Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Night_Raven

RQ: Депресиращ филм - чак да ми се скъса сърцето

Препоръчан отговор

Малко ми е трудно да обясня точно какъв филм търся, но ще опитам. Търся някакъв много депресиращ филм, трагедия, драма, на основа на невъзможна любов между двама души и/или несподелена любов. Допускат се дребни проблясъци на щастие, но В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ щастлив край. Ако е и мрачен, още по-добре. Нещо, което да е почти съсипващо с трагичността си. Опитвам се да се сетя такъв филм, но просто не мога и затова се обръщам за идеи към съфорумците и съфорумките ми. :) Всъщност, The Butterfly Effect (Ефектът на пеперудата) има е нещо подобно, само че на мен ми трябва нещо МНОГО по-мрачно/депресиращо. EDIT: Линк не е задължителен, стига ми и заглавие (препоръка). :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... трагедия, драма, на основа на невъзможна любов между двама души и/или несподелена любов. Допускат се дребни проблясъци на щастие, но В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ щастлив край.

<{POST_SNAPBACK}>

The barber Of Siberia - доколкото разбрах искаш любовни...за невъзможната любов.

Leaving Las Vegas...Също.

Иначе мрачни и тежки филми:

Alive.

Papillon

Deer hunter

Runaway train

Seven

Cube

One flew Over a cocoo's nest

Bad boys (С Шон Пен)

Sleepers

Bitter moon

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мойте предложения са: Момиче за милиони (A million dollar baby) Love story - доколкото си спомням беше доста тъжен, но е и доста стар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. Ще ги прегледам. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A Walk To Remember

Sweet November Публикувано изображение

Колкото и пъти да ги гледам, все рева...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реквием за една мечта - Requiem for a dream.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага се сещам за Rush с Джейсън Патрик и Дженифър Джейсън Ли. Пък и музиката на Клептън... Изходният сценарий ме подсеща за три истории - "Играчът на рулетка" от вездесъщия Достоевски, "Вълшебната планина" от неповторимия Томас Ман и "Страданията на младия Вертер" от неподражаемия Гьоте. В книжен вариянт са прекрасни, филмите също са доста добри, но съм ги гледал доста отдавна и се съмнявам, че някъде могат да се намерят. Всъщност последните два със сигурност ги има на VHS в Гьоте-център и в библиотеката на ВТУ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпревариха ме,иначе гласувам за Sweet November и за The bone collector.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

---> Град на ангели (City of angels) <--- това е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-класическото - Romeo and Juliette :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ghost"-"Дух"

Сам Уийт ( Патрик Суейзи ) и Моли Йенсен ( Деми Мур ) са влюбени и по-щастливи от всякога. Трагедията настъпва, когато Сам е убит. Но духът му остава на Земята и започва да търси начин да се свърже с Моли, за да я предупреди, че нейният живот също е в опасност. Той открива Ода Мей Браун (Упи Голдбърг) - шарлатанка екстрасенс, която с изненада открива, че способностите й са истински!

Инфо: http://www.ntv.bg/movies/show_movies.php?id=49

Никога няма да ми омръзне да го гледам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седем (Seven)-класиката си е класика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелеее човек ако вземе да изгледа тея филми еди след друг може да посегне на живота си Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че това което търсиш е The Bridges of Madison County, но може би е по-сериозен от колкото искаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИСТОРИЯТА НА МАРКИЗ ДЬО САД

Препоръчвам, аз лично смятам тоя филм за адски извратен! Гледах го една нощ и нещо в мен трепна ;)

http://kino.gbg.bg/index.php?p=archive&filmid=4082

""//::Това да не стане тема на самоубииците....зловещо!!!

Гледайте по 66 пъти всеки филм във тази тема и ще се превърнете във трима човека от които двама са любовници а третия иска да ги убие....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелеее човек ако вземе да изгледа тея филми еди след друг може да посегне на живота си Публикувано изображение

Да бе баси депресиращата тема ;):):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-депресиращия за мен филм си остава "Реквием за сън" (Requiem for a dream). Просто няма друг подобен ... Изгледах го към 11 и после познайте кога заспах ... Особено soundtrack-а е невероятен. Заслужава си !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

genchev, напълно те подкрепям. Фимлът е доста тежък, намоменти чак прекалено бих казал. Музиката е перфектна, завладяваща, аз лично си слушам централната тема постоянно :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-депресиращия за мен филм си остава "Реквием за сън" (Requime for a dream). Просто няма друг подобен ... Изгледах го към 11 и после познайте кога заспах ... Особено soundtrack-а е невероятен.

Заслужава си !

за какво се разпрвя филма?любовна история ли е или нещо по драматично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излизаме от темата, но да кажа на кратко. Разказва се за един наркоман, който в началото е що годе нормален. Има си свестна майка, приятел, приятелка ... Но скоро решава да продава от наркотиците и завлича приятелката си (чийто родители са заможни). По-късно разбира се всичко се оплесква и всички се побъркват. Абе заслужава си, в топ5 ми е !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, темата е депресираща донякъде, но все пак life isn't all sunshine and butterflies.

Ще попрегледам всеки.

Иначе,genchev, не мисля, че е толкова офтопик. Все пак горе-долу това ми беше идеята при пускане на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Crash (сблъсъци) само на мен ли ми е струва депресиращ? Скоро го гледах за втори път и осъзнах, че има много мъка има в него!!! А темата е перфектна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гласувам за "Да напуснеш Лас Вегас" с Никълъс Кейдж и Елизабет Шу. Дано ви хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.