Премини към съдържанието
ScD

Търся перфектния смартфон (много са изискванията)

Препоръчан отговор

Търся перфектния смартфон.

Трябва да има:

1. добра базова колекция от приложения (да не се налага да дърпам file manager, task manager, lock screen apps and so on)

2. активна поддръжка на софтуера

3. да не се изискват акаунти(доколкото е възможно) и лична информация за употребата му.

4. да не се изисква допълнително заплащане за всяка една дреболийка.

5. да може да се използва свободно блутуут-а

6. да има добър избор на безплатни приложения. 

7. да е с поне 5 мегапиксела камера и прилична оптика (доколкото е възможно за един телефон), да има светкавица

8. да има слот за карта памет и поне 4ГБ вградена памет

9. да не е с прекалено голям дисплей - максимум 4", поддържащ мултитъч и поне 250ppi

10. да е със стерео говорителчета с приличен звук и 3,5" жак за слушалки

11. по възможност да има хардуерна клавиатура и хардуерен бутон за камерата

12. WiFi, GPS ( свикнал съм с гармин, така че ако телефона поддържа гармин ще е още по-хубаво)

13.FM transmitter, radio, internet radio и плеъри за музика и видео.

14. Браузър с поддръжка на флаш плеър

15. добро време на батерия -> при ненатоварваща употреба да издържа поне 3 дена. 

16. да поддържа HDMI и/или DLNA

17. Поне двуядрен процесор с графично ускорение и 2ГБ рам

18. да е с качествена сглобка, евентуално с алуминиев корпус( или карбонов - кое е по-добре?) и Gorilla Glass (или друго покритие на екрана което да е устойчиво на надраскване)

19. да не се налага да краквам официалния софтуер за да се възползвам от пълните възможности на телефона. (root/jailbreak/binPDA или каквото и да е - не са приемливи)

Бюджет за сега няма, но ако някой открие такъв телефон ще се радвам да го сподели, за да започна да обмислям варианти как да си го купя. 

Омръзна ми от недодялани телефони, които да не струват за нищо друго освен за ролята на паве хвърлено с/у 240 прасенца.

До сега съм използвал(или съм имал продължителен достъп до): 

Нокиа: 6100, N73, N79, N8, X3, 5800, 5530, 6300, 6500 слайд, N97

Sony(-ericsson): T290,  Xperia 10 mini

Samsung: F480, Galaxy S2

Blackberry Bold

Iphone: 3S, 4S

+ още няколко за по-кратки периоди или прекалено много време, за да си ги спомням - някакъв филипс, няколко LG... моторола... сименс...

към момента ползвам Nokia N8, която горе-долу ми върши работа, но има още какво да се желае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Изчакай до май месец догодина за ей това. Ще ти легне на около $800.

Edit:

1. Ако има предварително всичко, което ти трябва, сигурно ще има също един куп други глупости.

3. Ползвам андроидски телефон, синхронизиран с гугълски акаунт и всичко работи прекрасно.

7. Това е несериозно - аз лично "камерата" я имам за баркод четец.

9 и 17 си противоречат, поне в момента - аз не знам за смартфон, който хем да е с до 4" екран, хем да е в този клас. Може да изчакаш няколко седмици за Motorola Droid - в линията ще има 4.3-инчов модел със сравнително сериозни характеристики.

13. FM трансмитер се среща доста рядко като вградено устройство, а плеърите са софтуер...

14. Flash е отживелица.

19. Това поне при Android няма покритие - root правата са страшно полезно нещо, а и е тъпо без тях да не мога да си сверя часовника по NTP, примерно. В най-лошия случай, ако опреш до гаранция, почти винаги можеш да си възстановиш телефона до заводското му състояние, така че това не е аргумент.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цял куп несъвместими изисквания... Хардуерна клавиатура в музейните модели търси, дисплей не по-голям от 4 инча няма в нито един топ модел от последните години, освен iphone, за FM radio търси нокиа с фенерче, за 3 дена батерия пак търси нокиа с фенерче, за софтуера въобще да не подхващам, че е безкрайна тема... Може и още много по темата, ма няма смисъл. Или забрави за повечето "изисквания", или темата е безсмислена, такова животно няма!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия звучат много сериозно - абе, не знаем к'ъв хардуер ще ползваме още, обаче ще е супер яко и ще стане за 1 година - простете ми, ако съм ужасно скептично настроен.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цял куп несъвместими изисквания... Хардуерна клавиатура в музейните модели търси, дисплей не по-голям от 4 инча няма в нито един топ модел от последните години, освен iphone, за FM radio търси нокиа с фенерче, за 3 дена батерия пак търси нокиа с фенерче, за софтуера въобще да не подхващам, че е безкрайна тема... Може и още много по темата, ма няма смисъл. Или забрави за повечето "изисквания", или темата е безсмислена, такова животно няма!

Точно в това се състои проблема ми. Не мога да открия телефон, който да е удобен за ползване, функционален и с добра поддръжка.   Хардуерната клавиатура е 100 пъти по-удобна за писане от писането на тъчскрийн. Тъчскрийн с размер от 4"+ не е удобен за ползване с една ръка. даже в момента на Н8-цата, която е с 3,5" екран съм леко затруднен.   ФМ радиото мога някак си да го прежаля. Не ми трябва телефон, който всяка вечер да виси на зарядно.  

а въпросното животно е?  С ubuntu?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Б*х му ма**та, толкоз много изисквания имаш, че най-голямо впечатление ми направи това.: 9. да не е с прекалено голям дисплей - максимум 4". Намерих едно телефонче, което ще ти върши работа, но дисплея е 4.7 инч. а ти искаш да не е по-голям от 4 инча.?

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравил си подточка 20. - възможност за чесане на гърба и плащане на сметки за ток и парно

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Б*х му ма**та, толкоз много изисквания имаш, че най-голямо впечатление ми направи това.: 9. да не е с прекалено голям дисплей - максимум 4". Намерих едно телефонче, което ще ти върши работа, но дисплея е 4.7 инч. а ти искаш да не е по-голям от 4 инча.?

и кое е това телефонче с 4,7", че ми стана интересно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в това се състои проблема ми. Не мога да открия телефон, който да е удобен за ползване, функционален и с добра поддръжка.   Хардуерната клавиатура е 100 пъти по-удобна за писане от писането на тъчскрийн. Тъчскрийн с размер от 4"+ не е удобен за ползване с една ръка. даже в момента на Н8-цата, която е с 3,5" екран съм леко затруднен.   ФМ радиото мога някак си да го прежаля. Не ми трябва телефон, който всяка вечер да виси на зарядно.   а въпросното животно е?  С ubuntu?

Dual Boot - Ubuntu Touch и Android. Все още се разработва, колегата flare с право е скептичен, но на мен ми е интересно - събират парички, целта им е 32 милиона, засега са събрали 4.  

HTC One може би.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся перфектния смартфон.

Трябва да има:

1. добра базова колекция от приложения (да не се налага да дърпам file manager, task manager, lock screen apps and so on)

3. да не се изискват акаунти(доколкото е възможно) и лична информация за употребата му.

7. да е с поне 5 мегапиксела камера и прилична оптика (доколкото е възможно за един телефон), да има светкавица

9. да не е с прекалено голям дисплей - максимум 4", поддържащ мултитъч и поне 250ppi

12. WiFi, GPS ( свикнал съм с гармин, така че ако телефона поддържа гармин ще е още по-хубаво)

15. добро време на батерия -> при ненатоварваща употреба да издържа поне 3 дена. 

18. да е с качествена сглобка, евентуално с алуминиев корпус( или карбонов - кое е по-добре?) и Gorilla Glass (или друго покритие на екрана което да е устойчиво на надраскване)

19. да не се налага да краквам официалния софтуер за да се възползвам от пълните възможности на телефона. (root/jailbreak/binPDA или каквото и да е - не са приемливи)

Бюджет за сега няма...

Извини ме, че ти спамя темата, но поста ти ми звучи като: Знам всички тези наименования какво означават, ако някой има нужда мога да му обясня... Вече са ти отговорили. Имаш доста изисквания, които се взаимоизключват за моделите на пазара в момента. За такъв телефон можеш да си приготвиш една солидна сума парички и евентуално да преговаряш с някой от водещите производители на смартфони и платформите за тях, и да си спретнеш един поръчков модел с договор за поддръжка, тогава вече ще имаш това, което искаш, в противен случай си определи бюджет и се насочи към модел и марка, които ще задоволят представите ти за цена качество.

Та по точките от изискванията:

1. К'во ти пречи за 20 мин. да си дръпнеш каквото ти е необходимо и да си персонализираш телефона, няма да го правиш всеки ден?

2. Всички производители в момента предлагат такава поддръжка

3. К'во ти пречи акаунта и създаването на такъв, в ЦРУ ли работиш? Не ставай параноичен, никой не те следи

4. В маркетите на водещите производители е бъкано с безплатен софт за каквото ти душа иска, на един клик са само

5. Аднроид платформата примерно

6. Същото като точка 4

7. Има и даже не само с 5 мегапиксела, но ако искаш про фото си купи DSLR

8. Има такива в момента, даже това е минимума за един съвременен смартфон

9. Като 8

10. Като 8

11. Значи искаш телефона да не е много голям, защото е неудобен за ползване с една ръка, ама ако може дисплея да не е много малък, но да има и това в точката, е как да стане, има вариант, ако клавиатурата се скрива в корпуса по някакъв начин, ама малко безсмислено, не мислиш ли?

12. Като 8

13. Като 8, само дето се разминаваш с фм трансмитера, не ти и трябва, след като има по-добри технологии и решения

14. Андроид платформата примерно

15. Имаш лимит на изразходвания ток във вас ли. Телефона не харчи много при зареждане. Кеф цена няма, както казват хората :)

16. Като 8

17. Смартфоните от високия ценови клас в момента на пазара го предлагат, примерно Galaxy S4

18. Смартфоните от високия ценови клас в момента на пазара го предлагат, сглобката и материалите са прилични, все пак няма да ползваш телефона до живот, нали?

19. Не се налага, ползвам смартфон с аднроид платформа, не съм краквал, руутвал и тем подобни и правя с телефона това, което ми е необходимо, а то не е никак малко. За останалите неща ползвам др устройства по предназначение, все пак това е телефон, а не всичкофон. Така, както секса не може да се замести с ч*кия, така и телефона, просто не може да замести някои устройства.

Като съвет, като гледам повечето ти изисквания вземи да си избереш един тел от средния клас смартфони с аднроид ОС и си живей живота. Има много по-важни неща в него от това да си притежател на перфектния и единствен смартфон. И сега да не вземеш да си помислиш, че ти давам акъл, просто не влагам лоша мисъл в казаното. Успех в избора :)

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dual Boot - Ubuntu Touch и Android. Все още се разработва, колегата flare с право е скептичен, но на мен ми е интересно - събират парички, целта им е 32 милиона, засега са събрали 4.   HTC One може би.

ХТЦ-то не е лошо но как е с базовия софтуер?

а и 4,7" екран... тука имам под ръка една XPERIA Z, с 5 инчов екран... да, хубав е екрана, перфектно се вижда... ама с една ръка е почти не възможно да се ползва телефона...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХТЦ-то не е лошо но как е с базовия софтуер? а и 4,7" екран... тука имам под ръка една XPERIA Z, с 5 инчов екран... да, хубав е екрана, перфектно се вижда... ама с една ръка е почти не възможно да се ползва телефона...

Виж ми първия пост в темата - това е Android - даже и да му липсва нещо в софтуера, някой ще се погрижи за това. И не винаги софтуерът от производителя е черешката на тортата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за HTC , имам предвид както е казал колегата @killchain.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се чуди човек какво толкова правите със тези смартфони !!! Да е нафрашкан с хиляди глупости пък че ще е с нестабилна ОС и че няма да се ползват 90% от "екстрите му" кой го интересува важното е да ги има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се чуди човек какво толкова правите със тези смартфони !!! Да е нафрашкан с хиляди глупости пък че ще е с нестабилна ОС и че няма да се ползват 90% от "екстрите му" кой го интересува важното е да ги има.

споменал съм само неща, които ползвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3. К'во ти пречи акаунта и създаването на такъв, в ЦРУ ли работиш? Не ставай параноичен, никой не те следи

Ще ти кажа какво ми пречи. Пуснал съм си ФТП сървър на лаптопа. Направих 150ГБ трафик за последните два месеца, (няма да спомена от каква локация, поради обективни причини).

В момента всеки ден някой се опитва да ми хакне ФТП-то в това число съм проследил следните ИП адреси са:

1 ИП от Корея,

2 от Лос Анджелис

1 от Колумбия

1 от Германия

При положение, че не съм разгласявал никъде са въпросното ФТП... Ти как мислиш? Пречи ли ми? 

Искам нормално да ползвам телефон, а не гугъл и компания да знаят кога кихам и кога сера!

Накрая ще ме принудят да си билдна сам някъв андроид... като орежа съответните непоискани услуги...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За теб е най добре да минеш на нокия с фенерче. Яко си го загазил ... Ти да не си в някой бизнес с обогатен уран ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За теб е най добре да минеш на нокия с фенерче. Яко си го загазил ... Ти да не си в някой бизнес с обогатен уран ?

де да бях... ама уви... предполагам само един е човекът който се опитва и ползва или ТОР мрежата или има достъп до различни сървъри на различни локации...

от дръга страна опитите са доста ламерски... та малко съм в дилема кой може да е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

де да бях... ама уви... предполагам само един е човекът който се опитва и ползва или ТОР мрежата или има достъп до различни сървъри на различни локации...

от дръга страна опитите са доста ламерски... та малко съм в дилема кой може да е...

Само не ми казвай че си ъплоуднал 150гб през разни анонимни сървъри или тор мрежа за два месеца че там като знам каква е скоростта ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен Galaxy S2 е перфектен избор. Е,не е 2GB RAM,но и 1 върши работа. Процесора е 2x1.2Ghz (2-ядрен), Mali 400 GPU. Екрана е 4.3 SAMOLED+. Камерата е 8MP+Full HD запис. 

Няма как да ти се покрият обаче всички изисквания. 

1.Доста неща има в началния комплект програмки, доволен ще си.

2.Да, до версия 4.1.2 е в момента на Android. Избягвай версията Plus и вземи оригиналния S2.

3.Не може без акаунти.Как иначе ще сваляш приложения? Изисква се акаунт за нромалната работа с приложения, това е при всеки смартфон,а вече и не само при тях. Акаунт се прави за 1 минута,а ако имаш Gmail поща-вече имаш акаунт.

4.Всичко,което би могло да ти потрябва е безплатно в PlayStore,а ако не-има си сайтовете в интернет,където платеното е безплатно,ако ме разбраш.

5.Да,това е един от плюсовете на Android, Bluetooth работи без проблем,може да си пращаш и получаваш.

6.Както казах-PlayStore и интернет. Преди няколко дни приложенията за Android удариха 1 млн.

7.Да,8 със светкавица е.

8.Има слот. Не се сещам за вградената,но тя се ползва за приложения,не за съхранение. Това е принцип при по-голямата част смартфони с Android.

9.4.3" Multitouch е, SAMOLED+. Не се сещам за пикселите на инч, но ти гарантирам неразличимоста на пикселите с просто око.

10.Звука е приличен,има си еквалайзери в PlayStore колкото си искаш. 3.5мм жак също.

11.Няма ги тези работи,съжелявам. Почти ги няма вече тези модели. Може би някое Blackberry, но там си ограничен откъм приложения.

12.WiFi/GPS/ ги има, има си Garmin за Android.

13.Да, всичко е в PlayStore. Има си вградено FM радио, интернет радиа в маркета колкото си искаш. Примерно TuneIn, BGMedia...

14.Можеш да си свалиш Flash Player от xda-dev

15.Това е смартфон,не разчитай на батерия.За батерия>нокиа с фенерче.

16.Да,има HDMI и DLNA.

17.2 ядра е,всичко му е точно. Само RAM e 1, но това не е кусур. Аз със 512 съм 6.

18.Да,Gorila Glass e.Пластмасов е,но рядко са металните. Почти всичко е пластмаса/поликарбонат. 

19.Почти всичко е възможно без root.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа какво ми пречи. Пуснал съм си ФТП сървър на лаптопа. Направих 150ГБ трафик за последните два месеца, (няма да спомена от каква локация, поради обективни причини).

В момента всеки ден някой се опитва да ми хакне ФТП-то в това число съм проследил следните ИП адреси са:

1 ИП от Корея,

2 от Лос Анджелис

1 от Колумбия

1 от Германия

При положение, че не съм разгласявал никъде са въпросното ФТП... Ти как мислиш? Пречи ли ми? 

Искам нормално да ползвам телефон, а не гугъл и компания да знаят кога кихам и кога сера!

Накрая ще ме принудят да си билдна сам някъв андроид... като орежа съответните непоискани услуги...

Щом ползваш някаква  web услуга винаги очаквай подобни опити и това си е съвсем в реда на нещата. Никак не е трудно да ти се направи един скан по ип или домейн и да се разбере по портове, каква услуга ползваш. Не си мисли, че Гугъл са докладвали на хакери от страните, които си изброил да те пробиват, просто нямат мотив. Ще си изградиш някаква защита, ще използваш друг вид връзки за достъп до ресурсите ти, по-защитени, а не обикновено FTP. Не виждам какво ти пречи. Да непробиваема защита по принцип няма, знаем всички, че нещо създадено от човек, може от такъв да се пробие, но ако си изградиш една добра защита, хората които ще имат знанията и ресурсите да я пробият, няма да се захващат с теб, за какво са им няколко mp3-ки и 2 word файла, единия от които е курсова работа от висшето ти образование. Имам предвид, че да те пробиват няма да имат финансов интерес. Не знам какво толкова криеш и представлява интерес за хакерите, но си мисля, че ако е наистина безкрайно ценно ще разполагаш и с ресурс да си пуснеш и създадеш собствена ОС, която да ползваш спокойно, без да си мислиш, че някой те следи. Остава обаче достъпа до ресурсите през нета и измислените до този момент протоколи, проблема отново ще е при тях и ще трябва да създадеш нови, както и да си създадеш собствена глобална мрежа или направо цяла система като на NASA примерно, която да е засекретена и използва собствени методи за комуникация, които не са разпространени м/у простолюдието. Разбирам, че искаш определена независимост, но според мен леко те гони параноя. Само като съвет, вземи си едно телефонче, което те радва като цена-качество, конфигурирай си достъп до ресурсите, изгради си с една базова защита и си живей живота. Виждаш ми се кадърно момче, не го приемай лично не целя да те засегна, а сам да ти кажа, че прекалено се втелясваш.   

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щ..................

е ти в какъв филм влезе....

Просто съм на място без достъп до торенти. Свалям си нещата на лаптопа, който седи в БГ, а през фтп сървъра си ги дърпам при мене...

И да предприел съм достатъчно мерки за защита на сървъра. Ползвам FTP over SSL/TLS, като се криптира и логина и трансфера на данни. Аз предполагам, че точно защото е криптиран трафика някой се е опитвал да се логне на фтп-то, да разбере какво има на него и какво съм свалял...

а както казах, домейна не съм го огласявал никъде, а съм с динамично ИП, така че няма как някой да прави атаки на база конкретно ИП...

Ама стига вече по тоя въпрос. Да се върнем към "перфектния" телефон. 

Не Ви ли прави впечатление че повечето от новите "флагмани" изглеждат почти идентично.. на която и да е марка. Един голям екран с няколко бутона около него... няма съществена разлика... Спомнете си едно време как повечето модели се различаваха. Не че съм фен на телефони с капачета или слайд отваряне или нещо подобно. но поне човек имаше на разположение голям избор. И както имаше тенденция за все по-малки и по-малки телефони, изведнъж като се появиха тъч екраните и тенденцията се обърна -> все по големи и по-големи тучове, някои тежащи по 200 и кусур грама

За това е и изискването за по малък екран. Големият екран разбира се дава преимущество при ровене в интернет и като цяло при четене на нещо, но не е удобен нито за носене в джоба, нито за употреба с една ръка. Трябва да има баланс. По едно време клавиатурките бяха станали толкова дребни на някои модели, че не можеше без нокът да натиснеш само един бутон. Сега екран 4-5 инча си е нещо нормално...

За ФМ трансмитера и ФМ радиото също мога да кажа няколко приказки. Не знам какви коли карате, но аз карам барака... ръгнал съм едно касетофонче филипс, което не си знае годините и си пускам музичка през ФМ трансмитера на телефона - много си ми е удобно. А дори и при по нови коли не винаги има опцция за свързване с блутуут към аудио системата на автомобила. ФМ радиото за вас може и да е отживелица, но не всеки има на разположение неограничен достъп до интернет от телефона си. Не ми харесват тарифните планове на кожодерите мобилни оператори и за това предпочитам да слушам нормално радио.

Наясно съм че все още не съществува телефон с моите изисквания, а с оглед на тенденциите на пазара едва ли някога ще видим такъв. Идеята на темата беше по-скоро дискусия, а не реалното намиране на устройство. 

Да, и HTC One, и Samsung Galaxy S2, и много други телефони се вписват до някаква степен в описанието. Това са хубави телефони - не отричам... но са също така и далеч от перфектни.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Приятелю!

По логиката, че няма перфектен ЧОВЕК на Земята, най малкото може да има...перфектен телефон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ScD, може да погледнеш BlackBerry Q5. Не се вписва в голяма част от изискванията ти, но има хардуерна клавиатура и работи доста добре. В България се продава за около 800 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.