Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте има телевизор който има възможността да пуска 3d, лаптопа ми обаче няма такава функция. Купих си hdmi кабел, който подържа full hd 3d, обаче катртината винаги ми е side by side и само там телевизора ми засича 3d когато от плеъра на лаптопа премахна side by side 3d то се загубва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте има телевизор който има възможността да пуска 3d, лаптопа ми обаче няма такава функция. Купих си hdmi кабел, който подържа full hd 3d, обаче катртината винаги ми е side by side и само там телевизора ми засича 3d когато от плеъра на лаптопа премахна side by side 3d то се загубва.

Кое ? Нищо не ти се разбира. Започни с модела на лаптопа и телевизора (не че е от чак такова значение, но поне да си дал някаква информация) Как премахваш SBS и за какво говориш? Не го премахвай - това е 3D-то всъщност - два образа които се наслагват и всяко око вижда различно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре обеснявам много просто. Тегля си филм 3d SBS, свързвам лаптопа с телевизора с hdmi кабел който подържа 3d (за да няма после отговори смени си кабела) по подразбиране телевизора ще покаже това което е на лаптопа. Лаптопа пуска филма картината е на двойна, това се вижда и на телевизора Тоест sbs. Пускам от телевизора функцията за 3d и продължавам да виждам двойна картината но вече виждам 3d. Спирам от плеъра на лаптопа sbs за да не се вижда двойна картината тъй като вече виждам 3d то и в момента в който го направя 3d сигнала се губи. Телевизора ми подържа sbs и top/bot. Марки не виждам смисъл да пиша но като искате ще напиша вечерта в коментара си. Тоест с две думи телевизора ми не прави една картина на sbs след като пусна 3d -то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не с занимавай да свързваш компютъра с телевизора. Сложи филма на флашка и я включи към USB-то.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Пускам от телевизора функцията за 3d и продължавам да виждам двойна картината но вече виждам 3d... ...Тоест с две думи телевизора ми не прави една картина на sbs след като пусна 3d -то...

По написаното от теб разбирам,че телевизора не прави сливане на картините-трябва да виждаш една ,,размазана,картина!Мисля имаш проблем с настройките на видеокартата за изходния сигнал!Иначе като пуснеш филма (файла) от плеъра --така трябва да ти се вижда  на ПЦ-то (двойна картина)-там не бутай нищо.Конверсията се прави само от телевизора...Провери си настройките на видеокартата! Пробвай със задаване на изход -например 1920х1080@60HZ Ако не стане така пробвай с други стойности за изходния сигнал !!!

ПП това за примера за изходния сигнал нямам идея защо ми се маркира така в поста--пробвах редакция-пак така!!!

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое ? Нищо не ти се разбира. Започни с модела на лаптопа и телевизора (не че е от чак такова значение, но поне да си дал някаква информация) Как премахваш SBS и за какво говориш? Не го премахвай - това е 3D-то всъщност - два образа които се наслагват и всяко око вижда различно. 

Игнорираш предишните два коментара. Когато пускаш SBS на лаптопа, от телевизора при избора на 3D формат задаваш SBS и ще слеят образите. Ако пускаш TopBottom - съответно задаваш този формат на 3D. НЕ избираш опция да конвертира от 2D към 3D което всъщност правиш. Тази функция се използва за видео файлове които не са 3D или за телевизия. 

P.S. Тук щеше да е полезно ако беше казал модел на телевизора, за да може евентуално да ти се обясни къде от менюто избираш формата на 3D. Все пак може да го прочетеш в упътването. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Игнорираш предишните два коментара. Когато пускаш SBS на лаптопа, от телевизора при избора на 3D формат задаваш SBS и ще слеят образите. Ако пускаш TopBottom - съответно задаваш този формат на 3D. НЕ избираш опция да конвертира от 2D към 3D което всъщност правиш. Тази функция се използва за видео файлове които не са 3D или за телевизия. 

P.S. Тук щеше да е полезно ако беше казал модел на телевизора, за да може евентуално да ти се обясни къде от менюто избираш формата на 3D. Все пак може да го прочетеш в упътването. 

eminem_vr не знам на твоя телевизор какъв формат  задаваш,но когато аз си пускам 3D от лаптопа на ТВ ми изписва ,,,Открит е 3D сигнал.Натиснете 3D бутона и сложете 3Д очилата,за да се наслаждавате на 3D картината,,

Цитирал съм дословно! Няма значение дали формата е SBS или Тop-Bottom ! Taка че мисля не е това проблема.

Ако искаш ,,игнорирай,,и това ми мнение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

eminem_vr не знам на твоя телевизор какъв формат  задаваш,но когато аз си пускам 3D от лаптопа на ТВ ми изписва ,,,Открит е 3D сигнал.Натиснете 3D бутона и сложете 3Д очилата,за да се наслаждавате на 3D картината,,

Цитирал съм дословно! Няма значение дали формата е SBS или Тop-Bottom ! Taка че мисля не е това проблема.

На моя пък телевизор, както и на повечето се задава формат на 3D защото телевизора няма как да го засече автоматично, още повече през плеар на лаптопа. Игнорирам и този твой коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя пък телевизор, както и на повечето се задава формат на 3D защото телевизора няма как да го засече автоматично, още повече през плеар на лаптопа. Игнорирам и този твой коментар.

На моя пък е така ,както съм го описал-засича си 3D сигнала автоматично и няма нужда да избираш формата на 3D-то!И аз игнорирам коментарите ти....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моя пък телевизор, както и на повечето се задава формат на 3D защото телевизора няма как да го засече автоматично, още повече през плеар на лаптопа...

Не обобщавай - в менюто имам опция за уведомяване за 3Д и подобен на описания от скалата73 текст (и съответно избор на SBS/TB), но и опция за автоматично подкарване на 3Д сигнала.

Важи както за ползване на собствения плеър, който много рядко използвам, така и за блурей плеъра, който ползвам в 99% от случаите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обобщавай - в менюто имам опция за уведомяване за 3Д и подобен на описания от скалата73 текст (и съответно избор на SBS/TB), но и опция за автоматично подкарване на 3Д сигнала.

Важи както за ползване на собствения плеър, който много рядко използвам, така и за блурей плеъра, който ползвам в 99% от случаите.

Не знам какво си харесвате един друг постовете, ама глупостите дето сте изписали не помагат на автора. Мисля че посочих къде му е проблема. От тук нататък няма нужда да ме цитирате с офф топика си. Драскайте си там и се харесвайте, без да ме занимавате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е въпросът в харесването, а да се помогне на автора - той вижда двойна картина на лаптопа (все едно какъв тип) и следва така да я подаде към телевизора, а не да я смесва, телевизорът сам ще си я направи 3Д, пък все едно дали ще засече автоматично 3Д сигнала или ще се наложи ръчно смесване. Кое е глупостта тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно същото нещо се получава и при мен: Открит е 3D сигнал.Натиснете 3D бутона и сложете 3Д очилата,за да се наслаждавате на 3D картината.

Натискам бутончето от дистанционното 3D, но не слива картините :) , стои телевизора разделен на две части и на двете части си има 3D, за това реших, че след като така или иначе на едната картина пуска 3D от лаптопа да задам от опцията на player-a да е на normal а не на SBS и тогава 3D изчезва :)

Не съм пробвал още това с честотите, не съм имал време да гледам филми скоро за това и не пиша по темата, обещавам да пробвам тази вечер с филма Супермен :D

Редактирано от Yaskata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте да го видим тоя модел телевизор,какъв е и за какво се бори той....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Yaskata...Честно и аз вече се омотах какво точно правиш!Прочетох 3 пъти какво си писал...Последно подразбирам,че пускаш филма с някаква опция за SBS от плеъра на лаптопа си!!!Последно това си написал... (((,,да задам от опцията на player-a да е на normal a не на SBS!!! ,,)))

Та...Както вече ти писах в един от коментарите ми ,а и друг колега ти е казал----Пусни си филма нормално (като виждаш двете картини една до друга на лаптопа си ---не пипай никакви опции от самия плеър!>Виждаш така и картината на телевизора!>Появява ти се ,,съобщението за 3D сигнала,, > (в този момент филма си е пуснат както обикновен филм на лаптопа ти от плеъра-без никакви функции на самия плеър за SBS и т.н.т) >Натискаш бутона 3D на дистанционното>Телевизора ти прави ,,сливането,,на картината>слагат цайсите и гледаш!!! Това е правилния вариант.

Пробвай така.... Това за херците не го пипай-първоначално помислих ,че не се ,,слива,,добре картината (не е пълен екрана след ,,сливане,,)

И  като ,,пипаш,, плеъра по време на филма (искаш да превъртиш напред например и т.н.т) е нормално да се изгуби 3D сигнала!(В случая ти изключваш някаква опция за SBS -буташ по настройките на плеъра по време на предаването на сигнала към ТВ и сигнала се губи-това е нормално)

Пробвай така както ти писах и пиши каво е станало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Yaskata...Честно и аз вече се омотах какво точно правиш!Прочетох 3 пъти какво си писал...Последно подразбирам,че пускаш филма с някаква опция за SBS от плеъра на лаптопа си!!!Последно това си написал... (((,,да задам от опцията на player-a да е на normal a не на SBS!!! ,,))) Та...Както вече ти писах в един от коментарите ми ,а и друг колега ти е казал----Пусни си филма нормално (като виждаш двете картини една до друга на лаптопа си ---не пипай никакви опции от самия плеър!>Виждаш така и картината на телевизора!>Появява ти се ,,съобщението за 3D сигнала,, > (в този момент филма си е пуснат както обикновен филм на лаптопа ти от плеъра-без никакви функции на самия плеър за SBS и т.н.т) >Натискаш бутона 3D на дистанционното>Телевизора ти прави ,,сливането,,на картината>слагат цайсите и гледаш!!! Това е правилния вариант. Пробвай така.... Това за херците не го пипай-първоначално помислих ,че не се ,,слива,,добре картината (не е пълен екрана след ,,сливане,,) И  като ,,пипаш,, плеъра по време на филма (искаш да превъртиш напред например и т.н.т) е нормално да се изгуби 3D сигнала!(В случая ти изключваш някаква опция за SBS -буташ по настройките на плеъра по време на предаването на сигнала към ТВ и сигнала се губи-това е нормално) Пробвай така както ти писах и пиши каво е станало...

Виж последния коментар какво съм писал, без да пипам нищо както ти ми казваш, телевизора не слива картините дори след като натисна бутона 3d но като сложа очилата има 3d, но телевизора е разделен на две .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж последния коментар какво съм писал, без да пипам нищо както ти ми казваш, телевизора не слива картините дори след като натисна бутона 3d но като сложа очилата има 3d, но телевизора е разделен на две .

1.Ами четох какво си писал---,,да е на normal a не на SBS!!!,,-Какво означава това?

2.Кой плеър ползваш---не знам защо,но си мисля ,че е KMP!

3.Като натиснеш бутона за 3D на дистанционното какво ти излиза като инфо на ТВ?!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Ами четох какво си писал---,,да е на normal a не на SBS!!!,,-Какво означава това? 2.Кой плеър ползваш---не знам защо,но си мисля ,че е KMP! 3.Като натиснеш бутона за 3D на дистанционното какво ти излиза като инфо на ТВ?!!!

Пускам си филма единя такъв нормален, излиза ми следния екран http://blog.dvdfab.com/wp-content/uploads/2011/08/DVDFab-SBS-3D-Blu-ray-Copy.jpg После ми излиза съобщението от телевизора, че е намерен 3d сигнал и да натисна копчето от дистанционното на телевизорА където пише 3d за да започна да гледам 3d. Натискам си нормално копчето на дистанционното, слагам очилата и виждам това но на 3d http://blog.dvdfab.com/wp-content/uploads/2011/08/DVDFab-SBS-3D-Blu-ray-Copy.jpg Какво толкова сложно обеснявам немога да разбера :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм...Остава варианта след като натиснеш бутона за 3D >да избереш ,,Избор на 3D режим(Ръчно),,> и от опциите ,,Един до друг-3D,,---или нещо аналогично.Виж си опциите за ръчно избиране на режима на 3D-то...

ПП..Току що ,,разцъках,,опциите за 3D то на моя телевизор и за ръчен избор на 3D-то са...

Оригинал

Последователни кадри-3D

Последователни кадри-2D

Eдин до друг-3D

Един до друг-2D

Oтгоре и отдолу-3D

Oтгоре и отдолу-2D

2D>3D

Tози ,,ефект,,да виждаш разделена картината,но и двете и части да са 3D се получава когато е зададена опцията най-отдолу (2D>3D)....Влез в ръчните настройки и си задай (Последователни кадри-3D).Mисля така ще си решиш ,,проблема,,...

eminem_vr беше прав ,че всъщност на практика излиза,че е все едно е зададена тази опция.Друг е въпроса защо автоматично не ти прави сливане на картината....Аз лично се връщам назад в темата и давам плюс за мнението на eminem_vr,защото макар и донякъде беше прав...

ПП .И последно...Мисля така е редно,когато наистина се опитва да се помогне на някой,а не със заяждане и прочее.Имал съм достъп до точно такъв като твоя модел телевизор и би трябвало и автоматично да си прави сливането.Защо не го прави-не знам.Аз лично нямам нищо против никой тук и никога не съм толерирал заяждане от какъвто и да е тип особенно в такива теми...За мен всяко мнение е от значение.Нормално е да се спори понякога,но така мисля се раждат истините! Просто призовавам поне в тези теми да водим ,,спорове,,с нормален тон! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм...Остава варианта след като натиснеш бутона за 3D >да избереш ,,Избор на 3D режим(Ръчно),,> и от опциите ,,Един до друг-3D,,---или нещо аналогично.Виж си опциите за ръчно избиране на режима на 3D-то...

ПП..Току що ,,разцъках,,опциите за 3D то на моя телевизор и за ръчен избор на 3D-то са...

Оригинал

Последователни кадри-3D

Последователни кадри-2D

Eдин до друг-3D

Един до друг-2D

Oтгоре и отдолу-3D

Oтгоре и отдолу-2D

2D>3D

Tози ,,ефект,,да виждаш разделена картината,но и двете и части да са 3D се получава когато е зададена опцията най-отдолу (2D>3D)....Влез в ръчните настройки и си задай (Последователни кадри-3D).Mисля така ще си решиш ,,проблема,,...

eminem_vr беше прав ,че всъщност на практика излиза,че е все едно е зададена тази опция.Друг е въпроса защо автоматично не ти прави сливане на картината....Аз лично се връщам назад в темата и давам плюс за мнението на eminem_vr,защото макар и донякъде беше прав...

ПП .И последно...Мисля така е редно,когато наистина се опитва да се помогне на някой,а не със заяждане и прочее.Имал съм достъп до точно такъв като твоя модел телевизор и би трябвало и автоматично да си прави сливането.Защо не го прави-не знам.Аз лично нямам нищо против никой тук и никога не съм толерирал заяждане от какъвто и да е тип особенно в такива теми...За мен всяко мнение е от значение.Нормално е да се спори понякога,но така мисля се раждат истините! Просто призовавам поне в тези теми да водим ,,спорове,,с нормален тон! :)

Ооо това го направих още преди да пиша в темата, знам че има ръчни настойки не става и от там. Само за информация ще кажа, че преди ползвах един друг HDMI кабел, но беше 1.3 и не може да се ползва за гледане на 3D, за FullHD нямаше проблем. Та когато пуснех 3Д с този стария кабел телевизора си сливаше картините без проблеми, на кратко казано пускаше 3Д-то, но качеството беше ужасно, а болката в очите невероятна. Сега с този кабел 3Д е супер не ме болят очите всичко е ок, само това разделение на екрана остава. Почвам да си мисля, че е от KMPlayer-a, да не говорим че даже си мисля, че е нещо от лаптопа. В по-горните коментари някой беше написал за честотите, но както казах в последно време нямам свободно такова, изчакайте да пробвам с промяна в честотите и ще пиша дали има някакъв ефект, също така не съм пробвал с друг филм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми аз бях и този който предположи,че ползваш KMPlayer.Все си мисля,че и от плеъра нещо не пускаш филма както трябва защото сам казваш,че там буташ опция за SBS (на плеъра)и пет пъти вече казах,че там не трябва да се бута нищо.Но само предполагам :)

Този KMP ще ви изяде главите :D ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си със стара версия на KMPlayer? Долу в ляво има копче за 3D! Може и с друг плеър да опиташ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, извинявам се за забавянето на коментара ми по темата, но едва снощи успях да седна пред телевизора си и да пробвам вашите опции, за което и ви благодаря. На финала резултата не беше положителен, но след множеството опити които направих, установих източника на проблема. В крайна сметка телевизора излезе невинен, както и HDMI кабела, за който хвърлих доста пари. Проблема е в компютъра който пуска филма. Пробвах с повече от 3 различни филма, някои с възможно най-високо качество на картината и ефектите, както и някои с по-ниско качество. Филмите които са с много високо качество и се качват по нашите торенти, не могат да бъда възпроизвеждани от вградения player на телевизора, заради високата резолюция (това не го разбрах, но всички в интернет дават това обяснение), тоест с въшни хардове, флашки и т.н. тези формати на филмите не стават. Единствения вариат разбирасе остава свързване на компютъра с телевизора чрез кабел, за който вече споменахме по-горе в темата. Единственото условие е кабела да е над 1.3 серия. Компютъра обаче, задължително трябва да покрива изискуемите параметри от формата на филма. Тоест видеокартата трябва да покрива задължително резолюцията на филма в противен случай ще има разминаване когато картините бъдат сляти от телевизора и образа винаги ще е двоен дори и с очилата. Моята видеокарта не покриваше резолюцията на филма, следователно не покрива и херците, тоест няма как да подава точния сигнал към телевизора, за да може той от своя стана да засече 3d възможност. Изглежда ще трябва да сменя и компютъра за да мога да се насладя на високо качество 3D, иначе до тогава се научих кое да тегля и кое не. Благодаря на тези които обърнаха внимание на проблема ми, надявам се темата да помогне за вбъдеще и на други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.