Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За или против Атака?  

123 гласували потребители

1. 1. За или против Атака?

• За
      43
    • Против
      62
    • Политиката не ме интересува
      11

Препоръчан отговор

http://www.bas-bg.org/14_haract.html

Точка 4-та.

<{POST_SNAPBACK}>

Тук говорим за характеристика на проявените фашистки диктатури - Хитлер, Мусолини, Франко, Сухарто и Пионочет. Това обаче е породено главно от историческия контекст. Нека говорим за социална политика на фашизма. Тук за това става дума. Партия, която не е управляваща по правило не говори за военна политика. :down: Малко несъстоятелно е. Пример - Хитлер преди войната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Атака лъха песимизъм, отричане на всичко, липса на вяра, отчаяние и безпомощност. Атака е последното място на хора, желаещи да докажат себе си като родолюбци, но незнаещи как. Атака е лишена от какъвто и да било професионализъм. Никой от Атака няма конкретни идеи за национално развитие, още по-малко в глобалния контекст. Активистите на Атака клонят повече към простотия отколкото към дипломатичност. Но Атака е и нещо повече. Тя е едно добро самопреброяване на дивите зайци. Ето защо нито съм против, нито съм за. Атака ми е като отчаян полъх от миналото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От Атака лъха песимизъм, отричане на всичко, липса на вяра, отчаяние и безпомощност. Атака е последното място на хора, желаещи да докажат себе си като родолюбци, но незнаещи как. Атака е лишена от какъвто и да било професионализъм. Никой от Атака няма конкретни идеи за национално развитие, още по-малко в глобалния контекст. Активистите на Атака клонят повече към простотия отколкото към дипломатичност. Но Атака е и нещо повече. Тя е едно добро самопреброяване на дивите зайци. Ето защо нито съм против, нито съм за. Атака ми е като отчаян полъх от миналото.

<{POST_SNAPBACK}>

Другите партии са фара сред морето от невежество и несигурност. В тях членуват апотеози на човешкия гений, титани на мисълта. Честността, доблестта и мисълта за родното са на първите места в списъците им. Те знаят как и могат да оправят нещата. Те символизират малката светулка в пълния мрак. Оптимизма струи от словото им. Те сеят надежда сред народа и жънат почести. Уважавани заради мъдростта и толерантността си към всички останали, те са всичко, което можем да искаме от една партия. Те са образци на човещина и политка в името на народа. Нека се преклоним пред професионализма и патриотизма на НДСВ, БСП, ДПС, ДСБ, ОДС и БНС. Те са нашето спасение. Последните 15 години беше само опипване на почвата. Сега започва възхода.

:stop:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Другите партии са фара сред морето от невежество и несигурност. В тях членуват апотеози на човешкия гений, титани на мисълта. Честността, доблестта и мисълта за родното са на първите места в списъците им. Те знаят как и могат да оправят нещата. Те символизират малката светулка в пълния мрак. Оптимизма струи от словото им. Те сеят надежда сред народа и жънат почести. Уважавани заради мъдростта и толерантността си към всички останали, те са всичко, което можем да искаме от една партия. Те са образци на човещина и политка в името на народа. Нека се преклоним пред професионализма и патриотизма на НДСВ, БСП, ДПС, ДСБ, ОДС и БНС. Те са нашето спасение. Последните 15 години беше само опипване на почвата. Сега започва възхода.

:sobbing:

<{POST_SNAPBACK}>

Да хвалиш нечий качества, изтъквайки недостатъците на конкурентите му не го прави с нищо пò. Всеки прочел книгите на Сидеров ще разбере за какво става дума...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да хвалиш нечий качества, изтъквайки недостатъците на конкурентите му не го прави с нищо пò. Всеки прочел книгите на Сидеров ще разбере за какво става дума...

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм казал,че Атака са идеални, но другите досега се доказаха като неспособни или нежелаещи да направят неоходимото. От поста останах с впечатления, че като че ли в другите партии има това, което липсва на Атака. Не мисля така, а ако греша и го имато, то не желаят да го изпозлват. И в двата случая е крайно неприемливо да са там, където са в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм казал,че Атака са идеални, но другите досега се доказаха като неспособни или нежелаещи да направят неоходимото

<{POST_SNAPBACK}>

не само тва ами даже и влошават положението тва е най-големия + на Атака,че не са показали какво правят ... имам предвид те сега пак са във властта и действат правят там нещо обаче не са взели истинската власт тогава вече ще се определи какви са като управници - добри или лоши,обаче се издигат над другите не за друго а защото другите са под 0-лата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм казал,че Атака са идеални, но другите досега се доказаха като неспособни или нежелаещи да направят неоходимото.

<{POST_SNAPBACK}>

Само ако можеш ти да ми кажеш какво е необходимото, което трябва да направи? Когато някой започне да прави необходимото, това ще означава да свием кесиите още повече и да се хванем здраво на бачкане, ще означава да дойдат две правителства едно след друго със сходно мислене и действия. Според мен държавата след управлението на СДС и НДСВ за първи път не вървеше назад. Идеални политици не може да има, да бъдем реалисти и честно да си кажем какво искаме да направи един кабинет за 4 години. Да вдигне доходите изведнъж просто не може да стане - това ще означава нови дългове. И как така 15 години давахме шанс на сульо и пульо да управлява и не се оправихме сами - нали това искаш ти, сами да се изправим на крака, хайде дай ми пример на страна с отминал комунистически режим, която сама се изправила на крака и е силна и стабилна държава хахаха а аз даже не съм сигурна, че при нас е отминал режимът, та ние скоро ще дадем шанс и на БКП да ни поуправляват малко. Аз смятам, че ние българите трябва да сме горди със страната си и самите себе си, но не и да бъдем заслепени от тази гордост. А точно това заслепяване и факта, че на хората им е дошло до гуша от политика и искат някой да попсува всички (което и прави Сидеров) използва лидерчето на Атака - приятно е да слушаш как някой политик изрича това, което ти е на сърцето, ама я помислете възможно ли е наистина това??

А относно ЕС:

"Дори привържениците на членството предупреждаваха избирателите, че не трябва още веднага да очакват много: изгодите от присъединяването ще станат очевидни бавно.

Противниците на присъединяването говориха за проблемите, които ще възникнат, най-вече в селското стопанство, както и загубата на национална идентичност в ЕС, където тонът се задава от богатите донори, особено от Германия. Слушайки противоречивите аргументи, избирателите игнорираха политическите си лидери: в новите страни - членки на ЕС избирателната активност на изборите за Европарламент през юни беше 20%.

Ускорен икономически растеж

Но, за изненада на политици и избиратели, присъединяването е съпроводено с ускорен икономически растеж. Миналата година ръстът на БВП в посткомунистическите страни достигна 5 процента, което значи, че се е увеличил с 3,7% през 2004 г. Световната банка прогнозира ръстът през 2005 г. да е 4,5%, което надвишава два пъти растежа в "стара" Европа.

Експортът се е увеличил почти с 20%, като в това отношение начело са Полша и Чехия. В селското стопанство, където производителите се опасяваха, че ще бъдат задушени от западноевропейския внос, износът на Запад също нарасна.

В края на 2004 г. фермерите започнаха да получават европейска помощ за малки производители- минимум по 500 евро. По оценка на Еврокомисията, през м.г. доходите на селскостопанските производители в страните от ЕС нараснаха с 50%. В Чехия ръстът е 108%, в Полша е 73% - това е най- силният растеж в тези страни слез падането на комунизма.

Разширението стимулира притока на чуждестранни инвестиции, особено на портфейлните капитали. Борсите в региона оживяха, словенските акции стигнаха до 84%."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чел цялата тема, но нека добавя малко инфо:

Ако парламентарните избори бяха днес, политическата формация "Атака" би спечелила 9.1 на сто от гласовете, което я поставя на второ място след БСП с вот от 22.8 на сто, сочи изследване на Галъп Интернешънъл, представено днес в Националния пресклуб на БТА от социолога Андрей Райчев.

С 4.2 пункта до 44.1 на сто през март са се увеличили тези, които са заявили, че няма да гласуват, ако парламентарните избори бяха днес, сочи изследването.

Спрямо февруари се регистрира понижение във вота за БСП с 3.6 на сто, а вотът за "Атака" се повишава с 1.3 на сто. При ДПС се наблюдава повишение от 1.1 пункта до 8.1 на сто, а при НДСВ - понижение с 2.4 на сто до 5.1 на сто.

При СДС и ДСБ се регистрира понижение на вота спрямо февруари съответно с 0.9 пункта до 2.8 на сто и с 0.8 пункта до 2.4 на сто. Повишение се наблюдава при ВМРО - с 0.2 пункта до 1 на сто и при БЗНС на Анастасия Мозер - с 0.2 пункта до 0.8 на сто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно си е относителна тая работа с цифрите , които цитирате . Партиите и управляващите си въртят телевизиите, вестниците и статистиките , както си искат .Обикновенният човек си знае най-добре ,подобрил ли му се е живота или не . И да говорят политиците , че се е подобрило икономическото положение на страната едно семейство накрая на месеца като остане пак на 0-ла кво го грее .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Абсолютно си е относителна тая работа с цифрите , които цитирате . Партиите и управляващите си въртят  телевизиите, вестниците и статистиките , както си искат .Обикновенният човек си знае най-добре ,подобрил ли му се е живота или не . И да говорят политиците , че се е подобрило икономическото положение на страната едно семейство накрая на месеца като остане пак на 0-ла кво го грее .

<{POST_SNAPBACK}>

Именно.

@arti: не ми е работата да измислям план за развитие. Напълно съм наясно, че от раз нещата няма да се подобрят. Ама и като че ли не се направи нищо. Числата са относителни. Всичките. Не само тези, които са в полза на останалите и във вреда на Атака, а и обратното. Нека гледаме числа и резултати от проучвания. Лошо няма. Но нека не вярваме само на тях. Те могат лесно да се фалишифицират. Т.е. човек не знае кое проучване е реално, кое не е. Както каза DemoVision (твърдение, с което съм 100% съгласен), хората го усещат по джоба си. Виждат празната пленарна зала, гледат как се разпродават важни и стратегически фирми и компании за жълти стотинки, чуват как царя е премиер САМО на тези, които са гласували за него. Той дойде и си прибра имотите. То това е била и идеята, де. Ами не знам, ама тези неща хич не ми се виждат приемливи. Ако правителството наистина беше направило нещо за хората, те щяха да го усетят. Макар и леко. Може темата да ви се струва не на място, но според мен си е добър пример: като при любовта. В този форум (и не само, разбира се) се обяснява, че любовта се усеща. Няма как да се даде отговор на някои въпроси, то просто се чувства като му е време и т.н. Просто се усеща. Да речем пък, че са направили нещо, защо тогава не направиха така, че хората да им повярват за да ги изберат пак? Откъдето и да го погледна, все ми се стува че или не могат, или не искат, или си има план за действие, за който хората не подозират. И в трите случая говори крайно негатвино за тези партии.

Просто приемам Атака за най-малкото зло. Нека така се изразя.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абсолютно си е относителна тая работа с цифрите , които цитирате . Партиите и управляващите си въртят  телевизиите, вестниците и статистиките , както си искат .Обикновенният човек си знае най-добре ,подобрил ли му се е живота или не . И да говорят политиците , че се е подобрило икономическото положение на страната едно семейство накрая на месеца като остане пак на 0-ла кво го грее .

<{POST_SNAPBACK}>

хаха а кое не е относително изпълнението на обещанията на Атака ли?

И в по-горните цифри цитирани от мен, имаше такива които не могат да бъдат повлияни от конкретното правителство, примерно износа на Запад, което се усеща и извън държавата.

И мисля, не може да се сравнява положението на страната ни през 1996-97 и сега примерно. Стабилна е държавата, все още има голяма безработица и доходите са ниски, но ти за колко време си представяш, че стават тези неща, особено при тези непрестанни изпробвания на нови и нови управници. Ако я нямаше кризата от началото на 97 щяхме вече да сме страна членка на ЕС и определено щяхме да сме поне на нивото на Полша. Да не допускаме втора криза по какъвто и да било повод! Да оставим социалната политика за след осъществяването на необходимите реформи. В момента ние просто замазваме положението - сериозни реформи не се провеждат от страх кво ще каже народът, а провежданата социална политика е колкото да не е без хич. При нас опозицията и управляващи не успяват да гледат за доброто на държавата, а следят народът да остане уж доволен, за да им даде шанс на следващите избори, обаче това привидно доволство в повечето пъти излиза солено на всички ни. Може да говорите каквото си искате, но ЕС не приема страни, които са в плачевно състояние и не знаят по кой път да тръгнат, такива бяхме ние 97 година. От тогава насам са били на власт единствените две правителства, управлявали горе долу с еднакви похвати и веднага си пролича това - бележим ръст в икономическото си състояние и имаме обещание от ЕС за 2007 г. Корупция е имало и винаги ще има, хайде да не даваме шанс на атакисти некви, с минималната надежда, че можело какво - да ни изкарат от НАТО и да не ни вкарат в ЕС. Айде да видим откъде ще дойдат парите като и инвестиции едва ли ще има при националистическо управление в страната ни, какво ще стане извъднъж Сидеров ще почне да с..е злато и нефт ли какво? Понякога се чудя някои хора акъл имат ли като налапват такива евтини въдици?! А пък ако реши да предаде очакванията на избирателите и започне със следването на политиката на досегашните правителства, то тогава какъв е смисълът само да ни се смеят всечки с тия националисти на власт, хахах тогава какво, ще идете да му издърпате ушите ли? А пък да не говоря за доводите за смях в парламента, т.е. дайте да вкарваме Атака в НС винаги, за да гледаме как се псуват и да се смеем, алоуууууу това да не ви е шоу някакво с ръкомахания ала Хитлер и т.н., ами тогава дайте Слави Трифонов да си изберем и той много плюе по всички и е смешен ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Арти,не се притеснявай-дори и да станат първа политическа сила и да сформират кабинет-след това няма да плюят наляво и надяснио,както сега. :)

Просто ще се хванат за гушите един друг,а след това ще спазват съветите на нашия приятел Рум за училището за корупция cool.gifbiggrin.gif

Аз съм напълно съгласен,че "Атака" е едно недоразумение и това ще лъсне,когато вземат власта.Погледни Австрия-кабинет,ръководен от тамошния аналог на Волен Сидеров-и какво от това?Никой не беси циганите или да набива хомосексуалните на кол....Просто след взимането на власта и там се укротиха.И тук ще стане така,помнете ми думата (макар ,че у нас няма да бъде толкова кротко,а ще се сгромолясат с гръм и трясък). :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Просто след взимането на власта и там се укротиха.И тук ще стане така,помнете ми думата (макар ,че у нас няма да бъде толкова кротко,а ще се сгромолясат с гръм и трясък). :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Не гарантирам, че ще стане обратното, просто предпочитам да дам на тях шанс, вместо на останалите. Тях ги знам вече каква стока са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си кажем честно "Атака са фашисти" и с маниерите на лидера си и с политическите си идеи и изяви !

Сетете се за митинга по случаи 3-ти март . Гледах тогава доста репортажи за това събитие и си припомних документални кадри от речи на Хитлер.

Явно Волен е един виден "документалист" .

От всички изказани мнения се вижда че има и хора които вярват на Атака.

На тях ще кажа , че никои няма да ни допусне в ЕС или в каквато и да е организация с такава управляваща партия .

С правителство углавявано от Атака рискуваме светът да ни изолира .

А,недай боже да решат да прибегнат до някаква форма на геноцит и репресии над малцинствата ,тогава ще сме свидетели на гражданска война ,а по-късно и на намеса от вън -"втора Югославия"

Изобщо ,пълен хаос!!!

Това е моето мнение и никой не може да ме убеди,че Атака са "добрите".

Редактирано от qke (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се ,че Атака не са по-добрите,но те са новото,различното от всичко до сега. И както в приказката за златното момиче :премина червената река-разочарование; премина синята река-пак разочарование и нищета;премина жълтата река- отново разочарование,сега защо да не дадем път на тази новата /не знам какъв цвят има-черен или бял/ та да мине и тя по реда си, за да разберем , че и тя няма да ни позлати?-по този начин мислят всички онези които скачат по митингите на Атака.

А иначе,какво значение имат статистическите данни на Галъп ? В крайна сметка ,ако има избори отново ще има купени гласове,отново ще има коалиране с опозицията , отново народа ще остане излъган.

А за ЕС ? Едно не мога да си обясня-защо управляващите не са съгласни на Референдум както направиха в Швеция ,след като са сигурни,че всички знаем колко добре ще сме там2 :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да си кажем честно "Атака са фашисти" и с маниерите на лидера си и с политическите си идеи и изяви !

Сетете се за митинга по случаи 3-ти март . Гледах тогава  доста репортажи за това събитие и си припомних документални кадри от речи на Хитлер.

Явно Волен е един виден "документалист" .

От всички изказани мнения се вижда че има и хора които вярват на Атака.

На тях ще кажа , че никои няма да ни допусне в ЕС или в каквато и да е организация с такава управляваща партия .

С правителство углавявано от Атака рискуваме светът да ни изолира .

А,недай боже да решат да прибегнат до някаква форма на геноцит и репресии над малцинствата ,тогава ще сме свидетели на гражданска война ,а по-късно и на намеса от вън -"втора Югославия"

Изобщо ,пълен хаос!!!

Това е моето мнение и никой не може да ме убеди,че Атака са "добрите".

<{POST_SNAPBACK}>

Атака са фашисти? Следвайки тази логика ще кажа, че останалите са продажници и/или некадърници. Честно казано, като сравнявам двете страни, предпочитам "фашистите" пред другите.

Всъщност мисля, че ако си отстояваме правата достойно, вместо да се съгласяваме с каквото ни кажат, ще ни уважават повече.

Не мисля, че би се стигнало до геноцид от страна на Атака. По-скоро биха били по-твърди и да ликвидират своеволията, които си позволяват някои малцинства и ТОВА да се сметне за геноцид. Всъщност досега 15-16 години се извършва геноцид с перо, така да се каже, над българския народ, а като гледам никой не обърща внимание на това. Може би, защото от телевизията постоянно се опитват да настроят народа против Атака с всички възможни средства.

Намеса отвън и сега има, само дето е тиха, а не военна. Намеса отвън е имало винаги. А военна такава могат да упражнят без значение кое правителство е на власт, стига да си намерят повод и да поискат да го направят. Нищо не може да ги спре. Които и да са те, които окажат военен натиск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Атака са фашисти? Следвайки тази логика ще кажа, че останалите са продажници и/или некадърници. Честно казано, като сравнявам двете страни, предпочитам "фашистите" пред другите.

Всъщност мисля, че ако си отстояваме правата достойно, вместо да се съгласяваме с каквото ни кажат, ще ни уважават повече.

Не мисля, че би се стигнало до геноцид от страна на Атака. По-скоро биха били по-твърди и да ликвидират своеволията, които си позволяват някои малцинства и ТОВА да се сметне за геноцид. Всъщност досега 15-16 години се извършва геноцид с перо, така да се каже, над българския народ, а като гледам никой не обърща внимание на това. Може би, защото от телевизията постоянно се опитват да настроят народа против Атака с всички възможни средства.

Намеса отвън и сега има, само дето е тиха, а не военна. Намеса отвън е имало винаги. А военна такава могат да упражнят без значение кое правителство е на власт, стига да си намерят повод и да поискат да го направят. Нищо не може да ги спре. Които и да са те, които окажат военен натиск.

<{POST_SNAPBACK}>

Названията продажници и фашисти не ги свързва никаква логика. Ти имаш ли представа какво означава да изберем партия с явно фашистки настроен лидер в 21 век, имитиращ най-голямото зло избило толкова хора в името на чистата раса? Ти имаш ли представа какво означава да изберем цар, който дойде от нищото и обеща всичко? Ти имаш ли представа колко нестабилни и вярващи в приказни герои са избирателите? Въобще някой замисля ли се какво очаква да получи от тези политици, които си избира? Очаква ли да получи пари в джоба си и откъде очаква да се вземат тези пари? Мислите ли наистина, че ЕС е някакво зло, което само гледа собствения си зад.ик и има огромен интерес да привлече някакви крайно бедни странички към съюза си, за да ги доразграби? Да, той очаква след време тези странички да допринасят за разцвета на този съюз, но в никакъв случай не иска България за членка, за да я съсипе и да доведе българите (които са толкова горди и независими, че могат и сами да се оправят, само дето 15 години се лутат и са по-зле от повечето страни в Източна Европа, даже и от тези появили се преди има-няма 20-ина години) до просешка тояга, иска тази страна да стъпи на краката си и след време да започне да дава своята лепта за стабилността на Европа. Как така всички преценяват, че държавата ни има огромен напредък от 1997 насам, как така тогава ЕС не счете, че сме готови, ако само нас е чакал, как така управлението на СДС и НДСВ не се води за неуспешно, не доведе до криза, реформите бяха продължени? Как така раждаемостта за 2004 и 2005 се е покачила, ако хората не са придобили усещане за стаблиност (не говорим за разцвет, за това има още време)? Много е лесно да плюем и да викаме, че всички са маскари, ама да се замислим какво наистина означава да не правят нищо политиците. И в един момент като започнем и по джоба си да усещаме икономическия растеж на страната, да не решим, че едно конкретно парвителство го е постигнало - това ще е дело на всички. Само въпросът е да не изберем такива, които да ни върнат в началото на всичко и да гледаме със завист как румънците придобиват все по-висок стандарт на живот, а ние тепърва се чудим кого да пробваме за следавщите 4 години ohmy.gif За мен в това отношение Атака са просто неоправдан риск, съжалявам тези, които са твърде заети да плюят по всичко и всички и така отворили уста, налапват всякаква стръв, наистина е жалко - за самите тях и за страната ни. На един кротък джентълмен повярвахте, сега е ред на един буен позьор.

Velox consilium sequitur poenitentia.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След прибързаното решение идва разкаяние.....Да,Богиньо моя,точно така си е!

Разкаяли се -недоразкаяли се,хвърлихме се към Волен (името му май,че означава "Искан")......

И какво ?Искахме цар-получихме го!Супер-помирисахме го , подхвърлихме го и не го харесхме.Сега искаме друг!Ето го-Волен (Искан).Може да не е изискан,но ние си го искаме......Силната ръка......Вожда.....новия "Тато" (нещо като -тату)......

Ще си го получим!

Гарантирам ви го-на следващите избори "Атака" ще спечели и ще се о...ери :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@arti: Няма да те цитирам, че ако започнем да се цитираме и една страница ще има да я скролираме 3 минути.

Не съм казвал, че ги свързва логика, а и не мисля, че е нужно. За да предпочета едните пред другите. Късно е (или рано, не знам) и не съм си лягал, затова може да не се изразя чак толкова добре.

Въпреки че съм в Германия, не се интересувам особено много от политическия живот тук. И все пак новият канцлер Ангела Меркел хич не е либерална като Шрьодер. Не казвам, че е фашистко правителството, а просто, че в някои отношения може да се нарече твърдо и да се намерят сходни черти с Атака. Немците, обаче, си я избраха. Щом немците си избраха нещо по-крайно от обичайното, какво пречи и ние да опитаме. Никъде не съм казал, че ако Атака вземе властта от чешмите ще потече мед и масло и всичко ще се оправи като с магическа пръчка. Никъде не съм казал, че съм убеден, Атака ще изпълни обещанията си. Просто си мисля, че каквото и да направят те, няма да е по-лошо от това, което биха направили други партии.

Никъде и не съм казал, че смятам ЕС за влико зло, от което трябва да се пазим като от огън. Просто мисля, че в сегашното си състояние България не е готова за влизане в ЕС. Европа няма за цел да ни приеме и да ни затрие, не тя има за цел да ни използва за нуждите си. Ако това включва да ни помогне в някои области, сигурно ще го направи. Казах го, ще го повторя: това е бизнес, не е милосърдие. ЕС печели поне колкото и нас за да ни приеме. Ако нямаше достатъчно облаги (в краткосрочен или дългосрочен план), нямаше да се интересува от нас. Може би не виждаме всички нишки от идеите на ЕС за нас. Знае ли човек? Чувам от хора, че мислели да ни правят един голям курорт. Ами не знам, ама това не ми звучи особено приятно. не ме разбирайте погрешно, едно е страна със развит туризъм и курортно дело, друго - нещо като подразделение/заден двор на Европа и да им слугуваме. Може би се изразих силно, но исках да предам горе-долу усещането. Да, българинът може сам да се оправи. Проблема е, че очаква някой друг да го направи вместо него. Който и да е на власт, не може да ни оправи за 2 месеца. Просто не е възможно.

Само глупаците и наивниците биха вярвали, че може да стане ей така набързо.

Атака биха ни върнали назад? Ами не мисля, че другите биха направили нещо повече. Само това й липсва на страната ни - още разграбвания.

Волен е позьор и казва всичко това само с цел да спечели избиратели? Ами защо тогава някоя друга партия не го направи това? Защо те не казаха на хората това, което искат да чуят?

Предполагам, че изречението към края, за хората, които плюят и налапват всякаква стръв, се отнася за фашистките фенове на Атака, които плюят останалите партии и се хващат на въдицата на Волен. Аз така го тълкувам.

То, според мен, може да се тълкува и по обратния начин: дали пък всички, които плюят по Атака не налапват пък те също някаква стръв? Аз лично съм се замислял и над двата варианта и сметнах този, който аз споменах (в противовес на твоя) за правилния. Може и да греша, човешко е. Ти не си ли се замисляла над обратния на твоя (демек моя) вариант?

Моля те, само не ми отговаряй с лаконичното и надменно: "Не!", както го направи Завоевателя в една друга тема, без да се обоснове по какъвто и да било начин.

Спирам дотук, не само защото не се сещам какво още да добавя, но и защото вече клюмам пред монитора. Тази тема ме изтощи. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще се изкажа точно,кратко и ясно :P:)

За АТАКА съм,защото според мен не ни остана вече друго освен да пробваме и с нея.Да видим дали ще направи Волен Сидеров това,което обещава,дали ще настъпи подобрение в България :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви продажници става дума ? И дори да са продажници ,ти ще избереш една профашистка партия само защото били нови.Ха-ха,няма нищо ново в тях просто надъхват всички ,като използват нациналната ни гордост и остатъци на патриотизъм.

Съгласен съм с Арти ,че управлението на двете правителства след 1997г. даде някакъв резултат .

Това , че мнозинството не го отчитат е друг въпрос.

И виж сега Night_Raven , живеем в 21 век. За да има някаква стабилност на тоя свят трябва да има разбиране между хората , а не да се насажда умраза !

В 21 век няма място за фашисти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо против Атака, защото не мисля, че хора, които са с ограничено мислене и желание да превърнaт страната ни в комунистическа, имат право да ни управляват!

Редактирано от baby_muse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен, че с омраза донкъде няма да стигнем. И все пак си мисля, че Атака не са против малцинствата въобще, а против тези в управлението и тези, които си превишават правата.

А може би през всичките тези години на демокрация, са ни са изкривили представите.

Всъщност останалите партии и медиите (или по-скоро партиите ЧРЕЗ медиите) също настройват хората против Атака. Аз това също го тълкувам като насаждане на омраза, а ако са по-интелигентни и/или способни, биха намерили други начини да докажат, че са по-достойни.

Колкото до това дали е дало резултат управлението след 1997 г.?

Дори и е дало, то е за замазване на очите. Дават нещо, което народа може да усети по-лесно и по-скоро, а тайно се опропастяват начините за дългосрочно подобрение. Те понеже не се виждат с "невъоръжено" око, не се считат за съществуващи или се пренебрегват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колкото до това дали е дало резултат управлението след 1997 г.?

Дори и е дало, то е за замазване на очите. Дават нещо, което народа може да усети по-лесно и по-скоро, а тайно се опропастяват начините за дългосрочно подобрение. Те понеже не се виждат с "невъоръжено" око, не се считат за съществуващи или се пренебрегват.

<{POST_SNAPBACK}>

Е, тук вече няма как да не се изсмея, не мога да се поставям на мястото на привържениците на клоун, ръкомахащ като Хитлер (пък ти пак ми говори, че няма желание за чиста и свята българска раса). Не мога да се поставям на мястото на хора, които налапват това, което един хитряга им дава, защото те искат да го чуят. Никога не съм смятала, че трябва да избираме политиците, даващи най-много лъскави обещания. Много правилен е въпросът защо никой друг, дори БСП, не прибягна чак до такива обещания, много просто - защото са нелепи, смешни и отгоре на всичкото нереализируеми. А пък това с миличките онеправадани атакистчета е направо черешката. Значи те могат да говорят и вършат всякакви глупости, а ние разбирате ли, нямаме право.

А относно тълкуванието ти за подобрението след 97 пък просто вече сълзи ще ми потекат, това че народът не усети подобрението толкова осезаемо през тези години се дължи точно на дългосрочността на направените реформи, на това, че много хора останаха без работа, когато бяха затворени губещи предприятия, изкуствено поддържани с игра на внос и износ с други изгнили комунистически държавички, много хора ги заболя заради тези толкова трудни промени, които трябваше да се направят. Ако бяха краткосрочни народецът щеше да е доволен и да съберат малко повече гласчета, вече управлявалите, но не... трябва всичко сега и веднага да стане - европейско ниво за 4 години без ЕС. Никакви слухове за корупция, разпространителите на сплетни в концлагери. Народът трябва да слуша само хубави думи. Ураааааа! Хайл Сидеров, Хайл всичко ново и лъскаво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да съжалявам, че занимавам с тази тема. Ясно е, че нито ти, нито който и да било друг няма да ме убеди в своето. Аз също няма да мога да убедя вас. Всеки си вярва в своето и това е.

На теми като тази и "За и против чалгата", например, трябва да им се добавя някакъв знак или предупреждение от сорта на: "Внимание, безкрайна тема" или "Внимание, тема без смисъл с цел безкраен спор".

Нямах предвид да обещават лъскави неща. Имах друго предвид. Ще се опитам да се изразя по-точно.

Атака се намира там, където е в момента, защото "казват на хората, каквото искат да чуят и те им вярват". Останалите партии не знаят ли какво искат да чуят хората? Ако не знаят, какво търсят в управлението? Ако знаят, защо не го кажат? Хората искат да чуят, да речем, че ще се разледват еди-кои-си политици за еди-какво-си (произволен пример), защо другите партии не се го кажат те това? Защото евентуално ще тярбва да го направят, а няма да им се иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...