Ivan Jeliazkov

До колко години живеят декоративните зайци?

16 мнения в тази тема

Здравейте, аз имам декоративен заек(албинос). :yanim: Та въпроса ми е до колко години живеят декоративните зайци албиноси(моят е на 2г.5. или поне някъде там). Моля отговорете на въпроса ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко е субективно. Зависи как се грижиш за него.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз имах декоpативно зайче и живееше 4 години, и ветеpинаpя ми беше казал, че живеят най-много до 4 години и половина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ооо много тъжно при вас

:(

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е отглеждано добре може да доживее и до 6 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моето зайче е вече на 4 год. Дано да доживее до 15.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моето зайче е вече на 4 год. Дано да доживее до 15.

Няма как да живее до 15.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма как да живее до 15.

Ами мисля, че ако се грижа добре за него, а аз се грижа, ще стигне до 15. Четох в един сайт, че може да живее до 15.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма как да живее до 15.

То на сайтове много не се доверявай. Има си продължителност на живота. Не мисли обаче че ти пожелавам зайчето да умре. Далеч съм от такава мисъл.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То на сайтове много не се доверявай. Има си продължителност на живота. Не мисли обаче че ти пожелавам зайчето да умре. Далеч съм от такава мисъл.

Ами мисля, че като се грижа добре за него няма да има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От 7 до 10 години е продължителноста на живота на зайчето , независимо дали е албиност или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Само при мен ли се случва? Зайчето ми вече е на 3 годинки, но още като малко много подскачаше и скъса сухожилие на задното краченце. Можеше да се направи операция, но трябваше да стои на едно място, без да мърда ,в продължение на 1 месец и повече. Не ми хареса идеята. Добре си е , малко върви като пингвинче, но не му пречи. После се навря някъде и си възпали окото. Що годе успяхме да го оправим, но мисля, че остана частично сляпо. Днеска го оставихме за един ден на терасата, преградено беше всичко и се връщаме и си държи рачичката свита....  пак се е контузило. Или имаме най-чупливото зайче, което само се наранява или не знам просто... Супер много грижи полагаме и пак нещо му става. Нормално ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моето зайче почина преди няколко дни на 5 години и няколко месеца беше.Сигурно наистина толкова живеят,но си нямаше другарче и не знам дали   това не  се е отразило и затова е починало  когато е станало на 5 години?

Редактирано от golfy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моето зайче беше момченце на 4 години и 3 месеца и е починало днес 31.05.2016 в 2:00 през нощта. За жалост не съм била там и и е много мъчно, плаках поне три часа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пак ще сме с тях, отново ще сме заедно, те са добре и ни чакат - при Моста на Дъгата

RainbowBridge.jpg

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 31.05.2016 г. в 20:25, animimi2002 написа:

Моето зайче беше момченце на 4 години и 3 месеца и е починало днес 31.05.2016 в 2:00 през нощта. За жалост не съм била там и и е много мъчно, плаках поне три часа. 

Моето също е момченце,подариха ни го преди една година.Казаха,че май е на две години... Отначало се стреснахме - беше някак ненормално страхлив. Трябваше много време да се поотпусне. Сега се разхожда свободно навсякъде. В момента,в който се прибера се "стрялка" в краката ми и се изправя на задни крачета,но все още е плашлив и не знам дали е бил тормозен в предишния си дом или ние някъде бъркаме в отглеждането му :( Имаме куче и коте и са много глезени,бързо свикнаха със зайчето,не го закачат. Не знам какво друго да добавя. Цял живот си гледам какви ли не животинки,като умират много се измъчвам и все се заричам,че няма повече да вземам друго животинче и все се оказвам поне с 3-4 в дома си. Зле ми е като умират и не мога да помогна,ама като ги обичам толкова много... Само да спомена,че нямам "маркови" гадинки,кучето и котето са ми от улицата,но всички у дома ги обожаваме.Котката ми е млада,само на 2 и половина години,но кучето ми е доста старо вече и без  нея не можем :) Вече е на 10 нейни си години. Когато единият ми син я намерил в кашон с трева на дъното и много болна със всякакви външни и вътрешни паразити,куп болести още-ветеринаря не даваше гаранция за нейното оцеляване. Наложиха се много лечения,инжекции всеки ден и оцеля. От ужасния рахит и останаха леко криви предните лапи,но всичко мина благополучно и ето повече от 10 години Сара е с нас - нашето куче-марка :)  И само да спомена,че кучето ни Сара никога не спи на пода,винаги е на нечие легло и добре завита-без значение колко е топло и подозирам,че не знае,че е куче ;) 

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход