Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 12 часа, herkules2 написа:

а да си се питал защо само българи , а няма норвежци - аз не виждам да се казва че закона не важи за норвежци, доста съмнителна история а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Без умствен капацитет написа:

а да си се питал защо само българи , а няма норвежци - аз не виждам да се казва че закона не важи за норвежци, доста съмнителна история а

Е, ти колко норвежци мислиш, че има да живеят в България? И защо норвежки закони да се налагат с български. От де накъде? Те, норвежците приемат ли в тяхното си законодателство български закони? Нали уж правителството ни е избрано от народа да уважава народната воля? Я, да направят референдум, и да видим кой ще е за такива еничарски закони освен продажните НПО-та?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, herkules2 написа:

Я, да направят референдум, и да видим кой ще е за такива еничарски закони освен продажните НПО-та?

къде го приемат този закон, може ли оффициален източник - или и ти стана лумпен и се хвана на поредната журналистическа измислица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Мойра написа:

полицаите взимат една от най високите заплати и се пенсионират рано въпреки че не работят в вредни условия (за сравнение пожарникари, миньори) просто така явно са им наредили (слушам и изпълнявам без да мисля)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МВР: Протест ще затруднени движението в София утре

Цитат
Във връзка с разрешени протестни шествия, предвидени за утре, 10 септември, от СДВР информират жителите и гостите на София за евентуални затруднения на движението в някои участъци, както следва:

Към 17 часа – в района на пл. „Независимост“ и пл. „Ал.  Батенберг“.

Към 18 часа – района на Съдебната палата, като шествието  ще се движи по маршрута бул. „Витошка“ – бул. „Патриарх Евтимий“ – бул. „Васил Левски“ – Народното събрание.

Към 18.30 часа – в района на бул. „Цариградско шосе“ и кръстовищата с улиците „Павел Красов“ и „Димитър Пешев“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Без умствен капацитет написа:

полицаите взимат една от най високите заплати и се пенсионират рано въпреки че не работят в вредни условия (за сравнение пожарникари, миньори) просто така явно са им наредили (слушам и изпълнявам без да мисля)

И полицаи и военни се пенсионират и продължават да работят / общоизвестна тайна/ .

Поради липса на кадри , но реално дохода си е приличен. Заплата над 1200 + пенсия до тавана /около 1000/  = 2200-2500 лв. Идеално за нищонеправене. :) 

Даже Радев го бяха питали /Дали не беше Карбовски/  - като се пенсионира като военен, ще взема ли и зплата за президент и пенсия като военен ?

Всъщност.. може би той е така и в момента...  обаче всички дискретно мълчат :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, miro20 написа:

И полицаи и военни се пенсионират и продължават да работят / общоизвестна тайна/ .

Поради липса на кадри , но реално дохода си е приличен. Заплата над 1200 + пенсия до тавана /около 1000/  = 2200-2500 лв. Идеално за нищонеправене. :) 

Даже Радев го бяха питали /Дали не беше Карбовски/  - като се пенсионира като военен, ще взема ли и зплата за президент и пенсия като военен ?

Всъщност.. може би той е така и в момента...  обаче всички дискретно мълчат :) 

Лошо няма полицай или пожарникар, още повече миньор, да вземат макс пенсии. С две ръце съм "за" това.  

Аз бачкам работа, дето и 5 години да я работиш, си безкрайно увреден отвсякъде. Ще си бачкам до 65-67 ако доживея, без категории. Но се радвам за хора, дето работят трудни професии и са успяли да се пенсионират с голяма пенсия. Дано някога се върне социалистическото разбиране за работа. Иначе просто ще сотанете без хора, без кадри, само след десетина години. Ще имате мързеливи цигани и дори тия, дето са останали в БГ последните години, вече няма да ги има. Ей тогава ще ви се ебе мамата на всички, запомни ми думите! Щото циганин не работи никога!
!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Равен ли е един млад пъргав пожарникар на колегата си който взема и заплата и надбавки за стаж и пенсия допълнително  , но отдавна /по обективни причини / е в пъти по ниско физическо ниво   ?

И не само това, но и заема щат , който не могат да заемат младите ? гасят двамата един пожар, като възрастния седи долу, младия се бъхти , но получава два пъти по малко доход ?

Абсолютно си прав за максимума пенсия.  Заслужили са си го. Но за другото ?

преди 5 минути, Кико написа:

Дано някога се върне социалистическото разбиране за работа.

Имаш впредвид даром и " на мускули" ? :)

хех... утопия.

А ти си работи и до 80 г. Пожелавам ти го съвсем искренно. Проблема със ситуацията е по друг. И ти го  описах пределно ясно . Единия получава два пъти повече за два пъти по малко работа.

Това добре ли  е ? 

Някак си не е по "социалистически"
 :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

Имаш впредвид даром и " на мускули" ? :)

хех... утопия.

А ти си работи и до 80 г. Пожелавам ти го съвсем искренно. Проблема със ситуацията е по друг. И ти го  описах пределно ясно . Единия получава два пъти повече за два пъти по малко работа.

Това добре ли  е ? 

Някак си не е по "социалистически"
 :)

Човече, не ме ядосвай. капитализмът е гнил. Трябва да се изкорени. Това е.  Капиталзимът не е това, което се представя по медите и по форумите. Капитализмът реално е оправдание за подломните действия на една част от човечеството. просто трябва да се разкара, Това е. На теория, всичко е ОК. Имаш си конкуренция, имаш си мислене...на практика обаче е различно. Мислене не ти трябва. Трябва ти рамо. Това е като при реалния комунизъм или социализъм. И там трявбаше рамо. Ти ми предлагаш нещо, дето работи за 10% от населението и аз не съм съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Кико написа:

Това е като при реалния комунизъм или социализъм

Проблема е че в съвременния запад обществото е постигнало далеч по близки до социализма стандарти и ниво, спрямо това което искаше самия социализъм.

По точно ... соца се провали Защото бе утопия. Няма проблем да си вярваш в тази утопия. Но реалността е друга.

"прогнилия капитализъм" в момента е постигнал много повече социална справедливост и стандарт за обикновенния човек , от коя да е социалистическа страна.

ФАКТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Проблема е че в съвременния запад обществото е постигнало далеч по близки до социализма стандарти и ниво, спрямо това което искаше самия социализъм.

По точно ... соца се провали Защото бе утопия. Няма проблем да си вярваш в тази утопия. Но реалността е друга.

"прогнилия капитализъм" в момента е постигнал много повече социална справедливост и стандарт за обикновенния човек , от коя да е социалистическа страна.

ФАКТ.

Кой капитализъм? Тоя в Бангладеш или Индия?

Млъкна, щото не ти изнася. А нима в Китай не се справят така, както се справят в САЩ? Ето, аз отмествам въпроса към Китай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитализъм в НАродна Република Бангладеш ли спомена ??  :laughing4:

Божкеее....

преди 3 минути, Кико написа:

Млъкна, щото не ти изнася.

Не знаех че трябва да отговарям на всяка глупост и утопия.

За Китай коментара ми е .. "Видяла жабата коня, и тя си вдигнала крака... "

Разбра ли ? Май не.... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Божкеее....

Не ти изнася темата, извърташ. Учили са те да забавяш и извърташ троллските си коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бе. Сериозно се учудих. Говориш ми за капитализъм в Народна Република Бангладеш !

Абе да не са те баннали от гугъл :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Божкеее....

Не знаех че трябва да отговарям на всяка глупост и утопия.

За Китай коментара ми е .. "Видяла жабата коня, и тя си вдигнала крака... "

Разбра ли ? Май не.... :) 

Погледни историята от близкото минало и ще видиш, че точно щатите си надигнаха крачето :) 

Почваш да отговаряш вместо мен :) Тролското ти обучение почна да куца. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж.. утопиите и вярата ти в идеологии са едно, спекулациите с извадени от контекста примери също , но реалните интереси на хората са съвсем друго и са очевидни.

И това кои държави заделят най много за образование, наука, социални услуги / с които са най близко до идеите ти на социализма и комунизма/  , и това накъде се стремят хората от бедните държави.

Няма какво друго да ти кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

Виж.. утопиите и вярата ти в идеологии са едно, спекулациите с извадени от контекста примери също , но реалните интереси на хората са съвсем друго и са очевидни.

И това кои държави заделят най много за образование, наука, социални услуги / с които са най близко до идеите ти на социализма и комунизма/  , и това накъде се стремят хората от бедните държави.

Няма какво друго да ти кажа.

Не ме цитираш вече, щото са те обучили, че като ме цитираш, ще ти отговорят. Е, аз за последно мога да ти отговоря, но ще ти отговоря. Реалните интереси на хората са да убият конкурента и това е от време оно.  При капитализма няма и йот напред в това отношение. Там пак някой трябва да убие друг и това се доказва от ежеседмичните масови убийства в САЩ, доста често в училища. 

А кои държави заделят най-много за образование...естествено тия, които искат и тия, които са поробили народа си. 

Нямаш какво друго да ми кажеш. Разбираемо е. Обучението ти е непълно. 

ПП: Аз и преди година ти подсказах, че  не ме цитираш, когато искаш да се измъкенеш. Тролче, ясни са ми подходите ти.Мен не ме засягат тия теми, но теб те засягат, щото парички вземаш за тях. Пак ще ти кажа, утре няма да ме има. Няма да ме има, но ще ме сънуваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пил си пил.. ходи си лягай :) 

Прав си  другарю, мямам какво друго да ти кажа :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Пил си пил.. ходи си лягай :) 

Прав си  другарю, мямам какво друго да ти кажа :) 

Е, дрога нико0га не съм пробвал, за разлика от 90% от тия, дето защитаваш при капитализма.  Това, да пиеш бира, все още не е проблем в нашия свят, но е голям проблем, когато защитаваш надрусаните холандци и  американци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.09.2019 г. в 20:55, Без умствен капацитет написа:

къде го приемат този закон, може ли оффициален източник - или и ти стана лумпен и се хвана на поредната журналистическа измислица

Абе те щяха да го приемат щом Брюксел ги натисне, но протестите у нас провалиха заповедите на еврогейците. Какви официални источници искаш? Защо ще протестират хората, ако не виждат грозящата ги опасност? Сигурно си сляп за провежданата политика, ние не сме суверенна държава, управляват ни и ни налагат всичко от Брюксел, а журналистите им пригласят! За тях, който плаща, той поръчва музиката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, herkules2 написа:

Защо ще протестират хората, ако не виждат

Виждат те...  виждат... квото  ви пълни пропагандата главите :)

https://yurukov.net/blog/2019/torbalancite/?fbclid=IwAR36PBXpZY9tB6IdvyGRR0zXyk4VlJKTh1GqPhNrjjkYXo6KGSwKpJMwPQs

Още от май месец :

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...