Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

преди 9 минути, cybercop написа:

Ако имаш възможност, сложи една диструбуция върху btrfs (включително Home дяла) и стартирай Chromium базиран браузър. Ще видиш, каква разлика има в режима на работа. Не знам защо се получава така, но имам подозрение, че под btrfs, кеша се зарежда по- бързо. При файловите трансфери, разлика с просто око не се забелязва, но за двойно по- бързо стартиране на приложение, програма за тестване не ти е необходима.

Добре. Но и под ext4 разликата е видима. Няма натоварване, добро управление на паметта. Стартира се бързо. За съжаление под Уини10, Chrome не е така.  Дали от Уини или дали от Chrome не знам. 

Процесорът бе натоварен, паметта със свободен достъп  не падаше под 4 ГБ. Въпреки, че и външната видеокарта помагаше с нейния си процесор и нейната си памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, cybercop написа:

Не знам защо се получава така, но имам подозрение, че под btrfs, кеша се зарежда по- бързо. При файловите трансфери, разлика с просто око не се забелязва, но за двойно по- бързо стартиране на приложение, програма за тестване не ти е необходима.

По-скоро става дума за паралелно четене на множество файлове. Бях писал преди време, че го срещам този проблем и е ужасно дразнещ. Не съм сигурен обаче отде иде - дали шедюлера на кернела е скапан или ext4 драйвъра. Със сигурност не е от кеша, и двете файлови системи кешират до дупка. Ако е драйвъра на файловата система, възможно е да си го заобиколил.

преди 3 часа, acnekt написа:

Няма натоварване, добро управление на паметта. Стартира се бързо. За съжаление под Уини10, Chrome не е така.  Дали от Уини или дали от Chrome не знам.

Ако трябва да се обзалагам, бих предположил че  е компилиран с различни опции. Може би знаеш, Chromium има версия за Raspberry Pi, който е с 1GB RAM тотално. Не е за вярване как са го пуснали там, но сигурно има някакви опции за контрол на ресурсите. Разбира се, Linux доста добре си управлява паметта, но не вярвам Win да е забележимо назад. Под Win, обаче, много трудно се убиват непослушни процеси. Даже може целия комп да тръгне да сече, защото една апликация е зациклила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@p4p: Има ли проблеми под KDE със запомняне позицията на прозореца от предходната сесия при Opera? Предполагам, че знаеш за този стар проблем в Xfce. В началото го имаше през няколко версии и после остана за постоянно. Поне до скоро, позицията от предишната сесия се запазваше само, ако е включен режим "Стартиране с минала сесия". В смисъл, страницата при която е затворен прозореца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зависи от графичната среда. Имам запазен стар профил на Opera и само там помни. При новите - не.      :(

Но аз винаги оставям поне един незатворен раздел при включен режим "Стартиране с минала сесия". Лаптопът е личен.    :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, p4p написа:

Имам запазен стар профил на Opera и само там помни. При новите - не.      :(

И аз така правех, но със стария профил, започна да се налага да изключвам синхронизацията, за да може да стартира браузъра нормално. Нещо се сбъркваше. Както и да е. Във всяка версия се хвалят с новости, но не си оправят старите проблеми. На мен пък, много новости не ми трябват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В очакване на финалната версия (30.10):          :wink12:

ggc1tsA.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

38OWaKg.jpg

c8WHrcd.png

yyb4HpF.png

09aILln.png

Въпреки че тук все още ми липсва гном 3.30, удома си е най-добре (Funtoo Linux)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gnome става все по-добър, колкото и да не се харесва на някои хора.:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по-лекичко (LXQt):

RV5VctO.jpg

... като за събота вечер.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.11.2018 г. в 21:48, bazu написа:

Слъжебната ферода 29 

Червената шапка на апликейшън менюто ме радва. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.10.2018 г. в 9:32, p4p написа:

h6uAo9o.png

Чудесна картина! Зелената врата ,предполагам е или кметството или оремага!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.10.2018 г. в 17:23, Varadin Angelov написа:

Ubuntu  Plasma LinuxFX 9.0

linuxfx.png

Интересен език си избрал за системата. Стига си свалял снимки от нета, перко! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Тoни написа:

Интересен език си избрал за системата. Стига си свалял снимки от нета, перко! 

Ти не му даваш да го пробва и като живо даже.

на 4.12.2018 г. в 22:59, p4p написа:

Благодаря!

2018-12-15-21-27-11.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...