Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Ако може добра конфигурация до 500 лв. ще съм ви благодарен много :)

Компютърат ще се използва за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тааааааа,

защо не ползваш старата си регистрация: [url=http://www.kaldata.com/forums/user/289596-maljak/]maljak

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри 500лв... Ето това измислих, ако имате стара щайга може да се вземат някои части (хард диск, кутия, записвачка) и така ще се спестят за процесор и видео парички. Ако нямате ето това:
BB код:
GB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
DAOTECH X9 MIDDLE ATX
NJOY 450WGX 450W Passive PFC
AMD A10-5700 X4/3.4G/FM2/BOX

Обща стойност - 544.50 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/47464p1r45925p1r43848p1r46812p1r1045p1r48262p1rf.html

BB код:
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
DAOTECH X9 MIDDLE ATX
NJOY 450WGX 450W Passive PFC
AMD A8-5600K X4/3.6GHZ/FM2/BOX
ASROCK FM2A85X EXTREME4-M /FM2

Обща стойност - 520.13 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля админ да изтрие поста. Извинявам се за простотията си :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи с какво разполагаш, за да получиш подобаващ отговор. ;) освен с 500лв. Какво можеш да използваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви игри ще се играят на този компютър от 500лв ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви конфигурации за 500 лева и игри искате  да играете за тая скромна сума ?  На ясно ли сте ,че читав процесор и рам памет са 400 лева и за кутия ,хард диск и каквото и да е друго пари не останаха ? Айде бъдете малко реалисти като искате нещо !!! Що си не купите нещо 2 ръка и квото тръгне на него това ще е ? И най елементарната проверка  по сайтове и форуми за геймърски  компютър е поне 1000+ лева. Я ми направи ти за 500 лева компютър за игри от 2013 година да те видя какво ще измислиш ? За 500 лева не може да си вземеш само захранването и видеото бе приятел !!! Като искаш игри извади 1500 лева  и играй до  зомбиране. А още по  елементарното решение е конзола за тая сума и тогава ще си играеш на плазмата на тати  у хола . И админите що не триете такива теми ?  Конфигурации за белот  има и по 100 лева !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви конфигурации за 500 лева и игри искате  да играете за тая скромна сума ?  На ясно ли сте ,че читав процесор и рам памет са 400 лева и за кутия ,хард диск и каквото и да е друго пари не останаха ? Айде бъдете малко реалисти като искате нещо !!! Що си не купите нещо 2 ръка и квото тръгне на него това ще е ? И най елементарната проверка  по сайтове и форуми за геймърски  компютър е поне 1000+ лева. Я ми направи ти за 500 лева компютър за игри от 2013 година да те видя какво ще измислиш ?

Е,не всеки има възможност да отдели само 400 лева за тия "читав рам и процесор".То рама да е "читав",колко да е читав?Всякакъв ddr3 рам ще му върши работа.И не всеки желае да играе игри на максимални настройки.Човекът е успял да отдели просто толкова,не само той,и много други като него.Както се казва,за толкова пари - толкова.Даже не е споменал какви игри ще играе.Ами ако играе игри от сорта на цс,wow,лига и тем подобни,не му трябва "голяма" машина.То като стане въпрос за игри,всички ми се сещате за тежки игри като Crysis 3 и други като нея и мислите как ще я подкарва на максимални настройки.Е,моля ви се,но всеки играе различни игри.Повтарям пак,както се казва - за толкова пари,толкова.

Тъкмо щях да измисля  нещо,но колегата VipKokata ме е изпреварил -чудесна конфигурация за тези пари. :) Само,че рам паметта може да се вземе и 2х2 заради вграденото видео. :) Но все пак ако може да се използва нещо от стария компютър?Хард диск поне?Тогава нещата ще се променят.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарочно не сложих 2Х2 защото дъното има 2 слота, след време автора ако иска да си слага 8GB RAM просто добавя още една плочка от 4GB RAM и това е, пак ще си ползва дуал-чанел само, че като реши да слага 8 гига рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И молещия за конфигурация не е казал нито какво има нито каво иска да играе !!! Конфигурацията на Кокала си е за офис  и е много далеко от геймърска машина. Тва са дечурлига дето пускат теми за щяло и нещяло колкото да ви занимават да ровите и да събирате виртуални  конфигурации .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 500лв. повече от това не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 500 лева  на всеки му е ясно ,че  повече от офис компютър без периферия няма как да се асемблира. Като се каже компютър за игра се има  в предвид поне видео средно ниво и процесор с 3-4 ядра  и кутия  за 100 лева със захранванев за 100 и монитор за 300 . За 200 лева ще си вземе като моя таралясник и ще играе  всичко до  2012 на макс . Питащия има 1 пост  и с него и ще си остане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В емаг пак са пуснали промоциите и те съветвам да пазариш от там!

MSI FM2-A55M-E33, socket FM2

AMD A8 X4 5600K, 3600MHz, Socket FM2, Box, Black Edition

Corsair 4096MB, DDR3, 1600MHz, 9-9-9-24

Toshiba 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA 3.0

Cooler Master GX Lite Black, 500W

Floston  EXCORDO

Общо 523.74лв. ,като имаш безплатна доставка и прилични компоненти ,като качество за този нисък бюджет!

След време ще добавиш виншна видео карта , за да играеш на по-високи кадри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей не се спряхте, то и едни промоции в тоя емаг, че направо да умреш за тях ... иначе конфинга става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потребитела няма да добави нищо :) Ще му се да  си купи за малко пари машина-хала но хората са казали,че мерак с пари се гаси :) Геймърски комп и сървър са най скъпите машини ! Игрите ги правят вече да те карат да си купуваш на всеки 6 месеца ново видео и процесор  щото иначе тия програмисти и инженери от де ще вземат заплата. И на мене  ми се ще кола на 2 години ама се возя на 15 годишна Фиеста и ползвам комп на 8 години. За 500 лева няма компютър за гейминг и никога няма и да има да ви е ясно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей не се спряхте, то и едни промоции в тоя емаг, че направо да умреш за тях ... иначе конфинга става.

Понякога наистина има евтини неща. Предимството за такива като мен е, че доставката е безплатна. Ако поръчвам от никем, ми бягат минимум 6-7 лева със Спиди. И за нещо евтино не си заслужава. Затова пък E-MAG  ти доставят и евтините неща безплатно и то ако са на промоция, цените са под тия на NIKEM  доста често. В момента наистина има големи отстъпки спрямо тия в Никем. Не за всичко, но някои неща си заслужават. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някой дето ти излизат на сметка, но в сайта пише безплатна доставка през месец Юни, а през другите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някой дето ти излизат на сметка, но в сайта пише безплатна доставка през месец Юни, а през другите ?

Откак знам тоя нов стар сайт, доставките са безплатни. Това разбира се е трик, за да привлекат клиенти. Освен това не всичко е толкова евтино. Вярно, има евтини неща, но те са за една седмица примерно. След това цената скача драстично.В Никем повечето неща са с ниска надценка и няма такова играене в цената. Освен това си имат и крайна отстъпка за някои неща. Ето, сега по повод тая тема, направих за себе си една конфигурацийка. Оказва се, че в Никем няма много евтини дъна. Процесорите също са по-скъпи. Вярно, имат стоки, които бих предпочел да купя от там и то не защото са по-евтини, а защото ги няма в E-MAG  Защо трябва примерно да давам 20-30 лева повече за процесор и дъно, вместо да ги поръчам от E-MAG  с безплатна доставка? Аз не робувам на магазини. Поръчвал съм от поне 6-7 онлайн магазина, занимаващи се с компютърен хардуер. Винаги съм търсил не само цената, а и стоката която ми трябва. За последно поръчах стока от E-MAG  и ми излезе 25 % по-евтино отколкото ако я бях взел от Никем. Сегашната ми щайга е някаква сбирщина от Outmax, Nikem, E-MAG, Stealtech, Sky, Global System Solutions, Tehnopolis, Dinacord, Radius. Колко станаха? Има и други магазини, от които пък съм поръчвал хардуер. Винаги съм се ръководел от това, което търся и естествено от цената, на която мога да го намеря. 

ПП: Извинявам се, вече не помня фирмата, от която поръчах кутията. Така, че пишете още един магазин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че не съм по темата,ама E-MAG ги чакам месец да ми върнат пари за продукт,който им върнах на следващия ден след доставката (онлайн пазаруване-връщане до 7 дни).На имели или телефонни обаждания казват:"Чакайте наш представител да се свърже с Вас".Няма да коментирам,само ще кажа,че в сряда 26.07 ще стане 1 месец от връщането на продукта и ще пропищя всички форуми и КЗП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора ще си остане с този 1 пост, то е ясно, че си е направил ебавка с нас. Ако може тази тема да се заключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да остана с 1 пост...Просто ме нямаше няколко дни...

Двоумея се между тези 2 конфигурации

http://nikem-bg.net/cart/47464p1r45925p1r43848p1r46812p1r1045p1r48262p1rf.html

и

http://nikem-bg.net/cart/47066p1r48733p1r1051p1r43848p1rf.htmlhttp://www.emag.bg/d-nna-platka-msi-fm2-a55m-e33-socket-fm2-product

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих избрал първата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При първата конфигурация дъното не е налично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих дъно за първата конфигурация :) ,но малко по - скъпо :(  Очаквам вашите препоръки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.