Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Mint 17.1 KDE 4.14 леко барнато тук там

Да ви питам, на KDE-то изключен ли е "бутона" за настройките на аплети, защото не го виждам? И дали е някаква доработка или навсякъде може да се направи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Да ви питам, на KDE-то изключен ли е "бутона" за настройките на аплети, защото не го виждам? И дали е някаква доработка или навсякъде може да се направи?

Десен бутон на панела, настройки - заключване на джаджи ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След няколко години на Ubuntu, преминах на Mint :)

Screenshot.png

Че то е същото :wink12:

Както каза bvbfan, като се заключат уиджитите и полукръгчето изчезва : )

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kdedraw.jpg

...

Както каза bvbfan, като се заключат уиджитите и полукръгчето изчезва : )

Тоест "обектът" :D , посочен от стрелката може да се изключва?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kdedraw.jpg

Тоест "обектът" :D , посочен от стрелката може да се изключва?

Аа, ти за това си имал предвид.

http://askubuntu.com/questions/24867/how-do-i-remove-the-kde-4-plasma-tool-box-cashew-icon-from-the-desktop

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мелмак извади ми иконите и тъмната тема  и ги качи  някъде  моля те.

Не съм го инсталирал реално, но предполагам че търсиш това:

https://www.archlinux.org/packages/extra/x86_64/breeze-icons/

http://arch.localmsp.org/arch/extra/os/x86_64/breeze-icons-5.3.1-2-x86_64.pkg.tar.xz

https://www.archlinux.org/packages/extra/x86_64/breeze/

https://www.archlinux.org/packages/extra/x86_64/breeze-kde4/

Скив ся колко е "гаден" Arch-a. ;) Намираш нещо за две минути и даже не ти трябва да си с тази дистрибуция, за да го ползваш.

Аа, ти за това си имал предвид.

Мерси, сега знам как се казва. Последният коментар е че KDE обмислят възможност да се скрива.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, не ми пречи, аз си го правя на полукръгче :D

2a2ef2635732a9db.png

А иначе е много гаден Arch, да. Като гледам за някоя програма, която не е в официалното репо как се инсталира, при другите дистра е с един милион команди, при Arch с две :) Иначе съм чувал, че много труден бил :clown:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А иначе е много гаден Arch, да. Като гледам за някоя програма, която не е в официалното репо как се инсталира, при другите дистра е с един милион команди, при Arch с две :) Иначе съм чувал, че много труден бил :clown:

1.dpkg -i "път до пакета"

2.localinstall "път до пакета"

3. cd, ./configure, make, make install (особено трудния начин)

станаха ли милион ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи:

http://pipelight.net/cms/install/installation-debian.html

http://pipelight.net/cms/install/installation-ubuntu.html

За Arch:

yaourt -S pipelight 
sudo pipelight-plugin --update

Особено за Debian е убийствено лесно icon_lol.gif

Примери такива бол. Не са една или две програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен Debian да инсталирам е по-трудно .............. ,да кажем от Arch Linux  .Виждам ,че и  той има проблеми. :)

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Зависи:

http://pipelight.net/cms/install/installation-debian.html

http://pipelight.net/cms/install/installation-ubuntu.html

За Arch:

yaourt -S pipelight 
sudo pipelight-plugin --update

Особено за Debian е убийствено лесно icon_lol.gif

Примери такива бол. Не са една или две програми.

Откъде намери тaзи менте добавкa за Windows ? Командите за инсталиране в Debian са също две с актуализацията. Само, че трябва да разрешиш мултиархитектураната поддръжка, ако не е разрешена, да добавиш хранилище и да внесеш ключ. Последното не е задължително. Същото се прави и в Ubuntu, но, там мултиархитектурната поддръжка е разрешена по подразбиране, а ключът се внася автоматично при добавянето на PPA.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Менте, менте, ама на някои им трябва. Да дам друг пример, щом този не те кефи? Стига си се пънал, факт е, че при Arch нещата стават в пъти по-лесно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че схванах сложността на процесите.

В крайна сметка, при Arch, добавката се инсталира от хранилището със скромните команди :

yaourt -S pipelight
sudo pipelight
-plugin --update

вероятно с едно su отгоре.

А, при Debian се инсталира от хранилището с милионите команди :

su

apt-get install pipelight-multi

pipelight-plugin --update

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mozo  колко пъти  трябва да ти кажем ,че Арч  не е дистрибуция на която може да се разчита ? На  никой не му трябва дистрибуция която  е като кошче и ползва хранилищата и пакетите на още 20 други дистрибуции качени във битака AUR. Не е бърза не е лесна и не е стабилна за потребители със  2-3 опита за инсталация на линукс дистро. Масово потребителите са тъпи и не могат да си  свалят един филм или да си направят регистрация на поща. Заради тия причини  един куп програмисти са си седнали на задника и са направили дистрибуции  ката Убунту,Минт,Сусе  и тн. Хората искат да  инсталират и да ползват а не да четат и компилират  със дни. Спрете да давате  тая приставка за флаш  защото не е и на 50%  колкото адобския флаш ,който си е достатъчно умрял под линукс и макинтош.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mozo  колко пъти  трябва да ти кажем ,че Арч  не е дистрибуция на която може да се разчита ? На  никой не му трябва дистрибуция която  е като кошче и ползва хранилищата и пакетите на още 20 други дистрибуции качени във битака AUR. Не е бърза не е лесна и не е стабилна за потребители със  2-3 опита за инсталация на линукс дистро. Масово потребителите са тъпи и не могат да си  свалят един филм или да си направят регистрация на поща. Заради тия причини  един куп програмисти са си седнали на задника и са направили дистрибуции  ката Убунту,Минт,Сусе  и тн. Хората искат да  инсталират и да ползват а не да четат и компилират  със дни. Спрете да давате  тая приставка за флаш  защото не е и на 50%  колкото адобския флаш ,който си е достатъчно умрял под линукс и макинтош.

Що за мен е лесна,досега не ми е забивала.Получавам всичко ново,без да чакам.Стартира се на моя диск за 20 секудни.Принтира ми работи,И pepper flash при си работи много добре.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото ти си се ровил   с години  из форумите  и си направил 500 преинсталации. Ако си викнеш комшията и  го накараш  да го инсталира  и настрои ще осъзнаеш за какво ти говоря.Говорим за чистия Арч  а не за някоя  друга базирана на него дистрибуция.  Едно е да боднеш диска или флашката и след 7 стъпки да имаш работещ десктоп  а съвсем друго е да форматираш  под конзола и да правиш папки и директории в команден ред. Ако не знаеш  как ти се казват  пакетите  ше мигаш като плъх в трици  с не работеща система. Айде да пуснем една анкета със 10 дистрибуции да видим  какво ще изберат хората ? 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ Acnekt: Както работят на всяка друга дистрибуция. Новостите са нож с две остриета. Понякога е по- добре да изчакаш, ако не ползваш машината само за експерименти. Примерът със загубите на данни в RAID масиви е твърде пресен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откъде намери тaзи менте добавкa за Windows ? Командите за инсталиране в Debian са също две с актуализацията. Само, че трябва да разрешиш мултиархитектураната поддръжка, ако не е разрешена, да добавиш хранилище и да внесеш ключ. Последното не е задължително. Същото се прави и в Ubuntu, но, там мултиархитектурната поддръжка е разрешена по подразбиране, а ключът се внася автоматично при добавянето на PPA.

А добавянето на contrib, добавянето на репото? Или те нямат значение... И не, няма su при командите на Arch. Yaourt се изпълнява без sudo, то си те пита за парола като му потрябва.

Абе ти така разправяше и за видеото под Линукс, пък ти тръгна с 30% по-малко товар ;) Peperflash си бачка повече от добре, от половин година съм само с него. И няма нищо сложно в Arch, освен инсталирането му- Та, в този ред на мисли, те повечето фейкбоклук цъкачи и Windows не могат да си преинсталират, ама това хич не ги и интересува. Дава им се наготово и само ползват. Същото е и с Arch - ако някой ти го настрои, само ползваш и то доста по-лесно, отколкото дори и "най-леснотоUbuntu". И като не искаш да ползваш нищо от битака, не използвай, не е трудно. И стига с това компилиране с дни. Вземи престани да лъжеш хората. Написах ти го и преди, пиша ти го и сега - изнеси си компилирането в RAM. Плюс това зависи колко пакета имаш от AUR - аз имам само 25 и сега като сметнеш, че получавам сигурно по два AUR ъпдейта на половин месец, с компилиране 2 минути, искам да ми обясниш откъде ги измисли тия часове? Престани да подлъгваш потребителите, не ти прави чест.

Щото ти си се ровил   с години  из форумите  и си направил 500 преинсталации. Ако си викнеш комшията и  го накараш  да го инсталира  и настрои ще осъзнаеш за какво ти говоря.Говорим за чистия Арч  а не за някоя  друга базирана на него дистрибуция.  Едно е да боднеш диска или флашката и след 7 стъпки да имаш работещ десктоп  а съвсем друго е да форматираш  под конзола и да правиш папки и директории в команден ред. Ако не знаеш  как ти се казват  пакетите  ше мигаш като плъх в трици  с не работеща система. Айде да пуснем една анкета със 10 дистрибуции да видим  какво ще изберат хората ? 

Айде да пуснем една анкета за музика? Ама няма смисъл, отсега ще ти кажа какъв ще е резултатът: гнусната чалга ще е на първо място. Защото масово се слуша. Какво означава това? Че е най-яката и качествена музика ли? Твърде повърхностно, твърде!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А добавянето на contrib, добавянето на репото? Или те нямат значение...

main, contrib и non-free са трите основни хранилища в Debian. 

deb http://ftp.bg.debian.org/debianstable main contrib non-free.
Милиони редове в списъка с хранилища.
Определено имат значение за разлика от тази добавка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото ти си се ровил с години из форумите и си направил 500 преинсталации. Ако си викнеш комшията и го накараш да го инсталира и настрои ще осъзнаеш за какво ти говоря.Говорим за чистия Арч а не за някоя друга базирана на него дистрибуция. Едно е да боднеш диска или флашката и след 7 стъпки да имаш работещ десктоп а съвсем друго е да форматираш под конзола и да правиш папки и директории в команден ред. Ако не знаеш как ти се казват пакетите ше мигаш като плъх в трици с не работеща система. Айде да пуснем една анкета със 10 дистрибуции да видим какво ще изберат хората ?

Когато за първи път го инсталирах, ми трябваше точно 20 минути, за да прочета как се инсталира, и 30 минути да го инсталирам включително с графичната среда. И още около час за инсталиране на софтуер, кодеци, драйвъри и разкрасяване. И до ден днешен, вече близо 2 години не съм го барал, работи и зарежда със същата скорост от както съм го инсталирал. Убунту не може да се похвали с това, ползвал съм го не малко време и мога смело да твърдя това. Това че някои го мързи да чете е отделен въпрос.

А за анкетата, естествено че ще гласуват за убунту, защото само това им се предлага и натриса, има къде къде по-добри дистрибуции от убунту дори и за начинаещи.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване