Премини към съдържанието
dragozow

Дайте съвет за нова конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте,предстои ми в скоро време да сменя вехтата си иначе машина ама хич не отбирам от хардуер.Смятам да икономисам от видеокартата тъй като не играя игрички или поне такива които черпят много ресурс.В бъдеще ще сложа още една платка Рам 512.Държа процесора да е Интелски,интересува ме също дали захранването което съм избрал е боклук и евентуално съвет.За целта разполагам със 500 лева(и нито стотинка повече :))Забелязвам че процесора с box е доста по-скъп и моля ви кажете вентилатора дали е добър защото в случая е важен.Цените които посочвам са крайни до мен,ето за какво говоря:

ab27c96a0c38b0b4e0cd645628dec918.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно истинско захранване струва най-малко 100лв.

Тея където ги ползваме ние са абсолютни боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че е така ама от евтините кое е с добро качество?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,предстои ми в скоро време да сменя вехтата си иначе машина ама хич не отбирам от хардуер.Смятам да икономисам от видеокартата тъй като не играя игрички или поне такива които черпят много ресурс.В бъдеще ще сложа още една платка Рам 512.Държа процесора да е Интелски,интересува ме също дали захранването което съм избрал е боклук и евентуално съвет.За целта разполагам със 500 лева(и нито стотинка повече :))Забелязвам че процесора с box е доста по-скъп и моля ви кажете вентилатора дали е добър защото в случая е важен.Цените които посочвам са крайни до мен,ето за какво говоря:

ab27c96a0c38b0b4e0cd645628dec918.jpg

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей,

Не знам фирмата за която се отнася тази конфигурация, но мисля че може да имаш малко икономия при МОСТ:

CELERON-D 2.8G/533/256K CACHE 66.50$

EVERCOOL PT03-9232CP/LGA775 12.00$

ASROCK 775VM800 /P4M800/VGA 51.00$

80GB HITACHI 7K80 /SATA2 /8M 54.00$

Само бих ти препоръчал да си смениш кутията, защото мисля че няма да е удачно да рискуваш с евтина кутия и следователно куче-захранване.

Бих ти предложил FOXCONN 3GTSAA-804 /350W PFC 38.00 $ но цената се качва с 15$ над твоята оферта с което ще минем границата за 500 лева.

Май ще трябва да организираме кампания за някой лев за подкрепа на твоята покупка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетна машина.Посочените цени с ДДС ли са? Тези цени не са показателни и все ще се намери по-тънко.

Excelstor е китайски диск Hitachi.Бих се доверил на Seagate 80GB/7200 8MB SATAII -56 $.

Това SATAII едва ли ще го усетиш пред SATA-спестени няколко долара.Щом няма нова клавиатура и мишка, отрежи и новото флопи.

За 23$ Case c 350W захранването си е Студио Х. АsRock е китайски АSUS.

Марката на записвачката е безспорна.По идея box процесорите са с заводски вентилатор, което дава по-голяма гаранция.Надявам се не си клокър.

Пристрастията са ми за АМD, но този Celeron е единствено да догониш херцоманията.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената в Мост е без ДДС което искат да платя въпреки че не искам фактура,а това тук е крайна цена.Значи казваш FOXCONN е по-добро като марка?Извинявайте ама нищо не разбирам от хардуер и може би задавам тъпички въпроси.

ДОБАВЕНО

Няма да клоквам,както отбелязах не играя.За Хитачи хард съм чул само добри неща ама може и да го сменя със Сийгейт.Цените са крайни,демек на тия цени могат да ми продадат без да начисляват и т.н.Дават гаранция(недай си боже) 24 месеца,фирмата се казва Глобъл систем и е на Оборище номер 1.Чудех се дали да не махна наистина флопито защото наистина не ми трябва,само ще запълва дупката на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цената в Мост е без ДДС което искат да платя въпреки че не искам фактура,а това тук е крайна цена.Значи казваш FOXCONN е по-добро като марка?Извинявайте ама нищо не разбирам от хардуер и може би задавам тъпички въпроси.

<{POST_SNAPBACK}>

Мисля че, FOXCONN е по-качествено тя е световна марка, имат такава марка дънни платки,също като ASUS и техните кутии.

Ще поровя още малко по нета да видим с какво захранване ги дават :wors:

Когато пазарувах от МОСТ не съм плащал ДДС за всичко, за някои компоненти по принцип се налага само.

Нека модела да го сменим с FOXCONN 3GTLA-570A/300W 40.00$ исках да ти пакажа и снимката му но не знам как се вмъкват:)

Редактирано от kavalera (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в Мост правя подобна конфигурация ама със по-малко мегахерци които не са толкова важни в моя случай, CELERON-D 326/2.53/LGA775/BOX за 72.50$ за сметка на захранването FOXCONN 3GTLA-436/350W PFC за 40.50$.Сложих и хард Seagate 80gb/8m/sata2(същата цена е като Хитачито).Май ще се отвори възможност да взема с фактура от Мост и да ми върнат ДДС-то.Цялата работа струва там 303$ без ДДС което ако немога да си върна ще трябва да избера първоначално написаната от мен оферта за съжаление)Иначе за кутията намерих инфо макар и на чешки,ето:

http://www.tsbohemia.cz/asp/detailinfo.asp?produkt=52150

Ето и спецификацията на захранването според сайта на производителя(PDF)

Притеснява ме само че във hardware.bg форумите пише че било шумно заради двата вентилатора.А какво ще кажете за захранване Delux?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една алтернатива от Jar:

K8 2500+ Sempron 64Bit, S754, BOX 76$

Asus K8N4-E, NFORCE4, S754, DDR400, PCIExpress, SB5.1, Lan1000, ATA133, Serial ATA Raid 73$

512MB DDR 400MHZ, Kingmax, 5Year Warranty 42$

80GB, Maxtor, ATA/133, 7200, 8192k 57$

ATX 400W, JNC 4JA H7650 Черна, 6U2X, Дръжка, USB, JAR Computers 29$

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,dragozow

За дъно определено бих ти препоръчал това-75i65GV - s.LGA775, Intel 865GV/ ICH5, HT, Prescott Ready, 800, 2xDDR400 Dual ch., VGA(Int. Intel Extreme Graphics2), Audio, LAN, 2*ATA100+ SATA 1.5Gb/s, USB 2.0, Hybrid Booster, mATX $55.0(това е с вградено видео и поддържа DUALL CHANEL на RAM-а,пък и Интелския чипсет е много по за препоръчване от ВИА)

Ако пък си имаш видео ,то- 75i65PE - LGA775, Intel 865PE/ ICH5, EM64T Ready, HT, 1066/800, 4xDDR400 Dual ch., AGP 8x, 8ch. Audio, Realtek LAN, 2*ATA100 + 2*SATA 1.5Gb/s, 4x USB2.0, ATX(Тия цени на дъната съм ги взел от Лидер-вярно,че са малко по-скъпи от това,което си си избрал-но определено по-добрият Интелски чипсет си заслужава )

Няколко думи и за захранването-

1. Избий си го това захранване с двата вентилатора от главата-не струва(личен опит)

2.Съвета за кутия FOXCONN е много добър,но в момента кутиите не ги продават със захранване FORTRON,заради което всъщност си заслужаваше да даде човек 40$ за Фокскона.

3.По-добре си вземи няккаква най-обикновенна кутия(избираш я на цвят),но само кутия за 15-ина лева.

4.Вземаш едно е такова -PSU FORTRON ATX-300PNF /300W

Price : 24.00 USD и си без грижи(изобщо не подценявай компонента захранване)

Поздрави :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей,dragozow

Няколко думи и за захранването-

1. Избий си го това захранване с двата вентилатора от главата-не струва(личен опит)

2.Съвета за кутия FOXCONN е много добър,но в момента кутиите не ги продават със захранване FORTRON,заради което всъщност си заслужаваше да даде човек 40$ за Фокскона.

3.По-добре си вземи няккаква най-обикновенна кутия(избираш я на цвят),но само кутия за 15-ина лева.

4.Вземаш едно е такова -PSU FORTRON ATX-300PNF /300W

Price : 24.00 USD и си  без грижи(изобщо не подценявай компонента захранване)

Поздрави :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Тъкмо на това се надявах захранването на FOXCONN да бъде FORTRON, защото преди бяха така, но май вече са сменили политиката sad.gif

Избора на хард диск Seagate е добър, нека да остане :)

За захранване Delux за сега нищо не мога да ти кажа, макар че аз съм с такъв от 2 месеца, но хората от които съм го купувал казаха е са по-добри от JNC.

Варианта на kokomil от т.3 и т.4 също е много добър стига да намериш такава празна кутия :)

Ех че много сложно го направихме тази покупка cool.gif

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах от досегашния си компютър ще използваш ли нещо? Монитор ще има ли? Съветвам те да отложиш купуването на записвачката с някой месец и да донадиш парите и за 3 пъти по - голям диск (250). PATA. Serial не ти трябва.

Относно захранването из тези теми е казано почти всичко, а има и линкове

http://www.comexgroup.com/forums/index.php...=ST&f=38&t=5091

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=21656

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=34049

Търси захранване с двойна 12V линия, да не попаднеш на старите. При новите преобразувателя на процесора се захранва от +12V.

За процесора - BOX варианта обикновено е с 3 години гаранция срещу 2 месеца насипен, като имаш и охладител в комплекта. Не е от най - качествените, но си заслужава заради гаранцията.

Планираш ли да свържеш компютъра с телевизор за да си гледаш филмите? Ако не има и дъна с вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не разбрах от досегашния си компютър ще използваш ли нещо? Монитор ще има ли? Съветвам те да отложиш купуването на записвачката с някой месец и да донадиш парите и за 3 пъти по - голям диск (250). PATA. Serial не ти трябва.

Относно захранването из тези теми е казано почти всичко, а има и линкове

http://www.comexgroup.com/forums/index.php...=ST&f=38&t=5091

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=21656

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=34049

Търси захранване с двойна 12V линия, да не попаднеш на старите. При новите преобразувателя на процесора се захранва от +12V.

За процесора - BOX варианта обикновено е с 3 години гаранция срещу 2 месеца насипен, като имаш и охладител в комплекта. Не е от най - качествените, но си заслужава заради гаранцията.

Планираш ли да свържеш компютъра с телевизор за да си гледаш филмите? Ако не има и дъна с вградено видео.

<{POST_SNAPBACK}>

От стария компютър няма да използвам нищо и най-вероятно ще го продам защото ще ми трябват пари за новия.Монитор и другите неща си имам и то сносни.По въпроса за видеокартата искам да питам има ли дъно с вградена видеокарта която има ТВ изход и дали си заслужава(моята приятелка ми вади душата да гледаме филмите на телевизора).По въпроса за ДВД записвачката немога да чакам защото е грехота да дам 25 долара за CDRW при положение че DVDRW струва 40,а и напоследък все повече имам нужда.За процесора последно реших ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е с box макар и по-слаб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По въпроса за видеокартата искам да питам има ли дъно с вградена видеокарта която има ТВ изход и дали си заслужава(моята приятелка ми вади душата да гледаме филмите на телевизора)

Какви ли не чудеса на техниката съм виждал, но такова още не.Лишено е от смисъл, тък като това е бюджетна конфигурация насочена за офис приложения, а не гледане видео на телевизор.Тоест, икономия да има.Видеокартата е "заварена" (както се изказваше един спец) на дъното.Там се гони минимизация на елементи от една страна и икономия от друга.С времето забогатяваш и си купуваш видеокарта с тв изход или намираш приятел самарянин, който ти подарява някоя стара 8MB-16MB PCI видеокарта.

Аз в твоята роля бих си купил/спестявал за това:

Processor AMD Athlon 64 3200+ 1M 64bit (видях му силата.Компютър с две видеокарти и две звукови .На един монитор съвремена игра, на втория декодиране на сателитен канал.)

Motherboard GIGABYTE GA-K8N51GMF-9

Video GeForce-610 (то е заварено icon1.gif )

Memory DDR (400) 512 mb TwinMOS (с тенденция за 1Gb)

HDD Seagate/Maxtor (вече притежание на първия)/WD/Samsung 80 gb SATA-с една дума, кой е най-евтин

DVD-RW DVD+-RW Nec 3551A

По мои цени излиза 600лв.

Знай още ,че новите дъна имат два до три PCI слота.В случай, че ще умуваш за тв карта, DVB карта (това е разкош), Lan карта (вътрешна мрежа).

А понеже навлизат филми HDTV, има дъна с вградено видео, което поддържа този формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава варианта в който си връщам ДДС-то и няма да им позволя да ме скубят тия.Токущо ми казаха че мога да си върна същото(приятел).Така ще си взема с хубавото захранване FOXCONN 3GTLA-436/350W PFC.Сега гледам дъната и понеже някой каза за HDTV аз виждам едно такова което не е много по-скъпо.То е ASROCK 775TWINS-HDTV /ATI /775 с цена 65.50$ в Мост и понеже не разбирам(моля да ме изтърпите :angry:) искам да питам то с вградено видео ли е и по-добре ли е да избера него пред друго с вградено видео от същата фирма с аналогична цена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави за HDTV. Рекламни приказки. Няма да го има поне 5 години, колкото максимално ще използваш този компютър. Може да купиш дъно с вградено видео. Спестените пари от видеокарта използвай в голям хард. Не зная защо се напъваш за най - малкия, ще ти утеснее за нула време. Ако ти притрябва мощна видеокарта, винаги ще купиш някаква. След година за 50$ това, което сега е 130$.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета,ще взема с вградено видео без HDTV.По-голям хард не ми трябва просто и съм се зарекъл че ще огранича всяка моя излишна лакомия с цел спестяване на пари.Гледам разликата между 80 и 160 гб е някакви 15-ина долара ама наистина не ми трябва.Обикновено държа на компютъра си 4-5 филма,папка с музика и папка с поне гигабайт програми.В момента малкия хард на слабия ми компютър е пълен на 50%,тоест 10 гигабайта.Парите по-скоро бих дал за Рам или процесор ама в случая и те ми стигат,след време ще сложа още една плочка 512 или 1 гб рамец.Просто засега май е това.Излиза към 300$ или около 500 лева.С толкова ще разполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина предпочиташ Интел в момента има доста евтин двуядрен процесор в Жар /не ги уважавам особено, но засега не знам за друг да го предлага/ - става въпрос за D805 - 2.66 ghz..

аз също като rusimonov бих ти препоръчал AMD базирана система, защото при всички положения излиза по-евтино... лично аз съм го въртял сукал и пак не ми излиза сметката с Интел...

за кутия - най-добрия вариант е евтина /може и стара/ кутия със отделно захранване като Фортрон, Сиртек, Антек, Чифтек и разни други теци :) само не вземай Кодеген, JNC или изобщо не вземай нещо тежащо 350 грама и крещящо, че е над 350 вата с тази си тежест :)

Лично аз бих препоръчал и варианта Delux захранване с 12 см перка, но мисля, че няма да излезе доста по-евтино от кутия+Фортрон-а

В момента има конфигурации, които си заслужават като цена, точно поради сегашната им цена и ако вземеш по-евтин/по-скъп компонент разваляш далаверата от съотношението цена/производителност или цена/вместимост и от сорта... за това и не ти препоръчвам да вземаш хард по-малък от 160-ка примерно... по-добре 20 лв. отгоре /ако трябва ще ти спретнем тука от форума един заем :)/, но да си заслужава като покупка, а не да напълниш гушата на някой, който изкуствено е надул цената, защото ги нямаш и си решил да спестиш...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за ТОВА дъно,56.50$ е в Мост.Дали е по-добро от Асрока който съм избрал по-горе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам,че при ИНТЕЛСКА СИСТЕМА по-добрият вариант е чипсет на дъното на Интел.Дъното,което си посочил,ако и да е Асус,е с чипсет VIA :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е бюджетна,но е чудесна.И моят хард е HITACHI и засега нямам оплаквания от него.Повече от 80GB. са просто излищи.Въпреки честотата на процесора който си избрал,ще ти се стори че работи малко бавно.Това е нормално за Celeron-ните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям kokomil по-добре оригинален интелски чипсет с вградено видео, предлагам ти ASUS P5P800-MX/865GV/LGA775 64.00$ по МОСТ. С Аti чипсет са по-скъпи като гледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега събрах аналогичен вариант само че базиран на АМД,ето вижте:

c70fc80650520859a7851b16364ed8f0.jpg

Какво ще кажете за това?ДЪНОТО е със вградена Nvidia и подържа SATA 2 като харда.Дали е по-добър вариант от Интелския по-горе като загърбим разбира се вечния спор Интел/АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега събрах аналогичен вариант само че базиран на АМД,ето вижте:

c70fc80650520859a7851b16364ed8f0.jpg

Какво ще кажете за това?ДЪНОТО е със вградена Nvidia и подържа SATA 2 като харда.Дали е по-добър вариант от Интелския по-горе като загърбим разбира се вечния спор Интел/АМД.

Със сигурност процесора е по-добър от предишния,въпреки че е на по-ниска честота.А ако комбинираш 64 битовия Sempron с 64 битова операционна система ще получиш най-висока производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

dragozow, докъде стигна с покупката е не ясно, но знам, че тв изхода бе дискутиран.

GA-K8N51PVMT-9 ми легна на сърцето .Вградена видеокарта GeForce 6150 с тв изход.

9232_bpio.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.