Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Вчера си дефрегментирах външния ми хард диск с една програмка (Да пукне дано) Smart Defrag 2, и нали тръгна да го дефр.... После поправяше нещо и го бях оставил сам да се изключи след като приключи, и на сутринта гледам хард диска го няма в Компютър. Отидох в Компютър>Десен бутон>Управление>Съхранение, и там го видях, но не можах да го отворя, като цъкна десен бутон само и единствено ,,Изтриване на дял'', което не трябва да го цъкам, защото в него се намира живота а и не само моя, и на други хора, в него съм прехвърлил всички снимки правени някога през живота ми, всякакви дистрибуции на Линукс, версии на winodws 32 и 64 битови в него колкото искаш, в него имам стотици филми, песни, картинки, МНОГО важни документи и други... След като видях, че хдд-то не тръгва пробвах в друг порт... НЕ, само мига и нищо, пробвах на Macintosh - MacBookPro, Mac 10.7.3, там пишеше, че диска не може да се разпознае и ми даваше само една функция: Форматирай... После пробвах на друг компютър с Windows и пак ниюо - мига, мига на всички ОС, после пробвах на USU Mini 7 и там нищо, и там не мърда нищо, сега пробвах с Ubuntu 12.04 LTS, пак не го откри, но отворих Disk Utility, там го имаше отидох на него и ми пише,незнайно защо Apple HFS/HFS + Partition:

Публикувано изображение

Ето така е, когато цъкна на по-малкия дял EFI:

Публикувано изображение

А от това Apple HFS/HFS + Partition пробвах всички, все същото и същото:

Публикувано изображение

Модела на USB Хард Диска ми е:

Toshiba MK5055GSX

Разяснение: До вчера бях с Windows, от днес съм на Ubuntu!

Редактирано от AndroidUser (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На външния хард си направил архив,но на вътрешния нямаш ли ги тези неща?И защо дефрагментираш външен хард? В програмата си задал явно освен дефрагментиране и оптимизиране,частично или пълно.Понякога това оптимизиране прецаква работата и е писано тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно бъгавата 2(2.0 бета и следващи на теория бръмбъра е фиксиран чак в стабилната версия 2.4)все още версия на програмата явно си пипнал...Изтегли си отново драйверите за дънната платка и смени настоящите. Доколкото разбрах съответният бъг изтрива(USB Driver removal bug)наличните. Белята е че това ще помогне само на компютъра, нямам идея дали и как ще повлияе на твърдият диск, може да се наложи да се качи наново firmware на диска...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На външния хард си направил архив,но на вътрешния нямаш ли ги тези неща?И защо дефрагментираш външен хард?

В програмата си задал явно освен дефрагментиране и оптимизиране,частично или пълно.Понякога това оптимизиране прецаква работата и е писано тук.

Нямам никакви архиви, никъде и реших да го дефрегментирам, защото работеше бавно...

Точно бъгавата 2(2.0 бета и следващи на теория бръмбъра е фиксиран чак в стабилната версия 2.4)все още версия на програмата явно си пипнал...Изтегли си отново драйверите за дънната платка и смени настоящите. Доколкото разбрах съответният бъг изтрива(USB Driver removal bug)наличните. Белята е че това ще помогне само на компютъра, нямам идея дали и как ще повлияе на твърдият диск, може да се наложи да се качи наново firmware на диска...

Може ли малко повечко информация как се правят тези всичките неща... Драйвери имам само едни ама те са за Windows, а сега съм с Линукс, и нямам драйвери...

Повече никога няма да дефрегментирам дискове, няма да го ползвам тоя Шибан, умрял, ръждясал Шибан-дос, Само и единствено в Windows трябва да се дефрегментират дисковете....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам никакви архиви, никъде и реших да го дефрегментирам, защото работеше бавно...

Може ли малко повечко информация как се правят тези всичките неща... Драйвери имам само едни ама те са за Windows, а сега съм с Линукс, и нямам драйвери...

Повече никога няма да дефрегментирам дискове, няма да го ползвам тоя Шибан, умрял, ръждясал Шибан-дос, Само и единствено в Windows трябва да се дефрегментират дисковете....

Драйверите ще намерите на сайта на производителя на използуваната от Вас дънна платка, фирмуера на диска е на сайта на производителя му. Няма как да дам линкове, защото не знам моделите. Може и да Сте ги описал в някоя друга тема, но не ми е работа да ровя назад в съдържанието Ви. Тъй или иначе проблема е Ваш е естествено Вие да направите необходимата, за да се справите с него след като е посочен начина и разполагате с информация, която на нас в момента не е достъпна. Цък(за проблема с бръмбъра)!

П.П. Този бъг не винаги и навсякъде се проявява с напълно еднаква симптоматика! Зависи,предполагам, от вида на машината, избраната компонентна база начина за проявата му. Вероятно дори е неактивен спрямо конфигурации, за които съответната версия на Smart Defrag има пълна поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Веднъж и аз да си призная - прав си, никой не ми е длъжен, защото проблема си е само мой.. Утре, ще търся драйвери, защото сега пиша от телефона и е малко неудобно... А пък ако толкоз искаш да ми помогнеш модела на компютъра ми е Hp compaq 615, а модела на хард диска е по-нагоре... ПС: извинявам се ако някъде имам правописна грешка, все пак пиша от телефон... Утре ако имам правописни грешки ще ги поправя от компютъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Три моделни линии има на сайта на производителя с това наименование, ще трябва да изберете конкретната...

Сега погледнах, що се отнася до модела на твърдият диск не съм обърнал внимание че е написан, за което се извинявам...Ама това е 2.5" твърд диск със SATA 2 интерфейс, който вероятно е поставен в кутия с USB...Работата става манджа с грозде. Защо не го извадите от кутията и да го включите към SATА порт, за да проверите дали няма да проработи?

П.П. Дали нещо не е "мигнал" тока, докато е правена дефрагментацията?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

няколко са причините да умре: 1 дискът е преносим - нормално е да има лоши сектори 2 понеже е тошиба тия лоши сектори обикновено са много 3 ползваш най калпавата файлова система от всички. които са възможни, но при мак о.с. нямаш избор. така че освен да пиеш 1 студена вода друго не остава. п.с. преди да се прави дефраг, е добре да се пусне тест за лоши сектори... лично аз не препоръчвам да се прави дефраг - далеч по разумно е данните да се копират на друго диск, да се форматира диска, който желаете да се форматира и да се върнат данните - става по бързо и по сигурно (даже да има лоши сектори и да не успеете да си копирате данните, ще знаете че трябва да вземете мерки - има програми дето клонират по сектори с възможност за пропускане на лошите сектори. после си вадите данните от клонирания диск)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

няколко са причините да умре:

1 дискът е преносим - нормално е да има лоши сектори

2 понеже е тошиба тия лоши сектори обикновено са много

3 ползваш най калпавата файлова система от всички. които са възможни, но при мак о.с. нямаш избор. така че освен да пиеш 1 студена вода друго не остава.

п.с. преди да се прави дефраг, е добре да се пусне тест за лоши сектори... лично аз не препоръчвам да се прави дефраг - далеч по разумно е данните да се копират на друго диск, да се форматира диска, който желаете да се форматира и да се върнат данните - става по бързо и по сигурно (даже да има лоши сектори и да не успеете да си копирате данните, ще знаете че трябва да вземете мерки - има програми дето клонират по сектори с възможност за пропускане на лошите сектори. после си вадите данните от клонирания диск)

Не знам що останах с впечатление, че е бил ползуван като архив на машина с Уиндоус и като е станала белята, е пробван на машини с други ОС, където просто не е тръгнал(после пък и на лаптопа автора е инсталирал Линукс дистрибуция - ох! :) Ако диска е имал лоши сектори, е щяло да си проличи поне седмици преди да загине. Като прочетох отново темата почти се отказах от вероятността да е използувана бъгавата версия на дефрагментатора и вече се насочвам към възможност от външна причина, която да е довела до дефект на електрониката на диска, или компрометиран запис в MBR сектора; някаква незавършена операция...Затова ще е добре да уточним дали лаптопа е бил включен към ел. мрежата, което е почти сигурно, но трябва потвърждение.

Ай сега, понеже поне до обяд няма да мога да пиша, ако си в състояние, дай акъл как да се справи човек с подмяна на евентуално сгоряла платка или контролер на платката на диска(което е един много възможен вариант, ако не тръгне и вързан през SАТА).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам що останах с впечатление, че е бил ползуван като архив на машина с Уиндоус и като е станала белята, е пробван на машини с други ОС, където просто не е тръгнал(после пък и на лаптопа автора е инсталирал Линукс дистрибуция - ох! :) Ако диска е имал лоши сектори, е щяло да си проличи поне седмици преди да загине. Като прочетох отново темата почти се отказах от вероятността да е използувана бъгавата версия на дефрагментатора и вече се насочвам към възможност от външна причина, която да е довела до дефект на електрониката на диска, или компрометиран запис в MBR сектора; някаква незавършена операция...Затова ще е добре да уточним дали лаптопа е бил включен към ел. мрежата, което е почти сигурно, но трябва потвърждение.

Ай сега, понеже поне до обяд няма да мога да пиша, ако си в състояние, дай акъл как да се справи човек с подмяна на евентуално сгоряла платка или контролер на платката на диска(което е един много възможен вариант, ако не тръгне и вързан през SАТА).

Ами лаптопа си беше в ел. мрежата, но и аз започвам да вярвам, че това е външна причина, защото малко след като се оправи компютъра след рестартирането без да се позлва няколко часа този проблем пак сега започна да се появява... Което ме навежда на мисълта да се е саморестартирал, защото аз го оставих да хибернира, след като приключи, а на сутринта си беше изключен, а не се събуждаше от хибернация... :no-no:

Три моделни линии има на сайта на производителя с това наименование, ще трябва да изберете конкретната...

Сега погледнах, що се отнася до модела на твърдият диск не съм обърнал внимание че е написан, за което се извинявам...Ама това е 2.5" твърд диск със SATA 2 интерфейс, който вероятно е поставен в кутия с USB...Работата става манджа с грозде. Защо не го извадите от кутията и да го включите към SATА порт, за да проверите дали няма да проработи?

П.П. Дали нещо не е "мигнал" тока, докато е правена дефрагментацията?...

За сайта на производителите ако не се лъжа е energy star, защото съм 99% сигурен, че имах лепенка отгоре на която имаше energy star, windows 7 и сайт да разбера повече за моя компютър, сега ги нямам лепенките, но сайта го имам в биоса, трябва да го копирам и да видя какво има в него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Диска е 2,5" SATA. Ако не е в гаранция го вадиш от кутията и го закачаш на SATA порт, и проверяваш дали ще тръгне. Ако тръгне преточваш информацията на друг носител.

Редактирано от NikitoY (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ще я преточи само ако се е прецакала кутийката - щом свети червено значи работи, но не се инициализира диска, който е тошиба - сиреч боклушиба... шансът клони към 0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Диска е 2,5" SATA. Ако не е в гаранция го вадиш от кутията и го закачаш на SATA порт, и проверяваш дали ще тръгне. Ако тръгне преточваш информацията на друг носител.

ще я преточи само ако се е прецакала кутийката - щом свети червено значи работи, но не се инициализира диска, който е тошиба - сиреч боклушиба... шансът клони към 0

Искам само и единствено да извада информацията, или поне най-важната, диск не е само мой :( и не мога да го отворя за жалост, а и не свети червено а само синьо - понякога мига понякога си свети нормално, доколкото си спомням този диск не работи с всички кабели, на някои на някои работи, сега съм си с оригиналния с които винаги си е работело, пробвах и с друг кабел, на който също работеше, пробвах и на такъв на който само мигаше.... ЕДНО И СЪЩО... Само ако имаше такава програма където да изкарам информацията от този хард диск, само да имаше, щях да си я купя... А пък ако успея да извадя информацията ще го форматирам и всичко това ще свърши... :shock11:

ПС: На диска ми отгоре пише: Verbatim, а отдолу (на дъното) това:

Публикувано изображение

Дано тази информация да помогне малко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробва ли с някакъв софт за възстановяване на данни? Така като чета описанието, дискът се разпознава, но файловата система е прецакана. Тествай там get data back, stellar phoenix...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не се мъчи с никакъв софт, щом диска от време на време тръгва единствения вариант е да се извади от кутийката, да се върже директно, да се клонира по сектори на друг и вече от клонирания диск да се вади информацията... ако се опиташ да вадин инфото с програма за прецакана файлова система ще убиеш вече умирашия диск, при клониране по сектори става линейно копиране (то е по бързо от всички други варианти) на диска върху друг (клонира се всичко - и записаното и празното място) и после вече имаш физически здрав диск, който може да мъчиш без страх да спре тотално

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...вече умирашия диск...

Само да питам, как разбра, че дискът умира? Защото е Тошиба ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щото е професор! :)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има няколко неточности

кажи под каква операционна система си правил дефрагментирането

колко партишЪна е имало на вЪншния диск

има начин да се спаси

сЪвсем информативно ползваш ли безопасно премахване преди вадене на диска

п.с.

Калдата администратори моля ви разкарайте тоя керлив CKEDITOR понеже буква "Ъ" малка под линукс не се изписва

има поне 4 алтернативи на това едиторско недоразумение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има няколко неточности

кажи под каква операционна система си правил дефрагментирането

колко партишЪна е имало на вЪншния диск

има начин да се спаси

сЪвсем информативно ползваш ли безопасно премахване преди вадене на диска

п.с.

Калдата администратори моля ви разкарайте тоя керлив CKEDITOR понеже буква "Ъ" малка под линукс не се изписва

има поне 4 алтернативи на това едиторско недоразумение

1.Правих дефрегментирането под windows 7, със Smart Defrag 2

2.На външния диск има само един дял - 465 ГБ, от там трябва да извадя информацията, но вчера забелязах, че има още един дял - EFI, там не искам и да пипам нито с мишката нито с клавиатурата, че може да е нещо важно...

3.Никога не съм ползвал безопасно премахване, но обмислям идеята вече да го правя...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди да се тества на дънна платка трудно ще се разбере дали е умиращ, но може и само по звуците които издава както си е в кутийката да се разбере. и да щото е тошиба че и е преносим... няма просто начин да не е пълен BBK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема значи е ясен не е в дефрагментирането, а в премахването т.е. изклчването. Това че така правят по филмите, не значи че трябва и ти да правиш така същто се случва и с флашки така че не е проблем за умиране избери си под какво искаш да го оправиме т.е. windows linux и пиши едно ЛС за всеки случай намери място където да се копира информацията

Редактирано от saentist (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема значи е ясен не е в дефрагментирането, а в премахването т.е. изклчването.

Дрън, дрън. Това е недоказан мит. Да питам ако беше вярно и толкова страшно защо производителите на външни дискове на слагат копче за хардуерно гасене?

А и в конкретния случай изобщо не е имало вадене на USBто, най малкото защото собственика е спял по това време, ама па кой знае може да прави някой неща на сън.

Професора както винаги е толкова гениален че клони към лудост.

Професоре как можеш да кажеш че преместването на 500GB през USB форматиране и връщане на тия 500GB е по-бърза процедура? Колко по бърза? За колко време ще се случи? Ден, два и през това не ползваш РСто за нищо друго?

Явно за тебе не е проблем постоянна да поддържаш няколко TB свободно място за такива местения е нещо нормално? За простосмъртните обаче не е така.

Ако не четеш по диагоналната система можеше и да схванеш че не автора е направил такава файловата система а е в следствие на нещо което се е случило.

Явно имаш и някакви гадателски умения та от разстояние установяваш проблемните сектори от километри, не че е невъзможно да е така ама па толкова да си категоричен....... Чудя се защо не пускаш тото и не си станал отдавна милионер.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен стана ясно, както се вижда и на снимката имаш проблем с партишЪните. От личен опит мога да ти препорЪчам GetDataBack v.3.02

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То софтуери много, но трябва да се съглася с професора, че винаги има риск тотално да се омажат нещата и след това да не може да се извади вече нищо. собственика трябва да реши колко са важни нещата защото услугата не е евтина или сам да се опита да си ги вади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Огромни благодарности на Saenist, той ми оправи диска с Team Viewer, дължа му живота си, ако не беше той не знам какво щях да правя, ако питате как се е счупил аз не знам, той знае каква беше повредата. Сега си копирах най-важната информация и формат като ntfs, тамън ще се поизчисти малко... :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dzaabo
        Имам нужда от помощ !
        Тъй като съм скаран със ситемата андроид ...Не мога да се оправя .
        Когато включа таблета към юсб не се показва като устройство .
        При проверка на драйвърите на компютъра ми дава проблем с драйвъра ...
        Деинсталирах го и изключих таблето от юсб и пак го включих .Драйвъра автоматично си се инсталира но пак със грешка ...Рових къде ли не и не мога да намеря нищо .Качих какви ли не боклуци на компа а и на таблета за да намеря решение но такова за сега нямам ...
        Интересното е че стария таблет на детето тръгва   А този не ще .
        Играх си и с настройките на таблета но пак не можах да направя нищо .
        Купих го на детето да си играе на него игри . И целта ми е да мога да му качвам игри през компа !
        Таблета е : DIVA - QC-740G    а аз съм с уин 8.1
        Дайте някъв акъл какви да ги свърша ...
        Да допълня : Пусках самолетни режими , изключих защитата за приложения за да мога да качвам игри от където аз искам ...Какво ли не правих
        Горе писах че стария таблет тръгва ...Сега проверих ...И той не тръгва ...Значи отхвърляме проблема да е в таблетите ...

• от Александър Банов
        Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
      • от velislavvasilev
        Форумци, покрай една по-горна тема се разчоплих из нета и търся що-годе бърза флашка за USB 2.0 Говоря, нещо да достига капацитета на интерфейса от 60MB/sec. Има флашки на USB 3.0 със скорост от по 120-130, ама прегледах над 20 модела и всичките за USB 2.0 записват с 2, максимум 3MB/sec, което е смешно. Та, ако някой знае или е тествал, да сподели разни модели с по-сносна скорост. По принцип ми трябва 8GB, ама и на повече ще се съглася. 
      • от Tonislav Koychev
        Въпроса ми е следния имам ето това домашно кино  SONY BDV-E4100 и когато запиша 3D филм който ги свалям не от замунда а от energy torrent, уж имат субтитри който са 3D но не тръгват, а иначе филма си е супер от към качество, звук и т.н. Та ако някой има подобен проблем или се е сблъсквал с нещо такова да даде едно рамо.
      • от vELiNiO
        Адаптер (20V 3.25A) - 15лв.

Дисплей - 30лв.

Процесор Intel® Celeron® M Processor 410 с охлаждане към него - 10лв.

RAM памет DDR2 667MHz 512MB - 5лв.

DVD записвачка - 10лв.

Дъно (на 99% неработещо) - 5лв.

Звукови говорители (2х1.5W) - 10лв.

Тъчпад - 10лв.

Поставка за хард диск - 5лв.

Ralink RT2571WF Wireless модул - 5лв.

Горен капак - 10лв.

Долни капаци - 10лв.

Клавиатура - 10лв.

USB платка - 5лв.

Connector за оптично устройство 80GPL5100-A0 - 5лв.

Connector-и 35GWL5100-B0 и 35GWL5100-C0 - 5лв.

Дънната платка на 99% не работи, затова я продавам като неработеща. Частите са с неясно състояние, затова давам 1-2 дена тест период, след което ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.