Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Преди малко, преглеждайки новините попаднах на тези снимки.

Впрочем, т.н. протести не ме интересуват отдавна.

Там ти е грешката ,както и на останалите.Темата умря,както и  интересът към протестите.

Сега БСП и ДПС могат да си прокарват тънките игрички,със скандални назначения и т.н.. докато хората не им обръщат внимание.

Може да се каже ,че те постигнаха каквото искаха.Отегчиха хората от протестите с провокаторите,и омаскариха всичко.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата умря,както и  интересът към протестите.

Темата не е умряла, а просто спи.

Мисля, че тепърва ни очакват протести и то твърде сериозни.

Много ми се иска да греша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, кретенизма Български край няма. Няма да падне правителството и толкоз! А ето и личното ми мнение за случващото се. http://www.kaldata.com/forums/topic/214942-българия-страна-на-идиоти-ли-е/page-3

Black Power, Мисля че си прав. Признавам, наистина не си струват тия протести. Имам десетина приятели, дето ходят на протестите. Работят все, я в представителства на чужди фирми, я в български такива, които работят за чужди фирми. Печалба от България нямат никаква. То е ясно, 'щото в България, няма кой да плаща толкова. Тъй като се осигуряват на истинската си заплата, ДОД на всеки от тях плаща пенсията на поне един дядо или баба. Плащат здравни на тавана описан в закона и пълнят касата за сметка на ония 30% дето лев не дават. И те будалите, си харчат заплатата в България, осигурявайки работни места на маса служители в разни магазини, администрации, и незнам още, какви си там. Направо им се чудя. Протестират ли, протестират. За единия гол патриотизъм, че на всичкото отгоре собственият им народ ги плюе, за дето са се загрижили за него. Вместо да се разкарат от тука, да не пречат на другите тука да си оправят дъжавата. Тя и без това няма нужда от парите, които ѝ наливат с труда и знанията си. Те в чужбина лесно могат да се реализират - както и всичките ни студенти и други презряни лумпени. Е сега, като не останат тука, чуждите инвеститори ще си затворят представителствата и ще дадат работата на индийци и китайци, но няма проблем. Народното правителство ще ви осигури манджата, с още някой и друг заем. И аз мислех да ходя да протестирам, ама досега не можех, че съм бая далеч. А сега се връщам, ама добре, че ти прочетох темата и ми се отвориха очите. За какво да протестирам? Да ме плюят и да ми викат идиот? Аз не взимам държавна заплата и правителството не ми пречи... с'я, че след 1-2 години ще скочат някви цени лавинообразно - пука ми, сигурно ще мога да си го позволя или ще ида да живея другаде. А тези, пенсионираните и социално онеправданите, които не могат - е, тогава няма да са мой проблем, нали не искат помощта на един идиот... Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е жалката истина за ситуацията .Постигнаха целта си и раздвоиха народа.Затвориха на много хора очите със смешните социални мерки.Иначе няма да  има кой да плюе по хората ,които искат кардиналните промени,а не да се задоволяват с по левче-два на пенсионерите.

Рано или късно всичко ще излезе на яве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да има.

По простата причина, че няма да има кой да ги лекува и кой да работи, за да получават пенсии, а човек, който не получава пенсия не е пенсионер, независимо от възрастта си.

Напротив ще има. Също така и правителствена болница ще има която се грижи днес и в бъдеще за масоно-еврейските подлоги.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото са мишки без мнение,щото са им казали какво да говорят ,и са ги натоварили в автобусите като овце . Ей това е лектората на ДСП и БСП. А що протестират ли ? -Те не протестират ,те са докарани там да подкрепят кабинета на чалмите с петолъчките. Най-много ми хареса като питаха Местан дали е изненадан от подкрепата. Отговорът след кратко мислене,и мазните усмивки на неговите колеги около него беше: "еми не съм изненадан" Е как да е изненадан,като той е платил да ги докарат там овцете... Нали един ден и селяците от Кърджали трябва да видят къде се намира София ..

"Щото са мишки без мнение,щото са им казали какво да говорят ,и са ги натоварили в автобусите като овце .

Ей това е лектората на ДСП и БСП. ГЕРБ, СДС и пр

Е кой да е изненадан,като са платили да ги докарат там овцете... Нали един ден и селяците трябва да видят къде се намира София .."

Позволих се да променя малко написаното от теб - цитата

Бе, вие открихте, топлата вод!.

В същия ден от офис на ГЕРБ се изниза групичка, която отпраши с автобус за София. Мой познат - безработен хади на протеста за да си докара някой лев.

Всички го правят. Стига ст еревали и престанете да разправяте, че черното е бяло. Няма партия, която да не товари "овце". Всеки си гони интереса и иска да управлява на всяка цена.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпусни въздуха ве, правиш вече не само смислени, а и граматични грешки...

ПП Да не си я писал ти, по-горната табела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпусни въздуха ве, правиш вече не само смислени, а и граматични грешки...

ПП Да не си я писал ти, по-горната табела?

Е, ти си типичния представител олицетворяващ една моя друга тема. Както и да е! Аз въздуха съм изпуснал, а сега е ред някои други да изпуснат въздуха, щото дори и да наакат гащите от инат, то нищо няма да се случи. Това е! На който му изнася - изнася, на който не му изнася, то проблема си е негов и за да не се получи авария с въздуха , там да ходи и да си протестира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз въздуха съм изпуснал.....

Е, аз какво казвам....Издишаш бе мойто, издишаш.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В същия ден от офис на ГЕРБ се изниза групичка, която отпраши с автобус за София. Мой познат - безработен хади на протеста за да си докара някой лев.

Всички го правят. Стига ст еревали и престанете да разправяте, че черното е бяло. Няма партия, която да не товари "овце". Всеки си гони интереса и иска да управлява на всяка цена.

Ама ти много бързо забравяш какво сме говорили в тази тема :)

Всички знаем,че ГЕРБ имат платени протестиращи,но това не са всички протестиращи.

А Доган и Станишев ако не си докарат автобусите с смърдящите пенсионери ,да викат за тях,никой няма ги знае кои са

:)

Между другото,като дописваш разни неща в мой пост ,поне направи така,че да се види ,кое точно си добавил,щото така излиза,че все едно аз съм го писал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото,като дописваш разни неща в мой пост ,поне направи така,че да се види ,кое точно си добавил,щото така излиза,че все едно аз съм го писал.

Извинявам се. Виж - оправих нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Станишев е президент, не се знае кой е премиер (видео от контрапротеста)

Любопитни видеоинтервюта с участници в контрапротеста излъчи телевизия “Европа”.

Най-симпатичният момент започва на 2:14 минута от началото на репортажа. Репортерка пита млад мургав протестиращ, дошъл на контрапротеста, дали знае кой е премиерът на България. Той чистосърдечно си признава, че не знае. Следващият въпрос обаче изглежда по-лесен:

- А кой е президент?

- Мисля, че беше Сергей Станишев.

След неуспешния опит да уцели младежът си признава, че не се интересува от политика, а е дошъл до София “да се разкара”.

Възрастна жена след него споделя, че за спонтанните контрапротестиращи са били осигурени кафе и храна.

Любопитен е и възрастният човек в началото на репортажа, който разказва как инструкциите на партиите са били на контрапротеста да ходят само хора до 50 г., но не се намерили достатъчно и се наложило 80-годишният човек да оглави групата от село Брестовица.

http://offnews.bg/index.php/232191/stanishev-e-prezident-ne-se-znae-koj-e-premier-video-ot-kontraprotesta

Събраха ни от дискотеката. Лицата на контрапротеста

Около 40% роми, горе-долу толкова турци и малко беловласи традиционни поддръжници на БСП – това бе съставът на комичния контрапротест, докаран в защита на премиера Орешарски тази сутрин.

По-голямата част от контрапротестърите имаха съвсем бегла представа защо са докарани в София. Повечето се срамуваха да говорят и се криеха от камерите и микрофоните.

OFFNews реши да се вслуша в съвета на червената депутатка Мая Манолова да се поинтересува дали митингуващите не са докарани под натиск и дали не са служители на общински фирми.

Записът можете да чуете тук: аудио файл

Отиваме към един от малцината контрапротестъри с по-светъл цвят на кожата и питаме:

- Защо сте тук, защо протестирате?

Отговорът е:

- Има кой да Ви отговаря, ние не сме компетентни да го правим.

- Откъде дойдохте?

- От Бургас.

- А как дойдохте? Вие ли платихте автобусите или бяха организирани?

- Ние сами си ги платихме.

- А колко струваха? По колко пари ви събираха?

На този въпрос няма отговор. Бургазлията притеснено се опитва да се шмугне някъде барабар с “гражданската си позиция” и да се скрие от микрофоните.

Доста по-искрено е мургаво младо момче, с подчертано “малцинствен вид”. (Записът с него започва след 0:40 мин)

Дошъл е от Оряхово край Дунава.

Питаме го автобусите платени ли бяха или вие събирахте парите за тях.

- Бяха платени.

- В колко тръгнахте?

- В 4 ч сутринта.

- Кой ги организираше тези автобуси, Вие как разбрахте за протеста?

- Не знам. Бях на дискотека. Казаха ми, че ще се пътува за София за протест и тръгнахме.

- А плащаха ли на хората, които идват?

- Не, само като екскурзия.

Мургавият младеж е заобиколен от още 5-6 на неговата възраст. Знае, че е дошъл да подкрепя правителството. Съртаниците му изглежда също знаят и кимат одобрително, но им липсват думи да изразят подкрепата си.

Главният герой на следващия ни запис (аудио файл) далеч не е толкова подкован политически. Отправяме се към голяма група роми, която мъкне минерална вода и ги струпва на купчини. Имаме подозрение, че съставляват личния състав на някоя общинска фирма за чистота. Но разговорът е в стил “млад меринджей” и обмяна на мисли не се получава:

- Здравейте, ще ми кажете ли защо протестирате?

- Не. К’во да протестирам? Аз не протестирам.

- Как така не протестирате? А откъде сте?

- От тука сме.

- Тази вода за хората тук ли е или е Ваша?

- Да, да, да.

- Къде работите?

- Никъде. Без работа съм.

- Как дойдохте, как разбрахте за този контрапротест?

- Случайно.

В социалните мрежи пък се появи видео, заснето от Красимира Хадживанова, в което двама роми от Пловдив разкриха, че са ги „събрали“, за да дойдат в София. Младежите обаче не знаеха от къде точно в Пловдив са тръгнали.

Предлагаме видеото на вашето внимание:

http://offnews.bg/index.php/232045/sabraha-ni-ot-diskotekata-litsata-na-kontraprotesta

Редактирано от nikval (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм срещу протестите. тълпите са като ядрен разпад на атома - започва се от контролирана ядрена реакция, която завършва с неконтролируем разпад. каквито и идеи да е имал всеки на протеста идеите се втълпяват и уеднаквяват, и обикновено са идеи на кукловода... колкото и да е умен някой, на протеста и да е имал възгледи става част от тълпата (стадото - който е гледал discovery и national geographic, знае за какво става дума - така е било и по времето на хитлер и когато пада бастилията почти два века по рано, пък и при мравките, маймуните и антилопите)...

тъй както съм против протестите, нищо не ми коства да ида на протест и да се прая на идиот и да ме снимат като дрънкам глупости, а после може и да ида на контрапротеста да направя същото... и аудио запис, че и видео мога да направя - ще платя на 2ма циганина по 5-10лв и готово... специално за протеста диалог между противниците не може да става - протестиращите уж искат, обаче тоя диалог се отрича и обезсмисля от искането за оставка (все едно да разгорваряш с грамофон, но в случая грамофона олицетворява протестиращите). и ето колко "нагли били депутатите и правителството" - искат им оставката, а те се правят, че не чуват (те и да чуват не предприемат нищо, щото то ще е безсмислено)... работата за протестиращите в момента е точно като наркомани в абстиненция, на които са спрели дрогата - колкото повече време минава - толкова повече искат... протестите срещу бюджета - то всяко правителство досега като дойде на власт си прегласуваше бюджета, но такава врява нямаше - щото не е имало такава гласност, че се прегласува... писна ми и от лицемеритето на герб и мухобойко, който и мени мнението по незнам си колко пъти на ден... в момента всички партии, които за извън парламента се опитват да яхнат протеста, къде с вкарване на свои идеи, къде с подкрепа на идеите на тълпата... дали протестите са орранизирани - за мен са - и тия за, и тия срещу... едните във интернет, партии извън парламента + герб и от провокатори, другите, вероятно от партии в парламента и провокатори... нито един протест не е спонтанен в момнта - спонтанен е бил първите няколко дена (2-3) от там нататък е планиран и организитан - винаги се намират "организатори", които съумяват да втълтят на тълпата своите идеи като нейни (забележете, че коренът на глаголът втълпявам произлиза от тълпа - защо ли?) или да вземат нейните присърце, за да си осигурят покрепата ѝ. сигурен съм че повечето от тия на протеста въобще не са ходили да гласуват преди това или са гласували ама техните фаворити са изтървали влака... и понеже следващият трябва да дойде след 4 години не им се чака... кой си прави в къщи 4-5 метров плакат с фабрична изработка? или пък плаща на общината за билборд срещу правителството - във Варна има такива по пътя за Златните (вероятно и в други градове ) - щото кмета е от герб и щото някой спонтанно е имал заделени пари да си плати за билбордовете...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм срещу протестите. тълпите са като ядрен разпад на атома - започва се от контролирана ядрена реакция, която завършва с неконтролируем разпад. каквито и идеи да е имал всеки на протеста идеите се втълпяват и уеднаквяват, и обикновено са идеи на кукловода... колкото и да е умен някой, на протеста и да е имал възгледи става част от тълпата (стадото - който е гледал discovery и national geographic, знае за какво става дума - така е било и по времето на хитлер и когато пада бастилията почти два века по рано, пък и при мравките, маймуните и антилопите)...

Значи няма смисъл викаш... :)

Еми добре ,според теб какъв е начинът да стреснеме управляващите,и дай-боже да започнат да мислят малко и за нас ??

Едва ли одобряваш начина ,по който работят управляващите.

Съгласен съм с всичко,което казваш,но в момента не виждам друг начин да изразиме гражданска позиция.

Ти ако имаш предложение,ще се радвам да го споделиш.  

кой си прави в къщи 4-5 метров плакат с фабрична изработка?

Е да де,по това се познават провокаторите,на които са им дали плакатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се притеснявате-другаря Путин ще осигури алкохол за всички:

От 3 мин и 23 сек

http://youtu.be/_EYOyH4gdi0

Редактирано от ...............------- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма смисъл викаш... :)

Еми добре ,според теб какъв е начинът да стреснеме управляващите,и дай-боже да започнат да мислят малко и за нас ??

Едва ли одобряваш начина ,по който работят управляващите.

Съгласен съм с всичко,което казваш,но в момента не виждам друг начин да изразиме гражданска позиция.

Ти ако имаш предложение,ще се радвам да го споделиш.  

Е да де,по това се познават провокаторите,на които са им дали плакатите.

в момента какво може да промениш? вариантите са 2 - или има избори или не. какво се променя в единия и какво в другия случай?

на мен ми в момента ми изглежда като да копаеш дупка в сух пясък - ти копаеш, той се свлича... и отговорът е нищо (верно че това ще е в полза на правителството, но и в двата случая ти пряка полза нямаш, освен, че парите дето ще се икономисат от изборите не се знае къде ще отидат, както и в обратния вариант - от къде ще се вземат)...

че не одобрявам всичко дето правят управляващите - ясно (не харесвам замразяването на пенсионната възраст, както и пенсионирането на ранна възраст на служителите в някои министерства...), но които и да дойдат бърза промяна не може да стане... а какъв ще е резултата от промяната - няма как да се прогнозира, дори и да дойдат управляващи, които на теб ти се харесват - не значи че резултата ще бъде друг, само с добри пожелания не става...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на протеста ЗА Орешарски ме хвана яд една каза че президента е виновен че сина и няма работа а за това отговаря правителството или съответния министър от кабинета Орешарски, все пак  февруари бяха изборите и какво е до сега

Според всички статистики безработицата се е увеличила

тя си се увеличаваше още докато мухобойко, казваше че излизаме от кризата - майка ми работи в нои Варна и миналата, по миналата и по по миналата година, пак записвахваха по 50-70 безработни всеки ден (малко по малко през пролетта) - това са си много хора, като се сметне грубо че в годината има около 250 работни дни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в момента какво може да промениш? вариантите са 2 - или има избори или не. какво се променя в единия и какво в другия случай?

на мен ми в момента ми изглежда като да копаеш дупка в сух пясък - ти копаеш, той се свлича... и отговорът е нищо (верно че това ще е в полза на правителството, но и в двата случая ти пряка полза нямаш, освен, че парите дето ще се икономисат от изборите не се знае къде ще отидат, както и в обратния вариант - от къде ще се вземат)...

че не одобрявам всичко дето правят управляващите - ясно (не харесвам замразяването на пенсионната възраст, както и пенсионирането на ранна възраст на служителите в някои министерства...), но които и да дойдат бърза промяна не може да стане... а какъв ще е резултата от промяната - няма как да се прогнозира, дори и да дойдат управляващи, които на теб ти се харесват - не значи че резултата ще бъде друг, само с добри пожелания не става...

България има нужда от кардинална промяна.Сиреч ,цялата система на управление трябва да се промени от А до Я.

Естествено ,че това няма как да стане без да се лее кръв.

Какво ще променим ли ? - Еми стреснаха се от ДПС и БСП,това е някакво начало.Сега под натиска на гражданите ,ще премислят стъпките доста повече.

Вариантите с два :) Или се опълчваш на несправедливостите,или прекланяш главицата и гледаш от страни,щото не ти е опряло до гъза.

Сега ,вече въпросното "опълчване" също се дели на варианти,но не в това е въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

България има нужда от кардинална промяна.Сиреч ,цялата система на управление трябва да се промени от А до Я.

Естествено ,че това няма как да стане без да се лее кръв.

Какво ще променим ли ? - Еми стреснаха се от ДПС и БСП,това е някакво начало.Сега под натиска на гражданите ,ще премислят стъпките доста повече.

Вариантите с два :) Или се опълчваш на несправедливостите,или прекланяш главицата и гледаш от страни,щото не ти е опряло до г*за.

Сега ,вече въпросното "опълчване" също се дели на варианти,но не в това е въпроса.

точно на тия дето протестират не им е опряло до г*за... тия дето им е опряло до г*за нямат време да викат - все пак работния сезон е главно лятото... зимата като няма работа и сметките станат други, друго ще е... колкото за натиска - да го има, но ултиматумът го обезсмисля...

промяна изведнъж няма как да стане... не може върху изгнили основи да градиш - а точно това се мъчи в момента паплачта - хем иска нова конституция и нов закон и нови избори, ама ги иска сега - хем на момента, хем от старите строители (между които може и някой нов да има)... на паплачта в момента ѝ трябва магьосник (щом иска резултат на момента), а не нови избори... отделно че не може да се иска промяна само от правителството и депутатите, трябва и тълпата да се промени - тоест като има избори, да ходи да гласува, а не после да реве...

работя в сервиз за компютри - там е същото - идва някой дето е чакал последния момент докато лаптопа/компютъра тотално се скапа и после: "ще стане ли до края на деня" (друг е въпроса дали въобще може да стане и дали си струва)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

става въпрос че е неграмотна

и и набиват че президента е виновен / все едно като нямам вода да кажа че електроснабдяване са виновни

като стане друго / това другото ще е .............

напротив, точно във Варна много малка част е неграмотна... даже неграмотен може много по лесно да си намери работа - я като общ работник, я на някой строеж, я като кабелджия... аз като търсех работа знаеш ли на колко места ми казваха - много добре - имаш висше, работили си един куп работи, но работата, която можем да ти предложим е много по нивото ти - няма как да ти дадем хубава заплата. пределно ясно е, че тоя който е учил, дори да си намери някаква работа ще продължи да търси докато си намери по добра и с по добра заплата - това работодателите отлично го знаят и въобще не наемат хора, дето като си намерят по добра работа и си бият шута...

а колкото до президента - че е виновен - виновен е... и магаре да беше сложил мухобойко за президент, щеше да бъде избрано... я виж колко точки е изпълнил президента от предизборните си обещания...

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=842454

8 точка я отхвърли още в сряда или четвъртък (поканата на Миков за петък, когато се обсъждаше ветото)... и против друг точки е работил, противно на обещанията си... същото и за 25 точка, 40 точка - с турския вицепремиер

неофициално на гости президента може да ходи на кафе с комшиите в съседния апартамент, но на събирането с турския вицепремиер всичко си е официално...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно на тия дето протестират не им е опряло до г*за... тия дето им е опряло до г*за нямат време да викат - все пак работния сезон е главно лятото... зимата като няма работа и сметките станат други, друго ще е... колкото за натиска - да го има, но ултиматумът го обезсмисля...

промяна изведнъж няма как да стане... не може върху изгнили основи да градиш - а точно това се мъчи в момента паплачта - хем иска нова конституция и нов закон и нови избори, ама ги иска сега - хем на момента, хем от старите строители (между които може и някой нов да има)... на паплачта в момента ѝ трябва магьосник (щом иска резултат на момента), а не нови избори... отделно че не може да се иска промяна само от правителството и депутатите, трябва и тълпата да се промени - тоест като има избори, да ходи да гласува, а не после да реве...

работя в сервиз за компютри - там е същото - идва някой дето е чакал последния момент докато лаптопа/компютъра тотално се скапа и после: "ще стане ли до края на деня" (друг е въпроса дали въобще може да стане и дали си струва)

Ясно..

Ние с тебе говорим за едно и също,но на теб не ти харесва варианта с протестите,понеже не е ефективен.

Както писах и по-горе,няма друг начин.Ако не бяха протестите,сега шефа на ДАНС щеше да е Пеевски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да но като има финансов проблем е фирмата защо гонят първо по тъпите

това е в тъпите фирми... в нормалните фирми обикновено подбират качествен персонал, а ако няма накъде първо гонят тия без семейство и тия дето последни са постъпили на работа...

Ясно..

Ние с тебе говорим за едно и също,но на теб не ти харесва варианта с протестите,понеже не е ефективен.

Както писах и по-горе,няма друг начин.Ако не бяха протестите,сега шефа на ДАНС щеше да е Пеевски.

така е, съгласен съм за Пеевски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Среднощен бунт на бежанци вдигна София на крак

Сирийци и иракчани протестират в Овча купел, местните се жалват заради данданията

Бежанци разбуниха нощна София с шумен протест в квартал Овча купел. Местните хора се оплакаха от данданията. Недоволните сирийци и иракчани от общежитието започнаха протестите по тъмно, около 21 часа. Те скандираха, че искат статут на бежанци и по-високи помощи.

"В момента ни дават по 65 лева месечно. С толкова пари живее ли се", оплака се един от протестиращите пред камерата на TV7.

Стигна се до намесата на полиция, която охлади страстите под дъжда. Някои от бежанците легнаха на пътя в знак на протест срещу лошите условия на живот и бавните процедури.

blitz.bg

Прави са, с 65 лв месечно е трудно да оцелееш, камо ли да живееш човешки, но България е най-бедната държава в ЕС и без външна помощ просто не е в състояние да им отпусне повече.

И хората, живеещи в близост с общежитията в Овча купел също са прави.

Ако не ни отпуснат средства за бежанците, проблемът ще се задълбочи.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...