Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търся перфектния смартфон (много са изискванията)

Препоръчан отговор

ScD, може да погледнеш BlackBerry Q5. Не се вписва в голяма част от изискванията ти, но има хардуерна клавиатура и работи доста добре. В България се продава за около 800 лева.

В момента освен Н8-цата имам и едно служебно Блекбъри Болд под ръка... По-жалко подобие на смартфон не бяха виждали очите ми... операционната система е изключително неинтуитивна, клавиатурата въпреки че е хардуерна е с прекалено нагъчкани бутони и често натискам по няколко наведнъж...

Също така, не знам дали е от оператора, защото е на различен от нокиата, ама обхвата на това блекбъри е поне с 2 чертички по-малко почти винаги... и съответно като падне до 1-2, провеждането на разговор е невъзможно...

С нокиата, такива проблеми не съм имал...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента освен Н8-цата имам и едно служебно Блекбъри Болд под ръка... По-жалко подобие на смартфон не бяха виждали очите ми... операционната система е изключително неинтуитивна, клавиатурата въпреки че е хардуерна е с прекалено нагъчкани бутони и често натискам по няколко наведнъж...

Също така, не знам дали е от оператора, защото е на различен от нокиата, ама обхвата на това блекбъри е поне с 2 чертички по-малко почти винаги... и съответно като падне до 1-2, провеждането на разговор е невъзможно...

С нокиата, такива проблеми не съм имал...

О, има голяма разлика с Bold, да не говорим че има и Q10. Понякога SIM картите от нашите оператори не работят добре, хубаво е да се сменят при проблем.

P.S. Не мога да разбера едно единствено нещо. Ако говорим за интуитивност, поставям на първо място Apple (iPhone), след това Windows Phone, следва Blackberry OS и най-накрая Андроид, заради нестабилната работа на устройствата с тази ОС. Разбира се това е мое лично мнение, с което не желая да ангажирам никого. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти гарантирам, че няма телефон, който да покрива всичките ти изисквания.

Просто съм на място без достъп до торенти.

Също и такова място няма, на планетата земя де. Дори да нямаш директен достъп (което е малко вероятно, да са блокирали всички торент сайтове), пак имаш много опции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е ти в какъв филм влезе....

Просто съм на място без достъп до торенти. Свалям си нещата на лаптопа, който седи в БГ, а през фтп сървъра си ги дърпам при мене...

И да предприел съм достатъчно мерки за защита на сървъра. Ползвам FTP over SSL/TLS, като се криптира и логина и трансфера на данни. Аз предполагам, че точно защото е криптиран трафика някой се е опитвал да се логне на фтп-то, да разбере какво има на него и какво съм свалял...

а както казах, домейна не съм го огласявал никъде, а съм с динамично ИП, така че няма как някой да прави атаки на база конкретно ИП...

А филм, мне просто гледам, че ти искаш нещо, което за момента няма как да получиш поради различни обстоятелства - я липса на достатъчно средства, я нещо друго. При мен няма филм. Аз си ползвам телефон с платформа андроид, конфигурирал съм си го с готови приложения от маркета и ми върши перфектна работа за целите, които имам (те не са само червена и зелена слушалка, в противен случай щях да съм с нокия с фенерче) и до там. Никак друго не ми трябва като за телефон, (все пак не очаквам да е с вграден мине*отроник), пия си ракията и гледам да обръщам повече внимание на жената. Ти обаче верно се филмираш и си усложняваш живота безсмислено, това се опитвам да ти кажа. Имаш много предложения и всички ги отхвърляш, щото са били недостатъчно добри, ами примири се, както са казали и др писали в темата, перфектно няма никъде, няма и да има. Ако ли не, запретни ръкавите и сам си спретни нещо, както ти написах още в първия си пост по темета. Имаш и голям избор на пазара, но ти си знаеш. Иначе да, просто за дискусия е интересно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами доколкото идеята е дискусия, а не реално устройство, моите идеи за такова идеално устройство коренно се различават с тези на автора на темата. Само за ФМ радиото съм съгласен, не е отживелица, дори си е много добра екстра, особено след като открих едно приложение, което позволява да се слуша радио без слушалки (Spirit FM Unlocked, 14,34 лева). Отсъствието на ФМ радио във водещите телефони за мен буди пълно недоумение... особено при наличие на множество напълно глупави и за мен излишни функции... Добре де, нямам против да има барометър и сензор за външната температура (много е важно да знам каква ми е температурата в джоба), но да махнеш ФМ радиото за мен е поредната изгъзица... (защо ли не се учудвам, пак на Самсунг) И относно хардуера, най-излишно за мен би била хардуерната клавиатура, ако ще да е на прозрачно фолио и да изкача отнякъде на телефона. Пък и няма как да добавиш хардуерна клавиатура (напълно глупава и излишна за мен "екстра") без компромиси за едно или друго, например размера на дисплея. Толкова за хардуера.

Относно операционната система, най-подходяща както за автора, така и за мен, според мен е Андроид. Няма да коментирам трябва ли да се рутва или не, трябва ли да имаш акаунт или не, защото това вече са едни несъстоятелни претенции, при положение, че се гони определен резултат, а за това което иска автора, донякъде да може да моделира телефона за неговия си вкус, трябва рут. Ще коментирам само Андроид, доколкото съм по-добре запознат именно с Андроид, но телефона може да се направи и така, че да не иска регистрация, може да се вградят всички безплатни приложения и така изцяло ще се избегне ползването на Google Play и много друго... Да, няма да го получиш така готов от магазина, ще положиш малко труд (еднократно) да си го направиш сам.

Толкова от мен, дадох мение и за това, да мога да следя темата, защото малко безсмислена ми се струва, но ми е интересно до къде ще се развият нещата с "перфектния" телефон... А, да, относно хардуера, за мен лично телефона би било добре да е водоустойчив. Също така според мен има доста по-добри от горила стъклата, например Dragontail, което стъкло се използваше от някои Sony Ericsson телефони, май в Xperia Activ, а м/би и в друг. Има клипове в нета за Activ, вижте на какво издържа това телефонче... Два S3 със счупени (пукнати) стъкла видях, по думите на нещастните собственици от обикновенно изпускане... Грозна гледка е едно такова стъкло... Не знам, може пък и бройките за България да не са били с горила стъкло, но имам едно наум за качествата му... Моя пък телефон изобщо не го пазя и е с тези, по-обикновенните, ама нищо му няма.

Малко трудно чета темата, че пиша от мобилно устройство (и както се вижда, липсата на хардуерна клавиатура не ме затруднява особено...), но съм съгласен с някои от мненията по-горе, но е по-трудно да цитирам и разни други действия, като например да чета темата едновременно с писането.

п.п. Рут не е = равно на кракване или нещо подобно... Рута при Андроид означава само че имаш администраторски права, нищо чаак пък толкова страшно или незаконно или пък опасно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си търся секретарка - да е на не повече от 25, но с 30 годишен опит и с крака метър и двайсе, aма да не е по-висока от 1.65

Изясни си кои неща са ти най-важни и съкрати малко списъка, иначе не виждам как ще получиш каквито и да било по-конкретни предложения. Някои от изискванията ти са абсолютно несъвместими.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3. да не се изискват акаунти(доколкото е възможно) и лична информация за употребата му.
...
19. да не се налага да краквам официалния софтуер за да се възползвам от пълните възможности на телефона. (root/jailbreak/binPDA или каквото и да е - не са приемливи)

Споменавайки това, явно държиш личната ти информация да остане такава - както и би трябвало! Проблема е, че какъвто и телефон да вземеш ти ще поставиш СИМ карта в него. Която на практика "знае" всичко за теб(освен ако не живееш в държава, където регистрацията на въпросната не е задължителна). Освен това, ползвайки телефона си, ти постоянно създаваш нова и нова лична информация(снимки, контакти, SMS, пароли, файлове и прочие).

Не е нужно да създадеш акаунт с реалните си данни, за да имаш основание за притеснение, че въпросните данни могат да попаднат у трета страна! Също така не е нужно да свалиш зловредно приложение от маркета, за да позволиш(не съзнателно) неоторизиран достъп и изтичане на данни!

Няма да навлизам в подробности, примери колкото искаш. Един от които - Carrier IQ[0].

Освен това какъвто и телефон и ОС да избереш, почти е сигурно, че ще дойде с купища излишен софтуер, който никога няма да ползваш. Няма причина да присъства щом няма да го ползваш. Само предразполага устройството за потенциални уязвимости. Не можеш да се отървеш от този софтуер ако нямаш пълен достъп до устройството - сиреч root.

Според мен от гледа точка на сигурност и поверителност, най-удачно е да се ползва ROOTнат Android. Е естествено това само по себе си не е достатъчно, но DuckDuckGo it[1], както не се казва, за повече информация.

Това го пиша, за да се опитам да докажа, че т. 3 е безсмислена, а и в подкрепа на root-ването (специално за android говоря, защото ползвам именно него, не че при останалите платформи не присъства този проблем).

[1] DuckDuckGo it от Google it.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся перфектния смартфон.

Трябва да има:

1. добра базова колекция от приложения (да не се налага да дърпам file manager, task manager, lock screen apps and so on)

2. активна поддръжка на софтуера

3. да не се изискват акаунти(доколкото е възможно) и лична информация за употребата му.

4. да не се изисква допълнително заплащане за всяка една дреболийка.

5. да може да се използва свободно блутуут-а

6. да има добър избор на безплатни приложения. 

7. да е с поне 5 мегапиксела камера и прилична оптика (доколкото е възможно за един телефон), да има светкавица

8. да има слот за карта памет и поне 4ГБ вградена памет

9. да не е с прекалено голям дисплей - максимум 4", поддържащ мултитъч и поне 250ppi

10. да е със стерео говорителчета с приличен звук и 3,5" жак за слушалки

11. по възможност да има хардуерна клавиатура и хардуерен бутон за камерата

12. WiFi, GPS ( свикнал съм с гармин, така че ако телефона поддържа гармин ще е още по-хубаво)

13.FM transmitter, radio, internet radio и плеъри за музика и видео.

14. Браузър с поддръжка на флаш плеър

15. добро време на батерия -> при ненатоварваща употреба да издържа поне 3 дена. 

16. да поддържа HDMI и/или DLNA

17. Поне двуядрен процесор с графично ускорение и 2ГБ рам

18. да е с качествена сглобка, евентуално с алуминиев корпус( или карбонов - кое е по-добре?) и Gorilla Glass (или друго покритие на екрана което да е устойчиво на надраскване)

19. да не се налага да краквам официалния софтуер за да се възползвам от пълните възможности на телефона. (root/jailbreak/binPDA или каквото и да е - не са приемливи)

Бюджет за сега няма, но ако някой открие такъв телефон ще се радвам да го сподели, за да започна да обмислям варианти как да си го купя. 

Омръзна ми от недодялани телефони, които да не струват за нищо друго освен за ролята на паве хвърлено с/у 240 прасенца.

До сега съм използвал(или съм имал продължителен достъп до): 

Нокиа: 6100, N73, N79, N8, X3, 5800, 5530, 6300, 6500 слайд, N97

Sony(-ericsson): T290,  Xperia 10 mini

Samsung: F480, Galaxy S2

Blackberry Bold

Iphone: 3S, 4S

+ още няколко за по-кратки периоди или прекалено много време, за да си ги спомням - някакъв филипс, няколко LG... моторола... сименс...

към момента ползвам Nokia N8, която горе-долу ми върши работа, но има още какво да се желае.

Защо не погледнеш това http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/3616/htc-one-mini отговаря на повечето ти изисквания :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш това http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/3616/htc-one-mini отговаря на повечето ти изисквания :)

Аз се чудя на големите производители - лесно е да набуташ последния модел процесор, 2GiB оперативна памет, голяма батерия и т.н. в 5-инчов модел, но когато трябва да направиш същия, но в малък корпус, някои параметри (не говоря за батерията) "падат" наполовина.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя на големите производители - лесно е да набуташ последния модел процесор, 2GiB оперативна памет, голяма батерия и т.н. в 5-инчов модел, но когато трябва да направиш същия, но в малък корпус, някои параметри (не говоря за батерията) "падат" наполовина.

Много ме дразни и мен това, че се опитват да си пробутат големите телефони, а аз например искам добър телефон до 4"... Е няма... Или взимаш голям телефон или се примиряваш с орязани възможности... Средно положение няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ме дразни и мен това, че се опитват да си пробутат големите телефони, а аз например искам добър телефон до 4"... Е няма... Или взимаш голям телефон или се примиряваш с орязани възможности... Средно положение няма.

И аз харесвам телефоните между 3,5 и 4 инча. Много са по удобни в ръка , а не като обувките на Слави Трифонов - 46 номер! Ето например наскоро пускат "Sony Xperia M" на нашият пазар и ми харесва. "djagi" ! Какво е твоето мнение за него, макар че имам "Е" мога съвсем спокойно да го...подменя с този  "М"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз харесвам телефоните между 3,5 и 4 инча. Много са по удобни в ръка , а не като обувките на Слави Трифонов - 46 номер! Ето например наскоро пускат "Sony Xperia M" на нашият пазар и ми харесва. "djagi" ! Какво е твоето мнение за него, макар че имам "Е" мога съвсем спокойно да го...подменя с този  "М"

Приятелю, нямам впечатления от "М", но съдейки по характеристиките, ще е доста симпатично телефонче със средни възможности и съвсем малко по-голям от "Е" (на дължина), но пък вече с 4". Все пак предполагам, че и цената ще е доста по-друга, но ако искаш нещо по-добро от "Е" и имаш възможност да го замениш, "М" е с доста по-добър хардуер (резолюция, камера, процесор...). Аз все пак бих изчакал още поне месец-два, защото към края на годината сякаш се появяват по-изгодни оферти както от операторите, така и от производителите на телефони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dual Boot - Ubuntu Touch и Android. Все още се разработва, колегата flare с право е скептичен, но на мен ми е интересно - събират парички, целта им е 32 милиона, засега са събрали 4.

[Офтопик] Нема смартфон мечта -

http://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B8/%D0%A4%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-Ubuntu-Edge-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%BE%D1%87%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0-81526.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, четох за това (макар и не в kaldata) - само отначало всичко е било прекрасно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е затова най си ми е удобен nokia c6-00 старичък модел е вече, стара операционна система, няма чак толкова приложения, ама размера на дисплея и клавиатурата са ми перфектни. Само отначало като го купих ми беше малко търсене докато свикна да натискам малко по силно по дисплея. :) . Единственият проблем който имах е че постоянно рамта му се запълваше, ама с приложение за спиране се оправя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване