Премини към съдържанието
cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Имах предвид ,че тоя корав хардуер мое му забучиш една плазма....Xfce принципно се ползва за слаби машинки 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Имах предвид ,че тоя корав хардуер мое му забучиш една плазма....Xfce принципно се ползва за слаби машинки 

Не може да му забучи плазма, защото:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей имам една дърта машина с нвидиа чипсет ,ши мъ караш са да чекьора ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зная но xfce ми харесва като външен вид за иначе при инсталацията имам и всички останали среди:gnome, lxde, mate

ако реша да ползвам някоя от тях просто ресвам компа и от логин панела си ибирам среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Ей имам една дърта машина с нвидиа чипсет ,ши мъ караш са да чекьора ;)

Пробвай с новите драйвъри - 390 и нагоре. За старите нямам идея дали е така.

преди 3 минути, Явор Трендафилов написа:

Зная но xfce ми харесва като външен вид за иначе при инсталацията имам и всички останали среди:gnome, lxde, mate

ако реша да ползвам някоя от тях просто ресвам компа и от логин панела си ибирам среда.

Няма нужда да рестартираш. Просто от менюто избираш "изход" или "излизане на потребител" и ако си само ти като потребител, ще ти изкара екрана за вход, откъдето можеш да си избереш средата. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво ресвсваш,logout и се вписваш с нов десктоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да nvidia е стара имам я от доста години и никога под нито една ос не ми е правила проблеми:

http://prikachi.com/images/322/9555322V.png

http://prikachi.com/images/323/9555323x.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ментата я ползвах кът новобранец 2 месеца :)

Дебиана кви гимнастки са да си добавя wi-fi адаптера ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Кво ресвсваш,logout и се вписваш с нов десктоп.

4 пъти, 4 различни дистрота с КДЕ (едно от които Арч) и стана това, което описах в другия пост. И какво - да не си рестартирам компа, за да работи нормално ли? А като спре токът, какво? Аре нема нужда... Имам още 2 години и тогава ще го мисля. А дотогава може и да са оправили тая простотия с Плазма и енвидия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз навремето започнах с убунту 12,04 после ползвах няколко години минт дори на лаптопа в момента съм с минт,

после започнах да ползвам дебиан и вече близо 4 години съм с дебиан мисля след време да опитам free bsd но нея смятам да я пробвам на една моя стара машина с 2,10 двуядрен процесор 4гб рам и 500 хард да я разуча малко повече.

При мен няма проблеми при спиране на тока с видеокартата или неините драиври държа машината включена защото я ползвам за хост на едни игрални сървъри хоствам и сайт и форум затова не я спирам не за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам да го еба ее ,птинципно драйверо не се вълнува от средата .Сиреч и при Гном е същия гойба

За FreeBcd ши тря малко да почетеш повечко ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам при мен проблеми с видеокартата или драиверите няма, независимо дали държа включена машината или не просто не я изключвам защото я полазвам за хост на сайт,форум и онлаин игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

Не знам да го еба ее ,птинципно драйверо не се вълнува от средата .Сиреч и при Гном е същия гойба

https://duckduckgo.com/?q=KDE+won't+start+after+installing+nvidia+driver&t=lm&ia=web

Само виж колко теми има за това из нета, така че явно не съм само аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо чупи xorg тва разбрах от 2-3 теми 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ивайло Димов написа:

Нещо чупи xorg тва разбрах от 2-3 теми 

Преди нвидия драйвъра всичко си работи нормално, така че това "нещо" е само едно... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С фрее драйвера как е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, него никога не съм го ползвал.
---------------------------------------------------------

Темата ми готова (най-после)! :D  Остана контекстното меню на десктопа да му се смени фонът, но това май в 3.6.7 засега е невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ли я дяла ве :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Първите 2 дни бяха най-тегави, докато разбера кое какво модифицира в CSS файловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не си човек ве :)

Нямам нерви аз за тия неща....бях се зарибил да port-вам custom rom за андроид .....ма пуст мързел :).А там и една запетая да сбъркаш всичко се осира....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Ивайло Димов написа:

Ти не си човек ве :)

Нямам нерви аз за тия неща....бях се зарибил да port-вам custom rom за андроид .....ма пуст мързел :).А там и една запетая да сбъркаш всичко се осира....

Портването е съвсем друга бира, там сигурно и програмиране ще трябва, което не е никак просто. Докато CSS е като конфиг файл без програма и промените могат да се случват в реално време само с рестарт на средата (не на компа) и ако не ти хареса резултатът, просто вкарваш Ctrl+Z няколко пъти и всичко се оправя. И нещата стават доста по-лесни като си коментираш секциите:

.popup-menu-content { /* .popup-menu-content changes menu font family and size */
  font-family: "Noto Sans",sans-serif;
  font-weight: bold;
  color: #c5c5c5;
  font-size: 13px;
  background-color: rgba(0, 0, 0, 1);
  border: 1px;
  border-color: #7b7b7b;
  padding: 0.8em 0.8em;
}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никво програмиране няма :) ,освен ако не си решил да пишеш ROM от нулата :) Ако ти се чете ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откак махнах завинаги nvidia не съм имал нито един проблем под линукс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

Никво програмиране няма :) ,освен ако не си решил да пишеш ROM от нулата :) Ако ти се чете ЛИНК

И да няма програмиране, само като гледам колко линкове с инструкции има, ме заболява главата. Историята с темата включва само два CSS файла, така че моето е доста по-лесно от твоето. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...