Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

19.04 и с гмоме и юнити се представя много добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен 18.10 и 19.04 си "държаха" "невидимост" и невъзможност за копиране/поставяне на текст даже и с клавишна комбинация (Ксубунту с подразбиращи настройки, т.е. с тия дето би трябвало да е безпроблемно). Не съм ровил от що може да е.

П.П. А проблема за който говоря по-горе се оказа (очаквано) Скайп, неговата настройка, ама зарад него ми вдигнаха кръвното по телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В гмоме и юнити няма проблем ;)

System:
  Host: yo-desktop Kernel: 5.0.0-8-generic x86_64 bits: 64 Desktop: Unity 
  Distro: Ubuntu 19.04 (Disco Dingo) 

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Арч Мате 

Снимка на 2019-04-19 21-48-05.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.02.2019 г. в 18:31, Росен Р. Александров написа:

Ето нов експеримент от мен. Bedrock Linux Gnome Shell

Кое разширение ползваш за дока долу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Ivaylo Kostov написа:

Кое разширение ползваш за дока долу?

Това не е док. А си е най-обикновен панел.

https://extensions.gnome.org/extension/1160/dash-to-panel/

Докове мразя, също мразя и Мак ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Росен Р. Александров написа:

Това не е док. А си е най-обикновен панел.

https://extensions.gnome.org/extension/1160/dash-to-panel/

Докове мразя, също мразя и Мак ОС.

Да де, просто не му знаех името. 

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.png

Void Linux Rolling Gnome 3.32.

Много прилична минималистична дистрибуция, която можеш да нагласиш по свой вкус.

ПС: Поне за мен е малко неудобна заради липсата на systemd, но може да се преживее.

Богати софтуерни хранилища, бърза и лека (KISS принципа от LFS, Slackware, Crux, Arch, FreeBSD)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.png

[email protected]:~$ inxi -S
System:
  Host: pop-os Kernel: 5.0.0-13-generic x86_64 bits: 64 
  Desktop: Gnome 3.32.0 Distro: Pop!_OS 19.04 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.04.2019 г. в 11:23, Росен Р. Александров написа:

Void Linux Rolling Gnome 3.32.

Много прилична минималистична дистрибуция, която можеш да нагласиш по свой вкус.

Браво, тази ми е една от дистрибуциите на фокус.

преди 7 часа, yogle написа:

Pop!_OS 19.04

Струва ми се че малко прекаляват с рекламата, но интересна дистрибуция въпреки това. Особено за нов хардуер и ако човек не се влияе от преселектирания избор плюс Ubuntu базата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред 2019 влязох в 2018. Сложих PPA за Xfce да не съм толкова изостанал. Тъкмо видях, че някой зевзек е решил да вкара родния си диалект в настройките на Xfce, както преди време друг или същият беше написал "Кошь" за иконата на десктопа.

https://i.postimg.cc/3NhTY7nP/Ubuntu-1804.png

Нямам забележки с изключение на все още чуждият ми GTK3 изглед. с Netplan си станахме първи дружки и вече няма нужда да го подменям с ifupdown, както направих при първата инсталация, веднага след излизането на 18.04.

Приятно ме изненада, че при еднакъв набор от приложения и графична среда, системата консумира колкото по- старата от нея Debian Stretch.

https://i.postimg.cc/mgz6XJSM/top-u-1804.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.04.2019 г. в 17:54, Melmak ® написа:

Струва ми се че малко прекаляват с рекламата, но интересна дистрибуция въпреки това.

Това нещо го пробвах на виртуалка неотдавна. 3 часа и нещо го ръчках, правейки почти всичко, което правя и с реалната машина (с изкл. на игри) и не ми харесва изобщо - шарения с гнусното Гном 3, която има по-малко настройки от Бозата, а тук дори и gnome-tweak-tool не помага особено - голяма част от настройките си липсват по подразбиране. Канелата е базирана на Гном 3, а е на светлинни години пред изчадието, от което произлиза. А ПопОС е просто Убунту с друго име - никаква съществена разлика няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен debian-9.8.0 x64 xfce desktop една железна ос която работи доста бързо и лека за разлика от убунту и минт поне по-мои наблюдения.

9555179G.png

9555185A.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Явор Трендафилов написа:

Ето и от мен debian-9.8.0 x64 xfce desktop една железна ос която работи доста бързо и лека за разлика от убунту и минт поне по-мои наблюдения.

А, по моите наблюдения, Ubuntu работи толкова бързо и толкова леко, колкото Debian, ако си ги конфигурирал по един и същ начин. Даже ме учуди, че при 18.04 е толкова малка разликата в сравнение с Debian 9 при по- нови версии на приложенията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Явор Трендафилов написа:

Скоростта на работа зависи от много неща, не само от дистрото. Като например от потребителските настройки (и дали има такива изобщо), а и от наличния хардуер и неговата изправност. ;) Това не е Бозата да сравняваш една Боза с друга по отношение на скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яворе при хардуера,който имаш да сложиш Дебелан,че и с XFCE ........тва е скандално бре мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Ивайло Димов написа:

Яворе при хардуера,който имаш да сложиш Дебелан,че и с XFCE ........тва е скандално бре мен :)

Еми пести РАМ човекът. Като го гледам тоя Скайп, ще му трябва XFCE или дори MS-DOS интерфейс, за да може това лакомо говедо да върви без да тормози системата. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е скандално да сложа 64 битов дебиан на този хардуер машината е със следните параметри,

Процесор:AMD FX-8300 8-Core (3.30 GHz up to 4.2GHz Turbo Speed, L2 8 MB Cache,L3 8MB Cache, 32 nm, 95W

рам:16 гб.

видео:nvidia gerforce 630gt 128bits  2gb ram  

hard:stata hitachi 2tb 7200 оборота

дъно:

ASRock/N68-GS4 FX R2.0, BIOS P1.00 10/05/2015

Според мен дебиан си една много добра операционна система за този вид хардуер,

реших да ползвам дебиан защото съм ползвал минт преди убунту не харесвам ползвал съм го преди години когато беше версия:12,04 и не ми харесаха тези две ос минт и убунту докато при дебиан ми е доста лесен за конфигуриране машината ми няма да бави бях инсталирал пъвоначално един минт  18 които  ако неизключа машината примерно една седмица започваше да бози жестоко докато при дебиан несъм спирал машината вече 2 месеца несъм я и рестартирал  и компютъра си върви без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Явор Трендафилов написа:

един минт  18 които  ако неизключа машината примерно една седмица започваше да бози жестоко

Хахахахахахахахаха, по-голяма глупост не можа ли да кажеш? Аз съм с 18.3 (в подписа) от вече не помня колко време (над година със сигурност) и не изключвам/рестартирам машината (само я приспивам) и за това време никога не е бозила. Февруари месец имахме малко проблеми с ел. мрежа, които към средата на Март ги оправихме и оттогава машината не е рестартирана. Само приспивана и събуждана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хахахахахахахахаха, по-голяма глупост не можа ли да кажеш? Аз съм с 18.3 (в подписа) от вече не помня колко време (над година със сигурност) и не изключвам/рестартирам машината (само я приспивам) и за това време никога не е бозила. Февруари месец имахме малко проблеми с ел. мрежа, които към средата на Март ги оправихме и оттогава машината не е рестартирана. Само приспивана и събуждана.
Имам Kubuntu, не го бях изключвал 47 дни. Вървеше перфектно ама ми се наложи да пусна Уиндоуса и го рестартирах. По скоро имах обратното, колкото повече Уиндоуса ми вървеше без изключване, толкова повече проблеми даваше. На Линукса съм спокоен по това отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Martin Chuchukov написа:

Имам Kubuntu, не го бях изключвал 47 дни. Вървеше перфектно ама ми се наложи да пусна Уиндоуса и го рестартирах. По скоро имах обратното, колкото повече Уиндоуса ми вървеше без изключване, толкова повече проблеми даваше. На Линукса съм спокоен по това отношение.

Ах, Бозата е ясна! То затова и я наричаме Боза. :D  Макар че преди да мина окончателно на Линукс, през 2015 г. като по някакво чудо имах късмета с пиратски Уиндоус 7 да навърти 4 месеца и нещо ъптайм и да не бози. Но от 2016 г. насам вече нямаше такава стабилност. И като разбрах, че 2020-та Уиндоус 7 умира, минах на Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неказвам че минт е лош вариянт ползвам и минт 18,3 64 бита на лаптоп с двуядрен процор 1,5 с 4гб рам и върви без проблеми

просто при комютъра така се получи всеки си има собствено виждане за дадена ос аз лично харесвам дебиан просто въпрос на личен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Явор Трендафилов написа:

Неказвам че минт е лош вариянт ползвам и минт 18,3 64 бита на лаптоп с двуядрен процор 1,5 с 4гб рам и върви без проблеми

просто при комютъра така се получи всеки си има собствено виждане за дадена ос аз лично харесвам дебиан просто въпрос на личен избор.

Няма лошо да си харесваш дадено дистро, но не казвай, че Минт бози с такава сигурност като че ли е някакъв вселенски закон. Това, че при теб е бозело не означава, че проблемът е в дистрото или версията му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ах, Бозата е ясна! То затова и я наричаме Боза.   Макар че преди да мина окончателно на Линукс, през 2015 г. като по някакво чудо имах късмета с пиратски Уиндоус 7 да навърти 4 месеца и нещо ъптайм и да не бози. Но от 2016 г. насам вече нямаше такава стабилност. И като разбрах, че 2020-та Уиндоус 7 умира, минах на Линукс.
От както сложих ssd на лаптопа и ползвах Уиндоус, 10, се подобри малко положението ама взе пак да ме нервира, затова реших да мина и аз на линукс. На служебния имам Уиндоус, стига ми. Не казвам че не ми излизат проблеми и на Линукса, но мога да се науча да живея с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...