Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Ето нов експеримент от мен. Bedrock Linux Gnome Shell

ksQ46oO.jpg
QthFPWx.png
ycCzuuU.png
4gTybf3.png

https://bedrocklinux.org/

За да няма неразбрали, бедрок обединява множество дистрибуции в едно посредством virtualfs, с възможост да работят едновременно в реално време.

Официално одобрени

┌─(~)──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────([email protected]:pts/5)─┐
└─(18:22:50)──> brl fetch --list                                                                                                                                         ──(сб,фев16)─┘
alpine
arch
centos
debian
devuan
fedora
gentoo
ubuntu
void
void-musl
┌─(~)──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────([email protected]:pts/5)─┐
└─(18:27:31)──>                                                                                                                                                          ──(сб,фев16)─┘

Моят комплект за момента.
└─(18:27:31)──> brl list                                                                                                                                                 ──(сб,фев16)─┘
arch
bedrock
funtoo
void
└─(18:27:51)──>                                                                                                                                                          ──(сб,фев16)─┘

Идеята е примерно ако в една дистрибуция липсва нещо, просто да може в реално време да се инсталира през друга.

└─(18:27:51)──> brl which caprine                                                                                                                                        ──(сб,фев16)─┘
arch
└─(18:28:52)──>                                                                                                                                                          ──(сб,фев16)─┘

└─(18:28:52)──> brl which emerge                                                                                                                                         ──(сб,фев16)─┘
funtoo
└─(18:29:17)──>                                                                                                                                                          ──(сб,фев16)─┘

└─(18:29:17)──> brl which pacman                                                                                                                                         ──(сб,фев16)─┘
arch
└─(18:29:27)──>                                                                                                                                                          ──(сб,фев16)─┘

└─(18:29:27)──> brl which xbps-install                                                                                                                                   ──(сб,фев16)─┘
void
└─(18:29:39)──>                                                                                                                                                          ──(сб,фев16)─┘

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от мен не mxlinux. ;)

2019-02-18-00-32-03.png

В последно време ме гонят едни "дежаву-фонтове" за всичко което ми се случва... Сигурен съм, че преди време съм показвал подобна снимка. Но ако jgmenu-то не ми е харесало тогава, сега ме кефи. И ако преди съм искал индикатор за натоварването на системата в панела, сега не ми трябва (все още, поне).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.02.2019 г. в 18:31, Росен Р. Александров написа:

Ето нов експеримент от мен. Bedrock Linux Gnome Shell

Жълтите папки ми харесват. Въпреки потенциално паразитните асоциации. :D 

на 16.02.2019 г. в 19:30, yogle написа:

Screenshot-2019-02-16-19-24-00.png

Доволно интересна и сполучлива комбинация - LXDE + i686. Тапета също много ми харесва. И червеното в лентата на задачите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък Плазмата я познавам я по тапета, я по някакъв надпис или коментар, толкова различна никога не е била.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо се изкушавам вече да сменя XFCE-то с KDE, баси..:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zitrön написа:

:D И, аз така ама калкулатора съвсем ще спре да смята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, zitrön написа:

Да, напоследък я докарват. Без обичайните милион бъгове вътре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Arco Linux ............адски ме домързя да драскам команден ред .За тва леко повдигаме нивото .

Снимка на 2019-02-22 02-06-24.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.02.2019 г. в 12:33, Melmak ® написа:

Доволно интересна и сполучлива комбинация - LXDE + i686. Тапета също много ми харесва. И червеното в лентата на задачите.

Трябва да се съобразявам с възможностите на калкулатора. Бонбончето в момента е най-доброто за него. Е може да сложа чист опенбокс, но нещо ме е хванал мързела и като има нещо готово, няма смисъл от гимнастики ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро, и ако трябва да съм честен останах със много добро впечатление. Купих отделно SSD за линукса, поне на тоя лаптоп 3 слота SSD-то е mSATA 240GB. На другото имам Windows 10, ама го имам няколко години вече. GUI съм го променил съвсем малко, почти незабележимо, защото като цяло това което предлага KDE Plasma ми харесва и съм спокоен с него.

spacer.pngspacer.png

С поздрави, 

Мартин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам foobnix - има всякакви разиостанции.  Под "Дебиан" ивсталирането е лесно, но под "Манджаро" коплилирането от AUR отнема около четири часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бонбонче и за другия лаптоп ;)

Screenshot-2019-03-10-18-34-44.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, p4p написа:

Направих си

Как я направи? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, rado84 написа:

Как я направи? :ohmy:

https://i.imgur.com/SOa81R9.png

https://i.imgur.com/CtyhqT0.png

https://i.imgur.com/F0hKjxh.png

https://github.com/themix-project/oomox

https://www.colorhexa.com/1c1c19

https://rgb.to/28,28,25

И е лесно, и е мнооого трудно, особено с gtk3.   ;)

Не са модерни и ефектни темите, но са добри за очите ми.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, whitepixel написа:

Явно си фен на  Daisy 'Skye' Johnson - Quake,  2-ри тапет вече даваш,  6-ят сезон започва излъчване месец май.

Даже мога да ти кажа и точно кога: на 10 Май в Америка, което значи, че максимум ден-два след това ще е у нас. И Кларк Грег ще има нов герой (няма да е Фил Коулсън), но повече от това никой нищо не казва.

Chloe Bennet/Daisy Johnson/Quake е най-яката мацка във вселената на Марвел. ;)

Между другото, виж най-долу най-вдясно какво има - това е аплетът за показване на десктопа. :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xubuntu 18.04. 

Пробвах 18.04.2, 18.10, 19.04 (туй бета), но ... това е  истината при мен... защото 😀 има прекалено видима настройка на микрофона и зарад' туй няма да има повод да ми трият сол на главата, и "защото е веч' ошлайфано" и няма недостатъците на вече изброените (и "набедени за майстори").

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...