Премини към съдържанието
cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

С какво я пусна ? Казвай бързо чалъма  с най големи подробности :)

Те са ти казали, докато аз се накумя, но само мога да вметна, че всичко работи абсолютно безпроблемно и не ми пържи процесора. Нямам идея защо при теб е така... Дори бях забравил, че съм с него и се учудих като проверих сега : D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това му е хубавото на bash - може да улесни и най-мързеливите, на които не им се чете man page в момента :D

Да те улесни едва ли, ако я пускаш един път тази команда, и никога повече няма така да си снимаш десктопа, ще приема.

Ако обаче това е програмата която си ползваш за снимки на десктопа, не го смятам за улеснение а мазохизъм.

Пробвайте сега за колко време се пише scrot -cd 3 ? и също пробвайте след това да напишете sleep 3 && scrot ?

Във примера със sleep, се използва доста по дълга команда,  използвате две програми (sleep, scrot)  също имате да търсите знака &&,  и да натиснете SHIFT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кристално виждам коя команда съдържа повече символи, но хайде да не издребняваме, на кой както му е удобно ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stotinka OS

Редактирано от McLane (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По грозно не можа ли да наредиш лентата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батка сега го инсталирах де :)

Редактирано от McLane (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

b3c2988e45c1f823.png

С всеки ъпдейт plasma-та става все по-стабилна и вече може спокойно да се човърка. Използването ѝ е повече от удоволствие, ако някои смята да пробва по-добре да версия 5.2.1 , която официално излиза вторник 24, в KaOS обновяват още при пребуилдите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставам си на Гноме 2 аз :))))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да те улесни едва ли, ако я пускаш един път тази команда, и никога повече няма така да си снимаш десктопа, ще приема.

Ако обаче това е програмата която си ползваш за снимки на десктопа, не го смятам за улеснение а мазохизъм.

Тъй - като и аз не вярвам, че писането в терминала винаги те улеснява, съм си направил стартер на scrot, който излиза в подменюто Помощни програми/Инструменти. Задал съм му команда scrot -d 5

http://s19.postimg.org/u8avm8awj/scrot.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

b3c2988e45c1f823.png

С всеки ъпдейт plasma-та става все по-стабилна и вече може спокойно да се човърка. Използването ѝ е повече от удоволствие, ако някои смята да пробва по-добре да версия 5.2.1 , която официално излиза вторник 24, в KaOS обновяват още при пребуилдите :)

Windows се намести в Linux :huh: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема, щом има хора, които харесват тази визия ? А, Microsoft първи почнаха с кражбите от KDE 4.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое точно прилича на Windows, и системата няма нищо общо с него, освен въображаема прилика на външен вид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гризаната ябълка краде най-много от Линукс.............ма тва друга тема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е толкова важно кой от кого взаимства идеи стига да са реализирани качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне пишете, което точно прилича, аз Windows не ползвам от години, ама като гледам в нета няма нищо общо. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иконите мязат малко на тия у Джама :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иконите са творение на Nitrux, те се заеха с дизайна и като цяло са участвали в цялостния изглед. https://github.com/NitruxSA/plasma-next-icons Лично на мен, много ми харесват.

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаш сложил си най доброто дистро :P

П.П Между другото тези икони май всеки ги харесва.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаш сложил си най доброто дистро :P

П.П Между другото тези икони май всеки ги харесва.

Сега съм с някви църни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм с някви църниattachicon.gifСнимка.png

Леле добре си го тунинговал, тапета също е як, има и нещо сотаджийско в него :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които искат да ползват темата по подразбиране за мениджъра на прозорците (xfwm4) на Xfce 4.12 в други версии на Xfce.

http://s19.postimg.org/wrb9uvynn/defaultxfce412.png

Могат да свалят тази тема, където съм включил неин редактиран вариант.

http://xfce-look.org/content/show.php/Murrine+Light+Blue?content=169028&PHPSESSID=942399c50491e7bb155e8ee7f75f4dd3

Подмяних цвета на буквите с черен, за да се откроява по- добре в рамката. На заден фон е малко по светъл, както е в повечето теми.

Темата е много елегантна и се комбинира чудесно с Murrine темите, включително стандартната Greybird.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които искат да ползват темата по подразбиране за мениджъра на прозорците (xfwm4) на Xfce 4.12 в други версии на Xfce.

http://s19.postimg.org/wrb9uvynn/defaultxfce412.png

Могат да свалят тази тема, където съм включил неин редактиран вариант.

http://xfce-look.org/content/show.php/Murrine+Light+Blue?content=169028&PHPSESSID=942399c50491e7bb155e8ee7f75f4dd3

Подмяних цвета на буквите с черен, за да се откроява по- добре в рамката. На заден фон е малко по светъл, както е в повечето теми.

Темата е много елегантна и се комбинира чудесно с Murrine темите, включително стандартната Greybird.

Темата е много хубава. Сложих я на гном шел на Убунту 14.04.2, обаче Gnome Tweak Tool не ми засича window border, а точно това ми хвана окото в нея. Някаква идея как да го изкарам както е на скрийншота ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа май ти трябваше  представката https://extensions.gnome.org/extension/19/user-themes/понякога я има инсталирана със дистрото, но лично съм забелязал, че от сайта по-горе работи по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам я обаче тя е за панела горе Activities часовника тези неща, аз имам предвид window border все едно. Прилича на adwaita, обаче е цветно и ми харесва и точно него исках, обаче не засича да има window border.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване