правилно разпределение на тежестта. 

У дома имам 2 от естествен латекс производство на Екон, не са от най-добрите , но моите са по 500 лева - без мемори пяна са.

На Дормео съм лягал за проба на Силвър серията.  Удобни ми се струват, но не съм спал 2-3 седмици за по-точни впечатления.

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато правих твоя избор просто обиколих магазините и лягах по матраците не се интересувах от технологията а да е твърд и да ми е удобен.

Проблема при мен е че съм висок и стандартните матраци и легла ми идват късички.

Изръсих се доста голяма сума и до скоро бях доволен ..........но нищо не е вечно и сега 3-4 години по късно е време за нов,

стария вече е приел формата на телата и има "дупки"  и малко по малко взе да става не удобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм...

За каква цел ще го използваш матрака ?

Само ще спите или ще правите и други работи върху него ?

Док, като медицинско лице ти е ясно, че няма да е само сън :) - Природата и инстинкта за продължаване на рода е по - силен от нас :P - пък и сме млади - да кажем, че ще "гмечим" чаршафите доста често. 

dr.dechev Забравих да кажа, но въобще няма да дам много пари за матрак, защото ходих и провах и такива по 2-3 000 лева ама това си е простотия според мен - нормално 500-600-700 лева за 140х190см. ми се вижда съвсем нормална цена, за това което искам. 

Когато правих твоя избор просто обиколих магазините и лягах по матраците не се интересувах от технологията а да е твърд и да ми е удобен.

Проблема при мен е че съм висок и стандартните матраци и легла ми идват късички.

Изръсих се доста голяма сума и до скоро бях доволен ..........но нищо не е вечно и сега 3-4 години по късно е време за нов,

стария вече е приел формата на телата и има "дупки"  и малко по малко взе да става не удобен.

Ами аз от това бягам не може да ги продават с 10 год. гаранция и аз след 2-3 години пак да давам пари за такова нещо...Ако ми прочетеш внимателно първият пост ти казах, че пробвах дори си избрах 2 конкретни модела, само за информация на интересуващите: TED Favourite S exclusive ------- Nani Moderato

И именно защото тези двата ни харесаха като легнахме и двамата се зачудих дали пружини или пяна, и аз логически разсъждавам, че панята от каквото и да е направена сигурно след 2-3 години съвсем ще улегне и няма да става за нищо - и за това самият аз започвам да клоня повече към пружинната покет система. Но все пак искам повечко мнения от някой наскоро преминал това трудно занимание...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз от това бягам не може да ги продават с 10 год. гаранция и аз след 2-3 години пак да давам пари за такова нещо...

Ако ми прочетеш внимателно първият пост ти казах, че пробвах дори си избрах 2 конкретни модела, само за информация на интересуващите: TED Favourite S exclusive ------- Nani Moderato

И именно защото тези двата ни харесаха като легнахме и двамата се зачудих дали пружини или пяна, и аз логически разсъждавам, че панята от каквото и да е направена сигурно след 2-3 години съвсем ще улегне и няма да става за нищо - и за това самият аз започвам да клоня повече към пружинната покет система. Но все пак искам повечко мнения от някой наскоро преминал това трудно занимание...

От интерес погледнах моделите , които са привлекли вниманието ти. На първият (Тед) виж като натиснеш матрака усещаш ли пружините. Ако ги усещаш  - подложката е тънка. Натисни и бордовете в края. Ако са икономисали от тях лесно се смачкват - лягаш си в края и тупваш на земята.  На този с пяната  - Nani Moderato -ми хареса че може да се пренарежда на слоеве, но това не е гаранция че е твоя матрак. Аз също съм избрал 144/200 за размер. Ако тепърва ще му правиш спалня имай предвид, че чаршафи , шалтета и др. за 200 см. матрак се намират по - лесно за следващите размери - 160/200  и 164/200. 

Успех с избора и дано съм бил полезен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами размера е такъв, защото ще ползвам старата рамка - просто ще изхвърля старият матрак на боклука, че е с пружини банел/бонел знам ли ги, дето са ужасни и не се спи както съм писал по - горе. Имам си комплекти чаршафи, имам си и възглавници (е не вреди да ги подменя, но няма да е точно сега) единственото, което трябва да купя освен матрак е подматрачна рамка, обаче понеже обичам по - твърдо легло, както и матрак освен матрака да е твърд под него ще си купя от Бриколаж, Практикер и прочее една плоскост и ще я надупча, за да диша матрака и ето ще спестя от тези подматрачни рамки, които не си знаят цените, да дам аз 200 лева за 10 дъсчици айде не - те не познават парите :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам споменатите от dr.dechev матраци на Екон, този на спалнята/Стандарт-с висока твърдост/ е над 10год. и няма деформация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам споменатите от dr.dechev матраци на Екон, този на спалнята/Стандарт-с висока твърдост/ е над 10год. и няма деформация.

Ползвам също матрак с висока плътност, но се оказа че любовта ми към стегнатите легла не е толкова голяма. Ако си легне по гръб човек с нормално тегло (до 80-85 кг)кръста му остава във въздуха, тъй като под седалището  и раменете матрака не потъва достатъчно. Това може да доведе до болки в кръста сутринта. На дъщеря ми взех с нормална плътност, спал съм на нейното когато се е налагало, определено ми е по- комфортно. За деформации - не , няма.  Пък и препоръчват да се завъртат матраците на  6 месеца в една от двете посоки. 

.... единственото, което трябва да купя освен матрак е подматрачна рамка, обаче понеже обичам по - твърдо легло, както и матрак освен матрака да е твърд под него ще си купя от Бриколаж, Практикер и прочее една плоскост и ще я надупча, за да диша матрака и ето ще спестя от тези подматрачни рамки, които не си знаят цените, да дам аз 200 лева за 10 дъсчици айде не - те не познават парите :clown:

Това с плоскостта става, най-лесно е да си вземеш една боркорона и с по-големи дупки да си я надупчиш. Ако плоскостта ще лежи само в рамката на спалнята ще имаш проблем  - ще се огъне. Сложи още една вертикално и  надлъжно да образува "Т", за да има опора в средата :) Може и самата рамка на спалнята да се укрепи, така че плоскостта да ляга стабилно. Успех с избора!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парадайс Лагуна- тествани за сън и др ;)  ;)  ;)

Редактирано от atridi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

абсолютно си прав за улягането на пяната.

лошото на пружините пък е другото - ако често "гмечиш" ( както сам се изрази ) те пък почват да скърцат. Отделно, при пружинните над тях имаш също слой с пяна, който уляга, и след 3-4 години започваш да чувстваш самите пружини под гърба си.

НО пружинен ще те изкара около 5-6 години преди да се наложи да го сменяш, за разлика от пяната, която на 3-тата вече е придобила отливка от гърба ти ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкъщи спим на доста твърд матрак и от известно време и двамата се оплакваме от болки в кръста сутрин, некъф ужас е. Следващия ми матрак определено ще е някой по-мек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 години, моя избор беше Dormeo, ако не се лъжа, модела беше Silver или нещо подобно, със сребърни нишки, уж за статичното електричество. От матрака съм доволен. Исках да ми е по-твърд и модела е точно такъв. Дори в началото докато свикна с него, ме боляха ребрата сутринта... За тези 4-5 години не е мръднал, като нов е. Не бих препоръчал обаче от тях да се взима протектор или подматрачна рамка, каквато грешка направих аз. Просто са неоснователно скъпи, а в пъти по-евтино може да се вземе друго, не по-малко качествено. Дормео имат и някакъв полу-матрак, който е само от мемори пяна и се слага над стар матрак или за по-голямо удобство. Не е лошо решение, ползвам и такъв, защото мемори пяната дава страхотен комфорт. Лично аз никога не бих си взел матрак с пружини, какъвто ще да е... Гледах някакви подобни (не че нямат и други, с латекс, доколкото знам), в Икеа. Все пак човек прекарва около 1/3 от живота си в леглото, та инвестицията в качествен матрак си заслужава. За мен, това автоматично изключва каквито и да е пружинни матраци. Латексовите са добри, но и доста скъпи, на твърдост са като моя. Качествено и скъпо решение. Другото - протектор. Задължителен, ако искаш да си запазиш матрака. Според мен, един качествен матрак ПОНЕ 10 години не би трябвало да мръдне, колкото и да го ползваш...;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dr.dechev - Мда имам една напречна осново по дължина на леглото, по ширина нямам, но все пак то е 140 би трябвало да издържи, благодаря за съветите ще обмисля слагането на още една такава - укрепването е обмислено вече и задействано ;)Trichocephalus - Не мисля, че покет - пружинната система ще се разкърца, аз в момента старият е на 7-8 год. и то със старата пружинна технология и въобще не скърца дори е безшумен - ама пък за сметка на това как ръби не е истина.WhiteHart - Колеги тотално ми сменихте мнението, първо мислех пяна - лека полека се отказах, после мислех трвърд май лека по лека ще намаля твърдостта :eek:

djagi - Тези в ИКЕА ходих да ги гледам, но не ме грабнаха - пък и имат невероятният избор от 5-6 вида матраци... Също така колега не пречи да си взема с покет пружини - двулицев и дъра-бъра и после един топ матрак от пяна по - натам.Наистина прекарваш 1/4 даже и 1/5 в моят случай от живота си в леглото - но пък не мога да си позволя да дам много пари за матрак, предпочитам на всеки 5 год. да давам по 500-600-700 лева от колкото един пък 1500-2000 и да се моля на всички зли сили да не разлея нещо, или да изпусне нещо, което не трябва.Покупката на протектор също е 100%, в ТЕД има някакви по 20-30-40 лева изглеждат идеални, по - скъп не ми трябва.

Колеги благодаря, че ми помагате в избора лека полека ще се ориентирам най - правилно.Само едно не мога да разбера всички фирми се рекламират с "вземи - пробвай - ако не ти харесва върни " - да ама като попитам точно как стоят нещата някои от тях откровено ми заявяват, че такова нещо няма или пък могло само първите 5 дена (а не 20-30 като в рекламата) като всеки ден цената на матрака пада с по 4% (на Нани са тези точно цифри) и ако го върна след 5 дена с 20% надолу от цената и съм задължен да си купя по - висок клас... ЕГАСИ МУ И "БИЗНЕСМЕНИТЕ" - така става като наемаш пишман висшисти от УНСС и НБУ - нищо против ВУЗ-овете ама в България доста куца цялостното обслужване и мисленото за клиента. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

после мислех трвърд :eek:

...

после един топ матрак от пяна по - натам.

Теорията гласи точно това - отдолу твърд матрак, че да не потъваш целия, а отгоре мек топматрак, да обира формите на тялото...

Материал... Не знам, не мисля, че има толкова значение, стига изработката да е качествена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Матрак и жена избирам само след изпробване , иначе предварителните данни може да се разминават от земята до небето. Така веднъж си поръчах СанМариноФлекс на Дормео по интернет. Изненадата ми беше голяма, на по-голяма талпа не бях лягал, то не беше флекс ами по- подходящо име ще е Бетон арме или Хард рокс , в сравнение с този матрак нара ще ви се стори лукс категория, добре че след многодневен вой с доставчика взеха че го смениха с Блек Лайн , който е с пакет пружини , но е удивително мек и конфортен , на него спи жена ми и е много доволна. Аз спя на Модена на Нани , много сполучлив , двулицев и много мек без да поддава, няма флекс, няма мемори, няма пяна , просто матрака си е хубав. Но никога не е късно да се изложиш , въпреки че при първия погрешен избор си рекох "матрак повече в живот не взимам без проба" пак се издъних. Подведох се по Модената на Нани и си викам Сирена мемори в сайта го дават по-мек и качествен и стабилен , то не са нови латекси , пяни , сребърни нишки и други глупости и цена със 110 лв. отгоре, с нетърпение го разопаковах  и като се треснах по гръб отгоре и ... ми изпукаха кокалите, бах ти и латекса и чудото , по-скоро има вложени в него 3-4 чувала с цимент, след поредната блиц консултация любезни продавачки ме увериха, че този матрак е от най-хубавите и това че е съставен от нови и авангардни материали въобще не значи , че ще е по-мек , така де нали на Алеята на славата звездите не слагат отпечатък на латекс мемори, а на цимент. Но този няма да го връщам, защото е с безплатна рамка и продавачките ме увериха, че е много хубав , всичките те спали на същия матрак и т.н. качествени матеряли, 10 г. гаранция , много полезен и темподобни ... ще отиде в стаята за гости.  Та покрай тая одисея попаднах на един Парадайз Скай - фул Италиан , както се изрази продавачката , 320 лв. някъде беше , без подарък рамка , но това е матракът , наистина е Скай , иначе другите са от стоун нагоре :)

Матрак и жена избирам само след изпробване , иначе предварителните данни може да се разминават от земята до небето. Така веднъж си поръчах СанМариноФлекс на Дормео по интернет. Изненадата ми беше голяма, на по-голяма талпа не бях лягал, то не беше флекс ами по- подходящо име ще е Бетон арме или Хард рокс , в сравнение с този матрак нара ще ви се стори лукс категория, добре че след многодневен вой с доставчика взеха че го смениха с Блек Лайн , който е с пакет пружини , но е удивително мек и конфортен , на него спи жена ми и е много доволна. Аз спя на Модена на Нани , много сполучлив , двулицев и много мек без да поддава, няма флекс, няма мемори, няма пяна , просто матрака си е хубав. Но никога не е късно да се изложиш , въпреки че при първия погрешен избор си рекох "матрак повече в живот не взимам без проба" пак се издъних. Подведох се по Модената на Нани и си викам Сирена мемори в сайта го дават по-мек и качествен и стабилен , то не са нови латекси , пяни , сребърни нишки и други глупости и цена със 110 лв. отгоре, с нетърпение го разопаковах  и като се треснах по гръб отгоре и ... ми изпукаха кокалите, бах ти и латекса и чудото , по-скоро има вложени в него 3-4 чувала с цимент, след поредната блиц консултация любезни продавачки ме увериха, че този матрак е от най-хубавите и това че е съставен от нови и авангардни материали въобще не значи , че ще е по-мек , така де нали на Алеята на славата звездите не слагат отпечатък на латекс мемори, а на цимент. Но този няма да го връщам, защото е с безплатна рамка и продавачките ме увериха, че е много хубав , всичките те спали на същия матрак и т.н. качествени матеряли, 10 г. гаранция , много полезен и темподобни ... ще отиде в стаята за гости.  Та покрай тая одисея попаднах на един Парадайз Скай - фул Италиан , както се изрази продавачката , 320 лв. някъде беше , без подарък рамка , но това е матракът , наистина е Скай , иначе другите са от стоун нагоре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...след поредната блиц консултация любезни продавачки ме увериха...,

...и продавачките ме увериха, че е много хубав , всичките те спали на същия матрак и т.н. ...

На какво ли не са спали тия продавачки...

Имам същия проблем при избора на нов матрак, ако и текущият да е още в гаранция - увисна, та се налага да го обръщам през 20-тина дни, а това хич не е лесно за 160х200 см, тежи безобразно. И на нас ни го препоръчаха "спали" многократно (после си дадох сметка, че трябваше да попитам не колко пъти, а за по колко време са спали, но сега е късно за това) продавачки. Български матрак, произведен в Бяла от същите материали, от които се прави и Дормео, само дето е по-евтин, защото не се плаща и за име, бля, бля, бля... Увисна, а се оказва, че това не се покрива от гаранцията, която е за плата и какво ли още не, но не и срещу увисването.

Преди месец имах неблагоразумието да звънна в Телешоп ли беше или там, каквото е, за Дормео. Два дни преди това зяпахме с жената картинките на моделите им и решихме да питаме кое е как.

Свързах се и любезно ми обясниха, че не продават току така матраци, защото има хора, на които не им допадат прочутите модели. Та затова да сме го купили за 30 дни и да го пробваме. Ако не ни хареса - да го върнем и ще ни върнат парите. Питах дали не може някъде да се види все пак тоя матрак преди да дам 1000+ лв за него, но тоя въпрос явно ядоса каката и тя видимо смени тона. Аз пък не търпя някой да ми се нерви насреща и почнах да я атакувам по слабите места в офертата - за чия сметка ще са хамалогията и разходите по евентуалното връщане на матрака... Както и да е, изострихме тона, но в един момент реших да не си губя повече времето и затворих телефона, което се оказа груба грешка - още на другия ден ми звъннаха (явно са записали номера на мобилния ми) и любезно ме попитаха кога да изпратят за проба матрака, към който съм проявил интерес. Отвърнах, че не съм поемал каквито и да са ангажименти и нямам намерение да си купувам котка в чувал. Затворих.

После ми звъняха още 2 или 3 пъти със същото предложение, докато твърде настоятелно и все още в рамките на добрия тон помолих да изтрият номера ми от архивите си...

Ама сега пак ще обръщам матрака и продължавам да търся решение.

...Та покрай тая одисея попаднах на един Парадайз Скай - фул Италиан...

Ами не знам що за матрак е това, ама току що проверих и се оказа, че местен дистрибутор е фирмата, от чиито матрак се жалвам и премятам периодично с отбрани изрази, забранени за непълнолетни.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оххх и аз съм в същите дилеми от едно известно време насам... Да Ви кажа това си е направо по - сложно от покупката на кола, аз мога да споделя много за матраците - защото 3 уикенда активно лягах на всичко що има по софийските магазини, понеже обичам по - твърдо и имам проблеми с кръста (ортопедичен ми трябва) за мен най - доброто цена/качество на което лягах и твърдо естествено беше един модел на Тед Фаворит Екслузив (има и само Фаворит) не е кой знае колко скъп - за 164х190 по спомени към 600-650 лева, в сайта го има и може да си го проверите.

Автора казва: "Парите са без значение" - тогава се ориентирай към най - добрите и качествени магазини в страната - понеже ходих навсякъде да пробвам (главно около тази цена - все пак е матрак няма да дам над 1000) отидох да видя и защо един матрак е много скъп - влязах в happydreams викам чакай да легна на по - евтин - същата работа като усещане като навсякъде и айдеее легнах на един за 4 500 лева и да Ви кажа разликата се осеща още от първата секунда и в материалите, и в усещането, НО аз лично като човек и милиони да имам надали бих дал толкова за матрак ;) Въпрос на гледна точка и приоритети, макар че 1/3 от живота си прекарваме именно в леглото де...

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Бонбон с катран!
      Здравейте. Отварям една тема за този вид матраци, тъй като ми се струва, че този вид изработка е цяла наука и изкуство да разбираш и избора съответно е много сложен, тъй като има много неизвестни казуси.
      Днес ми се подхвърли реклама, дадена от Фейсбук. Дистрибутора е супер агресивен в маркетинговата реклама и използва похватите на обичайните рекламните трикове за промоция. Съдейки по думите, по описа, матрака им е хубав и само добри отзиви. Съдейки по агресията, компанията е излязла на лов за риба. Аз не знам какво да си мисля, защото нищо не знам за матраците, но това оставям на опитните хора. Въпроса дойде от Mediaterm, щяла да им изтече промоцията, абонирали се хора, абе телешопа ни е на живо тук и сега!  Зачетох се, зачетете се и вие.
      Иначе бях опитал един уникален матрак на JYSK, с който се чувствам най-добре - лягаш и тялото заспива в неговата си форма - уплътнено във всички точки, все едно си във въздуха. Няма никакви, абсолютно никакви опорни точки, просто не знаеш дали лежиш, а ти се иска да лежиш, но как аджеба да разбереш, освен че се виждаш с очите легнал хоризонтално. Не става за гимнастика и упражнения, защото абсорбира натиска ти. Виждайки дебелината (големия размер) очаквах да потъна, да се люшна, да подскоча на мек, на пух, но това не се случи. Матрака ти взема формата на тялото и ти просто лягаш и се опъваш в легло по твоята форма без видима деформация да хлътне навътре, понеже виждам е най-дебелия. Прави впечатление, че единствено GOLD F110 WELLPUR ми дава комфорта от серията на фирмата, а и той е най-скъпия. Опитвал съм и на други фирми с мемори пяна - нито един матрак не можа да ме впечатли! Колко жалко, че всичко опира до един единствен модел, все едно точно той е най-уникалния.
      Какво да си мисля за Mediaterm? Това животно има ли практика?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.