Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

ASROCK B75M-ITX  161 лв. G2020 /2.9/3M/BOX/1155  128 лв. 4G DDR3 1333 ADATA  69 лв. 500G SG SATA 6G/7200/16M  113 лв POWER COLOR AX6670 2GBK3-H  139 лв. CM K280 W/ELITE 500W  136 лв.

------------------------------------------

746 лв. общо

Това ми предложиха от един магазин в моят град и се питам дали си струва да го купя...

Използвам компютъра главно за 3D игри и ползвам програми като skype,spotify,mozila докато играя и търся компютър който ще ми свърши тази работа без никакви ядове и падане на FPS...Цената да не надхвърля 650-700!!Няма да използвам повече от 300-500 гб хард диск...Да мога да подкарам тези игрици с голямо FPS - Battlefield 3,League of legends,Left 2 Dead

Благодаря предварително,

Наско

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички компоненти имаш завишение на цената от 20 до 50 лв. от магазина в града ти, спрямо онлайн магазините у нас.Направи си извода от къде ще си купуваш хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи колко пари може да отделиш за компютър и колегите от Hardware Team ще ти предложат конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не купувай тази конфигурация от тези хора!Това са кожодери!!!!

http://nikem-bg.net/cart/48184p1r47478p1r45336p1r48132p1r49117p1r47896p1rf.html  

Ето това е почти същата конфигурация и виж за какви пари е реално,а виж тези колко ти искат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички компоненти имаш завишение на цената от 20 до 50 лв. от магазина в града ти, спрямо онлайн магазините у нас.Направи си извода от къде ще си купуваш хардуера.

И аз така си помислих...

Кажи колко пари може да отделиш за компютър и колегите от Hardware Team ще ти предложат конфигурация.

650 лева макс само за компютър ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си помислих...

650 лева макс само за компютър ;)

Предложението на playalistic е доста добро за тези пари и ще можеш да подкараш и новите заглавия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще изчакам идеите на Hardware Team и ще реша, но 750 лева ми идват множко

Не е нужно да чакаш или някой да чака нашите идеи от тима и тези идеи или препоръки да бъдат като "закон".Има достатъчно колеги с познания, които могат да ти помогнат и дори техните идеи могат да бъдат с една идея по-добри от тези на хардуер тим.Ще получиш адекватна препоръка, бъди сигурен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и другите теми.Писал съм товаpost-339154-0-58058300-1373652767_thumb.,но проца е по-слаб при многонишковите,но по-добър на сингъл,обаче картата е доста по надолу от 7790.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Gigabyte AMD Radeon HD7750, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E Общо 66548 лв.

Спрял съм се на gigabyte и само чакам вашето одобрение за съвмесимост xD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това са още 10 лв. отгоре на бюджета но щом пак го променяш няма лошо. Разликата е 50MHz в плюс за GB. 

За охлаждането имам съмнения че е по-добро от това на MSI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte AMD Radeon HD7750, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E Общо 66548 лв.

Спрял съм се на gigabyte и само чакам вашето одобрение за съвмесимост xD

Виждам, че гониш доста бюджета - отдели още 13-14лв. и вземи Sapphire ATI Radeon HD7770 GHz Edition, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че монитора ми е MAG BP919 lcd tft - и гледам, че http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/227369-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-Sapphire-HD-7750-1GB-GDDR5 video card прави проблеми при игри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че монитора ми е MAG BP919 lcd tft - и гледам, че http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/227369-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-Sapphire-HD-7750-1GB-GDDR5 video card прави проблеми при игри...

Явно не си прочел всички коментари от тази тема на hardwarebg, проблема там не е от картата! С това, което съм ти предложил няма да имаш никакви проблеми особено на тази резолюция, на която ще играеш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вземи си забележка и не обръщай внимание на конфигурации с бавни процесори. Иначе и ти ще питаш защо при тоя толкова кадри, а при мен насичания с малко кадри.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7750<<<7790 разликата е доста сериозна като производителност и качество на игра, все пак си помисли дали да не се помъчиш да отделиш сумата за конфигурацията, събрана от колегата. Иначе когато решиш да смениш монитора с по-голям и с по-висока резолюция такъв, вероятно ще се наложи да смениш и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7750<<<7790 разликата е доста сериозна като производителност и качество на игра, все пак си помисли дали да не се помъчиш да отделиш сумата за конфигурацията, събрана от колегата. Иначе когато решиш да смениш монитора с по-голям и с по-висока резолюция такъв, вероятно ще се наложи да смениш и видеокартата.

Че разликата е голяма си е вярно, но чак пък да се наложи да я сменя не ми се вярва! Аз с 6670 и Full HD нямам никакви проблеми, а 6670<7750 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6670<<7750 :D

Дали? Я пак опитай със сравнението :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че разликата е голяма си е вярно, но чак пък да се наложи да я сменя не ми се вярва! Аз с 6670 и Full HD нямам никакви проблеми, а 6670<<7750 :D

Така е. HD7750  не е чак толкова слаба дори за fullHD. Правих подобни тестове и дори GRID 2  си хваща над 60 fps средно   на High. Не ми се вярваше, но който не вярва, веднага показвам на лична. А и fullHD  не е кой знае колко по-тежка резолюция от 1600х1200, с каквато разполагат много от  старите 17 инчови CRT.  Разликата е само около 150 000 пиксела, което на практика е нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. HD7750  не е чак толкова слаба дори за fullHD. Правих подобни тестове и дори GRID 2  си хваща над 60 fps средно   на High. Не ми се вярваше, но който не вярва, веднага показвам на лична. А и fullHD  не е кой знае колко по-тежка резолюция от 1600х1200, с каквато разполагат много от  старите 17 инчови CRT.  Разликата е само около 150 000 пиксела, което на практика е нищо. 

Навремето за игра при 1600Х1200 резолюция, в "3D" се справяха по-скоро тежката артилерия видеокарти. А това за много от 17" CRT доколко реално поддържаха въпросната резолюция(имам предвид да са с такава гъста матрица и да имат нативна поддръжка), го приказвай на някой профан. Може и да е имало някои професионални модели, но масовата продукция беше с до 1280Х1024 пиксела, а следващото съотношение в посока нагоре, беше маркетингова измама, или поддържано от управляващата електроника, но пък как качествено да изобразиш фино изображение върху по-едри по размер пиксели, отколкото в даденият случай са изискуеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето за игра при 1600Х1200 резолюция, в "3D" се справяха по-скоро тежката артилерия видеокарти. А това за много от 17" CRT доколко реално поддържаха въпросната резолюция(имам предвид да са с такава гъста матрица и да имат нативна поддръжка), го приказвай на някой профан. Може и да е имало някои професионални модели, но масовата продукция беше с до 1280Х1024 пиксела, а следващото съотношение в посока нагоре, беше маркетингова измама, или поддържано от управляващата електроника, но пък как качествено да изобразиш фино изображение върху по-едри по размер пиксели, отколкото в даденият случай са изискуеми.

Все пак не искаш да кажеш, че при резолюция 1600х1200 въпреки измамата, картата дава много по-малко от тия близо 2 милиона пиксела? Едва ли е толкова важно какво изобразява монитора в случая. То ако погледнем реално, максимумът е 60-65 fps  и при налични 120 fps  се губи смисъла. 

Но аз говоря за HD7750  и конкретна игра, която направо лети на fullHD, Още повече като се включи ВС. A тя в случая може да се включи и на 50 херца, което е доста по-малко от минималните кадри, давани от играта. Виж, за други игри е различно, но щом при тая лети само с промяна на детайлите от ultra на high,  едва ли ще е много по-различно при други игри без DX11. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.