Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Grand Theft Auto V

Hibernate

Препоръчан отговор

• Отговори 234
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Здравейте, преди седмица си купих нов лаптоп:

Asus N551JW

8GB Ram

Nvidia GTX960m 2GB

Intel i7-4720HQ

Windows 8.1

Таа подкарвам играта на Very High настройки, обаче има един проблем. Следващия път като вляза в играта настройките пак са променени както бяха в началото и не мога да разбера как да ги запазя така че да не се променят след рестарт на играта. Случайно някой да има подобен проблем или решението за него?

Редактирано от Oscar D. Santana (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за тая игра, защото я нямам инсталирана в момента, но при други игри има подобни случаи. Предполагам, че причината е в това, че новоинсталирания ти Windows  не разрешава да записваш промените в дял "C" на хард диска, където вероятно ти е инсталиран Windows. Значи ти трябват администраторски права. Пробвай да стартираш екзето на играта като администратор, би трябвало вече да се запишат промените, освен ако няма и други неща, свързани с правата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за тая игра, защото я нямам инсталирана в момента, но при други игри има подобни случаи. Предполагам, че причината е в това, че новоинсталирания ти Windows  не разрешава да записваш промените в дял "C" на хард диска, където вероятно ти е инсталиран Windows. Значи ти трябват администраторски права. Пробвай да стартираш екзето на играта като администратор, би трябвало вече да се запишат промените, освен ако няма и други неща, свързани с правата.

Опитвал съм това много пъти, не става...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитвал съм това много пъти, не става...

Тогава намери конфигурационния файл, отвори го с notepad  и го промени ръчно. После го запиши. Не мога да те ориентирам точно какво трябва да  промениш и къде се намира, но когато при мен има подобни промени, търся къде е проблема в конфигурационния файл. Може да има много конфигурационни файлове и трябва да се намери точния.  Например при мен с Win 10  има проблеми да кажем с DIRT Showdown, която винаги се стартира при 800х600  Затова ръчно променям конфигурационния файл, отговарящ за това.  Но специално при GTA 5  няма как да ти дам повече инфо по въпроса.  Но щом не се записва, значи нещо спира тоя запис. Не знам дали не е свързано и с антивирусната, която да трие без предупреждение, когато се опиташ да изключиш играта. Мисля че и при мен имаше подобен проблем с тая игра преди няколко месеца, но всичко ми е размито, щото имам 150 игри, а GTA 5  е игра, която не играя. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Антивирусна не ползвам, firewall-a е спрян и това беше едно от първите неща които направих, дори в интернет го пише ръчно да променя файла и играта тръгва така както съм я настроил, но при следващия рестарт отново са променени настройките....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами промени си ръчно конфигурационния файл. Можеш ли да правиш промени ? Ако не можеш, работата е ясна. 

Въпрос: Закупил ли си играта ?

При положение, че му казват да спира защитната стена, едва ли си я е купил ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че му казват да спира защитната стена, едва ли си я е купил ;)

Нищо, аз да питам... При пиратска игра не може да очаква кой знае какво, да опита с друг крак или релийз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, аз да питам... При пиратска игра не може да очаква кой знае какво, да опита с друг крак или релийз.

Ами с GTA5  е така. Но на мен ми се струва, че проблемът му е точно в разрешението да записва в дадена папка. Тоест, при изход от играта настройките не се запазват, защото няма разрешение за това в дадената папка. Затова казвам да си провери разрешенията, да намери къде е конфигурационния файл на GTA5 ( нямам играта инсталирана и не мога да кажа къде точно се намира), да се опита да направи минимална промяна и да запише. Ако не се запише файла и му каже, че няма разрешение за това, трябва просто да си осигури това разрешение. Другия вариант е някакъв злонамерен файл от играта да  е спиран от антивирусната, но той казва, че няма  такава.  

Ето малко инфо по въпроса за конфигурациите:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=425534417

Линка нещо се ебава. Но конфигурационния файл видях че се намира в документи/rockstar games/GTA 5. Търси файла settings.hml. Отвори го с notepad  и редактирай стойностите. 

Снимка с мястото

<graphics>
<Tessellation value="0" />
<LodScale value="0.000000" />
<PedLodBias value="0.000000" />
<VehicleLodBias value="0.000000" />
<ShadowQuality value="0" />
<ReflectionQuality value="0" />
<ReflectionMSAA value="0" />
<SSAO value="0" />
<AnisotropicFiltering value="0" />
<MSAA value="0" />
<MSAAFragments value="0" />
<MSAAQuality value="0" />
<TextureQuality value="0" />
<ParticleQuality value="0" />
<WaterQuality value="0" />
<GrassQuality value="0" />
<ShaderQuality value="0" />
<Shadow_SoftShadows value="0" />
<UltraShadows_Enabled value="false" />
<Shadow_ParticleShadows value="false" />
<Shadow_Distance value="0" />
<Shadow_LongShadows value="false" />
<Shadow_SplitZStart value="0.000000" />
<Shadow_SplitZEnd value="0.000000" />
<Shadow_aircraftExpWeight value="0.000000" />
<Shadow_DisableScreenSizeCheck value="false" />
<Reflection_MipBlur value="false" />
<FXAA_Enabled value="false" />
<TXAA_Enabled value="false" />
<Lighting_FogVolumes value="false" />
<Shader_SSA value="false" />
<DX_Version value="2" />
<CityDensity value="0.000000" />
<PedVarietyMultiplier value="0.000000" />
<VehicleVarietyMultiplier value="0.000000" />
<PostFX value="0" />
<DoF value="false" />
<HdStreamingInFlight value="false" />
<MaxLodScale value="0.000000" />
<MotionBlurStrength value="0.000000" />
</graphics>

Това са ти стойностите, които отговарят за качеството на картината. Тук е показано как да се забързат нещата и да се увеличи fps, което е обратно на това, което искаш.  

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

искам да попитам дали играта GTA V ще ми лагва? Чудя се дали да го купя(от steam) от няколко дни, но така и не съм много сигурен. Попаднах на това видео тук, но как да кажа, реших да попитам и да съм по-сигурен, че да не съжелявам после.

Та, ето и какъв компютър имам, моля ако някой е подкарвал играта с тези характеристики моля да коментира:

• AMD A10-6700
  • Geforce GTX 760 2GB
  • 8GB RAM DDR3

Редактирано от fr8 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тези параметри би трябвало да ти върви без проблем на Medium а може и на High да се пробва,но не съм сигурен дали ще ти върви с 60 кадъра там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли я от замунда и пробвай.След това реши дали ще си я взимаш.Със сигурност ще ти тръгне.Вече с колко фпс не мога да ти кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Играта я купих, инсталирах и ми върви без проблем. На high ми върви с 40-60 fps, което е доста добре и не лагва. Много благодаря на хората, които отговориха в темата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

С тези параметри ще ти върви без проблеми, щом аз съм я подкаръл с NVDIA GT 610 и процесор Intel i3-2120 без никакви лагове.Много ясно че на low settings. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,пиша във връзка с gta 5.Компютъра ми е мощен но единствения ми проблем е,че процесора ми е 32-битов.Пробвал съм всякакви кракове и неща но не става.Моля помагайте понеже доста време я теглих пък и много ми се играе.:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Мощен" компютър с 32 битова ОС? Няма да ви тръгне колкото и да се мъчите.

Редактирано от Bloatware (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.11.2015 г.,, Bloatware написа:

"Мощен" компютър с 32 битова ОС? Няма да ви тръгне колкото и да се мъчите.

извинете но един приятел има 4гб рам двуядрен процесор 3.0 ghz и е с 32бита компютъра си е много бърз и почти всичко му върви

все трябва да има начин ще стане ли да инсталирам 64 битов win на 32 битов процесор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, но сте много далеч от компютри...

32 битов процесор мощен си е направо бисер...

Не даваш обяснение какъв ти е проблема, нито данни за конфигурация. Двуядрен процесор не говори нищо, едно е операционната система да е с такава архитектура, друго е процесора да е такъв. Какво всичко му върви? Тетрис? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Всичко" което е конфигурирано за 32 бита. Пък и 4 GB RAM са достатъчни да се инсталира 64 битова ОС.

Редактирано от Bloatware (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли направо да споделите какъв е този "мощен" процесор? Ако не знаете как, можете да видите чрез Speccy (Free).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години си спомням един случай - ще слагаме камери на една мутра и тя отиде да си купува компютър за тази цел. След няколко часа се връща с едно "NEO" и гордо заявява че консултанта му казъл че е толкова мощен, че може да захранва половин завод !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.11.2015 г.,, Nikola Mateev написа:

извинете но един приятел има 4гб рам двуядрен процесор 3.0 ghz и е с 32бита компютъра си е много бърз и почти всичко му върви

все трябва да има начин ще стане ли да инсталирам 64 битов win на 32 битов процесор

То това показва колко разбираш ти и приятеля ти. За 4 гб е подходящ 64 битова ОС, понеже 32 битова може да използва максимум до 3 и нещо гигабайта рам памет. Между другото, както каза @Sa3ana3a, е добре да споменеш каква е конфигурацията.

П.П. Един човек тука вече каза, че форума вече не е ИТ форум... (под ИТ разбирам, че човек минимум трябва да знае разликата между процесор и ОС)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпростя народа. Какво очакваш да различава? Те две+две не могат да съберат и се подписват с кръстче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване