Премини към съдържанието
cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Коя е GTK+ темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, ще я погледна. Икони си имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес смених Линукс Минт с това MX-14 да го пробвам. Четох че бил по лек за моята стара машина.

post-352093-0-66347000-1429005444_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядро 4.0

http://s19.postimg.org/qvupgvj1t/kernel4.png

Не, че усещам някаква разлика, но ме човъркаше да го тествам.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се направи всеки Опънбокс да е така (примерно).

a77f7617957dde5b.jpg

659be9fdfa080b7d.jpg

5705a933d178dc8e.jpg

3f7e8fe525544a6c.jpg

20c833c4a327a6c1.jpg

Би ли постнал конкито?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не ти трябва това, за времето, понеже се отказах от него в полза на gis weather . По принцип модернизирам едно и също конки, само го местя и променям съдържанието му. А в случая се замотах с "времевото", изтрих някои от стойностите и записах изтритите данни и ми писна, понеже ги напасвах от едно друго и ... накрая го шифт-делийтнах.

За долното - няма проблем, дори и да го изтрия - лесно се "връща".

По принцип искам конкито да се вижда винаги и да носи информацията която ми е нужна, а времето е нещо за което да направиш просто справка, та затова и се спрях на "гис-а".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

93c6abef0bff.png

Стария интелски боклук. Gentoo с обновен Unity Desktop Vivid

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива, едно Gentoo дегизирано като Ubuntu :D

Росене шрифта във conky terminus ли е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ubuntu-font-family една част, друга е liberation и символите са Poky и PizzaDude шрифтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая плазма 5 на Ка ОС я пробвах и се чудя тя или Джамлък 10 е по-грозна и отблискваща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да се изфукам за тапета :)

h_1429980311_2808812_021b9c4e7a.png

Малко информация за системата :D

clear; echo "Потребителски акаунти"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; cat /etc/passwd | grep '/home/' | awk -F':' '{ print $1}'; echo ""; echo "ОС Линукс"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; cat /etc/centos-release | awk {'print $1}'; cat /etc/centos-release | sed 's/^.*release //;s/ (Fin.*$//' ; uname -m | sed 's/x86_//;s/i[3-6]86/32/'; echo ""; echo "Инсталирани пакети"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; rpm -qa | wc -l; echo ""; echo "Налични актуализации"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; yum check-update | egrep '(.i386|.x86_64|.noarch|.src)'| wc -l; echo ""; echo "Моята Шел"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; echo $SHELL; echo ""

h_1429982375_8758392_c7efd98b9f.png

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ivoarch Видях вашия проект за Стотинка ОС.
Само да попитам ( защото не си направих труда да се информирам предварително).

Защо ползвате за основа CentOS6? 7-цата има много благини systemd, firewalld и т.н. пък и ползват Gnome3 по default

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ivoarch Видях вашия проект за Стотинка ОС.

Само да попитам ( защото не си направих труда да се информирам предварително).

Защо ползвате за основа CentOS6? 7-цата има много благини systemd, firewalld и т.н. пък и ползват Gnome3 по default

Здравей, да разбира се че знам/знаем, за Centos 7, и новите библиотеки, както и Gnome3.

Но 7-та има един голям минус, няма 32 бита, а все още това е проблем за някои потребители, в това число и за мене.

Друго, стабилност, мисля че 7-та има още доста какво да желае, докато дойде на нивото на 6-цата.

Относно Gnome3 и Systemd, все още има потребители, които не ги харесват, и предпочитат класиката, в това число Gnome 2, и Init.d, не искам да изпадам в спорове кое е по добро и по лошо, въпрос на личен избор.

Относно приложенията се стараем да добавим достатъчно добри такива във нашето хранилище,. Да, има проблеми със по нови приложения които изискват GTK3 или Glibc >= Glibc-2.15 като VIber на пример, или Steam, въпреки че за Steam има решение и други подобни. Дистрибуцията добре конфигурирана да бъде удобна за ползване за десктоп, и със времето ще подобряваме още.

Но за сега смятаме да се базираме само на 6-цата, евентуално по нататък не се знае, може и 7-ца да пуснем, но това са далечни планове.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Росен: Защо не смениш тези недомислени знаменца ? Не само, че са различни по размер и форма, но са непълен комплект. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Росен: Защо не смениш тези недомислени знаменца ? Не само, че са различни по размер и форма, но са непълен комплект.

нямам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам

Можеш да си изрежеш, каквито искаш и да ги конвертираш в svg. Аз имам няколко типа, но само за един пълен комплект ми стигнаха нервите да преформатирам. 

http://xfce-look.org/content/show.php/Flags+from+Linux+Mint+Cinnamon+for+Xfce?content=163474

Другите са само us.svg и bg.svg.

Това е местоположението на знамената http://s19.postimg.org/khxcovx9v/flags.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега ще е така. Че ако ме ядоса нещо ще го изкормя и ще си мина на гном шел накрая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си решаваш. Аз съм очарован от Xfce 4.12. Дори да се поддържаше Gnome 2, пак щях да мигрирам към Xfce.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване