Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Modern Times / Модерни времена

cqs1445588152b.jpg

С умиление си припомних шедьовъра на Чарли Чаплин и Полет Годар от 1936 г. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Trial  [Le proces] (1962)

8/10

The_Trial-485519071-large.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wildlike 2015, не е кой знае какво, в IMDB много му се кефят :)

Wildlike.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12 Years a Slave / 12 години в робство

opt1445867621v.jpg

Не съм привърженик на класации, които съдържат неизмеримости, но поне на прима виста бих определил тоя филм за един от най-надценените, които съм гледал. И ако колегата от горния пост не възразява, бих преиначил коментара му така:

"12 години в робство", не е кой знае какво, в IMDB много му се кефят :)

От мен - оценка 6, по-висока би била нереална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.imdb.com/title/tt2719848

Филмът Еверест. Като се абстрахираме от холивудските ефектности и заигравки с небивали сюжетни линии и геройства,лично на мен ми хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6+ пиша на този филм

https://www.youtube.com/watch?v=2qfmAllbYC8 

me_and_earl_and_the_dying_girl_ver6_xlg.jpg

Редактирано от Bulgaria8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гордост и предразсъдъци

Редактирано от името ми е .... (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, името ми е .... написа:

Гордост и предразсъдъци

Коя от всички версии?! ;)

Viaggio in Italia (1954)

8/10

viaggio_in_italia_ver3_xlg.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, sisone22 написа:

Коя от всички версии?! ;)...

С оглед датата на коментара, вероятно става дума за версията от 2005 г с фантастичен актьорски състав и великолепна реализация - често я дават по тв каналите и съвсем рядко пропускам шанса да се насладя за пореден път на шедьовъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слонът моя приятел

haathi-mere-saathi-slonat-moyat-priyatel

всеки път яко рев

:sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наваксам с гледаните неща през последните няколко дни.

Като начало един филм, който сериозно отнася 10-ка по всички критерии за хубав филм. Става дума за Ниночка от 1939 г. на гениалния режисьор Ернст Любич. Това бе и първият ми досега с очарователната и повече от талантлива актриса Грета Гарбо. Останах фасциниран!

garbo5.jpg

След фасцинациите последва и двете части на Дамата с камелиите - отново с Грета Гарбо в главната роля. Филм, който оценявам с 9 от 10:

43fef13b629d0f0f405c528548d45f53.jpg

И приключих съботния ден с нова порция Грета Гарбо - този път в екранизацията на Анна Каренина. НЕ съм гледал последната версия на филма, но тази си заслужава. Единствено драматичният финал е леко окастрен, но безизходното положение, в което се намира г-жа Каренина е предадено много адекватно.

Anna_Karenina_1935.jpg

А съботата, след Грета Гарбо, бе допълнена от шедьовъра с Марлене Дитрих - Blonde Venus:

blonde-venus-movie-poster-1932-102014333

Маратонът приключи с класиката на Реноар Големите надежди, който препоръчвам като задължителен военен филм за гледане!

grandeillusion.jpg.crop_display.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hunger Games: Mockinjay 

6/10

(На този филмов баласт трябваше да дам -6, защото умирах от скука докато го гледах. Разисква банални теми по банален начин. Сигурно на 3D ефектите са му били невероятни, но съвременното кино компенсира беднотията откъм оригиналност в сюжета с ефекти. Най-слабият и банален филм, който гледах през 2015 г.!)

Soika_poster.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Everest / Еверест

arx1448259978g.jpg

Казват, че е заснет по действителен случай, но това едва ли е достатъчно основание, че да бъде кандидат за най-слабия филм, който съм гледал тая година. Жалко за мен е, че са наети цял куп доказали се с качествата си актьори, които обаче издишат почти тотално. Ако има някой впечатляващ, при това за n-ти път е Кийра Найтли (господа от Академията, кога тя най-сетне ще вземе това, което много от отдавна ѝ се полага?), но тя не е в състояние да носи филма на гърба си.

Оценка 4, която определям като необосновано щедра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Host / Скитница

jdv1448347197b.jpg

Не си падам по подобни фантастики, но винаги има изключения, а този има немалко достойнства. Държа да отбележа, че филмът не е развлекателен, тъкмо напротив - на места сериозно натежава, но това не намалява позитивността ми към него. Оценка 8.

Опитвам се да проследявам кариерата на младата Сирша Ронън и мисля, че списъкът с качествените ѝ роли расте неудържимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...