Премини към съдържанието
FUCK

Какво мислите за новините на турски език

197 гласували потребители

1. 1. За или против сте излъчването им ?

• за
        14
      • против
        166
      • не ми пука
        18

Препоръчан отговор

Трябва ли според вас в на6ета българска държава да има новини на турски език!!! :yanim:

Редактирано от Trichocephalus
    добавена анкета (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Категорично не! Това е България и новините трябва да са само на български.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва ли според вас в на6ета българска държава да има новини на турски език!!! :yanim:

<{POST_SNAPBACK}>

Ако претендираш, че си Българин, се научи поне да пишеш на Български език, а не с 4-ки и 6-ци!

Погледни първо в собствената си паница преди да...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако има на турски трябва да има на руски,арменски и цигански защото и те са малцинства.Другия вариант е да има само на български.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако претендираш, че си Българин, се научи поне да пишеш на Български език, а не с 4-ки и 6-ци!

Погледни първо в собствената си паница преди да...

<{POST_SNAPBACK}>

Погледни и други теи пи6ат не сам само аз

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човече пиши като хората и предлагам да бъдем приятели.Подавам ти ръка,от теб зависи дали ще я хванеш.Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човече пиши като хората и предлагам да бъдем приятели.Подавам ти ръка,от теб зависи дали ще я хванеш.Поздрави!

<{POST_SNAPBACK}>

Ние всичките във този форум сме приятели!!! :yanim:

Ние всичките във този форум сме приятели!!!  :speak:

<{POST_SNAPBACK}>

Искам да добавя че не посещавам абсолютно никой друг форум :) Редактирано от FUCK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Това е гавра спрямо Българския народ .

Сега остава да сложат и паметник на Шипка и Царевец на загиналите турци .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

КОНСТИТУЦИЯ на Република България КОНСТИТУЦИЯ Глава първа ОСНОВНИ НАЧАЛА Чл. 3. Официалният език в републиката е българският. Какво нарушава БНТ,СЕМ,и тем подобни медий ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

КОНСТИТУЦИЯ на Република България

КОНСТИТУЦИЯ

Глава първа

ОСНОВНИ НАЧАЛА

Чл. 3.

Официалният език в републиката е българският.

Какво нарушава БНТ,СЕМ,и тем подобни медий ?

<{POST_SNAPBACK}>

Това означава ли че трябва да се забранят и предаванията с телевизионни уроци на английски например? Това че българския е официален език не означава, че никой в страната няма право да употребява друг, в това число и националната телевизия. Ако дадено предаване е само на чужд език и липсва български еквивалент - това вече е друг въпрос. Подобни волни тълкувания на закона винаги са ме изумявали с нелепостта си... Членът на конституцията постановява, не ограничава и не забранява. Ако аз желая ще говоря на какъвто език си поискам. Официалния език е държавния език, език на държавната администрация и на държавните органи, национален език. Малцинствата обаче имат правото да използват езика си свободно. Чуждоезични предавания и то с еквивалент на български не представляват нарушения. Такива твърдения са изсмукани от пръстите.

Това обаче не означава нищо. Подобни новини са съвършено излишни. Освен това те не са задача на национална медия. Циганите си направиха телевизия. И дума не са обелили за новини на цигански по БНТ. Ако турците искат да слушат новини на турски - да си направят телевизия. Решението е лементарно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В една държава трябва да се говори на собственният и език и на официялният.В случеят в нашета държава трябва да се гожори и на български и на английски :rolleyes:

Редактирано от FUCK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В една държава трябва да се говори на собственният и език и на официялният.В случеят в нашета държава трябва да се гожори и на Български и на английски :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Да се гожори на български и на английски? Тази нелепа глупост пък от къде ти дойде? И би ли ми обяснил разликата между роден и официален език в една държава. Виждам имаш някаква своя концепция по въпроса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В една държава трябва да се говори на собственният и език и на официялният.В случеят в нашета държава трябва да се гожори и на български и на английски :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

На мен ли нещо ми убягва логиката на това твърдение? Какъв английски те гони?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да се гожори на български и на английски? Тази нелепа глупост пък от къде ти дойде? И би ли ми обяснил разликата между роден и официален език в една държава. Виждам имаш някаква своя концепция по въпроса...

<{POST_SNAPBACK}>

Да да се говори на български на почти всички програми,но да има една две програми на който трябва да има официялен език.Все пак задължително трябва да се знаят два езика.И те са роден и официялен. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен ли нещо ми убягва логиката на това твърдение? Какъв английски те гони?

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен има два варианта:

- Английският е станал някакъв официален език у нас и ние не сме разбрали.

- Има английско малцинство в българия, което е с връзки и сега ще говорим на български и на английски.

Да да се говори на български на почти всички програми,но да има една две програми на който трябва да има официялен език.Все пак задължително трябва да се знаят два езика.И те са роден и официялен. Публикувано изображение

<{POST_SNAPBACK}>

Пак не разрах от къде ти е хрумнало, че английският език е официален за Република БЪЛГАРИЯ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен има два варианта:

- Английският е станал някакъв официален език у нас и ние не сме разбрали.

- Има английско малцинство в българия, което е с връзки и сега ще говорим на български и на английски.

Пак не разрах от къде ти е хрумнало, че английският език е официален за Република БЪЛГАРИЯ.

<{POST_SNAPBACK}>

Не на република България е из Света :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Няма такова правило,всеки може да говори какъвто език си иска.В много страни има повече от един официален език(пример Канада).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма такова правило,всеки може да говори какъвто език си иска.В много страни има повече от един официален език(пример Канада).

<{POST_SNAPBACK}>

Тук говорим за новините.Иначе ти си прав :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не на република България е из Света :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

Това не е официален език, а международен. Има разлика. И няма държавна политика международен език да се обявява за официален при липса на исторически предпоставки и/или малцинства говорещи този език (английски, испански...). Това е абсолютно безсмислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е официален език, а международен. Има разлика. И няма държавна политика международен език да се обявява за официален при липса на исторически предпоставки и/или малцинства говорещи този език (английски, испански...). Това е абсолютно безсмислено.

<{POST_SNAPBACK}>

Добре да не се отклоняваме от темата :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хахахаха...извинявам се много но от 15 мин. едва се държа да не падна от стола от смях... Публикувано изображениеПубликувано изображение хора,завиждам ви за търпението.честно.браво.с такова търпение му отговаряте-браво.а за новините на турски-ми като има желаещи да гледат новини на турски-има сателит,кабели и един куп екстри,с които могат цял турски канал нон-стоп да гледат!както и гледат!какво е това-в България новини на турски.българите в чужбина(и тези с двойно поданство също) да не би навсякъде да претендират за новини на български.а щом живееш в България,значи си българин (бг-турците имам в предвид)и трябва задължително да говориш български език.закакво ти са тогава новини на турски?FUCK?? :)

:angry:

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хахахаха...извинявам се много но от 15 мин. едва се държа да не падна от стола от смях... Публикувано изображение  Публикувано изображение хора,завиждам ви за търпението.честно.браво.с такова търпение му отговаряте-браво.а за новините на турски-ми като има желаещи да гледат новини на турски-има сателит,кабели и един куп екстри,с които могат цял турски канал нон-стоп да гледат!както и гледат!какво е това-в България новини на турски.българите в чужбина(и тези с двойно поданство също) да не би навсякъде да претендират за новини на български.а щом живееш в България,значи си българин и трябва задължително да говориш български език.закакво ти са тогава новини на турски?FUCK?? :)

:nono:

<{POST_SNAPBACK}>

Аве приятел на мене изобщо не ми треат новини на турски.Аз съм против.Ти нещо не си рабрал. :angry::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аве приятел на мене изобщо не ми треат новини на турски.Аз съм против.Ти нещо не си рабрал. :angry:  :)

<{POST_SNAPBACK}>

добре де,sorry,ти пусна темата и затова.ти си българин аз пък съм момиче. Публикувано изображение без лоши чувства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аве приятел на мене изобщо не ми треат новини на турски.Аз съм против.Ти нещо не си рабрал. :angry:  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Редно е да се обръщаш към дамата подобаващо. :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Редно е да се обръщаш към дамата подобаващо.  :angry:

<{POST_SNAPBACK}>

Ха-ха sorry и аз незнаех Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.