Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Протести в страната (продължение)

Препоръчан отговор

преди 49 минути, qrtddt написа:

Няма ли да вдигнеш летвата при троленето , или това ти е по възможностите?

За това какво ти е мнението?

https://frognews.bg/novini/saiuzat-sadiite-poiska-vss-uvolni-ivan-geshev.html

Какво да ми  е ? Това въобще не е някаква "сензационна новина" . Такив акато теб не помнят че същите преди бяха писали писма и искаха пРезидента да не подписва указа за назначаването на Гешев.

Нищо ново под слънцето. Даже нещо много се забавиха :getout:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Стига с тия комунисти бе хора. Комунисти отдавна няма, не го ли разбрахте? Има мафия. Мафия в различни политически формации и окраски, но с едно ядро, което държи целия политически и икономически живо

Ако правителствата са некадърни е нормално хората да протестират. И какво ако се случва години наред? Значи трябва да се търпят некадърни правителства ли? Подобни изявления показват тотално падение на

Да обясня на всички илитерати и пълни идиоти. Предсрочните избори са същото като редовните избори, само че се правят по- рано от предвиденото, защото правителството се е оакало или парламента в момент

Публикувани изображения

Ко дават ? На всеки километър ?

преди 37 минути, ninov написа:

щото ти си форумния идиот с теб всички се гаврят

Мечтай си . Подмятам ви като кече о дувар, то си мисли че е пудел.... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, miro20 написа:

Ко дават ? На всеки километър ?

Мечтай си . Подмятам ви като кече о дувар, то си мисли че е пудел.... :) 

ти си бил голям мечтател всеки те прави на идиот и след всеки пост те навират в миша дупка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Мойра написа:

Зависи от гледната точка.....

c689c28cf2bfe757d8accf8c0c897be4.jpg

84378224101ff10867e573758e1440a9.jpg

894fe9e753229f7b221773a9278db1b6.jpg

преди 26 минути, ninov написа:

ти си бил голям мечтател всеки те прави на идиот и след всеки пост те навират в миша дупка

О да, вижда се :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ден 85: Исканията на протестиращите остават непроменени, ”Оставка!” оглася площад ”Независимост” и ”Орлов мост”

Цитат
Близо три месеца от началото на протестите исканията на участниците в тях остават непроменени - оставки на правителството и на главния прокурор, въвеждането на дистанционно и машинно гласуване, предсрочни избори. За 85-ти ден хората отстояват своите искания. ”Оставка!” оглася площад ”Независимост”.

20-22 часа: Протестиращите изпяха хима и тръгнаха към Орлов мост. "Борисов - позор! Оставка и затвор!", скандираха недоволните граждани. :Малко по-късно те блокираха кръстовишето.

.
.

Адв. Николай Хаджигенов припомни основните критики в резолюцията на една от комисиите в европарламента и в доклада на ЕК. Той прогнозира, че не е далеч времето, когато ЕС ще ни наложи санкции и спре еврофондовете заради Борисов. Адвокатът каза още, че протестите отчупват всеки ден парчета от стената на властта и тя вече е паднала наполовина.

.

.

Събудихме България! Събудихме света и ще продължим, започна речта си проф. Велислав Минеков. Като ходите пеша, правете по широки крачки, да не изтъркате асфалта, пошегува се той. Той припомни, че резолюцията на Европарламента подкрепя протеста и се спря на няки основни моменти в тази резолюция.

.

Осемнадесет годишен младеж заяви, че не може Борисов да бъде лице на България. Той каза, че петдесет лева към пенсиите от Борисов е подгравка с хората, защото България продължава да има най-ниските пенсии в Евросъюза и на Балканите.

.
.

" Не вярваме на Борисов, не вярваме на Гешев и искаме оставка", каза  протестиращ от  трибуната. Множеството поде "Оставка! Оставка!"

.

Арман Бабикян от „Отровното трио” прочете част от текста, който малко по-рано получи одобрението на Комисията по граждански свободи в ЕП. В документа се обръща внимание на продължаващите три месеца антиправителствени протести у нас.

В 85-я ден протестиращите в „триъгълника на властта” чуха част от проекторезолюцията, която се съсредоточава върху продължаващите системни проблеми в съдебната власт, най-вече липсата на рамка за търсене на отговорност от Висшия съдебен съвет и главния прокурор.

Най-странното е, че в Брюксел мислят същото, което мислим ние тук и по всички площади на България, каза още Бабикян и поздрави съгражданите ни в белгийската столица, които посрещнаха премиера Борисов с възгласи “оставка” при пристигането му за заседанието на Европейския съвет.

В проекторезолюцията на ЕП пише, че се изразява безпокойство за дълбоките и системни слабости в правовата държава, подчерта Арман Бабикян и продължи: ЕП изразява своята недвусмислена подкрепа за хората в България в техните изконни искания и стремежи.

Българското правителство е призовано за сътрудничеството с Комисията, за да отговори за начина на изразходване на средствата на Съюза и да отговори на опасението, че парите на данъкоплатците на Съюза се използват за облагородяване на кръгове, свързани с управляващата партия, каза още Арман Бабикян.

Пред протестиращите той още веднъж отбеляза, че гражданите от площада са прекрасно чути в Брюксел и изглежда и еврдепутатите са разбрали какво става в България.

.

Камионът с озвучителна техника блокира движението по бул. “Цар Освободител“.

.

19-20 часа: По традиция протестиращите се събират тази вечер на площад "Независимост".

В 85-ия ден на антиправителствени протести над 120 интелектуалци излязоха с писмо, в което поискаха оставките на премиера, главния прокурор, председателя на парламента, директора на БНТ и Вежди Рашидов.

С 18 мотива културните дейци застават зад исканията на улицата. Те заявиха, че зад тях не стоят политически формации.

По-рано днес и от ДПС поискаха оставката на председателя на Народното събрание Цвета Караянчева.

Акцентът вчера вечерта беше докладът на Европейската комисия за върховенството на правото за България. "Постигнахме още нещо нечувано досега – постигнахме институционална подкрепа в лицето на президента, подкрепа от европейски институции, от отделни евродепутати", подчерта от трибуната адвокат Николай Хаджигенов.

Минчо Спасов съобщи телефонния номер на премиера Бойко Борисов и призова присъстващите на площада да запишат номера и ги посъветва всеки път, когато решат да използват метрото, да му се обаждат и да го питат дали може, по заръка на г-жа Караянчева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Мойра написа:

въпрос пак на гледна точка

Аз се чудя що бабикяновците дават само близък план.... а то за д амогат 30-тината човека да изглеждат огромна тълпа :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

”Отровното трио” кани на среща в Брюксел граждани и журналисти

Цитат
На 5-ти октомври 2020 г., понеделник, в 16:30 ч. (местно време) проф. Велислав Минеков от „Отровното трио” ще се срещне в Брюксел с протестиращи българи и журналисти. Срещата ще се състои пред централния вход на Европейския парламент в Брюксел.

Това обявиха от "Отровнот трио" с покана, който има възможност и желание да отиде на срещата.

Разговарът ще е за състоянието на демокрацията и правосъдието в страната, медийната свобода и злоупотребите с европейски фондове, преди началото на сесията на ЕП за върховенството на закона в България, съобщават проф. Велислав Минеков, адв. Николай Хаджигенов и Арман Бабикян.

Добра идея!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Не забравяйте да се снимате с новия премиер... ама след като се чуете с Маджо .... :giggle1:

Що бре, к'во му е на Маджо? Защо да е лошо някой да се чува с него? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ivottoshev написа:

Що бре, к'во му е на Маджо? Защо да е лошо някой да се чува с него? 

Именно! Питай Хр.Иванов който гузно се сконфузи само при споменаването на думата "Маджо" . "Гузен негонен бяга" . И преди съм го казвал това за този гаф .

Кво толкова ? Не че нещо, ама да излезе да каже... оправиха ли нещата, чуха ли се... кво стана след живото предаване ? :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Именно! Питай Хр.Иванов който гузно се сконфузи само при споменаването на думата "Маджо" . "Гузен негонен бяга" . И преди съм го казвал това за този гаф .

Ти още ли за тази сламка със сконфузването се държиш? Преди да ти задам въпроса дали Маджо е престъпник и ако е такъв що Каскетчо не го разследва (7пъти за 10дни без да ми отговориш), изобщо не ти минаваше през ума да свириш на тази струна със сконфузването, а директно  обвиняваше Хр. Иванов в задкулисие:

на 12.08.2020 г. в 16:26, miro20 написа:

Хр.Иванов се издъни като кифладжия и прозря и неговото задкулисие и координация с Маджо 

Чак след като видя, че каквото и да отговориш, все не се вързва с подадените опорки, почна да го обвиняваш САМО в гузна съвест и нито думичка за координации и задкулисия. 

Звънни в тролската централа и питай дали са измислили някой по-умен отговор на въпроса защо Маджо не е разследван от Каскетчо, и ако такъв все още няма, съветвам те изобщо да забравиш как се пише думичката "маджо" за да не изпадаш ти в "сконфузни ситуации".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анастас Гогов пред Фрог: Протестите са срещу шайката обезумели политици, които са се барикадирали в мозъчната си смърт

Spoiler
Опитваха се да ме манипулират, шантажират и да ме убеждават да се откажа да направя митинг-концерта на ”Орлов мост”. Обясняваха ми, че едва ли не съм престъпник. Днес вече толкова много хора-експерти, широко признати в своите области – наука, изкуство, образование, комуникации, застанаха заедно и подкрепиха протеста. Това е важно за обществото - че ние всички в тези протести сме единни. Освен тази шайка обезумели политици, които са се барикадирали и стоят в някаква мозъчна смърт. Умрял кон не се язди. Слизаш от него и взимаш жив, за да продължиш пътя си.

Това каза пред Фрог Нюз Анастас Гогов, организатор на митинг-концерта на "Орлов мост", протестиращ от първия ден на антиправителствените протести и не на последно място предприемач с принос за развитието на големи компании в България.

Ето какво каза той пред екипа ни за гражданската си позиция и трудностите да я отстоява.

Протестите набират енергия с все по-интересни събития. Като започнем с митинг – концерта от миналата неделя, който Вие организирахте,последва  мощната подкрепа от стотици интелектуалци в България. Днес е обявено "IV Велико народно въстание“. Има ли тенденция да се генерира енергия за протести с позитивни събития и позитивни лица според Вас?

Надавам се да получим такава трансформация на тези обществени процеси. Надявам се те да добият този позитивен заряд и тази позитивна енергия, която наистина да даде нова и по-широка перспектива, и по този начин да ангажира и по-голяма част от обществото. Това е заявяване на волята на суверена. Искането е за оставки и за промяна на системата на управление и за рестартиране на цялата държава.

Наред с това има и друга тенденция обаче – все по-мощно заглушаване на тези инициативи в подкрепа на протестите. Митинг-концертът беше доста мащабно събитие, сцена на Орлов мост досега беше издиганата само веднъж през 2016 г. за концерт на Слави Трифонов и неговите музиканти. Тогава проявата бе обявена за грандиозно събитие, а сега, когато се прави като гражданска инициатива, на която реално също имаше много хора и участваха много изпълнители, почти не се чу за това.

Предполагам, че това се дължи на факта, че 99% от медиите са собственост на олигарха Пеевски. Само bTV някак остана настрани като свободна медия и от тези с национален мащаб само те имаха репортер на място и предаваха на живо какво се случва на този концерт. До колкото знам и Алфа тв присъстваше, но при тях може да се отдаде и на липсата на съдържание, но все пак бяха на митинг-концерта.

Факт е, че без да имаме време и възможност да търсим медийни изявиq беше направен много силен опит този концерт, който мога да определя като знаково събитие за модерната демокрация в България, да бъде потулено и да не се разбере за него в малките населени места.

Защо го определяте като  "знаково събитие за модерната ни демокрация"?

В пиковия момент на концерта на "Орлов мост", "Цариградско шосе" беше пълно с хора, чак до БТА, до началото на алея "Яворов" /видео в края на интервюто - б.а./ Това събитие съм го направил като гражданин.

Разбира се, бях поканил хора да ми помагат, но моето име стои по всички документи и разрешителни. Това е прецедент – един гражданин, затваря "Орлов мост" със своята гражданска позиция и със своята съвест, въпреки пречките от всички институции. Те целенасочено пречеха това да се случи. До последно бавеха всички разрешителни. Взех съгасувателното писмо от Софийска община с две седмици закъснение, в петък вечерта, два дена преди събитието, след края на работния ден.

Едва ли има нужда да говоря за какъв стрес и какво напрежение става дума, висял съм пред кабинетите на всички хора там, за да им покажа, че няма да се откажа, независимо те как се опиват да ме манипулират, шантажират и да ме убеждават да се откажа. Искаха да правим компромиси, обясняваха ми, че едва ли не съм престъпник, че искам да направя такова събитие там.

Организацията на едно такова събитие е сериозно начинание – сцена, озвучаване, осветление, разрешителни и много други неща. Пред "Дойче Веле" министърът на труда и социалната политика Деница Сачева беше много категорична в твърдението си, че част от протестите се финансират от хора, които се страхуват от правосъдието у нас. Как се организира концерт на "Орлов мост" реално?

Този концерт беше организиран буквално "на мускули“. На база на мои лични познанства и партньорства с хора, с които аз съм работил и съм организирал за тях обучения и събития в сферата, в която работя. В крайна сметка  и благодарение на гражданската съвест на много хора, които се включиха и повярваха, че това е една кауза, която трябва да направим заедно.

.
Снимка: Поканата за концерта и участниците в него

В крайна сметка показахме, че има воля и присъствие на хората на изкуството – хората, за които упорито се говореше, че ги няма на улицата. Тези хора излязоха с техните имена  със собствените им послания, лозунги и призиви за оставка. Те ясно заявиха, че подкрепят протестите, че искат да се случи тази нормалност, която вече 30 години чакаме, откакто преходът започна.

Относно изявата на министър Сачева мога само да кажа, че това е наглост, безочие, абсолютна подмяна на факти и дезинформиране на обществото.

Това не може да бъде поведение на един адекватен и модерен политик в 21 век. Когато говоря за модерен политик, който да е пример за следване с начин, по който мотивира обществото да живее заедно, мога да дам за два примера – министър председателите на Канада и Нова Зеландия. Може да се види при тях как едни млади хора, които правят политика на световно ниво, можем да видим как би трябва да изглежда политиката и политикът на 21 век.

Това е доста далеч от България. Да се върнем на "IV-тото Велико народно въстание", което е днес. Очаквате ли да се съберат много хора? Тези, които бяха на митинг-концерта, ще бъдат ли отново на площада?

Силно се надявам всички тези хора да бъдат отново на площада. Това беше и нашият призив. Личният ми пример е, че независимо какво става, независимо колко сме уморени аз ще бъда всеки ден на протеста до подаването на тази оставка.

Искрено се надявам всички хора, които бяха на 27-ми на митиг-концерта да участват и в това въстание и заедно, обединени, с нови сили и с тази чиста енергия, която получихме от всички творци на сцената, отново да заявим нашето настояване за оставка и за промяна на управлението.

Много хора коментират, че интелектуалците много късно са дали своя глас, много късно са се обединили, късно са се надигнали. Споделяте ли това мнение?

Какво означава късно – спрямо какво, спрямо кога? Може и да е късно, но може и да не е. Тук важи с пълна сила "по-добре късно, отколкото никога“. Може би точно сега е точният момент.

Видяхме много различни страни на протеста, но вече след като и самите интелектуалци ясно и категорично заявиха своята воля и искания аз оставка. Те са една много важна част от обществото ни. Първо бяха на митинг-концерта, а вече се организираха и с тяхното отворено писмо. Очевидно е, че самите те са активно ангажирани. Трябва да имаме предвид не кога, а какво се е случило. Това, че над 220 души са се подписали с техните имена, с техните роли, титли, звания и позиции, хора, които са емблематични примери, не просто в България, а и специалисти, които са високо уважавани в целя свят, в контекста на тяхната лична кариера. Това трябва де се отбележи, че толкова много хора-експерти, широко признати в своите области – наука, изкуство, образование, комуникации, застанаха заедно и подкрепиха протеста. Това е важно за обществото, че ние всички в тези протести сме единни. Освен тази шайка обезумели политици, които са се барикадирали и стоят в някаква мозъчна смърт – тялото функционира, но няма мозъчна дейност. Метафората за това как се язди умрял кон в случая важи точно за тях – умрял кон не се язди, слизаш от него и взимаш жив, за да продължиш пътя си.

Интервю на Диана Йонкова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ivottoshev написа:

Ти още ли за тази сламка със сконфузването се държиш? Преди да ти задам въпроса дали Маджо е престъпник и ако е такъв що Каскетчо не го разследва (7пъти за 10дни без да ми отговориш), изобщо не ти минаваше през ума да свириш на тази струна със сконфузването, а директно  обвиняваше Хр. Иванов в задкулисие:

Чак след като видя, че каквото и да отговориш, все не се вързва с подадените опорки, почна да го обвиняваш САМО в гузна съвест и нито думичка за координации и задкулисия. 

Звънни в тролската централа и питай дали са измислили някой по-умен отговор на въпроса защо Маджо не е разследван от Каскетчо, и ако такъв все още няма, съветвам те изобщо да забравиш как се пише думичката "маджо" за да не изпадаш ти в "сконфузни ситуации".

Добре че ми припомни. Да, обвинявам и в координация и задкулисие. Защото приятелчето дето се обърна към него доста настойчиво и видимо притеснен търсеше  съдействие от Хр. Иванов.

т.е. нещата минават през Хр. И ванов и Маджо .

Какво по ясно от това за координация и задкулисие ??

:)  За въпроса какъв е Маджо съм ти отговарял всеки път. По начина който смятам за правилен. Ако не ти изнася, твой си проблем. Отговорил съм ти много повече от обикновенно да/не. Ако не осмисляш обяснението и отговора, толкова по зле за теб.

:hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

Какво по ясно от това за координация и задкулисие ??

Елена по ли е лошава от Корнела ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, miro20 написа:

Не забравяйте да се снимате с новия премиер... ама след като се чуете с Маджо .... :giggle1:

Колко е тъпо, когато това е най-сериозното, което успяхте да изкопаете срещу Иванов, а ? :)  Пари ли ви на гъза, че и той си няма един доклад от ЦРУ, да е свързан с наркотрафик, като Тиквун ?

преди 5 часа, ivottoshev написа:

На Мисирчо20, като цяло му е  забранено да говори за Маджо. Все пак, Боса лично му е бил охрана. Мисирчо може само да шикалкави, едвам смее да му каже и името.   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Добре че ми припомни. Да, обвинявам и в координация и задкулисие. Защото приятелчето дето се обърна към него доста настойчиво и видимо 

:)  За въпроса какъв е Маджо съм ти отговарял всеки път. По начина който смятам за правилен. Ако не ти изнася, твой си проблем. Отговорил съм ти много повече от обикновенно да/не. Ако не осмисляш обяснението и отговора, толкова по зле за теб.

:hush:

Много добре съм осмислял отговорът ти.

Истината е, че опорките не ти позволяват да отговориш с простичкото "не" или "да", защото ако Маджо е престъпник идва въпросът защо не е разследван, пък ако не е престъпник - тогава какво лошо има  някой да си разговаря с него по телефона? За това ми шикалкавиш и се чудиш как да се измъкнеш. 

Разбирам, че е тежка тролската съдба и за това ти дадох приятелски съвет да забравиш как се пише "маджо" за да не ставаш за смях, ма ти не та не, искаш да продължаваш да бъдеш шута на форума и това си е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ivottoshev написа:

Разбирам, че е тежка тролската съдба и за това ти дадох приятелски съвет да забравиш как се пише "маджо" за да не ставаш за смях, ма ти не та не, искаш да продължаваш да бъдеш шута на форума и това си е. 

О не, забрави. Всеки път ще ви го припомням и навирам Маджо. Защото тези които най много се дразнят това са такива като теб :)  И затова ставате на шутове.

Дето "гузни негонени бягат" . И аз ти дадох приятелски съвет - ходи питай Хр.Иванов защо толкова се сконфузи като попарен от вряла вода при споменаването на Маджо.

Да ти обясни той дали или не е престъпник и т.н. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

О не, забрави. Всеки път ще ви го припомням и навирам Маджо. Защото тези които най много се дразнят това са такива като теб :)  И затова ставате на шутове.

Дето "гузни негонени бягат" . И аз ти дадох приятелски съвет - ходи питай Хр.Иванов защо толкова се сконфузи като попарен от вряла вода при споменаването на Маджо.

Да ти обясни той дали или не е престъпник и т.н. :) 

спри да пишеш глупости като споменаваш маджо след като каза че маджо не е престъпник защото ставаш все по жалък и сам си го навираш

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване