Премини към съдържанието
cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Истината е, че понякога е забавно да ви троля, особено като прочета някоя гениална мисъл на някой майстор на конзолата от сорта на "бсд е сериозен десктоп".
За съжаление сте доста скучни и май ще се откажа.
Това ни е целта, да се откажеш, не си нужен никому тук.

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като,че ли е по добре ? 

Captura de pantalla 2019-01-30 21:32:57.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎09‎.‎1‎.‎2019‎ г. в 20:28, Varadin Angelov написа:

Да. Не ми разпознава DVD устройдството. Не можах да го инсталирам от флашка. Дава грешка.  В Сервиза DVD устройството работи. При мене в къщи DVD устройството не работи. Дали причината е в BIOS или в точка на контакт или в кабел. Не зная.  Версия CAE Linux  2018 беше излязла Декември, но не можеше да се инсталира. Това и е поредно представяне  през Януари. И пак не може да се инсталира. Дава грешки.

To едни сервизи по битер от автосервизите преди години бях занесъл един дефектирал рутер за ремонт при оня работеше прибирам се в нас не работи . Ти видя ли дали наистина работи ДВД устройството или са те будалкали , че уж работи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MX Linux-Изглежда малко претрупано,но като възрастен човек, предпочитам всичко да ми е на една ръка разстояние.:bedtime2:

Tj1AZYf.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така, моето истинско десктоп пътешествие с FreeBSD започна - вече на bare metal - най-сериозният тест.
Multiboot с openSUSE и стартиране през GRUB.

Избрах Xfce предпазливо тактически заради простотата в съчетание с факта, че съм на UNIX територия, но Gnome 3.28 и KDE 5.14 също работят доколкото се пробвах и с тях.

Първа картинка: OS пътешественици отиваме на поклонение на UNIX, смачкал чутурата на WindoLs  :wors:
Вдъхновяващо.
uEaSwkS.png

Втора картинка: Система, native видеодрайвери, версии браузери, кодеци.
IguMnX4.png

Трета картинка: Виртуализация през Virtualbox за Windows и Linux, натоварвания CPU/SWAP
7IWVNCg.png

Четвърта картинка: Игри - вляво HOMM3 през Wine, вдясно 0ad FreeBSD native
FW29urN.png

Де го оня льольо дето твърдеше, че FreeBSD не ставал за Десктоп?

P.S.1  Всичкият ми хардуер бе разпознат безпроблемно.
P.S.2 Постът не е препоръка за миграция към FreeBSD.
P.S.3 Нито един диск и съществуваща инсталация не пострада при добавянето на FreeBSD. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, whitepixel написа:

И така, моето истинско десктоп пътешествие с FreeBSD започна - вече на bare metal - най-сериозният тест.

Избрах Xfce предпазливо тактически заради простотата в съчетание с факта, че съм на UNIX територия, но Gnome 3.28 и KDE 5.14 също работят доколкото се пробвах и с тях.

Първа картинка: OS пътешественици отиваме на поклонение на UNIX, смачкал чутурата на WindoLs  :wors:
Вдъхновяващо.
uEaSwkS.png

Втора картинка: Система, native видеодрайвери, версии браузери, кодеци.
IguMnX4.png

Трета картинка: Виртуализация през Virtualbox за Windows и Linux, натоварвания CPU/SWAP
7IWVNCg.png

Четвърта картинка: Игри - вляво HOMM3 през Wine, вдясно 0ad FreeBSD native
FW29urN.png

P.S.2 Постът не е препоръка за миграция към FreeBSD.
P.S.3 Нито един диск и съществуваща инсталация не пострада при добавянето на FreeBSD. :lol6:

Трябваше Lumia desktop да забодеЖ......предиииииии много години се бях заиграл с едно дяволче 9.3 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, whitepixel написа:

Вдъхновяващо.

Тоя "льольо" и още 7 милиарда души в света са на това мнение, само ти и още двама се мъчат с БСД, и какво толкова си показал на тия снимки?

Нещо което прилича на Уиндоус 95, някаква 20-годишна игра която ще тръгне и на калкулатор, и два кодека. Това ли е голямото постижение? :lol6::lol6::lol6::lol6::lol6:

Мойто момче, подкарай GTA 5 и Fortnite и тогава ела да се хвалиш колко става тва нещо което навремето дядо ми е ползвал на Правеца си. Можеш само да предизвикаш смях във всеки нормален човек, и не искам да те обидя, напротив! Честно да ти кажа те съжалявам, че си губиш времето и се мъчиш с тия ретро антики!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BCD антика?!Баси кви образи са почнали да пишат тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Иво Димов написа:

Трябваше Lumia desktop да забодеЖ......предиииииии много години се бях заиграл с едно дяволче 9.3 :)

Lumina я пробвах миналата година по това време горе-долу, не бях впечетлен чак толкова. Сега гледам са пуснали 2-ра версия.  Бившият PC-BSD-TrueOS , сега преименуван на Project Trident (тергетиран на 100% към desktop FreeBSD) нaбляга най-много на Lumina, ако някой му е от интерес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lainux написа:

Тоя "льольо" и още 7 милиарда души в света са на това мнение, само ти и още двама се мъчат с БСД, и какво толкова си показал на тия снимки?

Нещо което прилича на Уиндоус 95, някаква 20-годишна игра която ще тръгне и на калкулатор, и два кодека. Това ли е голямото постижение? :lol6::lol6::lol6::lol6::lol6:

Мойто момче, подкарай GTA 5 и Fortnite и тогава ела да се хвалиш колко става тва нещо което навремето дядо ми е ползвал на Правеца си. Можеш само да предизвикаш смях във всеки нормален човек, и не искам да те обидя, напротив! Честно да ти кажа те съжалявам, че си губиш времето и се мъчиш с тия ретро антики!

Замълчи, смешник:

Само дето на великия ти macOS нещо не върви тая игра, м? Сам си вкарваш автоголове, при това постоянно.

Хоп, Fortnite! Ко стана, бе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, whitepixel написа:

+5 Съвсем скоро мисля да те повторя. Това си е за отделна тема.

Даже ги дават, че по-лесно се качват. Поне KDE. Но в XFCE ми харесва простотата, че пази място по екрана и е долу-горе zero config.

преди 4 часа, whitepixel написа:

сега преименуван на Project Trident

За Trident съм леко разочарован и честно казано, даже няма и да го пробвам. Идиотско име, ала балистична ракета, ала IE core engine. Open RC за инит. Мета-дистрибуция?! WTF?!

преди 7 часа, Иво Димов написа:

OS пътешественици отиваме на поклонение на UNIX, смачкал чутурата на WindoLs  :wors:
Вдъхновяващо.

Обезателно трябва да дадеш линк за тапета. :)  Иначе браво за инициативата, ще е много интересно и особено след като пуснаха 12-ката току-що.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Melmak ® написа:

+5 Съвсем скоро мисля да те повторя. Това си е за отделна тема.

Обезателно трябва да дадеш линк за тапета. :)  Иначе браво за инициативата, ще е много интересно и особено след като пуснаха 12-ката току-що.

Ето ти линк  за тапета: https://pixabay.com/en/fantasy-wanderer-sculpture-monument-2925250/

Колко повече човъркам тва bsd, толкова повече се зарибявам май... 

Май трябва наистина да си спретнем една отделна тема за FreeBSD, дали в Линукс раздела или в Others, не зная.  И собственикът на темата трябва да е вещ Цент-аджия ;) , а ти май идеално се вписваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, whitepixel написа:

Май трябва наистина да си спретнем една отделна тема за FreeBSD

Да, иска ми се.

дали в Линукс раздела или в Others, не зная.

Нов раздел е най-добре, но трябва да навием модераторите и освен това може да не успеем да го напълним с достатъчно съдържание.

Others е най-логично, но не съм сигурен че е за там, предвид сходството на повечето програми, open source и съдържанието на раздела в момента.

В Linux с обща тема не е лошо, въпреки че определно не е Linux.

Като че ли съм най-много за последния вариант. Но Others също не е лошо.

И собственикът на темата трябва да е вещ Цент-аджия ;) , а ти май идеално се вписваш.

Притеснява те, темата да не изчезне ли? Ако е затова, няма проблем да направя. Въпреки че досега не съм ползвал FreeBSD.

Колко повече човъркам тва bsd, толкова повече се зарибявам май... 

И на мен така ми се струва. Чета добри отзиви и скоро мисля да го пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Melmak ® написа:

Притеснява те, темата да не изчезне ли? Ако е затова, няма проблем да направя. Въпреки че досега не съм ползвал FreeBSD.

Друго имах в предвид, но ще разбереш като си я исталираш ;)

Създадох тема  за  FreeBSD в 'Други'.

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mx-xfce.png

Desktop: Xfce 4.12.3 Distro: MX-18_x64 Continuum Dec 20 2018

base: Debian GNU/Linux 9 (stretch)

Kernel: 4.19.0-1-amd64 x86_64 bits: 64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Мальчик Бананан написа:

Застопорих се. Това ще да ми е темата. 

И никакво инфо. :)  Иначе ми допада, семпло и елегантно.

на 12.02.2019 г. в 19:07, p4p написа:

Plasma 5.15.0:

Тапета е як.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ли ще изглежда вашият десктоп с такива икони :P

43473-1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Мальчик Бананан написа:

Застопорих се. Това ще да ми е темата. 

Би ли ми казал, коя е GTK3 темата или направио да ми я прикачиш в архив, защото моята интеграция на Whisker, дава отклонение при Ubuntu 18.04 и не изглежда по планирания начин. Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...