Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

преди 5 часа, ivoarch написа:

Е във това вече няма спор, и 100 години да минат този Гном интерфейс ще си остане в сърцата на много хора които са имали късмета да го ползват през онези години . 

Нужно е само да научиш новите команди за боравене с yum , rpm, dnf . Останалите знания които имаш си оставят . 

Така де, да стигнеш до детайлите... месец ръчкане, а в момента го нямам :no-no: :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, IvoB написа:

Така де, да стигнеш до детайлите... месец ръчкане, а в момента го нямам :no-no: :clown:

Ако става въпрос за десктоп машина, реално не ти трябват повече команди от тези, които можеш да научиш за десет минути. Има си графични мениджъри на обновяване и инсталиране на софтуера. Колегите са се постарали да ти сервират десктоп в готов за работа вид и с добавени хранилища. Стандартния десктоп на CENTOS, също е в готов за работа вид, само трябва да си инсталираш rpm-fusion free и nonfree с по едно с кликване.

Ако нямаш желание и се решил само да се оплакваш, вече е друг въпрос. Ако имаш желание, можеш да ползваш всяка версия на Debian и всяка LTS на Ubuntu по повече от десет години. Хранилищата са активни, а специално за Ubuntu има трик с който можеш да излъжеш пакетния мениджър да взема поддържани ядра и браузъри от PPA за някоя от актуалните версии. Даже е по- добре да си инсталираш ядрата ръчно от списъка на Ubuntu Kernel, но едно firefox-stable PPA ще е много полезно. Подчертавам, че тези трикове ги правиш на система, която вече си ползвал пет години, а не да се учиш на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "само това и това хранилище ти требват" си е неколкодневно четене и ръчкане... но да не спорим... не ме мислете, просто си казвам мнението за некоЙ иновациЙ, чак да се оплаквам :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, IvoB написа:

Това "само това и това хранилище ти требват" си е неколкодневно четене и ръчкане... но да не спорим... не ме мислете, просто си казвам мнението за некоЙ иновациЙ, чак да се оплаквам :no-no:

Намалявам ти няколкодневното четене до няколко минути.

https://rpmfusion.org/Configuration

Кликваш върху двата пакета за rpm fusion free и non-free за твоята версия на CENTOS и хранилищата са добавени.

Сега да видим, какво ще направиш. Време, очевидно имаш, щом пишеш тук без да имаш конкретни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка на екрана_2018-04-07_13-02-01.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, cybercop написа:

Нищо не се компилира. Добавяш хранилище и инсталираш групово Xorg и Xfce. После, малко я орязах, че приложенията са ми в повече. Проблема е, че се инсталира Xfce за последната версия на Fedora, където много от елементите за прехвърлени на GTK3. При това за версия 3.20+. Не е чиста Xfce 4.12, a e версия в процес на разработка. Предварително бях подготвил комплект с теми за GTK до 3.18 и се наложи да ги сменя. Щеше да е идеален вариант, ако се ползваше чиста Xfce 4.12, която е само с GTK2 елементи от хранилище само за CENTOS7.

Интересно. Версията 4.12 идва от EPEL. Може би плъгините и gtk-xfce-engine /опционален/ ги издърпват тия зависимости. Нещо подобно се споменава във Wikipedia.

Да, съгласен. Макар, че хранилищата не са виновни в случая.

Цитат

Xfce 4.12 was released on February 28, 2015[22], two years and ten months later, contrary to mass Internet speculation about the project being "dead".[23] The target of 4.12 was to improve user experience and take advantage of technologies introduced in the interim. New window manager features include an Alt+Tab dialog, and smart multi-monitor handling. Also, a new power management plugin for the panel's notification area was introduced, as well as a re-written text editor and an enhanced file manager. Xfce 4.12 also started the transition to GTK+ 3 by porting application and supporting plugins and bookmarks. With 4.12, the project reiterated its commitment to Unix-like platforms other than Linux by featuring OpenBSD screenshots.[24]

Xfce 4.13 is the development release during the transition of porting components to be fully GTK+-3-compatible, including xfce-panel[25] and xfce-settings.[26]

The planned release of Xfce 4.14 was announced in April 2016. The main goals of the release include porting the remaining core components from GTK+ 2 to GTK+ 3; replacing the dependency on dbus-glib with GDBus, GNOME's implementation of the D-Bus specification; and removing deprecated widgets. Major features are postponed for a later 4.16 release.[27] The minimum GTK+ 3 version was bumped from 3.14 to 3.22.[28]

https://en.wikipedia.org/wiki/Xfce

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, whitepixel написа:

Xfce rulez everywhere ...

Screenshot_2018-04-09_21-59-56.jpg

При BSD как се задава разделянето на дисковете и инсталирането на BSD ако са SSD и HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux Mint 18.3 "Sylvia" - Xfce

xfce.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.04.2018 г. в 12:23, Росен Р. Александров написа:

dl2bjoK.png

Проверяваш как е телеметрията? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Melmak ® написа:

Проверяваш как е телеметрията? :D

Не се заблуждавайте толкова по написаното.

Да има обратна връзка до cnzz.com но същата такава я има и в ubuntu, suse, redhat.

А и има един мизерен но ефективен метод, ако не искаш да пращаш статистики.

https://pastebin.com/pSMYTbh8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.04.2018 г. в 17:07, Росен Р. Александров написа:

Не се заблуждавайте толкова по написаното.

Да има обратна връзка до cnzz.com но същата такава я има и в ubuntu, suse, redhat.

А и има един мизерен но ефективен метод, ако не искаш да пращаш статистики.

https://pastebin.com/pSMYTbh8

Мислех, че лагера на вярващите е в съседния раздел. :D

R.E.M._-_Automatic_for_the_People.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bulljo написа:

Да се запиша и аз с едно manjaro xfce 

Снимка на екрана_2018-04-29_19-31-08.png

Може би е тъп въпрос, обаче не знам как да го формулирам в търсачките и нищо конкретно не намирам. Та, на XFCE, без значение дистрото по принцип, как се прави това на Program Launcher-а, долу в ляво, да листва приложенията, а не да ги групира и да трябва да се цъка една стрелка, за да ги изкара? Аз лично го добавям ръчно, защото не идва към панела с инсталацията и винаги е групирано с гадната стрелка, а искам да е като това - листнато. Ровил съм в настройките на панела, никъде не намирам опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон върху най-лявата икона,долу - настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@RagnerBG

Пусни една снимка на екрана и посочи това, което имаш предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и при мен са групирани на снимката е листнато съдържанието на любими програми за да листне други програми трябва да посоча или щракна друга категория според настройките, има опция да игнорира любими тогава листва последно използвани сигурно трябва да се редактира по някакъв начин менюто да ти показва тези програми които желаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nick_dimitrov написа:

Десен бутон върху най-лявата икона,долу - настройки.

Това, което правя аз е Program Launcher, има опции само за разположението на стрелката - вертикално, хоризонтално и т.н.:

QzDKD1S.jpg

Това, което искам е като на снимката горе.

преди 1 час, cybercop написа:

Пусни една снимка на екрана и посочи това, което имаш предвид.

tdy6LxH.jpg

Така е при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://xubuntugeek.blogspot.bg/2013/03/how-to-add-application-launcher-to.html

Добавяш 10 лаунчера и на всеки слагаш различна програма. А не става ли - добави стартера в панела, от менюто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак сега вдянах какво искаш, ти ползваш лънчер и програмите са в него тоест цъкайки на стрелката се показват, а при мен са си отделни шорткът -и, в менюто на всяка програма десен бутон на мишката и избираш покажи в панела после само ги подреждам. По същия начин може и на десктопа да ги пляскаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, бат'начо написа:

http://xubuntugeek.blogspot.bg/2013/03/how-to-add-application-launcher-to.html

Добавяш 10 лаунчера и на всеки слагаш различна програма. А не става ли - добави стартера в панела, от менюто?

А дали не съм тъп:angry:? Толкова елементарно, а въобще да не ми мине през ум. Мерси.

преди 34 минути, bulljo написа:

Чак сега вдянах какво искаш, ти ползваш лънчер и програмите са в него тоест цъкайки на стрелката се показват, а при мен са си отделни шорткът -и, в менюто на всяка програма десен бутон на мишката и избираш покажи в панела после само ги подреждам. По същия начин може и на десктопа да ги пляскаш.

Да, това също става мерси. Иначе прави същото, което и бат'начо ми подсказа - отделен ланчър с една програма. Само, че това работи на Whiskey менюто за xfce, иначе в класическото няма такова нещо като десен бутон и контексни менюта на програмите в application менюто (или поне аз не знам да има), действа им като ляв клик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...