Премини към съдържанието
Spunky

Кой Linux е подходящ за WarCraft III TFT и World of WarCraft

Препоръчан отговор

Значи предварително се извинявам ако съществува такава тема.

Искам да попитам, кой Линукс да сложа на щайгата, или по точно какъв емулатор ми е необходим, за да подкарам под линукс WarCraft III TFT и World of WarCraft. Писна ми да използвам тъпия Уиндолс :eek: който на всеки месец трябва да го преинсталирам и до сега да го бях махнал, ако тея две игри ми тръгваха на някой от Линуксите.

Та така бихте ли ми препоръчали Линукс или Някакъв Емулатор който да може да подкара въпросните две игри. В момента имам Кнопикс 5 но ако ми препоръчате някой друг ще си го сваля.

Благодаря ви!!! ;)

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добри шансове имаш с WINE.Доколкото ми е известно World of WarCraft ще върви,за другата незнам.Домашна страница http://www.winehq.org/ .

За справка какви игри работят и как http://appdb.winehq.org/appbrowse.php?catId=2 .

Ако нямаш абсолютно никакъв опит с Linux си избери Fedora,SuSe или Ubuntu - нещо за което има пакети навсякъде.

Не разчитай веднага да се почувстваш в свои води с Linux.Остави си Windows в началото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

супер тема...и аз да попитам игри котито вървят на МАК ОС стават ли и за линукс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
супер тема...и аз да попитам игри котито вървят на МАК ОС стават ли и за линукс?

Не ... или поне аз не знам да стват.

Иначе за игрите под Линукс има един емулатор CEGADA ...

за повече подробности четете тази прекрасна страница ТУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иначе за игрите под Линукс има един емулатор CEGADA ...

Да - само че CEDEGA е базиран на WINE и освен това е платен.Има демо версия,на която излиза някаква емблема в центъра на екрана,докато играеш.Изобщо доколкото успях да я тествам не е нещо особено над WINE.Другия шанс,доколкото съм запознат е да си я компилираш от CVS...

Принципно ако играта използва OpenGL - има добри шансове да работи.Обратно,базирана ли е на DirectX - шансовете са почти нулеви,понеже това направление се развива тепърва.Изобщо гледайте базата данни и помнет че WINE все още е бета.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи предварително се извинявам ако съществува такава тема.

Искам да попитам, кой Линукс да сложа на щайгата, или по точно какъв емулатор ми е необходим, за да подкарам под линукс WarCraft III TFT и World of WarCraft. Писна ми да използвам тъпия Уиндолс :hush: който на всеки месец трябва да го преинсталирам и до сега да го бях махнал, ако тея две игри ми тръгваха на някой от Линуксите.

Та така бихте ли ми препоръчали Линукс или Някакъв Емулатор който да може да подкара въпросните две игри. В момента имам Кнопикс 5 но ако ми препоръчате някой друг ще си го сваля.

Благодаря ви!!! :wors:

Ето ти и моят опит. Въпреки, че съм администратор в къщи си ползвам SuSE 10, тъй като е лесен за употреба и според мен е най-юзер-френдли.Пробвал съм много пъти да подкарам някоя игра със WINE, но не всички тръгват. Започнах да чета по форуми и разбрах, че за някои игри трябва ActiveX поддръжка която я няма във WINE. Разбрах, че има WINEХ със ActiveX поддръжка, но проблема при него беше много странен. Искаше да се инсталира ИЕ под линукс. Да, правилно ме разбрахте, искаше си ИЕ. 3 дена ми трябваше за да успея да го инсталирам, но след това ... нищо, игрите не тръгваха и не тръваха. Накрая отчаян от всичко послушах съвета на един приятел и си инсталирах Cedega 4.4.3. От тогава просто не е имало игра която да не тръгне при мен. Има отделни програми които правят проблеми но веднага ги решавам като им намирам заместител за линукс.

Проблемите с игрите идват от това, че не могат да се инсталират тъи като проверяват на каква система се инсталират. За тях ползвам просто една WM на която инсталирам играта. Копирам я след това на линукс машината и играя. До сега съм подкарал World Of Warcraft и Counter Strike за Windows на линукс машината.

УСПЕХ !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви хора! :wors::eek::)

Смятъм да си инсталирам Suse 10 и там Cedega 5 (по нова) и ще пробвам да подкарам игрите.(Тоест само WoW ми трябва :hush: )

spica можеш ли да ми дадеш линк за Cedega и да ми обясниш как се инсталира. Благодаря!!!

Редактирано от Spunky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ви хора! :):wors::wors:

Смятъм да си инсталирам Suse 10 и там Cedega 5 (по нова) и ще пробвам да подкарам игрите.(Тоест само WoW ми трябва ;) )

spica можеш ли да ми дадеш линк за Cedega и да ми обясниш как се инсталира. Благодаря!!!

Цедега, както ти казаха и по-горе е платена. Много от нас, хората от линукс обществото, ценим авторските права и лично аз няма да ти кажа как да ги заобиколиш. Ако платиш минималната цена (която е около 5-6 долара) на Transgaming, от тях ще получиш помощ на стойност доста повече от тези 5-6 долара. Искам да кажа, че си струва.

А който не иска да плаща (което предполага наличието на повече знания у него) ползва wine. И се оправя с него достатъчно добре.

Разбира се, можеш да прибегнеш към хилядите заобиколни начини към използването на Цедега, там помощ трудно ще намериш.

Щом си се захванал с линукс, съветвам те да прочетеш това-онова и да се запознаеш със идеите на свободния софтуер. Ако го направиш, след това няма да ти е странно защо ти изписах тези неща току що...

Редактирано от loxs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...От тогава просто не е имало игра която да не тръгне при мен. Има отделни програми които правят проблеми но веднага ги решавам като им намирам заместител за линукс...

Това в първия момент ми прозвуча много обнадеждаващо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А който не иска да плаща (което предполага наличието на повече знания у него) ползва wine. И се оправя с него достатъчно добре.

Разбира се, можеш да прибегнеш към хилядите заобиколни начини към използването на Цедега, там помощ трудно ще намериш.

Или може да прибегне до идеята да си я компилира от CVS ,което е напълно легално.

Засега в CEDEGA ми хареса единствено възможносста да се регулира осветеността в игрите,защото във WINE винаги са тъмни и контролите струва ми се не действат на този етап.Иначе ако сверите базите данни на двете излизат горе долу еднакви - това което работи на CEDEGA работи и във WINE.

Проблемите с игрите идват от това, че не могат да се инсталират тъи като проверяват на каква система се инсталират....

Започнах да чета по форуми и разбрах, че за някои игри трябва ActiveX поддръжка която я няма във WINE. Разбрах, че има WINEХ със ActiveX поддръжка, но проблема при него беше много странен. Искаше да се инсталира ИЕ под линукс. Да, правилно ме разбрахте, искаше си ИЕ. 3 дена ми трябваше за да успея да го инсталирам, но след това ... нищо

@spica ако скоро не си инсталирал WINE може би си заслужава да го направиш.Преди и аз имах такива проблеми и бях решил че това лайно повече няма да го сложа на моя компютър.Но наскоро се престреших и веднага установих че екипа е свършил умопомрачителна работа.Инсталирането на програми е подобрено драстично! От това което видях дори и проблемите с *.msi са само далечен спомен.Актив Х контролите също работят,доколкото мога да праценя.Налице е и графичен тул за бързо конфигуриране - winecfg.Възможно е дори задаването на индивидуален профил за всяка програма.Системата може да се индентифицира от win 3.11 до 2003.Разбира се имат да вършат още много работа,най-вече с DirectX.Прогреs по този въпрос може да очакваме с излизането на първата финална версия - WINE 1.0 ,въпреки че по-въпроса се работи усилено и в настоящият момент.С една дума този проект наистина има бъдеще!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пробваи SuperGamer-1. Тук има няколко скриншота и инфо кои игри са вътре: http://www.tuxmachines.org/node/6136

Най-отдолу на ревюто има и торрент линк за дърпане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@spica ако скоро не си инсталирал WINE може би си заслужава да го направиш.Преди и аз имах такива проблеми и бях решил че това лайно повече няма да го сложа на моя компютър.Но наскоро се престреших и веднага установих че екипа е свършил умопомрачителна работа.Инсталирането на програми е подобрено драстично! От това което видях дори и проблемите с *.msi са само далечен спомен.Актив Х контролите също работят,доколкото мога да праценя.Налице е и графичен тул за бързо конфигуриране - winecfg.Възможно е дори задаването на индивидуален профил за всяка програма.Системата може да се индентифицира от win 3.11 до 2003.Разбира се имат да вършат още много работа,най-вече с DirectX.Прогреs по този въпрос може да очакваме с излизането на първата финална версия - WINE 1.0 ,въпреки че по-въпроса се работи усилено и в настоящият момент.С една дума този проект наистина има бъдеще!

Не съм поради простата причина, че се мъча да се държа далеч от уиндоус апликацийте. На игри играя рядко и то само такива които ги има и за линукс (като CS и Quake 3). Но ще го пробвам, ако не за друго то поне за опита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя Linux Super Gamer ми звучи много обнадеждаващ. В момента го свалям и мисля него да изпробвам, но също ще си запазя и Windowsa (С две ОС ще съм).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тоя Linux Super Gamer ми звучи много обнадеждаващ. В момента го свалям и мисля него да изпробвам, но също ще си запазя и Windowsa (С две ОС ще съм).

единствените 2 неща, които ме притесняват в случая да пробвам са:

- че не съм сигурен, че ще се справя с буутването на линукс и прозорци едновременно и

- че моята саунд карта я няма никъде в списъците с драйвери за линукс...

проблема с това дали ще ми харесат игрите хич не ме притеснява... първо да тръгнат пък...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало всичко да тръгне от раз.

Саундкарта която не работи под линукс не съм виждал досега.

Колкото до бутването - избираш DVD -то да е на първо място в биос и рестартираш компютъра (точно като да инсталираш уиндоус от CD).Това че има уиндоус би трябвало изобщо да не го бърка,след като нищо няма да записва по твърдия диск.Това е измислено точно за такива случаи.Единствено е препоръчително да имаш повечко рам.Аз лично няма да го пробвам защото не ми се тегли и пържи DVD,след като мога просто да си инсталирам игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Саундкарта която не работи под линукс не съм виждал досега.

Колкото до бутването - избираш DVD -то да е на първо място в биос и рестартираш компютъра (точно като да инсталираш уиндоус от CD).Това че има уиндоус би трябвало изобщо да не го бърка,след като нищо няма да записва по твърдия диск.Това е измислено точно за такива случаи.Единствено е препоръчително да имаш повечко рам...

не бях прочел, че е Livе, но както и да е... в този случай буутването очевидно не е проблем..

не знам за "всички" саунд карти, но моята Creative Live 24bit не бе опозната от нито един Live Linux, който съм пробвал до сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много от Ливе дистрибуциите са с ядро, в което не е компилирана поддръжката на звук (напр. Кнопикс 3.х). В други трябва да пуснеш един прост алсаконфиг и да рестартираш модулите (то по принцип алсаконфига си го прави, ама за всеки случай).

Лично аз след като свикнах с особеностите на Линукса, вече всичко правя по-бързо и лесно, отколкото под Уиндоус. Единственият минус на Линукс пред Уиндоус за домашна употреба за мене са игрите. Каквото и да си говорим - вине, цедега, кросовер, дори вмваре плауер - все още Майкрософт водят с две обиколки в тази област.

Колкото до коя дистибуция - с добре настроен за твоята система Гентоо може да вдигнеш производителността до 20% над добре оптимизирана прекомпилирана система. Да, ама на мене ми трябваше половин година за тази настройка...

Едно въпросче: Цедега не прекратиха ли безплатния лиценз на ЦВС билдове? Или аз не мога да намеря лицензното споразумение на адреса, на който беше преди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Едно въпросче: Цедега не прекратиха ли безплатния лиценз на ЦВС билдове? Или аз не мога да намеря лицензното споразумение на адреса, на който беше преди?

От този адрес : http://transgaming.org/cvs се тегли чрез CVS.Липсват системите за защитени дискове и някаква за разкомпресиране на текстури.Освен това иска да се инсталира като WINE - внимавай да не се препокрият файловаете,ако вече използваш WINE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От този адрес : http://transgaming.org/cvs се тегли чрез CVS.Липсват системите за защитени дискове и някаква за разкомпресиране на текстури.Освен това иска да се инсталира като WINE - внимавай да не се препокрият файловаете,ако вече използваш WINE.

Да, ама вече не може да се тегли от този адрес - повече от седмица аз не мога да тегля. Не се инсталира като вине - можеш да го инсталираш както си искаш, където искаш - аз например го инсталирам като цвсцедега (директории, линкове, всичко гледам да има такова име). Липсват графичните интерфейси, а повечето останали неща могат да се намерят като алтернативни продукти (говоря малко наизуст, защото никога не съм виждал регистрирана цедега). Тръгват и дискове със защита - при мене "Старкрафт" се играе на цвсцедега отпреди повече от половин година - не съм пробвал с други игри, защото само тази съм си купил.

Ти пробвал ли си скоро да инсталираш цедега през цвс? (замислих се да не ми е забранено само на мене достъпа?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теглил съм го на 12 Април , оттогава не съм се занимавал.

Радвам се че не се инсталира като WINE - това беше по-скоро предположение-въпрос.Аз го инсталирах за всеки случай чрез някакъв скрипт (там бях сигурен че ще използва cvscedega).

Като цяло не открих абсолютно никакви разлики спрямо WINE на двете игри които пробвах.Където се дъни едното - гърми и другото и то със същата грешка.Колкото до защите - това касае само някои,останалите си ги минава.А и почти винаги си има no-cd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що пробвах пак - проработи след петия опит :) .Занчи не са го спирали :) .Дано да продължават така и за вбъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добър за игри е Windows тъй като повечето игри са за Windows. Линукс, е за разработчици не за хоум юзери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.