Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

преди 15 часа, Иво Димов написа:

58d94ab2151e0_2017-03-27202532.png.ad97aa13ac8ef9e6ecd4df05ba65400a.thumb.png.bda52412cb354324abff70d136227a1e.pngНяма нищо по-хубаво от доброто старо Unity :friends1:

Има, ново Unyty с ubuntu 18.04 ;)

2018-09-29_09-04-04.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като извадят финална версия ..сиреч 18.04.5 може и да го пробвам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теб те знаем, ти си на 14.04 и директно ще скочиш на 20.04 :)  14.04 е най - доброто дистро правено някога което никога няма да повторят.Щото ги мързи да доизпипват нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Kopenhagen написа:

Теб те знаем, ти си на 14.04 и директно ще скочиш на 20.04 :)  14.04 е най - доброто дистро правено някога което никога няма да повторят.Щото ги мързи да доизпипват нещата.

Защо реши че е на 14.04?

Unity може да се инсталира и на текущата версия, и ще бъде така докато приключи LTS поддръжката на 16.04 която се явява последната с Unity.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написал го е в подписа че е на 14.04 64бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Kopenhagen написа:

Пропуснал си 8.04 и 10.04. Те бяха наистина образцови. За мен 16.04 е по- добра от 14.04, конкретно с Xfce, но, всеки си гледа от собствената гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8.04 и 10,04 наистина бяха образцови но с много по малка поддръжка от 14.04.На 16.04 юнитито вече е леко бъгаво.Ето защо 14.04 е дъ бест.Говорим за Каноникъл и Убунту, а не за кавър версии лубунту, хубунту....и всички още стотина взимащи убунту минимал и слагащи отгоре среда, тапет и програми и наричащи себеси - дистрибуции.Изключение до 16.04 и включително прави само кубунту което също беше към каноникъл и убунту, но КДЕто винаги, по всяко време и на всякъде е бъгаво.Изключение е и линукс минт които правят канелата и мате върху убунту минимал и се получава нещо наистина много добро, можеби най доброто последните 5- 6 години в света на линукс.Всъщност за нормално почти безпроблемно инсталирване и ползване от нормални хора а не линукс маниаци стават само убунту, хубунту, лубунту, минт мате, минт канела...други май няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Kopenhagen написа:

Говорим за Каноникъл и Убунту, а не за кавър версии лубунту, хубунту....и всички още стотина взимащи убунту минимал и слагащи отгоре среда, тапет и програми и наричащи себеси - дистрибуции.

Малко ти е размита разликата между официално десктоп издание и дериват (производна). Ubuntu е дистрибуция. Преди да почне разработката на Unity, изданието с Gnome 2, която не се разработва от Canonical, какво е било. Дериват ли ? Аз не ползвам официални десктоп издания, но все пак ползвам Ubuntu с базова графична среда.

Да не е чист спам в темата : https://i.postimg.cc/N0vrRjfk/centos6.png

След обновяването тази сутрин, новата ESR на лисицата работи кошмарно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоето е самоделка.Аз пиша за неща които имат интернет страница и са се обявили за операционна система, имат линкове за изтегляне, упътване за инсталация, друга информация и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Kopenhagen написа:

Твоето е самоделка.Аз пиша за неща които имат интернет страница и са се обявили за операционна система, имат линкове за изтегляне, упътване за инсталация, друга информация и т.н.

Има много недоразумения в които са сменили само тапета, добавили са 1-2 приложения и са ги обявили за дистрибуция. Но Ubuntu Desktop, Xubuntu Desktop, Lubuntu Desktop са официални десктоп издания на дистрибуцията Ubuntu. Моите са самоделки, доколкото съм си направил конфигурацията на десктопа. Това си е чиста Ubuntu система с пакети от официалните хранилища. Само не разчитам на друг да ми сглоби десктоп конфигурация. В момента, доста хора инсталират Unity на Ubuntu 18.04, която вече не се ползва в официалния Ubuntu Desktop. Тяхната система не е по- малко Ubuntu от тази с Gnome Shell.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Kopenhagen написа:

Написал го е в подписа че е на 14.04 64бита.

А ти си пропуснал да прочетеш какво е написал под снимката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ше си седя на 14.04 щото от 3 години не ми е създавала никакви грижи :01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, бат'начо написа:

Аз предпочитам rss-а да ми е в Лисика. Разни хора, разни идеали.

Бях чел някъде, че съвсем скоро ще го махат.

Всичко удобно трябва да унищожат, няма как.

И на сайтовете сякаш не им се нрави много, много този начин за осведомяване, защото не могат да те следят. Новият Реддит още не е внедрил опцията за емисии и може напълно да ги спрат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, bornofash написа:

А това ми е браузърът 

Custom css ли ползваш, аз преди време се опитвах да постигна това, но така и не го получих да бъде добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 20 минути, bvbfan написа:

Custom css ли ползваш, аз преди време се опитвах да постигна това, но така и не го получих да бъде добре.

Мда. Един по един променях класовете. И тъй като са доста класове, все още се срещат несъответствия.

Качил съм го в userstyles: https://userstyles.org/styles/164237/kaldata-lagoon

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си го омазал с грес?

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cukiiifj.png

Огромна разлика от Уини10. Даже Хрома не е чак толкова тежък при 10 подстраници и 10 добавки. Само 2 ГБ.

79rxowxl.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, acnekt написа:

Огромна разлика от Уини10. Даже Хрома не е чак толкова тежък при 10 подстраници и 10 добавки. Само 2 ГБ.

Ако имаш възможност, сложи една диструбуция върху btrfs (включително Home дяла) и стартирай Chromium базиран браузър. Ще видиш, каква разлика има в режима на работа. Не знам защо се получава така, но имам подозрение, че под btrfs, кеша се зарежда по- бързо. При файловите трансфери, разлика с просто око не се забелязва, но за двойно по- бързо стартиране на приложение, програма за тестване не ти е необходима.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...