Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички с това да започна,не знам дали тук е правилното място.

Отначало си мислих че ОС ми прави проблем,но след като подмених няколко и доста загубено време по правене на дискове с ОС,помислих че проблемът може да е хардуерен,нека също така да спомена че не съм пробвал с ХП,защото мисля че реално покривам изискванията за седмицата.Тази сутрин прочетох във Вашият форум,за програма HDD Regenerator,след 2 мъчителни часа,резултата беше нулев,нямах никакви грешки в харда.Някой ако може да ми подскаже какво да направя по въпроса,защото реално нищо не мога да правя процесора ми постоянно е натоварен на 100%.И нека уточня не съм с крак в тези работи,затова си допитвам до вас.

Компютъра ми е с добри параметри

2x2GB RAM DDR2

CPU Intel Pentium 4 520, 2800 MHz (14 x 200)
Video NVIDIA GeForce 8500 GT

OS Windows 7 Ultimate 32x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едноядрен процесор и Windows 7. Предполагам, че и хард диска ти е бавен. Слагай си Windos XP. 

Все пак може да сложиш една снимка от Task Manager да се види, кои процеси точно товарят CPU.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър съвет е да си сложите ХР , но все пак не е нормално 100% да е натоварен :no-no:

Дайте това

снимка от Task Manager да се види, кои процеси точно товарят CPU.

Да не е останал някакъв вирус ? Направихте ли цялостен формат на диска и какви програми успяхте да набутате моментално и най вече кой антивирус ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя процесор не става за Win 7. Може обаче да пробваш с клок. Най-добре е един XP,  а на тоя процесор му вземи душичката. Разликата между XP  и Win7  е огромна, що се отнася до вървеж. 

Добър съвет е да си сложите ХР , но все пак не е нормално 100% да е натоварен :no-no:

Дайте това

Да не е останал някакъв вирус ? Направихте ли цялостен формат на диска и какви програми успяхте да набутате моментално и най вече кой антивирус ?

Ами товари се процесора, дори привидно нищо да не е пуснато. Скоро се занимавах с тия проблеми на старата щайга.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отзиви,разбрах до тук че най добре си е ХП,предложете ми някой стабилно такова ако е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А преди да разберете,изпълнихте ли другите препоръки на колегите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едноядрен процесор и Windows 7. Предполагам, че и хард диска ти е бавен. Слагай си Windos XP.  Все пак може да сложиш една снимка от Task Manager да се види, кои процеси точно товарят CPU.

Ало, екШперЧиЧе! Стига глупости вече. Конфигурацийката е напълно достатъчна, за да върви Windows7 и не е нормално процесорът да е забит на 100% и това не е от Windows. По-скоро трябва да се обърне внимание на приложенията, които работят на заден фон, да се проследят процесите, евентуално проблемни драйвери дори или пък зловреди - някои вирусчета си точат системни ресурси.

Тоя процесор не става за Win 7. Може обаче да пробваш с клок. Най-добре е един XP,  а на тоя процесор му вземи душичката. Разликата между XP  и Win7  е огромна, що се отнася до вървеж.  Ами товари се процесора, дори привидно нищо да не е пуснато. Скоро се занимавах с тия проблеми на старата щайга.

7 ще върви задоволително с този процесор, проблемите не са в Windows, а в антивирусните програми, които в днешно време на по-старичките машини направо убиват производителността. И проблемът не е съвсем на Windows. На 2,4Ghz PentiumIV на старият ми лаптоп под Windows7 като го тествах дори игри бях играл, нямаше такива натоварвания с процесор забит на 100%.

Благодаря за бързите отзиви,разбрах до тук че най добре си е ХП,предложете ми някой стабилно такова ако е възможно.

Научете се, че 2 са стабилните версии на Windows - едната струва 150-250лв и е легалната, другата се казва Windows XP MSDN или Windows 7 MSDN, които са версии с VL лиценз, изтекли от Technet на Microsoft и публикувани в торент сайтове. Теглиш такива с актуалният сервизен пакет, който за XP е SP3, а за 7 е SP1, линкове не искай - тук са големи моралисти откъм пиратство. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ало, екШперЧиЧе! Стига глупости вече. Конфигурацийката е напълно достатъчна, за да върви Windows7 и не е нормално процесорът да е забит на 100% и това не е от Windows. По-скоро трябва да се обърне внимание на приложенията, които работят на заден фон, да се проследят процесите, евентуално проблемни драйвери дори или пък зловреди - някои вирусчета си точат системни ресурси.

Няма да споря с теб колега. Това, че ти може да ограничиш някой от процесите и да си настроиш компютъра да работи нормално не значи, че постващия може. Трябва да се прави тази разлика. Затова и аз давам този съвет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да споря с теб колега. Това, че ти може да ограничиш някой от процесите и да си настроиш компютъра да работи нормално не значи, че постващия може. Трябва да се прави тази разлика. Затова и аз давам този съвет.

Когато говоря, не е колкото да правя вятър. Говоря за конфигурация по подразбиране, не съм пачвал или модвал Windows7 тогава, освен че карах основно с класическа тема. Между другото - WindowsAero може да даде негативен отпечатък в производителността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е там когато дори няма включени процеси,си работи на 100%,а колкото до вирусите пълна преинсталация преди 24 часа.Ще опитам с метода с ХП,а ако не сервиз..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато говоря, не е колкото да правя вятър. Говоря за конфигурация по подразбиране, не съм пачвал или модвал Windows7 тогава, освен че карах основно с класическа тема. Между другото - WindowsAero може да даде негативен отпечатък в производителността.

Както казах интелигентен си и знаеш ако има проблем къде да прочетеш и какво да промениш. Да не говорим, че постващия със сигурност не е и с легален Windows. Също така няма да може да работи и без антивирусна програма.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оо, доста се е развихрила темата а снимка от поставащия няма  :( може пък случайно и два паралелно работещи антивируса да има  :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква снимка бе колега,нали това обяснявах до сега,че и без процеси CPU си седи на 100%...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква снимка бе колега,нали това обяснявах до сега,че и без процеси CPU си седи на 100%...

Я сега да обясниш, как без процеси?

Нама начин да спреш всички процеси.

Дори и чисто зареждане да направиш на ОС пак ще има процеси.

И затова те помолиха да дадеш снимка на Диспечера на задачите.

Там ще може да се види GPU Usage.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересното е че,и през еверест,и през core temp не ми показва температурата на процесора ?

http://prikachi.com/images.php?images/482/6335482K.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я сега да обясниш, как без процеси?

Нама начин да спреш всички процеси.

Дори и чисто зареждане да направиш на ОС пак ще има процеси.

И затова те помолиха да дадеш снимка на Диспечера на задачите.

Там ще може да се види GPU Usage.

Ами неговия не използва процеси :) остави това но трябва да сложи и отметката за всички потребители :D

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 ще върви задоволително с този процесор, проблемите не са в Windows, а в антивирусните програми, които в днешно време на по-старичките машини направо убиват производителността. И проблемът не е съвсем на Windows. На 2,4Ghz PentiumIV на старият ми лаптоп под Windows7 като го тествах дори игри бях играл, нямаше такива натоварвания с процесор забит на 100%.

Научете се, че 2 са стабилните версии на Windows - едната струва 150-250лв и е легалната, другата се казва Windows XP MSDN или Windows 7 MSDN, които са версии с VL лиценз, изтекли от Technet на Microsoft и публикувани в торент сайтове. Теглиш такива с актуалният сервизен пакет, който за XP е SP3, а за 7 е SP1, линкове не искай - тук са големи моралисти откъм пиратство.

Айде бе. Два пъти инасталирах тоя Win 7 и двата пъти се влачи като охлюв с двата GB RAM. Със или без антивирус, все тая. Нали се сещаш, че докато е пресен пресен няма антивирусна? Не че не работи. Работи, но примерно таскмениджъра товари клокнатия Селерон на 25 % Пусна ли Операта, 100% на тоя процесор не му мърдат, а зареждането е минути. Дори най-малкия процес заема процесорно време с двуцифрен процент. А стоте процента отначало си ги държи и заради WiFi адаптера, както и заради куп други неща. Ама нали инсталираме ОС за да си вършим работата, а не за да не се товари процесора? Чисто и просто тия стари машинки не са за тая ОС. Или викаш, може да се оптимизира това онова. И какво да се оптимизира? Да махна интернета? Сега не ме карай пак да го слагам, че съм с клокнат P4  вече. Сигурно нещата ще са доста по-добре, но не ми се занимава с глупости. XP-то му е майката за старите щайги. Нека оставим Win 7  за следващите поколения хардуер и за тунинг майсторите, дето седмицата им ползва 200 MB  памет. 

ПП: А по темата, че съм се сетил. Колега, пусни да видим оценката за производителност на Win 7. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде бе. Два пъти инасталирах тоя Win 7 и двата пъти се влачи като охлюв с двата GB RAM.

Ама не е вярно. И Opera си пусках, и игри си пусках - нямаше все 100% натоварване. Недей ме прави на будала, защото съм го пробвал с Windows 7 Professional. Единствената причина да съм с XP е, че първо ми върши работа, второ заема 1/15 от мястото на твърдият диск, което заема един Windows7 и е действително по-лекичко за стари машини. И между другото - с 1GB RAM ми беше старият лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не е вярно. И Opera си пусках, и игри си пусках - нямаше все 100% натоварване. Недей ме прави на будала, защото съм го пробвал с Windows 7 Professional. Единствената причина да съм с XP е, че първо ми върши работа, второ заема 1/15 от мястото на твърдият диск, което заема един Windows7 и е действително по-лекичко за стари машини. И между другото - с 1GB RAM ми беше старият лаптоп.

Добре. Утре ще ти пратя оценката за производителност, че в момента нямам достъп до щайгата. За процесора бе 2.9. Сам си прави сметката. Даже и стария SATA  хард бе с по-висока оценка. Сега ти казах, че съм с клокнат P4,  та нещата вероятно ще са по-добре със седмицата, но пък нямам инсталирана такава. Тия 100 % са напълно възможни за подобни щайги, особено в първите минути след пускане на Win7.  Разбира се, проблемът може да е съвсем на друго място в случая. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел си сложи Windows 7 Ultimate на лаптоп с 3гб рам и едноядрен селерон 2.2 GHz и му правеше същите проблеми - 5 минути след като го включи процесора се товареше на 100% и като цяло от най-малкото натоварване ставаше на 100%

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересното е че,и през еверест,и през core temp не ми показва температурата на процесора ?

http://prikachi.com/images.php?images/482/6335482K.jpg

За сметка на това се вижда натоварване от цели....7%. Къде е това споменатото от 100%, ако смея да попитам?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.