Премини към съдържанието

За или против Атака?  

123 гласували потребители

1. 1. За или против Атака?

• За
      43
    • Против
      62
    • Политиката не ме интересува
      11

Препоръчан отговор

Моля кажете си мнението за тази партия!

Аз лично съм негативно настроенл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми и аз така. Според мен не може партия, която разчита на мизерията, необразоваността и национализма да е "добра" партия. Просто няма как. Не е правилно това, което праявят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо против,не мисля че биха се справили с управлението.Могат да ни донесат бели само.По принцип съм привърженик на синята идея която напоследък е доста размита(харесвам Костов,ВМРО и т.н.).Мисля че Атака дава празни обещания,нито ще се преборят със циганите,нито с престъпноста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уха отново политическа тема :hush: Ще бъде интересно.

Да кажем, че аз съм раздвоен. Има обаче нещо друго, а то е че хората бяха лъгани и от червени и от сини и от оранжеви. Тези хора искат да живеят по-добре, а нито една от тези партии не успя да го направи , ред е на Атака .... :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България хем има нужда от такива като тях хем могат да направят беля при влизането в Е.С. (макар че смятам че не сме за там ,защото още не сме готови).

Прекалено крайни са...(дано не се окажат само позъори след като вкусят "кацата с меда")

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Имам съвесем логичен и елементарен въпрос - какво има там (ЕС) че толкова копаме ?

Редактирано от pocketrocket (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работа ,по-висок стандарт на живот и по-добри заплати...ако влезем и останем в България - ще има само по-високи цени а ниските български заплати (ще ни дръпнат А.Е.Ц.-а ,заради румънците & французите ,ще ни развалят киселото мляко и т.н....)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работа винаги си е имало , стига да искаш да работиш. Предполагам че ще има някои положителни неща, НО на каква цена?

Според мен голяма грешка на правителствата до сега е че никой не запознава българския народ за положителните и отрицателните неща в ЕС. Питайте някой на улицата дали знае какво ще стане като ни приемат през 2007 - май-много да ви каже, че ще приемеме еврото , което няма да стане разбира се или поне не през 2007.

Политиците изкарват нещята така, че влезнем ли всичко ще цъфне в родна България, а това съвсем не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Твърдо против,не мисля че биха се справили с управлението.Могат да ни донесат бели само.По принцип съм привърженик на синята идея която напоследък е доста размита(харесвам Костов,ВМРО и т.н.).Мисля че Атака дава празни обещания,нито ще се преборят със циганите,нито с престъпноста.

<{POST_SNAPBACK}>

Съгласен! :P

Работа ,по-висок стандарт на живот и по-добри заплати...ако влезем и останем в България - ще има само по-високи цени а ниските български заплати (ще ни дръпнат А.Е.Ц.-а ,заради румънците & французите ,ще ни развалят киселото мляко и т.н....)

<{POST_SNAPBACK}>

Не бъди толкова краен. Има си и предимства и недостатъци. Първите години може да е малко по - зле, но ако погледнеш за повече време - години напред, ще видиш, че положителното е в повече. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

= Европейски цени и Африкански заплати!!!

И аз не мога да разбера защо всички управляващи досега сами се нагъзват на ЕС (може би за да започнат да отклоняват и усвояват, за лични и партийни нужди, парите отпуснати от ЕС )

При правилно и адекватно управление на БГ, след 5г. ЕС сам щеше да ни покани и тогава ние щяхме да определяме правилата, ама през тези пет години депутатите (и хората около тях) нямеше да могат да карат "лъскави" автомобили!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Тия неща трябва ние да си ги създадем с привличане на инвестиции,стабилна банкова система и законодателство нетолериращо престъпни деяния.Успеем ли в тези неща можем да сме добре и без ЕС,там не ни чакат с кацата с меда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак нека се съсредоточим конкретно върху темата. В случая - Атака.

Аз заемам малко по-дипломатична позиция по въпроса. Като цяло съм негативно настриен към тях, но не мога да отрека че част от критиката им е съвсем резонна. Но от страна на Атака съм чувал предимно критика, която повечето от нас чуват от години, а аз - по-специално в предаванията на многоуважавания от мен проф. Юлиан Вучков, по прякор "Господаря на ефира". cool.gif

С Атака обаче не съм таак добре запознат, както с личността която я представя, а именно Волен Сидеров, станал известен вече и като Болен Лидеров. ;) Попрегледал съм книжките му, особено "Бумерангът на злото", и трябва да кажа, че този човек е... силно повлиян от някои крайни идеи за световната ционистка конспирация. Съответно заема и крайна позиция. От тази гледна точка ще кажа следното: не ме интересува до колко е патриотична и резонна политиката на Сидеров. Истината е, че той изповядва явно расистки убеждения по отношения на евреите и никой прочел книгите му не може да го отрече с чиста съвест. В тях той е казал много вярни неща, но се е повлиял и от много манипулативни лъжи. Няма крайна позиция, която да подлежи на пълното ми одобрение. В това число влиза и Лидеров.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Атака получи мнозинство на следващите избори има два варианта за изход от ситуацията - 1. да си спазят всичките обещания, а много от тях са невъзможни за изпълнение (като 20. Законово въвеждане на минимална цена на труда - почасово заплащане, отговарящо на средноевропейското. 6. Всеки български инвеститор, предприемач и производител е с предимство пред всеки чуждестранен до изравняването на стандарта ни на живот със средноевропейския. Българското производство, търговия и банки трябва да са в български ръце. 7. Данъците и доходите в България трябва да бъдат съобразени с възможностите и нуждите на българското население, а не с изискванията на МВФ и Световната Банка. 5. Българската държава е длъжна да осигурява здравето, социалната сигурност и условията за духовен и материален просперитет на всички българи с всички средства на държавната власт. или това 4. Социално осигуряване

Въвеждане на минимална пенсия, адекватна на европейските. Осигуряването според доходите на всеки отделно. Възможности за индивидуално осигуряване по желание.) и тогава какво - изведнъж ще потекат пари към нас, заплатите ще станат европейски ohmy.gif , наистина ли мислите, че това може да стане просто така, че като се изолираме от външния свят ще просперираме, нали тънахме в изолация и ни лъгаха предостатъчно време, че ние цъфтим и връзваме, а западният свят се разпада. Защо да се връщаме назад? Защо всички държави смятат, че правилната посока е НАТО и ЕС (и влезлите в ЕС са доказателство за това), а само ние твърдим, че ние сами сме силни и могъщи и ще станем икономическият лъв на Балканите без чужда помощ, животът ни ще бъде песен като сперм да продаваме на чужденци, изтеглим войските от Ирак, като спрем да бъдем зависими от МВФ, като санкционираме псуващите по Българските светини - с магическа пръчка всичко ще се оправи - наистина не ви ли прилича всичко това на едно друго време, по което някои все пак копнеят ohmy.gif

2. ако не спазят обещанията си, а просто се окажат най-големите некадърници, излъгали народа с лъскави общания за европейски доходи, при това с крайно хитлеристки убеждения, тогава пак ще се превърнем в шута на Европа и Европа сама ще изпълни някои от обещанията - никой няма да счита тази страна за стабилна за инвестиции, никой няма да вложи и един лев в държава избрала клоун, имитиращ Хитлер - и тогава се връщаме на първа точка - мечтата за самостоятелното ни издигане от пепелта - Фениксът на Изтока - понякога се чудя дали не трябва да изгният в пълна бедност и мизерия всички хора и от по-младото поколение, защото и сред нашето поколение има страшна зараза, и чак тогава да разберем, че не можем да имаме път различен от този на останалите държави. Ние сме велики и неповторими и никой не може да изличи нашата самобитност, но просто не можем да бъдем Велика България в 21 век - НЕ МОЖЕМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само това.Никой няма да позволи дестабилизация на района повече.Волен може да подрънква брони и мечове,и да се заканва колкото си иска,но исканията си няма да може да изпълни,дори и наистина да мисли така,както и приказва.

Моята визия за бъдещето на Атака е-1)второ или първо място на следващите избори=>големи празненства=>размитане с метлата=>неизпълнение на обещанията=>няколко скандала=>падане на правителството с премиер В.С.

2)изваждане на компрамати за В.С. още другия месец=>още един/два скандала=>В.С. предаден на прокуратурата=>забвение за "Атака"

3)най-верероятното:спечелване на следващите избори=>забравяне на обещанията=>нищо не се случва на никого=>живота си продължава както и досега

Не ме дразни "Атака" и В.С.Дразнят ме симпатизантите им :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредните тарикати, намерили поредното слабо място на "народа" :blink:

ТОЧКА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо и как се появи "Атака"?

Тъй като през последните 10-12г., националните интереси на "БЪЛГАРИЯ" винаги оставаха на заден план (защото на първо място бяха поставяни партийните и личните), съвсем нормално беше на сцената да се появи "партия" с националистическа ориентация, която да не е в коалиция с никоя от "големите" партии и същевременно да е опозиция на всички. През тези 10-12г. голяма част от българския народ видя и разбра, че всъщност и "сините" и "червените" и "жълтите" са един дол дренки и на всички взе да им писва от цветните, фалшиви в крайна сметка обещания. Точно в този момент тръбенето на националистически лозунги беше нещо ново и "интересно", защото през тези 10-12г. ДПС винаги беше в управлението и то не защото Българския народ ги беше избрал, или пък защото ДПС предлагаха интересна платформа или пък разполагат с големи специалисти, НЕ, те влизаха в парламента защото излъганите Българи спираха да гласуват, а след това бяха вкарвани и в управлението само и само за да не попаднеше властта в "цветната" опозиция. Нямам нищо против малцинствата в България, но мисля че не е нормално по Националната телевизия на БЪЛГАРИЯ да се излъчват новини на език различен от БЪЛГАРСКИЯ. За тази цел си има кабелни телевизии, чужди сателитни телевизии и др. Именно поради горните причини (и още много други причини), тръбенето на националистическите лозунги и обещания донесоха популяризирането на "Атака" и една част от излъганите Българи гласуваха за тях, с надеждата че те ще променят нещо, или пък поне "цветните" управляващи партии ще се стреснат малко и ще погледнат по сериозно на нещата. (Социологическите проучвания по време на изборите показаха, че доста вишисти са гласували за "Атака", а големите "цветни" партии пак не искаха или неможеха да си признаят че са загубили, и всички гордо заявяваха че само са били спечелили въпреки, че все по малко хора си дават гласовете за тях. Реално единствените спечелили от последните избори бяха ДПС и "Атака")

Както вече започна да се вижда, "Атака" се различава от останалите само по гръмките си националистически лозунги, а всъщност май целта им е само да се доберат до кацата с меда (както и останалите) и в крайна сметка "черната" работа пак няма да има кой да я свърши.

Та общо взето, национализма в България май също ще се окаже изкривен, както и "демокрацията", както и всичко останало (лява партия с дясна политика, дясна партия с лява политика и т.н. и т.н.) и на следващите избори почти никой няма да гласува за "Атака". може би ако се появи нещо ново (нещо "Генерално"), голяма част от излъганите ще гласуват за него, но дали то ще оправдае очакванията или всичко ще продължи да се повтаря . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми и аз така. Според мен не може партия, която разчита на мизерията, необразоваността и национализма да е "добра" партия.

<{POST_SNAPBACK}>

Въобще не ги подкрепям.Лозунгите и обещанията им са въздох под налягане.

Лошото е,че много хора им вярват и има голяма вероятност да вземат властта.

А ако това стане и те ще се "налапат",а обещанията им ще останат за следващите избори. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно от простотията на хората се изхранват доста партии,говоря за тези които преди изборите ходят по едни порутени квартали и раздават кебапчета и петолевки с цел да се докопат до баницата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавих анкета. Който няма аргументиран коментар нека гласува в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за анкетата-резултатите до тук са впечатляващи...... :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм.

Съжалявам, че ще изкажа различно от общото мнение, аз съм ЗА.

Дори, ДОРИ и да не са толкова свестни колкото ми се иска то по метода на изключването ПАК бих стигнал до тях. Това че Канал(изацията) 1 и б(ълвоч)ТВ постоянно се чудят как да го изкарат камо ли не жив дявол, не значи че всичко е вярно. Даже не значи, че и половината е вярно. Не мога да разбера защо партия като Атака се приема за фашистка при положение, че има антивоенни обещания и идеи. Логиката ми се губи. Просто защото Атака е, така да се каже, различна, веднага се гледа под микроскоп и всичко свързано с нея се поставя под съмнение. Това, че другите партии са по-нормални не значи, че не бива да се иска от тях това, което се иска от Атака. В училище ни учат като изказваме мнение да се аргументираме независимо какво е то. Нека припомня думите на Ботев, че у нас свестните за луди ги считат. Вярно е.

ЕС ще ни приеме не защото харесва сините ни очи, а защото ще има полза от нас. Това си е бизнес, а не милосърдие. Не казвам, че ЕС е задължително нещо лошо. Просто си мисля, че България в това си състояние ХИЧ не е за ЕС. Средния бизнес почти сигурно ще изчезне. Малкият - 100%. Ще останат големите акули, на които им дреме за дребния потребител. Изумяват ме разсъжденията на някои за навлизането на някои западни вериги у нас. Радват се. Това е за плачене. Унищожава се родното и се внася чуждо. В крайна сметка ще станем напълно зависими и точно това е целта. ЕС ще влее пари у нас? Може би. Ползите за ЕС със СИГУРНОСТ ще са повече от загубите ако ни приемат. Бизнес.

В този ред на мисли, ами писна ми да слушам глупости от рода на това, че България сама не може да се справи. Трябва и чужда помощ. Глупости на кутийки. България има всичко нужно да се грижи сама за себе си. Ако не се разграбва, тя може да си стъпи на краката. Може да не стане бързо, но е напълно реално.

Не гарантирам, че Атака, ако се качи във властта, ще ни избави. Просто не мога да го гарантирам. Никой не може. Знам, обаче, че всички останали няма да направят нищо освен да грабят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Даже не значи, че и половината е вярно. Не мога да разбера защо партия като Атака се приема за фашистка при положение, че има антивоенни обещания и идеи.

<{POST_SNAPBACK}>

Че кой е казал, че фашистката политика е непременно с военна насоченост? Това не значи нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Добре е да има някой да псува политическата паплач в самия парламент щото дебилите там са глухи за псувните от улицата.Малко са крайни но поне с тях е весело.То така и така оправия не се очертава поне майтап да става.Просто е наложително също да има някакъв коректив на Движението за Пари и Служби(ДПС) щото тия боклуци направо прекаляват вече. cool.gif

Че кой е казал, че фашистката политика е непременно с военна насоченост? Това не значи нищо.

Може би са фашисти-пацифисти !!!

Сега съм сигурен че и ний сме дали нещо на света. cool.gif

Редактирано от VEELVET (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз моето мнение съм си го казвал доста пъти , така че предпочитам да не се повтарям ...

Радвам се , че все пак модераторите започнаха да пропукат темите за Атака . Преди за насочване на тема към тях я триеха ( щото не сме били дораснали за такива дискусии ) или пък ти намаляваха репутацията :clap: ...и други там номера . Браво на всички от форума , които се осъзнаха и малко от малко започнаха да уважават чуждото мнение , пък било и то различно от тяхното .

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.bas-bg.org/14_haract.html

Точка 4-та.

Аз моето мнение съм си го казвал доста пъти , така че  предпочитам да не се повтарям ...

Радвам се , че все пак модераторите започнаха да пропукат темите за Атака . Преди за насочване на тема към тях я триеха  ( щото не сме били дораснали за такива дискусии ) или пък ти намаляваха репутацията :) ...и други там номера . Браво на всички от форума , които се осъзнаха и малко от малко започнаха да уважават чуждото мнение , пък било и то различно от тяхното .

:wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Именно.

Всъщност триенето на подобни теми и нетолерантността към чуждото мнение и признаване само на една гледна точка не е ли пример за фашизъм?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.